Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (39)


Recommended Posts

Lacramioara multa sanatate. Nici noi nu am intrat aseara in casa pana nu am fost fleasaca[:D]

Maya sa sti ca sigur o sa fie cineva. da tu macar poti sa-i vezi on-line. Da mult ai muncit ieri. Eu nu m-am apucat de nimic.

Fetelor ce mai ziceti?

ma gandeam ca de cand am nascut asta e prima zapada adevarata de la noi. Si ce mult imi place...

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mayaid="red"> stai c-am dat comanda la statuie..pt tine[:D] am citit eu bine? ai facut curat la soacrata??

 

La noi de maine incep activitatile de Craciun la gradi. maine framanta aluat copiii pt ceva cornulete, vineri 'ciocolatada' - acolo m-am inscris pe lista mamelor voluntare la ajutat, nu stiu despre ce e vorba, insa au nevoie de ajutor educatoarele. Banuiesc ca trebuie facuta ciocolata calda pt cei mici. Luni vine Mos Craciun si-apoi merg sa exerseze pt serbarea de Craciun. Probabil astia mici vor colinda. Tot in 21 ni se vor da notele[:D] acolo chiar ca ma sparg in figuri, poata ramane corigent, poate nu[ilp].

Marti 22 este ultima zi de gradi si vor iesi o ora mai repede...e Serbarea...

 

si intre toate astea...vineri noaptea ne strangem 17 fete si mergem sa cinam impreuna la un italienesc, ce mama ei de treaba? noi n-am sarbatorii Craciunul in felul nostru??[:D] iar Sambata cinam tot aceleasi fete insa cu sotii si copiii iar mancarea o gatim noi...adica fiecare-si duce platou de-acasa cu ce-i pofteste inima. Am cerut unor prieteni sa se deghizeze de mos craciun + spiridus si vine mosul cu daruri la copii. Insa ca sa nu fie diferenta de cadouri le punem acelasi cadou pt toti, cadouri nesemnificative, ceva dulciuri si-o jucarioara mica(pt toti la fel).

 

Azi avem o onomastica la un parc de joaca[pk]

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost dupa ultimele cumparaturi pentru serbare... protocol, flori... si alte cele cu saniuta... Daca ma vedeati.... ajuns acasa, lasat servieta, luat saniuta din dotare, luat copil de la cresa, si apoi cu o mana trageam sa niuta si in cealalta aveam 5 buchete de flori, sacosa cu prajituri pentru maine si o alta sacosa cu suculetele.... Daca nu ne ajungea tati din urma.... pe la jumatatea drumului... sa i-a Gaza cu saniuta... nu stiu cum mai ajungeam acasa...

Ea insa era ata de fericita... ca nici frigul nu l-a mai simtit...

 

Anka, multumesc.

 

Maya, bine zice Dbunny, tu meriti statuie...

 

Lacramioara id="green"> si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006)id="red">

Bazar pentru SEBI id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa stiti, o sa incep sa mi-o fac eu[:D].Dupa atatea scandaluri si barfe, tot eu cedez. Asa a fost mereu, zic ca nu merita sa mai fac nimic, sa fiu si eu mai infipta, pana la urma cedez ca mi se face mila de ea. Este f grasa si mai e si bolnava cu inima. Nu se poate urca sa spele faianta, sa frece, ii vine rau. Asa ca iar am trecut totul cu vederea si am sarit sa-i fac si ei curatenie. Mi-a multumit mult, sa vedem cat tine recunostinta, probabil pana vine cumnatul cu barfe proaspete si iar o antreneaza. Dar nu ma mai implic, sa faca cum ii dicteaza ei inima si mintea, fiecare face dupa cum l-a lasat Dzeu.

Maine e serbarea, Ana vad ca a tot repetat azi, am lasat-o in pace, daca o intreb ceva nu mai zice nimic. Daca o ignor spune poezii, canta, mai povesteste de la gradinita. Nu stiu daca v-am zis ca ieri i-au spus sotului una din educatoare si asistenta ca Ana a muscat un copil si ele au certat-o si Ana le-a zis :"Bun, nu mai sunteti prietenele mele si o sa spun lui mami ca m-ati batut"[:D]

Cand urca cu ea in masina ma uit la gatul ei avea ditai zgaraietura, f urata, m-am speriat. Varianta copilului insa e alta. Spune ca un baietel, Robert, a zgariat-o pe gat si ea l-a muscat apoi.Revin.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit. Ideea e ca educatoarea nu era in clasa, era la wc cu un alt copil, ei fiind supravegheati de asistenta. Eu cred ca, de fapt, nu prea au fost cu nimeni, din moment ce ele nici nu au vazut zgarietura Anei. Asta e, nu ma mai iau cu ele ca maine e ultima zi. Ma deranjeaza doar ca atunci cand Ana e lovita nu spun absolut nimic, eu aflu de la ea sau dupa semnele de pe corp, cum face ceva gata ne scot ochii, probabil sa-mi inchida mie gura ca eu sunt cu comentariile, asa zic uite dna si copilul dvs e nebun.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt rupta de oboseala... Pe la ora 2 eu ii faceam Stefaniei aerosoli... de pe la 1 a inceput sa tuseasca... Pai dupa atata zapada... zice sotul meu.... dar nu cred ca de acolo i se trage....

Va ofer o [cafea] fierbintee... si fug....

 

Maya, capul sus... vine vacanta.... Bine ca macar ea spune... Si Stefy mai face una alta... si uneori o mai primeste pe nedrept... si nu numai de la cresa si chiar de la mine... cand nu-s pe faza... Are o prietena cu 10 luni mai mare si mai smechera si dupa ce ea da pe furis, cand o i-a de la Stefy urla la mama-sa si imi sare in cap ca am un copil rau.... PAna intr-o zi cand am vazut eu cu ochii mei cum o pocneste pe la spate iar cand Stefy se duce sa i-o plateasca tipa...

 

Lacramioara id="green"> si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006)id="red">

Bazar pentru SEBI id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am dus-o la serbare, am lasat-o plangand, nu mai vroia sa ramana fara mine. Am dus cadou la toate educatoarele, initial ma gandisem sa duc doar educatoarei ei, la celelalte doar flori. Facand un calcul 4 buchete de flori ma duceau 1 milion asa mai bine le-am dus cate o atentie. Sper sa nu se supere dar am luat cadouri diferite, normal ca pt educatoarea ei si directoare ceva mai scumpicel, pt celelalte mai ieftin, asta e, e criza, poate altii nu duc nimic.

Nu stiu daca ne dau azi cd-urile, probabil nu, dar tare curioasa sunt sa vad cum s-a comportat Ana cand l-a vazut pe Mos, probabil a plans si a tremurat. Daca eram si noi ar fi fost mai frumos si ar fi avut si ei mai mult curaj.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mayaid="red"> legat de programul de somn-si Daria face mari mofturila capitolul somn.La ea singura chestie stabila e somnul de amiaza la care nu a renuntat aproape niciodata.Si atunci doarme legat cate 2-3 ore,de poti sa tai lemne la capul ei.Dar cand vine vorba de culcare seara[bang][bang] parca zici ca tocmai a servit o cafea pe la 7 iar pe la 8-9 e mai fresh decat tot restul zilei.Stingem becul pe la 10.30 dar ea mai are obligatoriu chef de foiala si cate 1 ora

treaza pana dimineata n-a stat totusi niciodata

dar am fost la o petrecere de la care am plecat pe la 12 noaptea si ea era superok,fara mofturele specifice somnului.Abia in drum spre casa in masina a adormit

citeam odata un articol in MAMI parerea unei proaspete mamici"eu nu concep ca un copil mic sa nu fie in pat la ora 9 seara"...of of of cu parerile astea spuse cu aer de lege

 

dbunnyid="red"> ce fain suna programul vostru dinainte de Craciun

speram ca Dani sa iasa cu coronita

 

bai ce o fi patit Roxanaid="red">?Heeeeei da un semn de viata .M-am gandit deseori ce probleme te-au bagat asa adanc in butoi

 

Mihaela [gravi] 34+[fetita] Miruna id="red"> si [copil] Daria-Stafaniaid="red">-16.11.2006

 

asa creste Daria id="size3">id="red">

 

creste burticaid="red">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anka, multumim.

 

Maya, noi am strans banuti si am luat cadourile din partea grupei. Mi-a fost greu sa strang de la fiecare, a fost un efort... dar mi-am asumat riscul... Unii care n-au vrut sa participe s-au gandit ca-i mai bine sa vorbeasca urat... A fost o experienta, dar s-a terminat cu bine... Si doamnele au fost multumite si pentru pitici am organizat si o mica petrecere cu suculet si prajiturele dupa serbare... Dar toate pregatirile s-au facut de la prima ora, la serbare nu am fost... DVD-urile le vom primi luni sau marti... Abia astept...

 

Lacramioara id="green"> si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006)id="red">

Bazar pentru SEBI id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...