Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 53 -


Recommended Posts

sar'mana, dar eu nu mai cred in minuni gratuite...ooohh, nuu, o sa fie x2 kile, puse colea; unul pe coapse, unul pe mijloc...dar i-am zis sotului ce-mi doresc de 8 martie: o bicicleta pentru fitness[:D]...mi-o luao? si credeti ca-i ok sa ma urc pe ea dupa inseminare? adica, daca fac doar vreo 5-10 minute, la cea mai usoara viteza?

 

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aristica dar de rochita sirena de mireasa ce mai zici [:D]

si eu simt nevoia sa fac miscare, m-as duce la sala ... ma mananca in palme sa mai pun mana pe un aparat, dar nu stiu cat de bine face efortul asta mai intens cand incerci sa vanezi un embrion. daca am fi din categoria ... dorm cu fata la sot si raman ... eheeee. eu incerc sa compensaz cu ceva mai mult mers pe jos.

 

ileanasi si eu tot natural am ramas pana acum. singura deosebire ar fi varsta - am ceva anisori in plus. Oricum, mi se pare ca inghit enorm de multe pastile.

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, acid folic 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Vit E 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floricico, felicitari fetitei! ca ti-a demonstrat ca e cuminte si luptatoare!

aristico, m-ai dat gata cu "curtea si casa plina de lighioane"[:D]

mrnscmnc, te astept cu vesti! ma gandesc la tine! de fapt, la voi!

brotacel83,Bigsister1, vali79, flyhigher77 [pup]pe burtici

pup mutantele dragi mie

 

Lia, felicitari si sarcina fara peripetii!

 

_________________________________________

oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8 id="size1">id="teal">id="Tahoma">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floaredemac m-am uitat pe analize si am vazut ca in dreptul LA scrie rezultat 45.6 sec si e trasa o sageata in jos unde este scris de mana APS (SAFL) = pozitiv.

PC,PS si ATIII sunt in valorile normale si jos de tot mai scrie

ProC Global=0,62 cut off=0,8

 

Eu habar nu am ce inseamna asta.

Dar stiu ca AP(SAFL) este sindromul antifosfolipidic care aici a iesit pozitiv, iar la Medlife negativ si am recoltat sangele in aceeasi zi, cam la o jum de ora, cat am facut cu masina de la Fundeni la Medlife si nu era trafic.

 

Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire [gravi]34+ , adica Ayanna Stefaniaid="size4">

 

AMR max 30 de zile id="size5">id="red">

 

 

 

am produse la Bazarid="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristica, Alla, Mamutz [pup][pup][pup]

 

Alla, eu nu as face sport dupa inseminare, dar e parerea mea de profan in domeniu.[:I] Eu sunt din categoria aia mentionata de QiaoBing![:D] Parca citisem ca trebuie sa stai mai mult intinsa, fara efort, fara contact sexual, irigatii, etc, sau ma insel? scuze...[:I]

 

Fetelor, i-am scris si eu d-nei dr, sa vedem daca primesc raspuns. Ma interesa daca e bine sa trec de la clexane 0,4 la 0,6, ieri deja am facut ca eram cu ditamai morcovul, mai ales ca am stat atatea ore in masina. Tot drumul am baut apa cat mai multa, de am ajuns sa cunosc toate benzinariile de pe drum si sa-l disper pe sot cu opririle! Astazi mi-am cumparat preventiv 30 de injectii de 0,2, cu care completez peste cele de 0,4 pe care le am deja.

 


[gravired]34+id="red"> DPN 15 aprilie 2011 [fetita]

FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute naturalid="teal">id="size1">id="Tahoma">

Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

D-na dr U a dovedit inca o data ca e o persoana deosebita, mi-a raspuns cam la 5 minute dupa ce i-am trimis mail-ul: clexane de 0,6 cat mai rapid! Sa-i dea Dumnezeu sanatate!

Va pup si va doresc noapte buna!

Maine mergem la un test non-stress, speram sa fie ok si asta.

 


[gravired]34+id="red"> DPN 15 aprilie 2011 [fetita]

FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute naturalid="teal">id="size1">id="Tahoma">

Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr-ul Albu m-a intrebat de cat fac, i-am spus ca de 0,4 si mi-a raspuns "minim", a repetat de vreo 2-3 ori. Asta dupa ce m-a intrebat si cate kg am (vreo 86-87 aproximativ). L-am intrebat daca ar trebui sa cresc doza, mi-a confirmat.

Doctoritei i-am scris acum lucrurile astea, i-am mentionat si rezultatul analizei la anti Fx si raspunsul a fost : rapid clexane de o,6.

Asa ca... decat sa risc un cheag de sange chiar acum pe ultima suta de metri, mai bine fac de 0,6. Parca stau mai linistita asa. Si eu incepusem sa am temerea ca e prea putin 0,4, si uite ca s-a confirmat.

 


[gravired]34+id="red"> DPN 15 aprilie 2011 [fetita]

FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute naturalid="teal">id="size1">id="Tahoma">

Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fetelor de ziua noastra! Sa fim toate sanatoase si s-avem parte de copii sanatosi si frumosi!

Pup toate mutantele dragi! [pup][pup][pup][pup][olala][olala][olala][olala][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

 

[gravired] 18+

 

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV id="teal">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI FETELEEEEEEEEE!!!id="size3">id="red">

sa va aduca primavara bebelinii mult doritiid="red">[pup][pup]

 

 

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,

Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine

Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt

Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.

Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti

Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.id="size1">id="blue">id="red">

 

bebelinul meu scump

 

Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos

[gravired]+4

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...