Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >(643)


Recommended Posts

fetelor azi am fost in butoi rau de tot.....nu ca acum nu as fi se acumuleaza prea multe si cand pic.....ma afund nu gluma am avut reprize de plans de mitute intregi....mi-am amintit de toate ce ma dor, mi-am amintit de bebei mei.....dar vine si randul nostru m-a sunt nasa mea care mai are foarte putin si naste si asa m-a cuprins o stare.....nu ma intelegeti gresit ca ma bucur tare mult pt ea dar mi-a trezit toate amintirile .....si a fost inevitabila o stare din asta numai gandul ca acum mi-as fi tinut copilasul in brate daca nu aveam boala asta ma termina.... va pupic pe toate[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, voi ce credeti de testele de ovulatie? ca eu deja nu le mai cred....mie mi-au iesit pozitive in luna 21-23 febru, pe 26am fost la echo si aveam un folicul de 19 mm (nu stiu daca se retragea sau inca nu am ovulat) si azi mi-am luat din nou test de ovulatie iar a doua linita a iesit slab vizibila...sa ovulez de 2 ori sau sa nu reusesasca foliculul sa sparga ovarul si asta sa faca testele sa se pozitiveze? Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! vreau sa fiu [gravi]!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele!!!!!!!!!!! katy din pacate si la mine azi e ziua 1..nu stiu..ce sa mai zic...cred ca n-o sa ma vad niciodata mama..[q][q][q][q][q][q] astazi sunt in butoi...de maine imi revin eu martea viitoare sunt programata la laparo...exact pe 8 martie...[alcool][alcool][alcool]..a zis dr ca n-avea rost alt hsg..si am trecut direct la laparo..poate asa aflu si eu de ce nu vine [bibe] si la mine.. ASPIRANTA LA BEBE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

katy..poate ai noroc si reusesti cu tratamentul naturist..cine stie..[olala][olala][olala] eu am incercat atatea tratamente ca nici macar n-as stii ce sa mai iau...nu functioneaza nimic...[q][q][q][q][q] am fost 2 luni pe stimulare si tot degeaba...nu mai suport...cand vad ca altele raman din prima...si eu..nici macar dupa 2 ani...[q][q][q].. ASPIRANTA LA BEBE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elena, un test de ovulatie nu se citeste ca si un test de sarcina unde daca apare, chiar si vag a doua liniuta e si pozitiv regula este: daca liniuta apare mai puternic colorata si de regula apare din prima atunci este pozitiv.....in schimb daca apare dar nu e cel putin la fel de intensa ca cea de control testul e considerat negativ acest lucru se datoreaza faptului ca Lh-ul - hormonul luteinizant e in afara ovulatiei intr-o concentratie ceva mai mare raportat la beta hCG-ul care e foarte micut in afara sarcinii si creste exponential la 48 ore in timpul sarcinii .... de aceea la testele de sarcina cum apare o liniuta fie ea foarte slab vizibila e considerat test pozitiv.....iar la cele de ovulatie nu e la fel....trebuie sa ai liniuta mult mai intensa decat cea de control pt ca lh vei avea in organism indiferent daca esti sau nu la ovulatie doar ca inainte cu 24-48 ore de la ovulatie concentratia acestuia creste mult.....semn vizibil prin liniuta mult mai pronuntata decat cea de control iarta-ma daca sunt prea ambigua....sper ca ai inteles explicatiile mele greoaie acum....data fiind starea mea de "bine" [pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

offff kity draga, vine si ziua noastra tin pumnii sa ai rezultate bune la laparoscopie dar dupa interventia chirurgicala nu ai nevoie de repaus....ca totusi e o operatie, chiar daca e micuta si iti face si o doza mare de anestezic....scuze eu doar intreb, chiar nu stiu ...? te pupic[pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena imi pare rau de starea ta, fii tare ca noi suntem alaturi de tine si te sustinem lasa ca o sa fie bine si pentru tine si pentru noi toate care ne dorim un [bibe]. Te [pup] si iti trimit [flo] ca si asa de maine incepe primavara dar eu vreau sa te inseninez de astazi. Hai te rog ridica capul sus si mergi inainte ca o sa fie bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor...am citit ca sunteti cam multe care dati tarcoale butoiului si am venit sa va mai animez si sa va sustin, sa va reveniti, o sa vina ziua aia fericita, eu nu mi-am pierdut speranta si nici rabdarea in cei 6 ani de lunga asteptare si uite cu DD mai face si minuni , am ramas insarcinata exact cand nu ma asteptam, asa ca sa nu va pierdeti speranta, sa fiti optimiste si sa nu renuntati niciodata la visul vostru, eu nu am renuntat niciodata sa sper ca intr-o zi voi avea un copil, asa ca capul sus si cu Dumnezeu inainte..... Acum despre noi sa va spun ca suntem bine, am mai umblat prin frig si m-a cam durut burtica cateva zile, dar in rest totul este bine, ieri am implinit 25 de saptamani, bebe avea 30 de cm si 570 g can am facut ecografia morfofetala pe 12 februarie, este flacau mare si ne mai ducem pe 17 martie la ecograf...... Va pupacesc pe toate si va sustin in continuare, sa aveti multa putere.[pup][pup][pup][pup][pup] [gravired] 25+ cu [baietel] Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela, iti multumesc pt incurajari....dar durerea exista...ce sa-i fac uneori am impresia ca e un mare cosmar si as vrea sa ma trezesc si sa nu se fi intamplat nimic din toate cele...dar din pacate nu se poate imi doresc sa treaca situatia asta cat mai repede pana nu ma mai pomenesc cu vreo boala pe cap de la atata stres....doamne fereste de vreun diabet ca se face pe stres ca aia sunt....la ce alti balauri mai am[bang][bang][bang][bang][bang][q][q][q][q][q][q][q][q] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...