Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >(641)


Recommended Posts

Nu stiu ce se intampla da de cand incerc la un bebe toate cunostintele ori raman gravide , ori nasc de ma omoara Ma bucur pentru ele dar pe mine ma innebuneste[bang][bang][bang] Si m-am saturat si de intrebarea :"Da voi cand?" [bang][bang][bang][bang] [q][q][q][q][q] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici in 2011!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

luciana [pup] cunosc sentimentul... timp de 3 ani toata lumea cand ma vedea ma intreba cand fac bebe[bang] fratilor... dar credeti ca nu vreau???? si cand ajungeam acasa plangeam de numa.... [gravi] 6+ DOAMNE AJUTA SA FIE BINE PANA LA CAPAT [ruga] http://www.fertilityfriend.com/home/nerama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie tocmai mi-a spus colega mea de birou ca face tratamente pentru fertilitate. Mi'e asa de draga, asa mi'ar place sa ramem gravidute amandoua... Nerama o sarcina usoara si senina! Lorena eu daca sunt sincera cu mine insumi ar trebui sa ma testez cam dupa 3 martie... Am cicluri f neregulate 29,30,32,34,36,39... Dar primul test de ovulatie s'a pozitivat pe 15.02, pe 16.02 (ff pozitiv+dureri de ovare), pe 18.02 pozitiv, pe 19.02 pozitiv, 20.02 test ovulatie negativ....Eu cred ca am ovulat pe 16.02 dar cum in mod normal test de ovulatie pozitiv inseamna ca urmeaza ovulatia in 24-36 de ore se prea poate ca am ovulat pe 17 sau 18 sau 19....Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa ma testez intre 5-8 martie sa am sanse sa se pozitiveze daca o fi cazul... Asa ma enerveaza ciclurile astea lung...daca nu a mers de data asta tocmai prin aprilie as putea sa mai am vreun rezultat [bang] MADA mamica de [url="http://www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0"]Emily[/url] 07/08/07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele buna! Eu simt ca innebunesc. Iar nu e bebe. [bang][bang][bang] nu mai pot rabda efectiv. Nu inteleg, de ce noi nu putem avea? Si asa cum spuneati si voi fetelor mai pun si altii sare pe rana cu intrebari de genul " dar de ce nu aveti copiii?" [q][q][q] Offfff[q][q][q] http://lt2f.lilypie.com/p1XGp2.png [ruga] sa primesc cel mai frumos martisor [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luci cred ca toate cunoastem sentimentul, eu asa ce m-am saturat, inainte plangeam, acum sunt chitita pe ele dar vad ca n-a mai intrebat nimeni ca-si primeau ce meritau, cred ca-mi varsam toata furia pe ele[:D] gaby mi-am adus aminte de bancul scris de Lia, deci barza a vrur sa bage spaima decat sa bucure pe cineva madabout si ti-a spus ce are si ce tratament i-a fost prescris sau a pastrat secret? fetele va invit la o supa, astazi mananc precum babele [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
buna fetelor stiti ce ne-ar trebui acum, o zi ca la sfarsitul anului cu 4 aspirante in titlu la felicitari, dar si aspirante mai vechi ca sa ne ridice moralul haideti fetelor ca vom reusi si noi[olala][olala][olala][olala] fetelor, va inteleg perfect starea....ca si eu o am de foarte multa vreme parca simt ca ma sufoc si n mai am rabdare, simt ca nu o sa vina niciodata vremea mea[q][q][q][q][q][q][q] la cate piedici am avut si am[bang] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Buna, fetelor Sper sa ma mai tineti minte, n-am dat demult vreo veste pe aici, dar asta nu inseamna ca nu va citesc si nu ma bucur de fiecare data cand apar noi gravidute[pk] Vad ca dati tarcoale butoiului si asta nu e bine, dar intr-un fel e firesc, asa eram si eu in vara, dar mi-a fost ok ca am putut sa ne sustinem aici pe forum. Pentru fetele mai noi, multa incredere ca Dumnezeu are un plan pentru fiecare dintre noi, eu m-am chinuit 3 ani jumate cu inseminari, stimulari, monitorizari sa raman insarcinata si nimic desi nu aveam probleme nici unul. Am vrut sa fac si FIV la Sibiu dar ne-au refuzat ca nu existau probleme si ne-au spus ca putem concepe natural. Era tare frustrant ca nu se intampla nicicum si mi-am facut eu un plan ca sa o las balta cu doctorii si tratamentele pana implinesc 35 ani, si daca pana atunci nu se intampla minunea atunci ma pun pe FIV.La nici o luna dupa asta eram gravi natural(octombrie 2009), dar din pacate sarcina s-a oprit in evolutie), apoi in mai 2010 iar eram gravi(sarcina din nou oprita in evolutie). Deci aparuse un nou balaur in viata mea, reuseam dintr-o data sa raman gravi dar pierdeam sarcinile.In august-septembrie am facut o gramada de investigatii(cariotip, trombofilie) si se pare ca sunt posesoare de 2 mutatii heterozigote responsabile de pierderea sarcinilor. In ziua in care am primit rezultatul analizelor de la Synevo mi-a iesit si testul de sarcina pozitiv(surprinzator pentru ca teoretic inca nu incercam dupa ultima sarcina pierduta, dar a fost un accident fericit pe care il explic printr-o ovulatie mai devreme de ziua 10). Pentru a salva sarcina, am contactat-o urgent pe mail pe dna dr. Uscatescu care mi-a prescris tratament, l-am inceput imediat si astfel am ajuns la 27 saptamani cu baietel miscacios[olala] foc. Acum ma rog doar ca sarcina sa evolueze bine in continuare si sa avem un copil sanatos. V-am insirat toata poliloghia doar ca sa va incurajez ca lucrurile se pot schimba atunci cand ne asteptam mai putin, ca intr-adevar relaxarea in cuplu conteaza(al meu era deja oripilat cand il anuntam ca facem jap-jap programat conform ovulatiei) si ca a avea un copil este o minune si o binecuvantare, dar la fel este si sa fii sanatos alaturi de omul iubit si sa te bucuri de viata cu tot ce-ti ofera ea, si bune si rele[pup] [gravi] 27+ cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirunita nu am facut HSG ca nu am mai avut bani, o sa ma programez luna asta. BobPixel pana nu apare menstra mai sunt sanse de bebe. La mine din pacate a inceput spotingul, deci e clara treaba. bafta! Si eu o sa repet e-coli, ca mi-e cam frica de el. L-am avut in trecut. Paula o sa iau si eu imediat din cafeluta ta ca tare mai am nevoie de una[q], poate imi mai revin. Luci imi pare rau, pana nu vezi rosu, totusi mai sunt sanse. Ce mi-as fi dorit si eu sa nu apara maroniul asta nesuferit, acum stiu sigur ca in 2 zile apar si aia urati. Fetelor cand gasiti luna aia norocoasa trimiteti-o si pe la mine. Ii dau si adresa in cazul in care a uitat-o. Ne dorim mult un [bb] . Doamne ajuta-ne sa-l avem curand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Fetele buna! Eu simt ca innebunesc. Iar nu e bebe. [bang][bang][bang] nu mai pot rabda efectiv. Nu inteleg, de ce noi nu putem avea? Si asa cum spuneati si voi fetelor mai pun si altii sare pe rana cu intrebari de genul " dar de ce nu aveti copiii?" [q][q][q] Offfff[q][q][q] http://lt2f.lilypie.com/p1XGp2.png [ruga] sa primesc cel mai frumos martisor [bb]
katy,imi pare foarte rau![q][q][q][q][q][q] 2011 imi va aduce bebe mic! o sa fiu [gravi]! http://dwdf.daisypath.com/1OSjp1.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...