Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 53 -


Recommended Posts

Salut!

Am 15 ore de la ultima tigare, 2 zile de acid folic, mai mult de o saptamana de cand astept mail de la Doamna Dr. Uscatescu si o intrebare fara raspuns: Credeti ca Doamna Doctor nu ne va mai raspunde la mail-uri acum, dupa ce colaboreaza si c-o clinica privata?

 

Eu am intrebat in mail doar daca este la spital si daca trebuie sa-i fac copie dosarului pe care i l-am lasat ultima data, sau e de ajuns daca vin cu ultima analiza (era pai-ul)...adica nu i-am cerut tratamente online, pareri avizate despre diverse mutatii...nu! Am cerut un lucru foarte simplu: programul dumneaiei si analizele de care ea va avea nevoie in stabilirea tratamentului.

 

Raspuns: IOC!

 

...si ca sa revenim la senitmente mai bune (c-oi fi nervoasa de la lipsa nicotinei [afro])"

mrn nastere usoara si un bebe perfect sanatos!

floricica stiam c-ai sa vi cu vesti bune!

Ariadna iti voi scrie mail cu replay la unul vechi[pup]

 

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aristica nu dispera. poti sa incerci sa ii dai mail si d-nei asistente Viorica pt program. daca nu ai adresa ti-o dau eu, numai sa strigi

dosarul cu copii a ramas acolo ? daca e deja acolo, du-te cu ultima analiza, daca l-ai recuperat intre timp, te duci cu toate.

 

si tine-o tot asa cu anti-nicotina !!!!!!

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, acid folic 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Vit E 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floricica felicitari pt fetita frumoasa, stiam ca e bine[:)].

 

Lia felicitari!

 

Vreau sa va spun ca a fost superr la medsana, am stat o ora de vorba cu dr U, despre toate aspectele care ma interesau. Merita si o vizita la privat pt ca are timp. Asta nu inseamna ca scapam de mersul la fundeni.[:D]

 

Nu am retinut numele mamicii [:I] cu doi bebei, dar multumim mult, e incurajator.[flo]

 

[gravi] 21+ [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristica dr U raspunde in continuare la emailuri, i-am scris aseara pentru ca trebuie sa ajung la Fundeni din nou la sf de luna si am nevoie de confirmare din timp, sa nu bat atata drum degeaba si mi-a si raspuns! Cu siguranta o sa-ti raspunda si tie! bafta multa![pup][flo][flo]

 

[gravired] 18+

 

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV id="teal">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fetele ptr felicitari

aristica felicitari ptr reusita [pup]

si yo m-am lasat dupa 18 ani de tutungeala

 

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,

Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine

Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt

Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.

Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti

Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.id="size1">id="blue">id="red">

 

Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos

[gravired]+4

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Qiao, mie tratamentul mi-a fost recomandat de dr. hematolog la care m-am dus la mine in oras. Ginecologul mi-a mai adaugat Cetebe. Ambele mi-au spus ca pana raman din nou insarcinata e suficient, cand am test pozitiv, incep Clexane. Eu nu am facut IA sau FIV, am ramas natural si am 33 de ani luna viitoare. Cred ca tratamentul tau e mai amplu si din aceste cauze

 

Sambata viitoare merg la dr. Uscatescu la Medsana, sa vad ce-mi zice si dansa, caci pe mail nu mi-a raspuns.

 

Va pup pe toate. Am vazut ca sunt numai vesti bune. Sper sa va dau si eu vesti bune in curand

 

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; 1 Aspenter la 2 zile + acid folic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fly, nu mai astept raspuns, ca am primit o veste buna: maine sunt libera, ca-i 8 martie[pk], asa ca fug la fundeni - cand m-oi trezi

 

lia, merci, dar m-am mai lasat odata si dupa un an si doua luni, m-am reapucat, mult mai inversunat ca inainte...acum, rod un covrig (deja am devorat 2 portocale, 2 mere, 2 eugenii si 2 covrigi...vad ca totul e x2[:D])...dar eu sper sa nu iau prea mult in greutate[pup]...ma duc sa beau o galeata de apa

 

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristica daca totul e *2 acum, ia vezi ce faci cu IA ca poate iese 2*[bibe]

[:D]

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, acid folic 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Vit E 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...