Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >(640)


Recommended Posts

Eh, de alea nu am, asa ca trebuie sa mai astepti putin... [pup] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30fde4"]TTC[/url] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare fetelor... eu ma siMt destul de rau azi, mi-am luat TB de dimineata si nU am ovulat inca [bang]....ma enerveaza de mor ovuLatia asta tarzie. Plus ca de sambata am dureri de ovare, oare or creste foliculii? Oricum lamanarea o sa fie dupa fiecare jap jap.....deja ma apuca nervii....dar ce eu am ciunga-n par de nu raman?[q][q][q] Mi-este foarte greu si mie mai cu seama ca zilele trecute cand am fost la medic era o asistenta cu care tot conversez de fiecare data cand merg acolo si mi-a zis ca e insarcinata in 7 saptamani....ma bucur pt ea, era asa de fericita, se vedea pe fata ei, radia pur si simplu. Abia astept sa traiesc si eu momentele acelea.....of, Doamne dar grea mai este asteptarea asta, ma simt atat de neputincioasa. [q][q][q] Sa revenim la cat iese afara si cat ramane inauntru, tocmai de-asta m-am hotarat sa fac lumanarea ca mi se parea ca iese f mult afara, de fiecare data cand ma miscam parca curgea tot, asa ca am zis ca tr sa le scurtez eu drumul putin. Ma bucur enorm ca sunteti aici si ca ma pot destainui voua [pup][pup][pup][pup][pup] ____________________________________________________________ In asteptarea celei mai mari minuni din viata noastra! [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30678b"]Grafic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele bob[pup] te inteleg perfect, lumea asta-i foarte rea eu nu inteleg ce au de castigat din ura si [barfa] pe le spate, stai linistita ca vei avea timp sa le dai cu tifla[:D] atunci cand se vor astepta mai putin, in lumea asta nu putem trai singuri si fie ca recunoastem sau nu la un moment dat tot vor avea nevoie de ajutor asa ca atunci va fi momentul tau macar sa le zici vre-o doua..... mai fetelor eu nu-s la butoi dar sigur ma prins raceala ca am nasul infundat si ma doare capul si mai am si treaba la servici[bang] bebelu, cosmi, bella nu mai dati nici un semn [q] [pup] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/31ba3b"]GRAFIC[/url] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui draguta
Monique atepti rezultatul de la beta?
nuuu, ma gandeam ca poate imi face azi la doctor beta - desi e cabinet in apartament la bloc - dr. cocei in schimb mi-au intrat niste rezultate si am mycoplasma si ureaplasma pozitiv, peste 10 000. credeti ca e nasol? ce parere aveti? ca nu mai am rabdare pana la ora 4
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui walkiria
Salutare fetelor... eu ma siMt destul de rau azi, mi-am luat TB de dimineata si nU am ovulat inca [bang]....ma enerveaza de mor ovuLatia asta tarzie. Plus ca de sambata am dureri de ovare, oare or creste foliculii? Oricum lamanarea o sa fie dupa fiecare jap jap.....deja ma apuca nervii....dar ce eu am ciunga-n par de nu raman?[q][q][q] Mi-este foarte greu si mie mai cu seama ca zilele trecute cand am fost la medic era o asistenta cu care tot conversez de fiecare data cand merg acolo si mi-a zis ca e insarcinata in 7 saptamani....ma bucur pt ea, era asa de fericita, se vedea pe fata ei, radia pur si simplu. Abia astept sa traiesc si eu momentele acelea.....of, Doamne dar grea mai este asteptarea asta, ma simt atat de neputincioasa. [q][q][q] Sa revenim la cat iese afara si cat ramane inauntru, tocmai de-asta m-am hotarat sa fac lumanarea ca mi se parea ca iese f mult afara, de fiecare data cand ma miscam parca curgea tot, asa ca am zis ca tr sa le scurtez eu drumul putin. Ma bucur enorm ca sunteti aici si ca ma pot destainui voua [pup][pup][pup][pup][pup] ____________________________________________________________ In asteptarea celei mai mari minuni din viata noastra! [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30678b"]Grafic[/url]
Pe mine ce m-a bucura enorma a fost la n-a iesit afara decat dupa vreo 2 ore. am prestat chiar in ziua ovulatieri, am prestat de 2 ori, am facut luymanarea si amstat si cu picioarele in sus vreo 30 minute de ambele ori si cand m-am dat jos din pat am fugit la baie ca stiam ca tre sa curga. aiurea, n-a curs nimic. am facut dush (ma rog nu m-am scremut, vroiams a vad cat sta acolo), m-am dus in bucatarie, am stat pe scaun, nush ce am mai facut, nimic. n-a curs nimic. abia dupa vreo 2 ore, am facut pipi (de ambele dati) si a iesit lichid. Insa...foarte ciudat. niciodata nu s-a intamplat asta. mereu curgea cum ma ridicam in picioare. de aiai zic ca' cred ca am facut la momentul oportun. acum....om vedea daca am avut dreptate si nu m-a inselat feelingul. oricum acum sunt deja stresata si mi-e frica sa nu-mi vina [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui draguta
decat stiu ca ureaplasma se trasmite prin contact sexual, sotul eventual avand si alte contacte sa nu fii supi, asa am citit, asta nu inseamna ca poate fi si in cazul tau
Mai nu sunt suparata, cail cunosc si saracul n-ar avea unde si cum :):):) lucram impreuna, in acelasi birou :)))) ca asa ne-am cunoscut. si apoi mergem impreuna acasa. si nu prea iesim separat. adica el cu prietenii lui sau eu cu ai mei, fara sa fim impreuna. poate insa sa fie din raporturi sexuale mai vechi, nu exclud ipoteza. dar macar n-o fi grav.....sa ma amane cu inseminarea ceva...?...?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Ureaplasma si Mycoplasma fac parte din flora normala a 60%-80% din populatia sexual activa ntre 60% si 80% din populatia sexual activa prezinta la nivelul mucoaselor genitale aceste bacterii, ele facand parte din flora microbiana normala. In anumite conditii de scadere a imunitatii (stres, malnutritie, medicamente imunosupresoare, anticonceptionale, hiperestrogenie) devine patogena. In analize se detecteaza in momentul in care a devenit patologica, atunci cand s-a inmultit suficient cat sa aiba potential de infectie. Candida este existenta in corp dar ii simti neplacerile doar cand iei antibiotic sau doar daca ai diabet etc...In plus, o infectie cu Candida se paseaza, la fel, prin contact sexual. E-Coli, de asemenea, face parte din flora normala a intestinului dar tot aceasta bacterie poate cauza, multiplicata, gastroenterite, infectii urinare si chiar rele mai mari. Oamenii traiesc cu Mycoplasma si Ureaplasma fara probleme fara sa-si faca aceasta analiza vreodata. Cele mai multe care semnaleaza aceasta sunt femeile gravide sau care vor sa ramana gravide, in urma analizelor obligatorii. Aceste bacterii se inmultesc in cazuri de imunitate slabita, stress puternic, malnutritie, contraceptive, probleme hormonale (chiar la menopauza!). Aceste bacterii au, asadar, problema ca se transmit intre parteneri, dar nu sunt nicicum un motiv de acuzatii de infidelitate atata timp cat fiecare poate sa le aiba (detectabile) de la primul contact sexual si sa convietuiasca cu ele bine mersi. Ele sunt detectabile in momentul in care s-au inmultit peste masura." [Este un raspuns dat de un doctor pe un site] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici in 2011!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...