Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 53 -


Recommended Posts

Ce dragut, in sfarsit avem un bebel sanatos si adus pe lume la termen.Felicitari Ruxandra, ma bucur tare mult pentru tine si esti un exemplu pentru toate. Floaredemac, mie in ultimul timp sotul imi face injectiile ca eu am ezitat intr-o seara, m-am speriat si de atunci nu mai pot sa mi le fac singura. eu maine merg la control si ca si tine merg la 2 dr la eco asa ca fac cate o eco in fiecare sapt. asa am ales pentru linistea si siguranta noastra. abia astept sa vad cat a crescut bubulina noastra in 10 zile de la ultima eco. avea 1,8 kg martea trecuta. mutatie MTHRF C677T heterozigot 2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie, acum cu voia lui Dzeu insarcinata a treia oara DPN 13.04. 2011 la Elias cu Dr Rotaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ruxandrada felicitari, sa va traiasca si sa fiti sanatosi. [pup][flo]. Despre mine vesti, nu prea am, tot la fel , alergatura si somn mai putin. [pup][flo] Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp. Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floaredemac, revin cu valori ale anti Fx rezultate in urma analizelor facute la Fundeni: la 3 luni - 0,23 la 4 luni - 0,32 la 6 luni jumatate - 0,28 Analizele au fost facute la 9 ore de la ultima injectie cu Clexane de 0,4, iar dr Uscatescu a mentinut acelasi tratament in continuare, fara a mari doza. Si sarcina a mers bine pana la capat. Si valoarea ta e buna. Eu zic sa stai linistita ca e bine! [cool] Mami de [zana] 2004 si [copil] 2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oau, Antoemma, mi-ai facut ziua frumoasa!!!!! [pup][pup][pup] Legat de cealalta dilema a mea: inca mai reflectez asupra ei si sper sa fac cum e mai bine. Banii conteaza si ei, clar, dar mai mult sunt ingrijorata pt bebelina ca o stresez cu atatea eco. Multumesc pentru sprijin! [pup]
[gravired]32+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danylini .......... Miki am facut beta hcg pentru linistea sufletului meu si a iesit valoare 6.75, probabil il voi repeta maine sa vedem daca scade ca nu stiu sa-l interpretez ..........
Pai cum ti s-a pozitivat testul la valoarea asta? Cred ca a fost mai mare si a scazut, stiu ca de la 20-25 in sus apare o liniuta pala.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, am si eu 2 sarcini oprite in evolutie una in mai 2010 la 5 sapt si in febr 2011 sarcina gemelara 9 sapt[q]( tratament cu Aspenter 1cp/zi,acid folic 5mg/zi si arefam 200mg *2/zi) stie cineva dc doamna dr.Uscatescu poate fi gasita pe data 28 febr sau 1martie la institut?? sau ma poate ajuta cineva cu un nr de tel sau e-mail pt a lua legatura cu ea?? ms frumos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxandra [bis] felicitari pt bb!!! Te asteptam sa ne povestesti cum e sa fii mamica. Aristica[flo] nu ma pricep la Paie pt ca nu m-am mai cautat de ele si nici nu le-am studiat dar am retinut ca nu e luat in seama de dr U dc e heterozigot. Mie mi-a picat parul f rau inainte de FIV (tineti minte ca v-am recomandat crema cu petrol ??) , cat am fost gravida nu mi-a mai picat parul si luam femibion iar acum dupa chiuretaj imi pica iar[bang]. In sarcina de la progesteronul f ridicat aveam un par f sanatos.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...