Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (39)


Recommended Posts

[pup] pe toata lumea si va doresc o zi frumoasa.

La noi aseara a venit umnatul cu copii, iar apoi l-am avut in vizita pe Mos Craciun, care a venit cu un sac de cadouri pt copii, dar cei 3 au fost un pic speriati. Pana la urma Erica i-a cantat si s-a dus la ele sa-i dea cadou, dar pentru ca nu i-a dat ei tot sacul s-a suparat[bang] si a zis ca nu mai vrea sa vina mosul la noi, ca nu mai vrea nici cadouri de la el, deoarece or sa-i ia cadouri mami si tati.

Voi ce mai ziceti?

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

Ankid="red"> da asa devreme vine Mosul la voi?

Daria anul trecut nici n-a vrut in brate la Mos.Speram anul asta sa mai avem pe cineva sa-l imbracanm si mai ales sa pregatim si ceva poezioare

 

angiid="red"> faina faza cu banii din urma.Te bucuri de ei de parca ar fi cadou.Si cand colo sunt bani pe care oricum ti-i datorau

ati gasit locatie pt Revelion.Mergeti doar voi 2 sau si cu alte perechi?Eu nu am fost niciodata la un Rev organizat la vreun restaurant dar am inteles ca sunt unele f reusitew.Sper sa ai si tu parte de unul de felul asta

 

de Mos Nicolae s-a trezit Daria de dimineata s-a bucurat de cadou si l-a devorat pe jumate pana la amiaza.Dupa somnul de pranz,cand era inca buimaba ce credeti ca ma intreaba prima data-"mama a venit Mos Nicolae?"

 

la mine e mama de ieri asa ca am colindat ieri si azi prion oras la greu.Mi-am facut o lista luuuunga de cumparaturi + treburi de rez si mi-am vazut de hoinareala-stiam ca Daria e acasa in siguranta si nu trebuie sa-mi fac nici o grija ca intarzii.Si am rezolvat cam 75% din capitolul cadouri de Mos dar si pt restul stiu ce vreau doar sa ajung in locatiile cu pricina.Sper sa termin saptamana asta ca nu ma tine spatele si nervii sa stau prin aglomeratia specifica dinainte de sarbatori

 

 

 

aseara m-am enervat asa tare de la o chestie de 2 lei dar....am luat dumineca un laptop de jucarie pt nepotica ca face 2 ani .Si cum bugetul e f redus( si din cauza operatiei care ma asteapta) nu m-am indurat sa dau 120 ron asa ca i-am luat unul la 60 .El nu are nici un defect doar ca e un jaf de felul lui.Macar daca il probam mai devreme mergeam cu el inapoi dar asa pana am luat noi baterii...[bang][bang]-ma oftic de parca mi-ar fi furat cineva banii dim buzunar.Si ma streseaza la maxim sa fac un cadou pe care eu nu as fi prea incantata daca l-as primi

 

[pup] fetele dragi

 

Mihaela [gravi] 33+[fetita] Miruna id="red"> si [copil] Daria-Stafaniaid="red">-16.11.2006

 

asa creste Daria id="size3">id="red">

 

creste burticaid="red">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anka, m-am distrat la replica Ericai... A fost tare dulce...

 

dastefa, Stefy a cautat vreo 2-3 dimineti la rand in papuci si nu a prea inteles de ce daca i-a pus duminica luni nu i-a mai pus...[:-)))][:-)))][:-)))]

 

Si sa va povestesc ce am facut eu cu Stefy aseara, asa ca de ziua mea... am framantat amandoua, si am facut pizza, mai e ceva de groaza... cred ca ii va place mult la bucatarie... Nu pot sa fac eu ceva, ca e si ea acolo... M-a ajutat sa asez pe pizza ingredientele si imita cu exactitate miscarile mele... A fost o placere sa o vad asa de absorbita... Iar la sfarsit, cand a prins-o foamea si pizza nu era gata imi zice: Mama, da-mi pizza ca mor de foame...

Asa ne-am distrat noi doua aseara... ca doar a fost ziua mea... Cred ca nimeni si nimic nu ma putea face mai fericita... Mai ales ca dimineata mi-a cantat Multi ani traiasca... exact ca un copil mai mare si cu intonatie... Cred ca nu exista ceva mai frumos pe lume....

 

Lacramioara id="green"> si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006)id="red">

Bazar pentru SEBI id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, va ofer o cafeluta fierbinte![cafea]

Ana ieri a vomitat tot ce a papat la gradinita, enorm de multa voma. Ori a mancat acolo cu pofta ori au fortat-o sa manance mai mult decat a putut. Nu cred sa fi fost ceva vechi pt ca nu i-a aparut urticarie. Azi o tin acasa sa vad daca se repeta.

Dastefa eu am renuntat sa mai fac cadouri ieftine, adik daca vreau ceva mai sofisticat ma asigur ca are ceva functii, daca nu am bani prefer o carte de povesti, o bluzita ceva. Si Ana cand primeste o punga mare plina cu jucarii d-alea ieftine si nepotrivite pt ea nici nu i le dau si as fi preferat sa primeasca un singur obiect dar klumea.

Iulia stai sa mai creasca si te-ai scos, o sa va faca ea mancarea, tot, tu doar o sa-ti savurezi batranetea[:D].

Ank la voi vine Mosu intre Nicolae si Craciun? Sau vrei sa pacalesti copilul si de Craciun nu mai vine.[pup]

Dolores cum mai e Davidutzu? V-ati vindecat?

Miro cu varicela se aude ceva sau ati scapat?

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] pe toata lumea si iau si eu vreo 2 cani de cafea de la Maya.

Lacramioara cred ca ziua asta de nastere ti-o vei aminti mereu.

Dastefa spor la cumparaturi ca mai e un pic si ai si mai multe de facut[:D]

Maya la noi au venit nepotii pt ziua Ericai ca nu au putut veni in week-end si au facut rost si de un costum si de om (gratis) asa ca a venit cand am putut.

Imi pare rau ca Ana nu s-a simtit bine ieri, da sper ca azi sa fie totul ok.

Roxana tu unde esti? Laura? Miro varicela ceva?

Dolores Davidutu cum e?

Carla, Danita, Roana, Dodo,Koko, feteloooor! Unde sunteti? Ne lasati singure de sarbatori?

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A Maya ziceai de tuse si iti spuneam ca si noi ne-am batut capul cu ea...noua ne-a zis doar de mult ceai de tei, iar pana la urma am scapat: o portie mare de tuse intr-o noapte+vomat de la ea, dar lichidele in cantitate mare s-au vazut. Sper ca ati scapat si voi.

Nu stiu dc v-am spus da eu sunt moarta de racita, ca pana ieri nu am avut caldura la birou (patroni+birocratie=lipsa gaze)si sper sa nu ia si copila.

 

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau cafea, chit ca am baut azi 2. Nu-mi mai trece raceala asta. mi-a iesit la nas o buba urata de la atata muc. aproape si de gura(o fi febra interna). noroc ca nu umblu cu nasul pe sus si nu se vede[:D]

 

Miroid="red"> am vazut pozele, tare frumosi, kara asa de isteata, raul asa de dulce si rotofei, tre' sa fiti tare tare mandrii de ei[olala]

 

ankid="red">, grija mare cu gripa, ca-i poarcoasa rau

 

mayaid="red">, dani de la muci blocati pe undeva in gat vomita in jet. doar odata. goleste stomacul. partea buna e ca da afara si mucii aia...

 

Lui Dani i s-a explicat ca vine Mosul daca e cuminte si se poarta bine. zice: eu ma port! Cum te porti?, la care el: ma port bine, nu stric casa! asta fiindca i-am mai spus ca intr-o buna zi o sa darame casa...sau ii mai spun sa nu se urce pe mobile ca-si rupe gatul. Cand ii spun eu sa se catere pe undeva(de ex sa ude floriel) imi spune: daca-mi rup capul? nu mai am altul...

 

mai sunt copii care folosesc pampers noaptea? ca noi nu cred ca-l scoatem pana vara viitoare...maxim odata pe saptamana gasesc pampersul uscat. macar ca nu vrea sa il pun, tre sa il pun dupa ce-a asormit...ca el nu-o mai bebelus...

 

pup

 

 

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vb dimineata si cu doamna, intradevar ieri nu a mai vrut felul doi, aveau chiftelute cu sos, si s-a cam rugat de ea, o gura pt mama, una pt tata etc. Si probabil a mancat in sila si de aici voma. Aseara a papat, azi la fel, nici vba de voma, e ok. I-am dat azi un pliculet de ACC 100 si nu a mai tusit deloc pana acum, sa vedem, poate ii dam de cap cu asta. In rest ea nu are treaba, e vesela, energica, topaie toata ziua. Cred ca o sa mai si ignor ca asa ma imbolnavesc. Nu a avut pana acum si nu sunt obisnuita dar am mai vb cu mamici care au tot tras epidoase de tuse luunga.

Dbuny jos pampersul, e baiat mare[:D]. Ia-ti inima in dinti si nu-i mai pune absolut deloc, chiar daca se va mai trezi ud. Altfel nu-l inveti.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La multi ani, Alexiaid="red">![s]

[s]La multi ani, Alessiaid="red">![s]

[s]La multi ani, Mateiid="blue">![s]

 

Maya, ma bucur ca acum Ana e bine. Multumim pentru aprecieri... E o mare figura... Mereu ma intreaba daca mai facem noi ceva prajituri...

 

Anka, sa stii ca n-am sa uit.... Multa sanatate.

 

Dbunny, Stefy a facut la gurita, de la febra o bubuta si ieri a rupt cojita jucandu-se cu un copil.... Multa sanatate. In ceea ce priveste Pampers-ul... ce sa zic? Daca nu iti iei inima-n dinti... poate nu va renunta de buna voie, dar nu stiu daca iarna e momentul sa incepi operatiunea. Parerile sunt impartite... unii spun ca daca se va simti ud odata de doua ori va renunta singur, dar sa nu-i fie rece si sa raceasca.... Sa-ti dau un pont ce mi l-a dat[balcon] si mie cineva pentru a nu mai face pishu noaptea. La noi a functionat: Seara inainte de culcare, vreo doua saptamani i-am dat o lingurita de miere de albine... zice ca stimuleaza nu stiu ce... si nu a mai facut apoi. Sa dea DD sa mearga si la voi. Multa bafta.

Ce perlute scoate si el... [:-)))][:-)))][:-)))]

 

Lacramioara id="green"> si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006)id="red">

Bazar pentru SEBI id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...