Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (39)


Recommended Posts

maya naspa cu usea asta. Iti ziceam ca si noi avem probleme, da ne-a recomandat doar ceai la greu. Sa vad cum o mai fi...

Laura in primul rand felicitari pt kk la olita, ca greu a fost. Cat despre bonusuri[bang][bang][bang] stiu cum e...sa manance...bonus, sa ia pastile la fel, cateodata si pentru imbracat...Imi pare rau ca s-a imbolnavit iar, dar important este ca acum e bine.

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

saluti,

 

sorry ca nu am mai intrat - sunt acum in asteptare si numar zilele sa treaca cat e o perioada de incubatie la varicela.

Tocmai ce m-a anuntat sora-mea ca nepotica mea are toata clasa cu varicela - deci implicit a luat si ea.

iar noi - tocmai ce am fost in acest w/e la ei.

 

sunt terminata de teama de ce va urma - dar totusi parca as vrea sa ia - sa ma scap odata - insa sigur am rata doua zile de nastere importante. [q]

 

Dbunny - voi cum mai sunteti? trecura bubele?

 

pupam pe toti si toate [pup]

 


Miro cu Karina Ioanaid="red">( 3 noiembrie 2006)id="size1"> si Raul Cristianid="blue">( 5 aprilie 2009)id="size1">


lucrusoare de vanzare - reduceri de pretid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor,

 

Nici nu stiu ce sa mai zic. Dupa asa o lipsa indelungata de pe forum, n-am apucat sa citesc nimic, dar nici sa vorbesc despre altceva nu-mi vine... despre altceva decat ce ma roade pe mine acum...

Acum 2 ore aflai urmatoarea chestie: un coleg de-al meu a fost saptamana trecuta la Iasi sa tina niste cursuri; de dimineata aflaram ca unul din cursantii lui a fost diagnosticat cu gripa porcina. Treaba e ca miercuri si joi cat am fost cu el la servici (lucram in acelasi birou) el a fost foarte gripat. Adica are gripa si nevasta-sa care e gravida, si soacra-sa cu care sta in casa, si cumnata-sa (care lucreaza tot la noi la firma). In zilele astea doua i-am tot spus sa stea departe de mine, dar tot punem mana pe aceleasi clante, etc. Il trimiseram la spital sa isi faca analizele, dar cine stie cand vin rezultatele. Nici nu-mi vine sa ma mai duc acasa, ca sta Iulia numai la mine in brate, ma pupa pana ma albeste, etc.[bang][bang][bang]

 

Hai ca trebuie sa schimb subiectul ca altfel ma urc pe pereti.[alcool]

Pe 2 decembrie a fost ziua Anyei a lui Maraniid="red">. Sper ca o mai tineti minte, nu? Si mi-a dat voie sa va arat si voua poze de la ziua ei: aiciid="red">.

 

Eu am fost tare ocupata la servici saptamana trecuta. Apoi am avut weekend prelungit, de sambata pana marti.

Sambata si duminica, am fost la o ferma de langa Craiova unde sunt ponei. A fost Iulia foarte incantata. In prima zi nu a vrut sa se urce pe ponei, insa a pus mana pe ei sa ii mangaie.

A doua zi a cerut si ea sa se plimbe cu poneiul. I-a placut tare mult. Si le-a dat sa pape morcovi si mere... nu o mai luam de-acolo, asa mult i-a placut.

Marti seara am fost in centru. Au amenajat foarte frumos, au aprins foarte multe lumini, este si un patinoar, iar in mijlocul lui este o chestie foarte frumos luminata. Uite aici si aici doua webcam-uri. Daca va uitati, va recomand sa o faceti seara cand este intuneric afara, se vede foarte frumos. Iuliei i-a placut foarte mult.

 

In rest suntem bine, si asa sper sa ramanem. Aseara a venit pe la noi prietenul de parculet al Iuliei, Danut. Dupa ce ca lunile octombie-noiembrie a fost racit, a luat de 6 ori antibiotic in perioada asta, de la atata raceala i s-a infundat un canal salivar si i se umflase o galma la obrazul drept. Marti au fost cu el la urgenta si s-au plimbat pe la toate spitalele ca nu stiau ce are. Il suspectau de oreion, insa pana la urma i-au zis ca este canalul salivar infundat. Iar acum se duce in fiecare seara sa ii faca spalaturi cu ser si antibiotic pe canal. Si ieri cand s-a intors le-am zis sa treaca pe la noi sa se mai joace copiii. Asa fericiti au fost ca s-au vazut, asa frumos s-au jucat...

 

Hai ca iar imi fuge mintea la tot felul de prostii. Va pup si sper sa mai revin pana luni. [pup]

 


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"id="size1">

 

Angi poze

"]Iulia [copil] - 3 noiembrie 2006 - Jurnal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yoy ce-a mai crescut Bubamaraid="red">!! maraniid="red"> ne mai citeste?, daca nu, angi id="red">sa-i transmiti salutari, si multumim de poze!! e tare bubamara in chilotei la locul de joaca![8D]

 

miroid="red">...nu te stresa prea tare, va trece si varicela, cumpara panadol sa ai in casa in caz ca urca temperatura(nurofen nu, nu mai stiu de ce dar pediatrul a zis sa nu-i dau nurofen, doar paracetamol) si eventual cytelium de la a-derma.

 

Dani e ok, bube nema, eu ma asteptam sa tina mai mult cojile, insa s-au evaporat relativ repede. azi l-am lasat la gradi. nu de alta, dar luni si marti e sarbatoare, si ar fi fost deja 2 saptamani acasa. a uitat deja ce-i aia gradinita[alcool]. Paco e ok si el, azi a reinceput serviciul, in schimb de ieri m-am gripat si eu.[bang] ma refac repede, nu de alta dar diseara am musafiri la cina, iar duminica avem o calatorie de cateva sute de km spre aeroport cu mama...

 

lauraid="red"> nasol ca v-ati intors la klacid, si felicitari pt olita.

 

ank, iulia,maya, dayanara, dolores,aelitaaaaaaaa[pup]

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Lauraid="red">, pentru olita. Probabil ca a avut o enterocolita, de-aia a facut febra. Asa a patit si Iulia. Bine ca v-ati revenit. Hai ca se schimba anul asta ghinionist si vine unul bun-bun. Fruntea sus ca mai e putin [pup]

Dbunnyid="red">, zice Maraniid="red"> ca ne citeste in fiecare zi. Microbu-i microb [:D]

 

Iulia si-a ales deja cadoul de o sa i-l aduca mos Craciun. Vrea un laptop in forma de broasca testoasa. Am incercat sa negociez cu ea, daca poate sa aiba o alta forma. NU, sa fie in forma de broasca testoasa [bang]

Inca nu stim ce o sa aduca mos Nicolae.

 

Am inceput sa ii punem Iuliei buline albe si buline negre. La 5 buline albe (adica buline albe minus buline negre) primeste un cadou mic. Alaltaieri a primit o carte de povesti (de-aia subtire cu o singura poveste) cu "Fata cu bucle de aur si cei trei ursuleti". I-a placut atat de mult incat m-a pus sa i-o citesc de 3 ori in prima ora dupa ce a primit-o [:D]

Totodata, am inceput sa culeg povesti de pe net, cat mai scurte, si i le citim (eu si bona) inainte de nani. Am gasit unele foarte dragute. Daca va intereseza, pot sa trimit cateva si pe mailul comun.

 

Un lucru bun care ni s-a intamplat: cred ca v-am spus ca din iunie eu primesc 75% din salariu pe motiv de criza. Ieri ne-au dat deja banii din urma (restul de 25%) pe doua luni deocamdata. Asa ca acum am cu ce plati intretinerea, cu ce merge la revelion si bani de laptop in forma de broasca testoasa [pk]

Apropos, este prea devreme sa intreb unde faceti revelionul[?]

Noi vrem sa il facem la un restaurant. Ne costa 500 lei amandoi. Nu mai vreau sa il fac acasa ca anul asta parca a tras a rau. Pe Iulia vreau sa i-o dau mamei mele in noaptea aia. Sa vedem ce-o sa iasa.

 


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"id="size1">

 

Angi poze

"]Iulia [copil] - 3 noiembrie 2006 - Jurnal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se intoarse colegul meu la servici. Il trimisera acasa de la spital ca n-are gripa porcina ca nu prezinta simptomele. Dar eu tot il certai ca a venit la servici gripat. Chiar hotarasem cu totii acum 2 saptamani ca daca este vreunul racit sau gripat mai bine sa stea acasa, ceea ce el nu a facut.

 


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"id="size1">

 

Angi poze

"]Iulia [copil] - 3 noiembrie 2006 - Jurnal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angi pai cumpara-i laptopul ala karaoke, parca e in forma de broscuta. Ana a primit un laptop cu Hannah Montana, are destul de multe activitati in ro si engleza, vreo 2-3 zile a stat pe el, de atunci e aruncat, nici ca l-a mai deschis.

La spital nu i-au facut analize colegului? Asa cum si-au dat seama ca nu e porcina, se manifesta diferit la fiecare. Eu stiu un tip care a crezut ca e sezoniera, adik febra mare, dureri musculare, de cap, pana la urma si-a facut analizele si era de fapt gripa porcina, dar a zis ca doar 3 zile a fost nasol, apoi si-a revenit. Nu cred ca e chiar asa de speriat, e la fel de periculoasa ca si cea normala, daca suferi de diverse, normal ca devine periculoasa.

Miro asteapta pana la 21 de zile, daca tot nimic, inseamna ca ati scapat. Ti-am zis ca si eu cu Ana am asteptat atunci o luna si nu luase, desi se jucase 3 zile cu baiatul respectiv, se si pupasera, si tocmai ce erupsesera bubele, dar noi am crezut ca a cazut. Am aflat lunea cand a fost cu el la pediatru ca avea varicela.

 

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefi - sa ne traiesti mami! La multi ani! [s][s]

Lacrimioara - sa te bucuri de fata ta - multa bucurie sa va aduca in casa si suflete. pup-o de la noi. [pup]

 

restul gastii - [pup]

 


Miro cu Karina Ioanaid="red">( 3 noiembrie 2006)id="size1"> si Raul Cristianid="blue">( 5 aprilie 2009)id="size1">


lucrusoare de vanzare - reduceri de pretid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi suntem bolnaviori...o pneumonie mai "usoara"..o sa revin...ca am avut de tras nu gluma...si inca tragem...de o luna de zile tot bolnaviori, ba laringita....care s-a complicat si a dat-o in bronsita..si cate si mai cate...va pup si o sa mai revin, scuze, dar sunt capie

 

 

 

 

 

doloresid="blue"> si [bonjovi]David Cristianid="blue"> -22.11.2006-id="blue">

 


"Educatia celor mici incepe cu educatia celor mari"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...