Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (90)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Herra, multa sanatate lui Vladut. Pe Stefy a piscat-o ceva de piciorusul stang si s-a scarinat si s-au facut.... Are vreo 3-4 buboaie cu lichid.... Oare nu se mai termina? Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Mneata! Ca sa fiu in ton, ieri nu l-am dus pe Alex la gradi ca ma gandeam ca s-au tinut alegeri in sala lor de clasa si paranoia etc... Am aflat ca nu s-au tinut in sala respectiva si eram hotarata sa il duc azi; Dar aseara, dupa ce a adormit a inceput sa chihaie, si a tusit pe bune de la 22,00 la 23,00. Si apoi a adormit... Unde sa-l duc azi la gradi? Nu are gatul rosu nu a mai tusit dupa showul de asta noapte... nu il doare decat burtica la cat a tusit. Imi e asa mila de el! Nu stiam ce sa ii mai fac. Am deschis geamul, i-am dat miere, sirop de brad etc... nimic. Nu stiu de la ce... Cristina, sanatate multa lui Vladut. Totusi nu ar fi bine sa verifici daca cineva din anturajul lui nu e purtator de ceva...? Nu sunt cam dese problemele astea? La Alex, la grupa mica asta era problema, era o fetita pe care Alex o o proteja ca avea un mic handicap si lua mereu de la ea... Eu il tratam la greu, scapa si o luam de la capat... Lacramioara, vezi ca sunt multi purici prin frunze, etc si ii ataca pur si simplu pe astia mici. Ia niste mixtura mentolata - eu am luat de la City Farm mai de demult, dar vezi sa iti dea si o solutie mentolata, care dezinfecteaza si racoreste... In rest cu scarpinatul... Nici ideea ca i-ar ramane semn si nu il vor primi la Hollywood nu il opreste din scarpinat. Si e si alergic si de la o piscatura rasar inca 10... La noi nu a functionat gelul ala care se da din farmacii... nu retin cum se cheama. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, multa sanatate lui Alex. Multumesc pentru sfaturi. Mie mi-a dat Aerius(antialergic) si Advantan si tot local... Calamine. Dar vorba ta... se scarpina si de la una ii ies 10.... Herra, cum mai e Vladut? Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vlad e mai bine, in schimb mie imi e destul de rau. cred ca o pacatoasa de viroza - de fapt nu cred, cu el am fost la dr. la gradi nu mai fusese de joi, asa ca daca el l-a colectionat (pe virus), atunci poate fii de la tenis. sau de la ziua nepotului la care am fost sambata. sau de la cumnata-mea care are aceleasi simptome, incepand exact ca si la V de duminica dupaamiaza... sau...de oriunde...
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer o [cafea] fierbinte .... Herra, ma bucur ca Vladut e mai bine. Multa sanatate si tie. Si din perle.... Vine sotul suparat si zice o... Stefy repeta iar el imi zice sa o iau de mot ca daca nu o i-a el. Eu ii zic sa nu o atinga ca il mananc, ca nu e ea vinovata ca el s-a scapat si a zis... Dupa vreo jumatate de ora vine Stefy la mine strigand: Mama, mama, manaca-l.... Eu o intreb de ce.... La care ea razand zice: M-a atins.... [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetili...aseara am facut febra din senin...si vorba aia...iar n-am timp sa fiu bolnava. Fac un sondaj si va rog sa ma ajutati...stiti ceva, se mai tin serbari la gradinita? Ca daca se da vacanta mai devreme, copiii nu au timp sa repete sau doamnele se gandesc ca nu merita osteneala...nu stiu..intreb ca sa stiu daca imi comand costume sau accesorii...sau sa le mai reduc...caci vorba ceea e criza. Multumesc si astept de la voi raspunsuri...e foarte important pt mine. Multumesc, Gabriela si baietii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, la noi cel putin nu va fi nci o serbare. a vb sotul cu dna si probabil va fi doar ceva intre copii, sau nici aia. si eu sunt praf de vinerea trecuta, de am ajuns la tratament injectabil, a inceput cu gat rosu, febra si apoi tuse urata si acu de 2 zile am fluturas (vorba lui Calin), la care-i dau sa manance la 12 ore. aveti grija. Tot de la Calin am luat, dar el e mai puternic, e vioi desi si el ia Zinnat. Dr care a venit si m-a consultat, de la pneumo, mi-a spus sa anul asta sunt naoale rau virozele. Sanatate la toti. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, Constanta, multa sanatate. La cresa la Stefy vad ca se pregatesc de serbare, dar am mai scris cuiva... cresele si gradinitele nu tin de acelasi minister... si uneori nu e aceesi politica... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...