Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medicinisti din toata lumea uniti-va....AICI! (6)


Recommended Posts

Dope, stiam ca voi ajunge si eu pe aici! M-am invartit, v-am tot citit din umbra, dar... nu ma rabda inima! Deci la intalnirea aceea de la rezi, spun si eu prezent! Sunt "momentan" (spun eu [alcool]) rezi an II MF. La Brasov. Tot aici am facut si facultatea. Nimic spectaculos, dimpotriva o multime de deceptii. Insa sper sa trec peste ele, sa ma remontez si cu multe forte si "putoare" [hot] sa trec cu bine peste acest hop. Ceea ce va doresc si voua![flo] Date personale: maritata de 2 ani, fara copil (amanat din cauza de rezi [bang]), chirie, masina luata cu credit de la banca. Ah, si maica-mea inca ma ajuta la plata facturilor! [xx(] Sper (in van!) ca odata cu majorarea salariala din septembrie sa numai fie cazul! O zi buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns
blackgirl, bun venit in club! ca sa zic asa...si noi stam cu parintii mei, cu ied cu tot...da' tot sper sa ne mutam candva, pe-undeva...(evident, daca tot veni vorba, ai mei platesc intretinere, cheltuieli etc...asa ca [medic] sa ne traiasca salariile...si sa creascaaaaaaaa ca m-am cam saturat! http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci ne vedem la rezi?[;)] Eu sunt o inconstienta! De-abia de azi m-am apucat serios de invatat- am reusit sa sparg gheata cu o tema intr-o zi- litiaza veziculara si a CBP[bang]. Am reusit sa-mi dau lucrarea la copertat dar e gata abia joi si ultima zi de depunere este vineri.Ca de obicei am lasat totul pe ultima clipa. Cele care ati dat licenta dupa ce v-ati maritat: ati intrat cu numele de pe CI sau cu numele de fata (din timpul facultatii)? Ca toti colegii mei sunt cu M, iar eu am numele actual cu I si tare mi-e frica de faptul ca n-o sa fim in aceeasi sala...Nu ca ar conta foarte mult, dar barem pentru moralul ridicat intre noi. In ceea ce priveste banii...pana acum am fost o "lipitoare" si nici viitorul nu pare prea stralucit.[:D]Da' si eu sunt tot o optimista! Poate o sa castig candva la loto(cand voi juca[;)])!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Bysko,eu m am maritat in august si am avut licenta in toamna dar nu mi am schimbat numele de domnisoara,nici nu m am gandit sincer ca ar trebui. Fetelor eu am norocul(daca se poate spune asa)sa primesc indemnizatia de crestetre a copilului dar dupa cei 2 ani sunt oficial somer cu diploma.Ma gandeam la un moment dat sa ma angajez la o firma de medicamente(n am carnet),dar asta s ar rezolva.Ideea este ca este o munca care iti ia forte mult dim timp si ar vrea sa particip la educatia copiilor mei nu sa mi creasca bona pana la 8 seara si eu sa ii pup in somn.Apropo ce iau de la stat dau aproape in imtregime pe salariul bonei ,noroc cu serviciul sotului[xx(] mami de cristina 21/03/2005 si victor 20/09/2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emushi,nu te plinge de optimismul tau este o calitate de apreciat, eu ma plang de lipsa de ambitie si incredere in sine.Asa ca inainte cu capul sus ,dai cu invatat cind apuci si cu atuul din umbra optimismul incurabil[:D],te pup mami de cristina 21/03/2005 si victor 20/09/2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la licenta am intrat cu numele din timpul facultatii, "de domnisoara"..la rezi cu noul nume... lui matei i-a erupt azi incisivu LATERAL de sus, dr..nu ar fi trebuit sa ii iasa mai intai centralii de sus?? (pe cei de jos ii are de 2 luni..)...
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea! As vrea sa ma alatur si eu voua:sunt rezidenta an II si in curand(cam peste 2 sapt)o proaspata mamica! As vrea sa va intreb daca trebuie in momentul in care intru in concediu postnatal(eu as vrea sa-mi iau doar acest concediu de 126 zile) trebuie cumva sa anunt si centrul de perfectionare,eventual si ministerul?Eu am intrebat la spitalul platitor(sf Ioan)si duduia de la RUNOS nu prea era in tema...dar mi-a zis ca trebuie o hartie de la minister catre cantrul de perfectionare in momentul reluarii activitatii.... Multumesc mult
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu concediul postnatal mergi lunar la RUNOS, nu trebuie sa anunti si pe altcineva..cand iti reiei activitatea e nevoie si de o hartie de la minister mie asa mi s-a spus. pe ce esti rezidenta?
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...