Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (39)


Recommended Posts

joi, 10 decembrie, a fost prima serbare din viata copilului meu. pe care am ratat-o.

initial, tot asa ni s-a spus, ca nu e cu parinti. florin s-a "lipit" sa fie fotograf. si el mi-a prezentat situatia in asa fel incat sa inteleg ca nu am voie sa merg, ca ma dau educatoarele afara daca ma duc. of course ca ne-am certat. so, eu am venit la munca, el s-a dus la serbare. unde mai erau 15 parinti. si el nu m-a sunat sa imi spuna ca pot sa merg. "fotograful sef" a facut 4-5 poze care au iesit bine, l-a filmat pe dani DUPA ce a terminat de spus poezia la mos (a fost singurul copil din grupa care a spus poezie la mos). nu va pot povesti ce a fost in sufletul meu. si ce mai este inca. cat am plans. si cat am suferit. si cat ma doare sa vad ce atitudine are sotul meu, ca, intr-un fel sau altul, nu m-a ajutat deloc sa merg si eu la serbarea copilului meu.

 

am decis acum mult timp ca indiferent de ce e intre noi dani nu va fi afectat. intr-adevar, acum, dani nu a fost afectat. nu l-a deranjat ca mami nu a fost la serbare. dar ... eu o vad ca pe o palma data mie, in legatura cu copilul. iar peste asta ... nu stiu cum o sa trec.

 

gata, mi-am spus off-ul. pup.

 

mironaid="blue"> felicitari. bravo raul, sa cresti mare si sa o bucuri mereu asa pe mami. cum stati cu varicela?

pampersid="blue"> la pranz nu, dar mai avem accidente, depinde cat bea in timpul diminetii si depinde cat doarme. cel de noapte ... la anul si la mai multi ... e plin dimineata, desi nu bea nimic peste noapte si seara un picutz de lapte.

somnulid="blue"> .. mayaioneid="blue"> nu vreau sa te supar, dar nu mi se pare ok ca un copil de 3 ani sa stea treaza pana la 4 dimineata. clar, as fi stins lumina, as fi facut bezna in casa, noi ne-am fi bagat la somn si pana la urma ar fi adormit si copilul. am avut si noi 3 astfel de intamplari si pana la urma a adormit.

dani se trezeste, in mod curent, la 7.30-8, doarme la 14 (in fiecare zi, fara exceptie) - daca nu vrea stie ca trebuieid="blue"> sa stea un pic in pat sa se odihneasca si adoarme mereu cam in 2-3 minute. doarme cat vrea el, de la 1/2h pana la 2h1/2. daca doarme mai mult de 3h1/2 il trezesc tocmai pentru a dormi si noaptea. seara pe la 22-22.30 ne bagam in pat. rugaciune, poveste si, mai nou, adoarme singur cu o veioza de veghe. peste noapte se deplaseaza la mami in pat. mereu. cand vom scapa de asta ... nu stiu. azi noapte de 3 ori m-am trezit cu picioarele lui pe fata/nasul/capul meu. azi-is varza.

 

sigur am ratat ceva teme. sigur am ratat ceva poze. dar mi-o reveni eu cu moralul si cu cheful de scris.

 

[pup] pe toata lumea.

 

 

Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006

Poze Daniel

 

slideshow Daniel

 

Mamici din Iasi

 

Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu nu nu - n-avem varicela - de la rosu in gat fu febra - deci nu am bifat-o inca.

 

n-am apucat sa va citesc - am vazut doar ca intrebati de varicela.

la noi e ca la nebuni - se trezesc deodata - le dau sa pape - pe rand.

la joaca pana la 12 cand incepe calcarul.

unul se culca - celalalt tre antrenat in activitati pana la 13.30 cand papa.

La 13.30 -14 se trezeste junior - se culca Kara si apoi tre celalalt hranit si antrenat in activitati.

Pana cand vine ta-su home sunt gata zombie.

daca mai incepe si el cu ale lui - de ce n-am spalat vasele, de ce e casa intoarse pe dos sau mai stiu eu ce-l apuca - sunt gata si de vre-o explozie.

 

dar no - cateodata ma intelege - altadata nu - indeosebi daca ma vede pe forum - atunci turbeaza de-a dreptul.

 

fug sa-i dau sa pape la junior

mai revin io cand reusesc sa va si citesc.

[pup] la toti si toate si sanatate tuturor [flo]

 


Miro cu Karina Ioanaid="red">( 3 noiembrie 2006)id="size1"> si Raul Cristianid="blue">( 5 aprilie 2009)id="size1">


lucrusoare de vanzare - ultimele reduceri de pretid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuliaid="red"> mersi de laptic, nu suntem pisici da' prinde bine o cana cu lapte fierbinte

 

Miroid="red"> felicitari pt ma-ma, dar de ce era plangacios? au luat sau nu varicela?

 

[cit]Lauraid="red"> imi pare rau c-ai ratat serbarea lui Dani, ce l-a apucat pe Florin? a fost intentionat? explicatia i-a fost plauzibila? cu sanatatea cum stai?

 

angiid="red"> sunt superbe rochitele si papusile[:D] Sincer negrul nu-mi place pt fetite mici, insa rochita aia e tare dragutica[olala]. Si Dani imi vine cu replici din desene animate care nu-mi plac..si ma enerveaza ca se permit expresii neobrazate in desene animate...saptamana trecuta am auzit cuvantul Idiot intr-un desen[bang] si tot imi spun ca nu-l mai las la tv decat la desenele noastre pe hard disk. Dani a spus odata unei jucarii: o sa te omor!! l-am luat la intrebari, el stie ca-i aia omorat? si culmea...da, stie! ne-a auzit si pe noi cand spuneam de omorat furnicile sau mustele de pe terasa care ne invadau asta vara...[bang] de atunci am hotarat sa avem mare grija ce cuvinte folosim. acum folosim starpit/pleostit/eliminat si similare[:D]

 

cu dormitul si cu trebuie...exista reguli dar mai avem si exceptii. Nu-l las sa stea treaz pana la ce ora vrea el, dar daca cateva zile e agitat si nu poate sa adoarma la 10.30 ca de obicei nu-i bai daca adoarme la 11.30 sau la 12. Am observat cand e cu laringita/faringita sau raceli d'astea e mai agitat si doarme mai greu. Am crezut ca-i de la siropuri, acu 2 ani chiar am crezut ca Singulairul era de vina, insa acum face tot asa chiar fara nici un sirop. Atata vreme cat nu-si face un obicei din asta...mai trecem cu vederea.

 

dayanaraid="red"> mai zi ceva de Silvana...iti da suturi sau ba?

 

dastefaid="red"> ?? cum e Daria? burtokul tau?

 

angiid="red"> n-am mai vazut sa se inchida don'soru in baie...dar presimt ca uita patania si se inchide iar...zice Paco ca usa aia se doboara usor[b)]

 

ankid="red"> azi n-ai semnat condica...totul ok?

 

sper ca n-am ratat pe nimeni...

 

ce planuri aveti de sarbatori?? eu is inca dezorientata...aseara d'abia am impodobit bradutul..

 

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] pe toata lumea si va doresc o zi super!

La noi ninge asa frumos[olala]

Azi dimineata in drum spre cresa am luat toata zapada in picioare, tavalit calcat, rascolit, de am facut un drum de 5 minute in 20[:D]

Noi suntem bine, de serbare am intrebat ieri si nu stiau exact cand o avem, dar cica va fi fara parinti...Tot prima noastra serbare esrte, ca si la Laura, da eu nu pot sa fiu acolo...Probabil maine si sigur vor fi ceva parinti care se duc. Oricum nu pot sa ma invoiesc de la munca sa ma duc sa vad dc pot intra. Dc as fi sigura ca pot sa intru as face eu ceva...

Laura fruntea sus si bine ca Dani a putut fi la serbare. Sti ca iti faceai griji ca o rateaza[pup]

Angi tare frumoasa si fetita si rochita. Sunt sigura ca o sa se topeasca Mosul.

Maya si noi avem probleme cu adormitul...o bag in pat cam pe la 10, da incepe recitalul , uneori si cate 2 ore. La noi nu tine nici lumina stinsa si noi in pat, dar, din nefericire, tine o palmuta la fund sau luat ceva cu care vrea sa se culce (avem in fiecare seara alte preferinte/deloc). bazaie un pic si adoarme[alcool]

Miro cred ca ti-e foarte greu, da se fac ei mari si sa vezi ce mandra o sa fi (cred ca esti deja)

Lacramioaramueci pt cafea. Da fata ce face?

Dbuuny 4 grade la voi si te plangi de frig. mai hai pe la noi[pup]

Dolores Davidutu e bine?

Dastefa, Dayanara burticile?

aelita tu nimic?

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele

 

am revenit

cine vrea sa afle povestea alinei de doar 28 ani

cu cancer cranian

poate citi aici

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

 

ajutati-o sa traiasca

 

donati prin sms gol

la 879 2 euro

pana la sf lui decembrieid="red">

 

mii de multumiri celor care deja au donat

au facut o mare minune

viata alinei s-a prelungit

poate merge deja

ceea ce e superb

a redevenit ea

pt cata vreme nu se stie

caci va recidiva

dar ne rugam

si poate o tine dumnezeu

 

sanatate multa

si sarbatori fericite

doamne ajuta!

 

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca

Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost la zapada... E asa frumos afara si ninge ca in povesti... si nu reuseam sa o aduc acasa... pana nu a inghetat bine... Si eu parca-s rupta-n doua de spate..... Cred ca va trebui sa merg la medic...

 

anka, ce sa mai zic? Ca ma tine afara si eu sunt rupta de spate si frig imi mai trebuia... Ea mai tuseste putin, dar in rest e ok....

 

angi, in concediu intru de pe 23.... si mi se pare ca mai e o vesnicie pana atunci....

 

Laura, capul sus. Si la noi tot prima serbare si tot fara parinti... din ordin de la Minister... Poate e mai bine asa....

 

Miro, ma bucur ca sunteti sanatosi.

 

 

Lacramioara id="green"> si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006)id="red">

Bazar pentru SEBI id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura esti simpatica cu stinsul luminii, dar ce crezi ca nu poate la fel de bine s-o aprinda?[:D]. Si daca nu ii este somn, nu ai ce sa-i faci, sta si singura, s-a mai intamplat noi sa adormim, ea s-a trezit noaptea, s-a jucat, dupa ce s-a saturat de stat a oprit tv-ul si s-a bagat la loc, nu mi-am dat seama decat a doua zi cand am vazut sertarele ravasite, aparatul de tantari in priza etc. Noi avem intrerupatoarele jos ca asa a vrut tati, sa poate si copilul aprinde lumina cand se duce noaptea la wc.

Acum e obosita, ma duc s-o culc, poate revin.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai revenit aseara pentru ca m-a luat si pe mine somnul, ieri am facut curat la soacra singura si are 4 camere, 2 bai, am fost in priza, apoi acasa am mai facut si la mine partial. Am picat lata.

Miro ma bucur ca nu au contactat varicela, nu de alta dar nu pica bine de sarbatori[flo].

Dbunny de sarbatori nici noi nu stim ce vom face inca, probabil pe langa casa, nu prea mai are nimeni chef de plecari la munte, am tot intrebat si noi pe unii altii, toti acasa.

Ank, Laura, nici la Ana la gradi nu va fi cu parinti, ma cam oftic, prima ei serbare. Dar daca as auzi ca li s-a permis totusi catorva parinti sa asiste, fac ca ursii, eu am intrebat de 4 ori si nu, doamna, nu vine nimeni.

Se pare ca ninge peste tot in tara, e asa frumos, mai nasol cu masina, ieri am patinat parca eram cu sania cand am dus=o pe Ana la gradinita, apoi s-a oprit intr-o bordura masina. Dupa amiaza am schimbat toate cauciucurile, merge brici[:D].

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] pe toata lumea!

azi dimineata tare m-am ofticat. Am intrebat la gradi cand e serbarea si mi s-a raspuns ca nu stiu cand vine mosul[bang] Eu dupa serbare nu as mai duce-o la gradi ca tare greu a inceput sa se trezeasca dimineata, iar afar e frig...Sper sa pozeze/filmeze cineva sa vad si eu cum a fost.

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...