Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (90)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca o vedeati aseara pe Stefy, cu mine la bucatarie.... facand gogosi... toata numai faina si pe sort si pe maini pana la umar.... Era de ... de camera de ras... si cum se chinuia cu formele sa taie gogosele steluta... n-a mers steluta a incercat floricica... Si apoi m-a vazut cum le intind eu pe mana dincolo de incheietura si le duc la copt si a incercat si ea si le-a scapat pe jos.... [:-)))][:-)))][:-)))] si ce nervoasa era si ce le certa ca nu stau ca la mami pe mana.... ca nu o asculta.... Asa am ras aseara..... [:-)))][:-)))][:-)))] Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de cafea. Tare buna de dimineata... Sa nu radeti, dar am o problema: ce antiperspirant sa folosesc. Am citit ca toate, atat cele solide cat si cele roll-on (sau cum le zice) au aluminiu. Ma uit ca disperata pe toate etichetele si...nu am gasit nimic pana acum care sa nu contina. Nu-s eu din cele care se feresc, dar cu chestia asta am devenit paranoia. Si sa renunt definitiv nu pot. Vreun deodorant ceva? Ce sa incerc? Va multumesc si...chiar sa nu radeti de asa dilema. Sanatate multa la puiuti!!! Si la mame de puiuti. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei si eu si Alex am facut o super viroza... Bine, eu chiar m-am simtit rau zilele astea dar spuneam ca e de la 'batruneturi'... pana una alta haraim amandoi 'usor'... Alex are si nasul infundat... si tusim, plin enervant si destul de frecvent. Am facut analize sa vedem ce iese - sigur nu ne 'porcim' dar cica e posibil sa ne bage pe antibiotice... (de ce daca nu avem febra?!!) - asa ca si restul saptamanii asta pass la gradinita. Adica in luna noiembrie copilul a fost 2 zile mari si late la gradinita, nu ca eu as suferi cumva... dar lui ii e dor de copii. In rest? daca fac abstractie de tuse eu sunt ok. Chestia ca pana nu vad rezultatele la analize maine nu am curajul sa il duc nici la inot si nici la dans si imi face capul calendar. Daca rateaza si tenisul vineri am dat de belea [bang]... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz
... Sa nu radeti, dar am o problema: ce antiperspirant sa folosesc. Am citit ca toate, atat cele solide cat si cele roll-on (sau cum le zice) au aluminiu. Ma uit ca disperata pe toate etichetele si...nu am gasit nimic pana acum care sa nu contina. Nu-s eu din cele care se feresc, dar cu chestia asta am devenit paranoia. Si sa renunt definitiv nu pot. Vreun deodorant ceva? Ce sa incerc? Va multumesc si...chiar sa nu radeti de asa dilema. Sanatate multa la puiuti!!! Si la mame de puiuti.
Eu folosesc Clarins antiperspirant, fara alcool, nu miroase in niciun fel... Sau, daca gasesti de la Lancome antiperspirant nu are alcool. Ambele sunt roll-onuri usoare si pe mine cel putin ma tin... de obicei imi iau un Clarins si un Lancome... ma tin un an folosindu-le alternativ... Ideea e ca eu le-am luat din DutyFree-ul din aeroport nu stiu daca sunt si la Sephora, dar poti trasa sotului o lista de cumparaturi...[:D] "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz
Multumim de cafea. Tare buna de dimineata... Sa nu radeti, dar am o problema: ce antiperspirant sa folosesc. Am citit ca toate, atat cele solide cat si cele roll-on (sau cum le zice) au aluminiu. Ma uit ca disperata pe toate etichetele si...nu am gasit nimic pana acum care sa nu contina. Nu-s eu din cele care se feresc, dar cu chestia asta am devenit paranoia. Si sa renunt definitiv nu pot. Vreun deodorant ceva? Ce sa incerc? Va multumesc si...chiar sa nu radeti de asa dilema. Sanatate multa la puiuti!!! Si la mame de puiuti. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Oana, am vazut ieri o reclama la [url="http://www.viva.ro/Beauty-Fashion/Noutati-Cosmetice/Noul-Lady-Speed-Stick-Clinical-Protection-Protectie-de-lunga-durata.html?a=3862/1097516"]noul Lady Speed Stick[/url] care se lauda ca nu mai contine aluminiu cristina d.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Gabi, nici la noi (Gradinita 20) nu se organizeaza nici o serbare. Si se intra in vacanta pe 14 decembrie. Din cite am inteles cu serbarea, Inspectoratul scolar a dat ordin sa nu se organizeze serbari la gradinite. Mamici care lucrati ce faceti cu copii cind incepe vacanta? Matei sta cu soacra mea, dar nu o pot lasa singura ca amandoi. La noi cu un singur copil este super usor, cu oricare din ei, dar cand sunt impreuna fac numai pozne. Pupici, Andrea [mamica] de [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241"]Stefania [/url][zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007) Poze[url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] mai vechi [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/2004Stefi"] mai noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nivea clasic e fara aluminiu, mai e un stick de la forever living. in general antiperspirantele sint mai daunatoare decit deodorantele simple. si cumva e logic. sanatate multa bolnaviorilor (mamici si pitici). la noi se face serbare. si ma bucur mult. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...