Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 53 -


Recommended Posts

Websoftro [flo] ai 10% sanse sa nu ai FVL. Tu decizi dc dai banii si pe ac anal, dc vei fi sub urmarirea d-nei dr U mereu dansa iti va da tratam si pt ProC Global mica.

 

 

Miki [flo]

id="blue">id="Tahoma">

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,

3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)

id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui websoftro
Multumesc miki-miki pentru raspuns. Din ce am citit pe aici pe forum nu am mai vazut o valoare asa mica si ma cam sperie asta. Mi-e frica...Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, 2 sarcini pierdute la 9-10 saptid="size1">id="teal">id="Tahoma">
align="right" id="quote2">Sora mea avea inainte de sarcina Prot C Glob 1,2 iar in saptamana 29 ajunsese sub tratament cu Clexane la 0,28, iar dr Uscatescu i-a zis ca e o valoare normala pentru varsta asta a sarcinii. Ea nu avea fact V Leiden, asa ca eu cred ca trebuie interpretat rezultatul in corelare cu alte analize pe care ti le va face in sarcina. Nu stiu in urma cu cat timp ai pierdut tu dar si ea are aceleasi mutatii ca si tine si a fost OK. Imediat ce a ramas insarcinata valoarea Prot C Glob a inceput sa scada rapid chiar sub tratament.Mami de [zana] 2004 si [copil] 2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultima sarcina am pierdut-o exact acum un an pe 9 martie, iar analizele le-am facut in noiembrie anul trecut cand nu eram insarcinata. Nu am stiut cum sa interpretez rezultatul si nici pe dna Dr nu am intrebat-o. Acum tin tratamentul pe care mi l-a recomandat si ma rog ca data viitoare sa fie totul bine.

 


Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, 2 sarcini pierdute la 9-10 saptid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
Neata !F utila vestea cu Medsana, multumim.miki tu cum mai esti ? s-a lamurit pana la urma cm ce are de facut sau te-a lasat balta luna asta ?am si eu o dilema. cum am produs in ultimul an 8 carii pe baza de stres - asta e ultima concluzie, ar cam trebui sa iau niste Ca+D3. Pana acum m-am tot ferit sa il iau si nici dr de familie nu mi-a dat pe motiv ca sunt cu proiectul bb si nu ar face bine in sarcina. cum insa ramasul insarcinata e o loterie, eu tot aman de peste 1 an sa iau Ca. un medic mi-a zis de curand ca as putea lua pana raman, macar 2-3 saptamani acolo, dar nu mi-a dat reteta, era doar un sfat.acum nu stiu ce sa fac, ce si cat sa iau. mai ia cineva ? de care ?[pup]--------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 id="size1"> id="blue">
align="right" id="quote2">eu am luat aproape toata sarcina calciu +D3 -OSTEOCARE tablete pentru ca aveam calciul sub limita normalului, gemenasii mei imi mancasera tot calciul [:)]se zice ca ar da contractii, dar calciul in doza mare, ori tabletele de osteocare nu contin asa mult calciu incat sa declanseze contractii, eu una nu am avut, am dus sarcina pana la 37 sapt cand am fost programata pt cezariana.
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************id="size1">
id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki[pup], eu nu am alergie la aspirina dar nu mi-o mai tolereaza stomacul, mi-a declansat o gastrita, crezi ca as putea sa incerc aspirina asta naturala fara sa-mi declanseze arsuri la stomac?

 

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************id="size1">
id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariadna[pup] eu cred ca nu afecteaza stomacul. Am inteles din prospect ca salicilatul din coaja de salcie alba dupa ce travesteaza stomacul si intestinul ajunge in cele din urma in ficat unde va fi transformat in acid salicilic si abia at incepe sa isi exercite toate efectele terapeutice benefice. Deci in stomac va fi salicilat nu acid salicilic.

Am mai gasit asta "Aspirina naturala nu are efectele secundare negative ale aspirinei sintetice (gastrita, ulcer, hemoragie gastrica), ci este un tonic digestiv, normalizeaza ph-ul gastric, are efect antiseptic in afectiuni gastro-intestinale si in cistita."

 

 

Miki [flo]

id="blue">id="Tahoma">

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,

3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)

id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariadna[flo] am mai gasit un produs f bun dar e nu-mi place pretul[bang]

http://www.cali.ro/116-vein-protex-protectie-pentru-vene.html

 

 

Miki [flo]

id="blue">id="Tahoma">

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,

3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)

id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...