Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 53 -


Recommended Posts

la multi ani de 8 martie, va pup si eu cu drag!!![flo][flo][flo]

 

 

 

 

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.

Acum sarcina in evolutie 13+ [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, aspenter 1/zi, prontogest 1 injectie la 3 zile, elevit 1/zi, omega 3 o caps./zi, 1 acid folic de 5 mg/zi]

O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani de 8 martie!

Multe impliniri sanatate si multa multa fericire!

Va pup cu drag pe toate si va doresc petrecere frumoasa azi![pup][flo]

 

Mama a doua sufletele din ceruri...

MTHFR C677T genotip heterozigot , A1298C genotip heterozigot, 2 sarcini oprite in evolutie:21s si 6sid="size1">id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va doresc un 8 Martie cat mai frumos!!! La multi-multi ani!!![pup][flo][flo][flo]

 

 

+18

 

 

 

Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean)

 

 


Vali79, 32 ani, rezistenta la prot C activata, patru sarcini oprite din evolutie la 2, 3, 4 luni si respectiv 3 saptamani, obtinute natural, 1 sarcina reusita. Mutatiile au fost descoperite la sarcina reusita. Acum sarcina obtinuta natural. Tratament: aspenter 1/ 2 zile, femibion 2 1/zi, Folowise 1/zi, Cetebe+zn 2/zi, Magne B6 1/zi, Clexane 0.4 1/zi. Doamne ajuta-ne!

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De 8 martie va urez tuturor sa deveniti mamici si sa va bucurati de puisorii vostri!

 

Azi am fost la testul non-stress, a iesit f bine. Am primit si confirmarea acestui medic ca nu mai este niciun risc legat de acea problema aparuta. El este medicul care o descoperise si cu el o sa si nasc. Mi-a mai spus ca nu este convins ca trombofilia mea ar fi avut impact negativ asupra lui bebe daca nu as fi facut tratament, ca doar... uite ce bine e dezvoltat, placenta f buna, etc. Da, ma gandeam eu, dar poate chiar datorita tratamentului este asa, nu?

Ideea e ca medicii sunt reticienti, tot au senzatia ca trombofilia este mai mult un moft.

Oricum, eu ii sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca ne-a adus cu bine pana aici, restul nu mai conteaza.

MRNid="blue">, mai da-ne un semn de viata, sa stim ca sunteti bine! [pup]

 

Va pup si va invit la capitolul nou cap54id="red">

 


[gravired]34+id="red"> DPN 15 aprilie 2011 [fetita]

FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute naturalid="teal">id="size1">id="Tahoma">

Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...