Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >(640)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Sarah mentrustia poate fi dif de la o luna la alta, fie pt ca ai racit, fie pt ca ai luat vreun tratament. Tu parca te protejai, nu? Atunci nu prea incape in discutie un avort menstrual. Anka sanatate multa sotului! E bine si in august, sanatos sa fie![pup] Eu vazand cum trec lunile fara sa apara bebe tare m-as bucura sa stiu ca raman macar in august. Cateodata imi vin ganduri negre in minte si mi-e teama ca nu voi fi niciodata gravi. Corina ar tb sa ma testez pe sambata, daca nu apar uratii desi nu cred ca am eu sansa sa ma rateze luna asta, deja au inceput durerile de burtica in ambele parti, ba pe stanga, ba pe dreapta . Of..., oricat de optimista as incerca sa fiu, tb sa recunosc crudul adevar. http://lt2f.lilypie.com/p1XGp2.png [ruga] sa primesc cel mai frumos martisor [bb] Imi doresc sa am un bebe in burtica.
Mie mi s-au intarit sanii cu o saptamana inainte sa imi vina si la fel ca tine aveam dureri de burta ba pe stanga, ba pe dreapta. Care le am si acum bineinteles dar depind de pozitia in care stau. [pup] de molipseala poate se lasa cu ochisori DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si [gravi]-duta fericita! [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Andra&year=2011&month=10&day=13&babycount=1"]5+[/url] [url="http://bebesiluan.wordpress.com/"]SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
moni......parca tu erai cu ureaplasma si mycoplasma...... eu cand am lucrat la lab si in clinica cu gravidutele sa stii ca nu am acumulat cunostiinte prea frumoase despre acesti microbi din gura unei bune dr ginecolog am auzit ca ar da batai de cap cu conceptia, cam pune piedici si le recomanda femeilor care nu ramaneau (analizele) si apoi de la laboratorul mare unde am lucrat mi-a zis o dr colega sa-mi le fac si eu ca poate de aia am pierdut sarcinile nu vreau sa te sperii dar cel mai bine intreaba medicul, cat mai repede dar sa stii ca intotdeauna parerile vor fi inpartite....nu prea gasesti doi medici cu aceeasi idee pup[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
asa e, ai foarte mare dreptate, am scris deja ce mi-a zis medicul si sa stii ca determina si perideri de sarcina deci sunt niste 'nenorociri' carenu se simt dar dau imenseeee batai de cap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui racheel
Buna fetelor [pup][pup][pup][pup][pup] Monique, din cate stiu eu mycoplasma si ureaplasma pozitiv, ca si Chlamidia dau infertilitate atat la femei cat si la barbati.Poate ma insel.Oricum aflii tu mai multe de la doctor.[pup] Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] 12+ cu [bebic]. [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
cu Chlamidia stau bine in schimb [:D] oricum ma simt magulita si va multumesc din suflet ca ati facut atatea investigatii pentru mine si eu abia asteptam sa va scriu, sa va previn. si ca sa fiti atente - eu in iulie am fost la municipal, la doctor Simona Albu care mi-a dat complexul torch partial. daca mi-l dadea complect de efectuat analize, imi ieseau de atunci mycoplasma si ureaplasma si cine stie...poate acum eram burtica deja. dar eu am stat linistita, nici n-am stiut prea multe, am crezut ca mi-am facut toate analizele pt sarcina...ca doar asa mi se spusese si iata....dar mai bine mai tarziu decat niciodata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
asa e rachel tu ce mai faci? cum mai esti? ce face bebe? l-ai vazut? pune si la noi poze dca se vede burtica.....si daca vrei bineinteles avem un cont comun pe picasa si numai noi avem acces la el numai bine in continuare si sa ne tii la curent aaaaaa apropo fetelor noi....cine vrea sa ne cunoastem puteti vizita contul nostru comun iar parola o primeste cine cere pe PM asa sa ne cunoastem si noi.....cine vrea, nu insist [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
eu vreau [:D][:D][:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari noi mamicute! Un bebe iubicios si mancacios ii doresc! Loredana si eu vreau parola de pe Picassa! Mersi ...asa m'as testa fix astazi....am impresia ca sunt in toate starile posible, nu mai am rabdaree[q] MADA mamica de [url="http://www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0"]Emily[/url] 07/08/07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy mersi[pup] stiu ca mai am putin dar astazi in special parca sunt cu capul, ma gandesc numai la asta, imi pipai sani fiecare 15-30 minute sa vad poate poate ma dor, ma duc de 10 ori la toaleta sa imi observ ...secretia[bang] si stau cu nasu'n situri cu simptome de gravidenie sa vad doar, doar o-i avea ceva semne... Sunt f nervoasa si mai devreme imi venea sa plang aiurea...am o zi mai proasta[:I] MADA mamica de [url="http://www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0"]Emily[/url] 07/08/07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Alina[pup], multumesc de incurajare, cum te mai simti? http://lt2f.lilypie.com/p1XGp2.png [ruga] sa primesc cel mai frumos martisor [bb]
Felicitari Roxy!!! Bebe Anastasia bine ai venit pe lume!!! Sa fii sanatoasa si sa ai noroc in viata si sa iti bucuri parintii!!! Eu ma simt mai bine, azi mi-am luat ultrogestanu gratuit de la med. de familie, defapt mi-am luat Aferam de 100 pentru ca Ultrogestan nu am gasit de 100 si unde am gasit trebuia sa dau o diferenta de 25 lei in cazul in care aferam-ul este 100% gratuit, contine acelas lucru ba chiar are ulei de arahide, soia si inca ceva in plus care ajuta. Sper sa ma simt bine cu ele[:D] Vineri trebuia sa vad inimioara lu bebe, dar se pare ca ma duc saptamana viitoare cand ies din concediu. As dormi 24/24 h daca m-ar lasa vecinu de jos care face reparatii non-stop. Mie sanii nu mi`au trecut nici acum .. la fel de unflati si durerosi. Cu greturile stau din ce in ce mai prost.. daca ma duc intr`un supermaket si vad ceva .. poftesc, imi cumpar dar cand mananc imi vine sa vomit.. ciudat nu ? De luni ma duc la munca sper sa fiu in stare sa stau pe picioruse. App.. eu inca nu mi`am anuntat familia ca sunt insarcinata.. stiti doar voi si al meu preten si familia lui.. [:D] [pup][pup][pup][pup][pup] multi multi de molipseala pentru katy si toate fetele care urmeaza sa se testeze sau care fac jap jap pe dulap vorba liei [olala] DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si [gravi]-duta fericita! [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Andra&year=2011&month=10&day=13&babycount=1"]5+[/url] [url="http://bebesiluan.wordpress.com/"]SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ma bucur atat de mult ca v-am gasit si ca pot sa vorbesc cu voi! eu sunt in perioada de ovulatie (care a venit mai devreme decat asteptam, noroc ca am facut un test, altfel pierdeam perioada) si si eu am tot felul de stari, poate -o prinde! Cred ca o iau cu capul , parca imi si imaginez cum se intalneste spermatozoidul cu ovulul si se iau de mana....sau nu! :( Trebuie sa ma autosugestionez, sa nu ma mai gandesc la asta ca o iau razna!... Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! vreau sa fiu [gravi]!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...