Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >(641)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
fetelor simt intepaturi mari in uter si ma doare[:-@] fetelor, nu stiu daca ma credeti dar eu am teste de sarcina cu detectie de la 10 mUl/ml ceea ce inseamana ca pot depista sarcina mult mai devreme dar problema e ca in farmacii nu sunt disponibile pt ca acestea se folosesc doar in clinici si laboratoare dar metoda e acceasi....tot din urina se fac, la fel e simplu si sunt foarte ieftine eu am sa-mi pun si0n cap doar ca nu am de ce sa ma testez[:D] [pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
pai vinde-ne noua :))) daca sunt bune macar stii o treaba :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele eu sunt tare dejamagita de ce am aflat la ecografie sunt in z 18 din 33 si se pare ca nu mai sunt semne de ovulatie in ultimele 2 luni, se pozitivau testele de ovulatie in z 19 si 20 acum, am facut teste de ovulatie din z 16 si toate negative dimensiuni uter, ovare ok insa ce nu am inteles e faptul ca nu a vazut corpul galben si apare o fina lama de lichid de 3mm in fundul de sac posterior..ce inseamna asta???[alcool] mi-au aparut prezenti foliculi la ambele ovare de 3-5 mm dar cica sunt prea mici ca sa mai ovulez ce dimensiune treb sa aiba foliculul? va rog ajutati-ma cu niste raspunsuri ca m-a bagat rau in ceata[bang][bang][bang] http://lt1f.lilypie.com/Q9Q6p2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci fetelor am prins-o pe doctorita la telefon, si mki-a zis sa fac tipaj HPV mi-am facut programare pt maine dar n-am mai avut rabdare si am fost deja. mi-am facut tipaj HPV si mi-am mai facut si un papanicolau kin mediu uscat (nu loichid ca primul) acum astept rezultqatul 14 zile (la tipaj) Lore iti multumesc inca o data pentru sfaturi, m-am mai linistit si m-am programat si la alt doctor ca sa vad ce parere are - sambata pentru ca doctorita mea mi-a zis sa o sun dupa ce iese tipajul HPV sa vedem ce facem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, girls! Z26 din 28 (conform ultimelor 2 menstruatii) si o Barza perfect negativa [bang] Inutil sa spun ca am avut o zi foaaarte proasta, am plans de m-am umflat pe strada, la serviciu... [q] M-am enervat si am hotarat sa merg pe 7 martie la doctor cu ceva analize la bord, deci maine merg sa recoltez analize din col (secretie, PAP), o sa fac analizele hormonale. I-am zis sotului ca nu am de gand sa stau cu lunile sa astept sa-mi dea Dzeu ceva...Dzeu ne-a luat, in loc sa ne dea, deci nu-mi mai pun baza in nimic altceva decat in doctori si tehnologie. Am sa-i propun doc meu sa imi faca alta HSG si sa ma bage pe stimulare. Maxim 2 luni cred ca mai rabd si apoi ma reped in inseminare. Asta seara ma intepa burta intr-un mod care din pacate a inceput sa-mi dea sperante de [bibe] si ma enervez ca ma amagesc singura... sper doar sa nu vina CM maine, sa pot recolta pt analize. Imi pare rau ca iar scriu cu un ton negativ, va las pe voi sa dati vestile bune [pk] Un ingeras pierdut in luna 6... asteptam un curcubeu dupa furtuna ![copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gagici. Am intrat si eu dupa o zi grea:scoala, nervi, foame. Tin pumnii stansi ca avem o gramada de fete care se testeaza in scurt timp si speram sa avem ca sarbatori. Eu astazi m-am enervat ca m-a sunat nepoatamea, care nu am vorbit cu ea de asta vara sa ma anunte ca e [gravi].Nu e cununata si sta cu un macedonian deci nu se stie ce viitor au, maicasa nici nu vrea sa auda de copil si eu am ramas masca.Cand a ajuns sotul acasa am inceput a plange si ne-am certat ca de ce ea si eu nus.Acum incerc sa uit si sa ma gandesc ca DD o sa imi dea si mie un[bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Buna seara, girls! Z26 din 28 (conform ultimelor 2 menstruatii) si o Barza perfect negativa [bang] Inutil sa spun ca am avut o zi foaaarte proasta, am plans de m-am umflat pe strada, la serviciu... [q] M-am enervat si am hotarat sa merg pe 7 martie la doctor cu ceva analize la bord, deci maine merg sa recoltez analize din col (secretie, PAP), o sa fac analizele hormonale. I-am zis sotului ca nu am de gand sa stau cu lunile sa astept sa-mi dea Dzeu ceva...Dzeu ne-a luat, in loc sa ne dea, deci nu-mi mai pun baza in nimic altceva decat in doctori si tehnologie. Am sa-i propun doc meu sa imi faca alta HSG si sa ma bage pe stimulare. Maxim 2 luni cred ca mai rabd si apoi ma reped in inseminare. Asta seara ma intepa burta intr-un mod care din pacate a inceput sa-mi dea sperante de [bibe] si ma enervez ca ma amagesc singura... sper doar sa nu vina CM maine, sa pot recolta pt analize. Imi pare rau ca iar scriu cu un ton negativ, va las pe voi sa dati vestile bune [pk] Un ingeras pierdut in luna 6... asteptam un curcubeu dupa furtuna ![copil]
Bob, si eu plecasem hotarata pentru inseminare dar mi-am descoperit mycoplasma si ureaplasma in echipa si forand la endometrul meu firav. vezi intai daca n-ai si tu pizitive analizele astea ca tare-s pacatoase astea doua eu le tratez si s-ar putea sa am sanse mai mari next time cand se ingrloasa endometrul meu fericit ca a scapat de teroriste [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt ca m-am mai calmat un pic, va scriu si ce a notat la eco uter: diametru longitudinal 72mm, transversal 47mm, anteroposterior 37mm, miometru omogen endometru 9mm linie de vacuitate continua...oare cat treb sa am dim la endometru in z 18??? col cu diametru 19mm ovar stang 26/15 mm ovar drept 32/16 mm mi-a zis ca sunt ok valorile... http://lt1f.lilypie.com/Q9Q6p2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sansele mele la bebe luna asta sunt 0..nu am prestat inainte de ecografie..si poate atunci a fost si ovulatia..sau nu am ovulat deloc..[bang][bang] o sa fac de curiozitate test de ovulatie, ca nu inteleg de ce s-au pozitivat lunile trecute asa tarziu..oricum nu mai astept nici un martisor luna viitoare[q][q][q] http://lt1f.lilypie.com/Q9Q6p2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...