Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 53 -


Recommended Posts

Pt fetele care au pauza de facut bbi, carora le cade parul, li se usuca pielea am gasit un prod de la Calivita care are doze shoc de B-ri :Tiamina 100 mg, Riboflavina 100 mg, Niaciaminda 100 mg, Acid pantotenic 100 mg, Piridoxina 100 mg, Colina 100 mg, Inozitol 100 mg, PABA 100 mg, Acid folic 125 mg, Cianocobalamina 100mg, Biotina 100 mg. http://www.calivitastem.com/vitamine-calivita/24306-m.html
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

oaauu, ce de vesti bune! Bravo floricica...hai ca sambata ai sa vezi gimnasta cum face flic-flacuri de fericire ca vine primavara[pup]

miki dar de ce e bun produsul asta doar in pauza de facut bebei?

catalina multam fain de informatie, eu nu stiu daca doamna doctor e la fundeni, asa ca azi nu m-am dus si deja bate la usa ciclosul si nu stiu ce doza de clexane imi trebuie...poate-mi raspunde pe mail...inca astept!

 

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt fetele alergice la aspirina, aspirina naturala: http://www.cali.ro/81-white-willow-aspirina-naturala-din-scoarta-de-salcie-alba.html

 

Aristica[flo] pt ca are mega cantitati de B-ri, de ex B12 100mg cand noi tb sa luam 1mg, B6 100mg iar noi 50mg(atat are Medyn Forte). Cred ca pana la IA/FIV sunt bune dar apoi nu, intreaba dr de ele.

 

 

Miki [flo]

id="blue">id="Tahoma">

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,

3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)

id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

F utila vestea cu Medsana, multumim.

miki tu cum mai esti ? s-a lamurit pana la urma cm ce are de facut sau te-a lasat balta luna asta ?

 

am si eu o dilema. cum am produs in ultimul an 8 carii pe baza de stres - asta e ultima concluzie, ar cam trebui sa iau niste Ca+D3. Pana acum m-am tot ferit sa il iau si nici dr de familie nu mi-a dat pe motiv ca sunt cu proiectul bb si nu ar face bine in sarcina. cum insa ramasul insarcinata e o loterie, eu tot aman de peste 1 an sa iau Ca. un medic mi-a zis de curand ca as putea lua pana raman, macar 2-3 saptamani acolo, dar nu mi-a dat reteta, era doar un sfat.

acum nu stiu ce sa fac, ce si cat sa iau. mai ia cineva ? de care ?

[pup]

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki il notez si pe 9 martie pun intrebarea. Daca nu te deranjeaza, voi ce planuri aveti? Din pacate, am citit ce s-a intamplat la ultimul vostru fiv. Aveti fulgi de nea? Mai puteti face alt fiv?[pup]

 

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QBing[flo] un calciu f bun cu o asimilare f rapida este Cal-Mag plus D de la GNLD http://www.mamanatura.ro/sanatate/recomandari/suplim_nutritive/kal_mag_plus_d_180_tablete-p10018956

E natural din coji de oua din care s-a extras dolomita. Pana de curand se gasea doar la distribuitori autorizati, acum vad ca gaseste si pe site-ri de naturiste.

 

Aristica [flo]CM nu a venit inca, mai astept putin si ma duc la medic.

Nu am omuleti de zapada, la FIV-ul ac am avut doar un embrion care l-am pus, s-a prins dar nu a reusit sa ramana cu mine. Dc aveam 2-3 embrioni transferati din ac toti poate unul ramanea cu mine. Nu stiu ce voi face pe viitor, dc voi mai face ceva ... nu-mi garanteaza nimeni ca data viitoare va fi bine.

Concluzia mea este ca am combinatia cea mai urata de mutatii cu sanse f f mici de a tine sarcina la care se mai aplica si riscul dat de varsta.

 

 

Miki [flo]

id="blue">id="Tahoma">

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,

3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)

id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc miki. Am o colega distribuitor, dar am cautat-o si e in concediu. Oare de la sediu direct pot sa iau, i-am vazut ca sunt pe langa noi.

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria81[flo] esti departe de mine, combinatia ta e mai usoara decat ce am eu. Avalon[flo] are combinatia ta si a dus sarcina la capat cu 2 gemeni cu ajut tratam fara probleme mari, deci ai sanse mari sa reusesti.

QBing[flo]

 

 

 

 

 

Miki [flo]

id="blue">id="Tahoma">

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,

3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)

id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La analizele facute anul trecut la Fundeni mi-a iesit rezultatul de mai jos:

ProCGlobal=0,2 cutoff 0,8

Rezultatul indica faptul ca am si mutatia Factorului V Leiden? Dna dr nu mi-a mai recomandat sa fac alte analize, mi-a zis ca o sa fac clexane de la confirmarea sarcinii.

Nu stiu ce sa fac: sa mai dau 2 mil la Synevo pt factorul V Leiden sau sa ma opresc aici cu analizele?

 


Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, 2 sarcini pierdute la 9-10 saptid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...