Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nu imi iteleg sotul


Recommended Posts

Ancasimona[flo], si al meu sot e maniac cu calculatorul..si eu sunt[:-@], dar cand vine vorba de copil amandoi lasam "viciul" la o parte..cauta sa-l atragi prin a face lucruri impreuna, treburi gospodaresti, joaca cu copilul, a urmari un program TV...ceva, iesiti in oras cu totii, fati mai mult timp pt tine, poate nu te ma considera atragatoare,surprinde-l cu ceva ce stii ca i-ar placea, de exemplu al meu e inebunit dupa lenjeriile sexy...cand vreau sa-l "starnesc" imi cumpar ceva de genul st stiu ca l-am captat pt o perioada [:I]...Ceva il nemultumeste si nu vrea sa o zica, tu poti descoperi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu am prea multe informatii ca sa imi dau cu parerea, insa incerc sa interpretez situatia dupa experienta mea ... Faptul ca nu mai doarme cu tine si ca mereu o face pe suparatu ar putea fi semn ca ar fi o alta persoana la mijloc , lucru la care orice femeie se gandeste in primul rand , insa nu toti barbatii sunt la fel .. asa ca ar putea fi semn ca nu mai este indragostit de tine . Spun indragostit pt ca este o diferenta intre a fi indragostit si a iubi. De iubit te iubeste poate , isi iubeste familia adica , insa tu ca femeie nu il mai interesezi ( nu uita ca imi dau cu presupusul). Stii , e greu sa cuceresti pe cineva , dar mai greu e sa pastrezi acea persoana dupa ce ai cucerit-o.. Nici sotul meu nu era o persoana prea comunicativa la inceput , daca ne suparam , din motive banale , nu imi vorbea o zi doua si eu ma framantam ce o avea , insa cu timpul l-am facut sa imi vorbeasca... sa discute orice problema . Pasiunea pt calculator o au multi barbati si chiar femei, daca e vorba doar de o pasiune a lui ar trebui sa o intelegi ca atare.. sau poate ca gaseste in calculator ceea ce ii lipseste in familie. Nu vreau sa te acuz pe tine de nimic, insa din ceea ce ai povestit , nu cred sa fie vb de o alta , asa ca depinde de tine sa ii readuci pasiunea pt tine pe care o avea inainte ..poate si un pic de indiferenta nu strica, poate si un pic de gluma... noi femeile tindem sa dramatizam totul si deseori lucrurile care pt ei sunt banale noi le transformam in tragedii si de aici rezulta indepartarea si mai multa din partea lor.. incearca sa iti intelegi sotul asa cum ai vrea sa te inteleaga el pe tine.. Nu e usor sa parstrezi o casnicie fericita , dar rezultatul isi merita efortul ... si pana la urma ...ceea ce e dobandit usor , nu are valoare nu?.... [gravi] 19+ Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi ![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am mai intrat de mult pe DC.....acum de oboseala am aruncat un ochi ca tine babyblue tot asa daca nu dau o tura pe net inainte culcare nu pot. Si chiar imi iubesc barbatul. Nu imi mijesc ochii dupa altii. Deci ai fost bestiala...[:-)))][:-)))][:-)))] ma amuzase teribil cabotinul in mesajul dinainte si chiar ma intrebam cand si cum ii da cineva peste botic. Pardon...bot avea boul sau taurul...deci teribila! Si n-am avut azi decat o zi cu copchii muciosi, treaba cat cuprinde....etc etc....partea cu distratul barbatului n-a intrat in program![:D] si mai zicea cineva cu starnitul barbatului cu o lenjerie sexy etc. treaba e mai complicata decat atat. daca nu ai instinctual asta cu seductia, pare fals....iar daca o ai....si in timp ce sucesti cratita il poti seduce...parerea mea [:I]
Citat:
citat din mesajul lui babyblue
:)) cabotin tati, tu ma faci sa rad, serios. ai o adev obsesie cu sexul asta si cu ce trebuie sa faca o femeie ca sa starneasca barbatul, taurul comunal, vanatorul.:))) ai si tu drept in felul tau, dc femeile nu ar uita si de amaratul ala de penis al barbatului, care trebuie starnit, momolit, provocat, poate multe casnicii ar fi mai funny si bietul tauras, n-ar mai deveni un simplu rumegator, bou.:)))) are si barbatul o grija majora in viata asta: cocselul dumisale din pantalonasi.:)) dc cocoselul e hranit si bine dispus, parca si iarna trece mai usor, nu cabotin?:))) boutzul se simte tauras si eeeee[:D] viata e mai frumoasa.:)) esti o reala placere cabotinule, ma faci sa rad de cate ori te citesc, poate ca in felul tau, meriti iertat pentru amantlacurile tale...:))) sa nu te supi pe mine. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [gravi] 15+ cu [baietel] Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga] 2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural. ________________________________________________________________________
Larisa mamica de Nectarie [bebic] (22 iulie 2010) si Alexia [zana](13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin Un barbat e un vanator, un cuceritor, un taur comunal. Se spune ca un taur lasat cu o singura vaca la dispozitie, devine bou. Nu-l mai intereseaza dpdv sexual (daca sex s-o numi impreunarea la animale). N-o mai baga in seama! Alta e insa treaba daca apare la orizont o vaca necunoscuta, nu neaparat mai tanara sau "mai frumoasa". Adio computer, adio indiferenta, adio dormit pe coada, ca boul!!! Are o noua reduta de cucerit, taurul nostru. Un_cabotin
Ha ha ha! Ce nu stie taurul sau boul nostru ( dupa caz ) e ca atunci cand e doar cu vaca lui si se simte bou, ea il vede ca pe cel mai frumos si competitiv taur. Cand se crede taur si da buzna in cireada, vacuta noastra incepe sa vada in el doar un simplu bou. Acum depinde taurul( boul) de a cui simtire tine cont! O fi vreun Narcis! Nu o fi mai bine sa fii taur pentru una decat un simplu bou pentru mai multe? Deci! Ca sa concluzionam! Cabotin, tu ai prins ideea! Asa e la animale! Perfect adevarat ( stiu de la bunicu'). Numai ca noi, oamenii mai avem cateva chestiute in plus fata de animale: suflet, constiinta, credinta in Dumnezeu ( sau macar 1 din astea 3). Si evident...avem si instinct animal. De ce crezi tu ca se aranjeaza femeile? Asta inafara de clasicul raspuns ca pentru sufletelul lor. Dupa ce te casatoresti trebuie sa mai lucreze si chestiutele, nu numai instinctul. Am citit intr-o carte foarte frumos, ca intelepciunea unei femei, consta in hotararea ei de a-si vedea sotul ca atunci cand l-a luat. Cred ca e valabil si pentru barbati. Dar asta implica mult suflet, daruire, ascultarea constiintei si multa(putina) credinta in Dumnezeu si in taina nuntii! Important e sa ne ridicam ochii la maretia gandita de Dumnezeu nu la instinctul primitiv care ne duce spre animale! Mie chiar imi pare rau de oamenii care nu trec mai departe de asta. Chiar pierd sarea si piperul vietii! Larisa mamica de Nectarie [bebic] (22 iulie 2010) si Alexia [zana](13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79
Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin Un barbat e un vanator, un cuceritor, un taur comunal. Se spune ca un taur lasat cu o singura vaca la dispozitie, devine bou. Nu-l mai intereseaza dpdv sexual (daca sex s-o numi impreunarea la animale). N-o mai baga in seama! Alta e insa treaba daca apare la orizont o vaca necunoscuta, nu neaparat mai tanara sau "mai frumoasa". Adio computer, adio indiferenta, adio dormit pe coada, ca boul!!! Are o noua reduta de cucerit, taurul nostru. Un_cabotin
Ha ha ha! Ce nu stie taurul sau boul nostru ( dupa caz ) e ca atunci cand e doar cu vaca lui si se simte bou, ea il vede ca pe cel mai frumos si competitiv taur. Cand se crede taur si da buzna in cireada, vacuta noastra incepe sa vada in el doar un simplu bou. Acum depinde taurul( boul) de a cui simtire tine cont! O fi vreun Narcis! Nu o fi mai bine sa fii taur pentru una decat un simplu bou pentru mai multe? Deci! Ca sa concluzionam! Cabotin, tu ai prins ideea! Asa e la animale! Perfect adevarat ( stiu de la bunicu'). Numai ca noi, oamenii mai avem cateva chestiute in plus fata de animale: suflet, constiinta, credinta in Dumnezeu ( sau macar 1 din astea 3). Si evident...avem si instinct animal. De ce crezi tu ca se aranjeaza femeile? Asta inafara de clasicul raspuns ca pentru sufletelul lor. Dupa ce te casatoresti trebuie sa mai lucreze si chestiutele, nu numai instinctul. Am citit intr-o carte foarte frumos, ca intelepciunea unei femei, consta in hotararea ei de a-si vedea sotul ca atunci cand l-a luat. Cred ca e valabil si pentru barbati. Dar asta implica mult suflet, daruire, ascultarea constiintei si multa(putina) credinta in Dumnezeu si in taina nuntii! Important e sa ne ridicam ochii la maretia gandita de Dumnezeu nu la instinctul primitiv care ne duce spre animale! Mie chiar imi pare rau de oamenii care nu trec mai departe de asta. Chiar pierd sarea si piperul vietii! Larisa mamica de Nectarie [bebic] (22 iulie 2010) si Alexia [zana](13 iulie 2006)
bravo! bine spus! nu suntem animale.....unii...[:D] dar la scumpul cabotin, muulte se reduc la instinctul sexual si la obsesia cu femeia care lupta pt sot si se da peste cap, ca la circ, pentru a demonstra iubire, interes si a mentine vie flacara sexualitatii sotului. barbatii au ramas inca baietetii pentru care mamicile se dadeau peste cap sa le faca toate poftele. dc ar fi invers, ei insa se spala repede pe maini de o femeie si uita rapid sa fie vanatori.:))) fug repede la alta care pica mai repede. sa fim seriosi cabotin, ai o parere mult prea buna despre barbati. or fi ei vanatori, dar unii de duzina, fricosi si lasi, majoritatea...uneori boutzul ala care rumega in staul, linistit la cap, e de preferat taurasilor de cireada....:))) _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [gravi] 15+ cu [baietel] Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga] 2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural. ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancasimona, scrii ca nu-ti mai intelegi sotul? L-ai inteles vreodata sau ai avut vreodata certitudinea ca il intelegi? Ati avut/Aveti comunicare, afectiunea, incredere reciproca? Daca raspunsurile sunt pozitive si schimbarea lui e brusca si de neinteles pentru tine, eu zic cum zic francezii, 'chercher la femme' (asteapta-te sa fie o femeie la mijloc in toata treaba asta, una fata de care s-a atasat macar emotional daca nu si ...pasional) Sau o avea probleme de sanatate pe care nu le impartaseste cu tine, dar eu cred ca in 99% din cazurile citite, indepartarea brisca intr-o relatie care pana atunci a mers fara probleme e din cauza unui triunghi amoros. Probabil in noiembrie sau cand s-a distantat prima data, si-a inceput äaventura', a avut o perioada de 'vina' cand nu a stiut cum sa procedeze, si s-a distantat de tine, apropiindu-se de cealalta, apoi relatia lor a evoluat si el s-a impacat cu ideea de triunghi amoros, si acum poate relatia lor a evoluat la 'nivelul urmator' si iarasi povestea din noiembrie se repeta. E doar o presupunere; nu se bazeaza decat pe statistici, si statisticile stim cu totii cat de inselatoare sunt. Parerea mea e sa incerci sa discuti cu el tot ce te framanta, pune-ti 'sufletul pe tava' si vezi ce raspunsuri primesti, daca sunt veridice, daca iti inspira incredere, daca simti ca te poti baza pe el. Daca ceva ti se pare anormal, atunci nu e normal. Asculta-ti instinctul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui babyblue bravo! bine spus! nu suntem animale.....
Da' ce, ceva plante?[:D] [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Retrospectiva 2008[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a"]Retrospectiva 2009[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all"]Retrospectiva 2010[/url] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui babyblue bravo! bine spus! nu suntem animale.....
Da' ce, ceva plante?[:D] [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Retrospectiva 2008[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a"]Retrospectiva 2009[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all"]Retrospectiva 2010[/url] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
unii dintre noi,da, au temperament de planta. nu stiu mai rufus,eu nu ma simt animal. ma simt om. omul in descrierea sa, este o fiinta superioara statutului de animal. de fapt,ca sa iau definitia din dex: "Fiin#539;#259; superioar#259;, social#259;, care se caracterizeaz#259; prin gândire, inteligen#539;#259; #537;i limbaj articulat, iar din punct de vedere morfologic prin pozi#539;ia vertical#259; a corpului #537;i structura piciorului adaptat#259; la aceasta, mâinile libere #537;i apte de a efectua mi#537;c#259;ri fine #537;i creierul deosebit de dezvoltat" nu zice nicaieri ca omul este animal. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [gravi] 15+ cu [baietel] Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga] 2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural. ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui babyblue nu zice nicaieri ca omul este animal.
Adevarul e incomod, de cele mai multe ori.[:)] Iar creierul ala deosebit de dezvoltat faciliteaza o gandire inteligenta care duce la tot felul de exprimari de toata jena. Daca asta zici tu ca inseamna fiinta superioara, asa o fi. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Retrospectiva 2008[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a"]Retrospectiva 2009[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all"]Retrospectiva 2010[/url] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin I-ai dat, probabil, pasarica pe paine. La discretie, cand a vrut el...
Ce spui, bai baiete?! Cum iti permiti tu vulgaritatea asta coplesitor de misogina fata de un user oarecare? Si mai schimba placa asta zgariata, afumata si rasuflata ca berea deschisa de tre zile, cu barbatul-vanator-de-pasarici si femeia-vanata-pentru-pasarica, cu barbatul-activ si femeia-pasiva, care nu poate decat sa-si 'ofere' sexul si sa-si manipuleze pitecantropul cu ajutorul lui. Al ei, pardon, ca e 'pasarica'. Exista si femei care 'vaneaza' si nu 'ofera' - la fel de multe ca celelalte - asa cum exista si barbati suficient de increzatori in masculinitatea lor necastrata incat sa nu fie 'vanatori'. Si sa nu debiteze atatea platitudini sufocante incat sa ti se faca parul maciuca. Iti doresc sa intalnesti exemplare dintr-astea si sa inveti ceva. Pana una-alta, m-as multumi sa-ti ceri scuze pentru mizeria care ti-a iesit din pana maiastra. Si sa ma scutesti - pe mine personal - de vreu mesaj kilometric, plin de puncte de suspensie si propozitii formate numai din subiect si predicat, in care sa-mi demonstrezi vreo mareata teza kirkegaardiana. ______________________ [url="http://cilsart.blogspot.com/search?updated-min=2010-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2011-01-01T00:00:00-08:00&max-results=5"]Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...