Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (39)


Recommended Posts

Dbunny, dastefa, nu disperati. Eu sunt convinsa ca pana in vara veti reusi... Nu cred ca se poate ajunge pana la patru ani, daca iti propui tu sa rezolvi problema. Important e sa fie si copilul pregatit. La Stefy a fost meritul ei. Ea a zis de pe la un an si jumatate ca nu-l mai vrea, ca ii era cald... [pup] [flo]

 

Lacramioara id="green"> si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006)id="red">

Bazar pentru SEBI id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iulia poeta o faci[:D]. Ana compune si ea dar numai aberatii "am vazut un catel/ si manca un porumbel/ apoi a venit un miel si nu mai era catel", ceva in genu asta. O intereseaza sa rimeze, e f amuzanta.

Copilul meu bate recordul la nedormit. Sambata s-a trezit la 6 dimineata, apoi a adormit la 7 seara pana la 9, s-a trezit si a stat toata noaptea treaza, de-abia la 4:30 dimineata s-a culcat, la 9 iar fresh si pana acu nimic, e incredibil, are energie, alearga de colo colo si noi legume. Nu are somn, e dusmanul ei somnul. Nu a mai mers la gradi si probabil nu si-a mai consumat energia asa mult. Maine o duc, joi au serbare.

Azi a aruncat-o un copil rau de tot, ala alerga a intrat in ea si a proiectat-o pe spate, s-a lovit destul de nasol, am zis ca innebunesc.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miro felicitari lu Raul. Se face mare si baiatu'. Varicela?

Dbunny mare spaima ai tras [pup]. Cat despre accidente: doarme in patut si are cearsafuri gen pampers dedesubt. cand se intampla schimb tot.

Maya felicitari Anei pt imaginatie. Joi aveti serbare zici? Eu am intrebat azi cand au serbare si doamnele nu se hotarasera inca, ei iau vacanta pe 24.

Dastefa petrecere frumoasa!

Lacramiara mie imi face varza poeziile, le amesteca si baga partile care-i plac, nu-i atenta deloc.

poze nu am apucat sa pun...

[pup] si va doresc o zi frumoasa.

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele,

 

Am de lucru la servici de nu-mi vad capul.

Si in plus, mai lucrez si un pic acasa.

De ex. aseara am stat pana la 2 noaptea ca am mai avut niste rulari de dat, am mai stat apoi sa vad cum merg, etc. Copii mei (Iulia si Mircea) au dormit neintorsi [:D]

 

Sa va spun doua faze:

Iulia se juca joi cu tanti, radeau, erau vesele si cuminti. Si la un moment dat se aseaza pe jos, iar tanti a intins mainile sa o ridice de acolo.

Iulia: "Salbatico ce esti, ia ghearele de pe mine!"

Tanti a ramas masca "Iulia, pe cine ai auzit tu sa vorbeasca asa?"

Iulia: "Nici pe mami, nici pe tati, nici pe tine."

Rezultatul: Iulia a primit o bulina neagra.

Seara cand am venit eu acasa, am intrebat-o pe Iulia in ce desen a auzit ea replica asta, insa ea s-a multumit doar sa rada, fara sa imi raspunda.

Vineri dimineata, vine tanti si imi spune: "Mi-am dat seama unde a auzit Iulia asta: in Mowgli." Cica este acolo o replica a lui Mowgli cand se apropie Shanti de el (in Cartea junglei 2).

Tanti si-a dat seama ca totul a fost doar o joaca pentru Iulia, ea pur si simplu spunea o replica.

Asa ca i-a retras bulina neagra [:D]

 

Ieri la supermarket, Iulia a ochit toate baltile din drumul ei, iar noi am avut grija sa o luam pe sus cand vedeam o balta periculoasa. Plansete, chirate, etc. - de se uita lumea urat la noi.

Cand am ajuns acasa incarcati cu cumparaturile, in fata blocului o tineam de mana. Am vazut amandoua balta cea mare si am strans-o un pic mai mult de manuta sa nu imi scape. Insa ea s-a smucit si s-a aruncat exact in mijlocul ei si a topait de cateva ori de s-a facut fleasca pe pantaloni [pk]

 

A sosit in sfarsit rochita din Canada de o trimisese fratele lui Mircea cu doua luni in urma. Este superba, si in plus are rochita si pentru papusa. Acum trebuie sa gasim papusa pe masura [:D] Vreau sa il primeasca pe Mos Craciun imbracata in ea si cu papusa in brate. Vreau sa se topeasca Mos Craciun [olala]

Poze de aiciid="red"> incolo.

 

Dastefaid="red">, noi am fost de multe ori la revelioane de-astea organizate la restaurant si ne-a placut. Unde mai pui ca este si mai comod [:D] O sa mergem cu nasii Iuliei si alaltaieri inca niste prieteni au zis ca vor si ei sa mearga cu noi. Din cate am inteles eu, o sa fim un grup foarte mare, dar noi nu cunoastem decat foarte putini. Nu conteaza, ne cunoastem acolo.

Dbunnyid="red">, noi mai dormim cu pampers - si noaptea si la pranz. Foarte rar salveaza pampersul la pranz, iar daca il salveaza primeste premiu o jucarie mica. Din cate am observat, la somnul de pranz face pisu exact cand se trezeste si cand ne cheama la ea, deja l-a udat [:(] Am vorbit si cu bona si am cazut de acord ca pana la vara sa nu actionam in nici un fel ca ea se infasoara in patura cat se rasuceste in somn, si daca face pisu imi uda si patura, ceea ce nu prea imi convine. Si Iulia tot cam de 2 ori pe noapte face.

Treaba e ca la somnul de seara ea cere apa inainte de a stinge lumina. Asa ca, chiar daca o tin eu pe oala inainte de nani, tot face pisu noaptea.

Poate ca daca o pun sa faca pisu pe la 1 noaptea cand ma bag langa ea in pat mai salvam ceva. Ca in timpul noptii nu ma vad sa ma trezesc sa o pun pe oala. E o idee, o sa incerc chiar din noaptea asta [;)]

Iulia-Stefyid="red">, multumesc pentru pontul cu bicarbonatul. Cred ca in vara o sa ne foloseasca si noua [;)] [pup]

Miroid="red">, sper sa treceti usor peste episodul asta. Cat tine varicela? O sa le treaca pana de Craciun? [pup] Felicitari pentru MAMA [olala]

Dbunnyid="red">, urata faza. Acum se mai inchide in baie?

 

Si Iulia compune tot felul de poezii, dar fara cap si fara coada. Ba m-am trezit cu ea ca a pus o poezie (pe care a invatat-o de la tanti) pe muzica. Inventeaza ea o melodie si spune poezia... [:)]

 

Mayaid="red">, daca se scoala cu noaptea in cap fa tot posibilul sa o culci la pranz. Altfel nu o lasa se se culce mai devreme de 9~10 seara ca faceti nopti albe.

Noi am facut niste reguli, pe care le repetam (verbal) in fiecare zi, apoi le respectam. La somnul de pranz, ne bagam in pat, citim o SINGURA poveste, dupa care nu ne mai dam jos din pat, nu punem muzica, nu dansam, cantam un SINGUR cantecel, nu ne frichinim, inchidem ochii si facem nani. La somnul de noapte mai adaugam si "stingem lumina" [:D]. Renuntam la somnul de pranz doar daca se trezeste la 10 dimineata. In cazul asta seara adoarme la 10.

Inainte de a pleca la nani o anuntam de vreo doua ori ca mai sta putin-putin si mergem la nani si de cele mai multe ori ma trezesc cu ea ca stinge calculatorul si televizorul si pleaca singura in dormitor la nani. Daca ar fi dupa ea, nu ar mai dormi deloc la pranz.

Iulia-Stefyid="red">, poze? [pup]

Ankid="red">, le asteptam si pe-ale tale [;)] [pup]

 


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"id="size1">

 

Angi poze

"]Iulia [copil] - 3 noiembrie 2006 - Jurnal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angi e superba rochita si misto ideea si pt papusica, s-o poarte iubita!

Dbunny cred ca-mi pierdeam mintile sa se inchida Ana in baie, la cate face si neinchisa. Parca v-am zis ca s-a spalat pe corp cu Cif? Si a folosit destul de mult, era o spumaaa, bine ca nu a patit nimic pe piele, era doar f curata[:D]. Baietelul prietenei mele s-a incuiat in baie, dar ea chiar nu avea cum sa intre, sta la bloc, asa ca a tot vorbit cu el prin usa si dupa mai multe incercari ale baietelului a reusit s-o deschida.

Miro felicitari pt "mama", urmeaza iar o fetita?[:D]

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele,

 

Imi lasai copilul acasa pregatindu-se sa iasa afara. Are target sa faca un om de zapada [:D]

 

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy
angi, poze... cred ca in concediu....
align="right" id="quote2">

Si concediul cand e? [;)]

Miroid="red">, ce va face varicela? Cum sunteti?

Doloresid="red">, ce face David? Cum mai e?

 


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"id="size1">

 

Angi poze

"]Iulia [copil] - 3 noiembrie 2006 - Jurnal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...