Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 53 -


Recommended Posts

Ari[pup] Salcia + Taxofit Folsaure Metafolin e super OK dar.............................. fara tigari[:D]

 

 

Miki [flo]

id="blue">id="Tahoma">

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,

3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)

id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki
Ari[pup] Salcia + Taxofit Folsaure Metafolin e super OK dar.............................. fara tigari[:D] Miki [flo] id="blue">id="Tahoma">MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi) id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">
align="right" id="quote2">[asia]
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************id="size1">
id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor azi am facut ultima eco la MedLife si doctora a zis ca ar fi bine sa-i spun ginecologului sa-l scoata pe bebe ca oricum nu mai creste.Are 3036 +-450g dar zicea ca e sigur in minus la cum arata placenta si la cat a crescut el combinat cu retardul de crestere.Nu mai are cordonul in jurul gatului, dar tot pelvin e si nu sunt sanse sa se intoarca.Maine merg la control si vedem ce decide ginecologul.Daca ma opreste va pup pe toate si daca vine bebe va anunt cumva, probabil la cateva zile dupa ce nasc.Am tot bagajul facut dar imi e teama ca nu stiu cum va fi, iar din povestirile celor care au trecut prin operatie am inteles ca perioada imediata operatiei e grea.

Pupici pt burtici, viitoare burtici si nu abandonati ca se poate.[pup][pup][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mrnscmnc iti doresc o nastere usoara si refacere grabnica! sa ne dai de veste cum ai ocazia! ne gandim la voi!

 

_________________________________________

oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8 id="size1">id="teal">id="Tahoma">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mrn Doamne ajuta ! Sa fie bebe sanatos si mancacios si tu sa te refaci repede. Fiecare organism reactioneaza si se reface altfel. Eu dupa extrauterina eram in salon cu 2 doamne care facusera histeroscopii. Una din ele la 3 zile dupa operatie statea turceste in pat si rezolva integrame aplecata in fata peste picioarele incrucisate, eu in a 3-a zi abia am reusit sa fac cativa pasi fara sa lesin. Dupa inca 2 zile la invatam sa danseze salsa printre paturi si radeam mai-mai sa ne pocneasca operatiile, de au zis asistentele ca suntem la nebuni.

Asa ca curaj ! Inca un mic hop si o sa uiti de toate cand o sa il ai pe bebe in brate.

[flo][flo]

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mrn, asa e, fiecare organism suporta altfel o operatie, stiu persoane pentru care cezariana a fost floare la ureche, dar pentru mine a fost tare greu, nu vreau sa te sperii dar dupa operatie cateva zile zici ca ma lovise trenul, si nu sunt una din aia sa se vaicareasca, suport bine durerea. Nastere usoara si bebe sanatos, iti doresc sa faci parte din prima categorie de persoane![flo]

 

Maria, eu am facut fraxiparine 0,3 din a doua zi dupa ET si dupa ce s-au vazut bebeii la eco am trecut pe clexane 0,4 pana la nastere, dupa aia am mai facut 6 sapt fraxiparine 0,3. Nu mai retin povestea ta, ai obtinut vreo sarcina pana acum? la mine se opreau in evolutie, prima sarcina a fost naturala.

 

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************id="size1">
id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao, fetelor!

Maria, vezi ca te trag de urechi! [flo]Cum adica ai sanse mici cu mutatiile alea? Eiiii....pai mie mi-a dat speranta Ariadna, cu gemenasii ei sanatosi, pe ea am bazait-o la cap la inceput! Si uite ca si eu am ajuns pana aici si bebelina e grasuta, placenta tinerica...Doamne ajuta sa fie bine pana la sfarsit! Tu fa-ti treaba si ramai gravi, ca la mutatii le dai in cap! [pup]

 

Mrnscmnc sa va ajute Dumnezeu sa fie bine totul! [ruga]E mai indicat sa il scoata pe bebe pana se simte bine, decat sa se ajunga la suferinta fetala. Daca are macar 2500... nu trebuie sa iti faci griji, va recupera. Chiar si o greutate mai mica nu presupune probleme obligatorii. Sigur ca fiecare vrea sa fie cat mai dolofan bebe, dar cu incredere si speranta o sa treceti voi si peste asta.

Nu te teme pt cezariana, vei fi atat de fericita cu bebe incat nu vei mai simti durerile de dupa. In plus, fiecare organism suporta altfel, prin cate ai trecut tu pana acum ... cezariana va fi floare la ureche! Eu as alege cezariana in cazul tau, ca sa nu il expun pe bebe la o "munca" extenuanta precum travaliul. [pup]

 

Miki-Miki [pup], si eu vreau sa iau mai incolo tot aspirina naturala (era sa zic "a saracului"[:I], de! vrabia malai viseaza!), din motiv de inceput de gastrita, cum zicea si Ariadna.

 

Ariadna, bine ai revenit! Sper ca sunt bine prichindeii tai![pup]

 


[gravired]33+id="red"> DPN 15 aprilie 2011 [fetita]

FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute naturalid="teal">id="size1">id="Tahoma">

Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floricico, hai ca m-ai facut sa rad cu aspirina saracului! si la noi a fost tot vrabia malai [:-)))][:-)))]

Da, da sunt bine baietii mei, cresc si fac numai nazdravanii[:)]

Mai ai putin de tot si iti vei tine bebelusul in brate, nastere usoara si bebe sanatos si mancacios iti doresc![pup]

 

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************id="size1">
id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ariadna [pup] tocmai asta e pricipala problema a mea ca nu am ramas niciodata insarcinata, incercam de vreo 5 ani[bang]

 

 

floaredemac ma bucur tare mult ca sunteti bine si tu si fetita ta, sunt convinsa ca totul va fi bine pana la sfarsit. Doamne Doamne va avea in continuare grija tine si de fetita ta[pup]

 

asta e principalul meu scop "cel de-a ramane insarcinata", ca la mutatii le-oi da in cap cu ajutorul d-nei Uscatescu si al vostru al celor care ati luptat si inca mai luptati sa duceti sarcinile la bun sfarsit!

 

pupici

 

 

 

Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...