Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 109


Recommended Posts

Sa scriu si eu meniul de azi pana nu se trezesc

9.30- cereale cu lapte,1/4 felie paine cu unt si ricotta(Dragos)

11.30- un paharel fructe Organix (100g amandoi) si un biscuite

12 nani

Urmeaza pe la 14 ciorbita pui cu smantana,sufleu de dovlecel cu BV si ou (nu sunt sigura ca vor vrea,Eva e problema aici ca poatesimte oul si branza).Back-up ar fi mazare de ieri...sau borcanel.Cina credca va consta in iaurt sau poate fac niste paste cu sos(depindece si catpapa la pranz)

 

 

 

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009

 

 

mucosii

 

poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fost cu fata afara, si am constatat ca merge pe varfuri[bang][q]

 

Acest lucru l-am observat de vreo 2 sapt in casa, dar afara nu am avut ocazia pt ca nu prea am iesit, si daca am iesit nu a vrut ea pe jos[bang][bang] cerea mereu in brate[bang](eu am pus pe seama zapezii)

 

Astazi , la fel, cerea in brate, ea care alerga pe alee pana acum o luna[bang].Am incercat sa o fac samearga pe jos ca nu mai este zapada, da mai mult de cativa pasi nu a vrut, si aia facuti pe varfuri[q][bang].........sa fie de vina cizmulitele????....poate o jeneaza, sau ai sunt prea mari sau mici/stramte???....

Am vb cu tasu, si mergem maine sa-i cumparam altceva de incaltat.

Da mi-e tare greu sa-i cumpar incaltaminte[bang][bang], nu-mi dau seama daca ai sunt bune[bang]

 

 

[mamica] fericita de [copil]ranjita delicioasa Maya Andreea ( oct-2009)[olala]

 

 

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru incurajari, fetelor[pup].

Lili, m-am gandit si eu ca pot sa pastrez alaptatul de noapte, problema e ca sunt epuizata fizic, vitaminele nu-si fac efectul, poate cand nu voi mai alapta voi simti o mica diferenta, nu stiu...Ari se trezea de n ori doar ca sa o pun la san, nu de foame.Asa a fost mereu, pentru mine 2 treziri pe noapte a fost ceva exceptional iar sa doarma toata noaptea(ca noaptea trecuta) s-a mai intamplat o singura data, cand avea cateva luni si o epuizasera verisorii ei.Sunt deja 5 nopti de cand nu o mai alaptez, primele 2 au fost horror, urmatoarea cu 3 treziri, apoi 2 si noaptea trecuta nici o trezire.Poate totusi fara san isi regleaza somnul, plus ca e mult mai bine dispusa ziua pentru ca e mai odihnita.Nu stiu daca am luat ce mai buna decizie, nu sunt impacata cu ea, dar trebuie sa ma pun cat de cat pe picioare inainte sa ma intorc la birou, stiu ce ma asteapta[bang].Oooof, nu ma asteptam sa-mi fie atat de greu, clar mie mi-e mai greu decat ii este lui Ari[q].

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

Meniul de azi

08.30 -cascaval,jumatate gutuie mica,o banana

12.00 -san si nani

15.00- paste cu sos(rosii,ceapa,busuioc) premiera

18.00- lv+cereale.

Azi nu a vrut sa pape inainte de somn.I-a spart dimineata un canin si e marait.

Lalu te inteleg cu epuizarea.Si eu sunt la fel.Am incercat sa il intarc pe Geo dar nu am putut sa il vad cum plange dupa tzitzi asa ca papa lm in continuare.

O zi buna

id="blue">

 

[mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09)

 

[majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela! [majoreta]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:

Lalu te inteleg cu epuizarea.Si eu sunt la fel.Am incercat sa il intarc pe Geo dar nu am putut sa il vad cum plange dupa tzitzi asa ca papa lm in continuare.

align="right" id="quote2">

Cred ca am avut bafta cu Ari, daca ar fi plans f tare cred ca as fi cedat si eu.Ea mai mult m-a marait, a scancit si s-a trezit de 1000 de ori in primele 2 nopti, a stat numai in brate.Iar ziua a fost chiar ok, vine sa se alinte la san, trage de bluza dar o mangai si dupa cateva minute pleaca linistita la ale ei.Ce-i drept de ceva vreme i-am facut antrenament cu biberonul, mai cu apa, mai cu ceai,cu lapte de-al meu...nu bea mare lucru dar era prezent.Apoi putin lp...lua cateva guri, apoi o puneam la san...incet incet a acceptat.Nu am fortat-o.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor !

 

Azi am avut soc Mihai a capatat primul cucui sa nu va spun ce speriata am fost nu stiam ce sa fac cum sa procedez, pana i-am dat de mancare s-a retras umflatura si a ramas numai roseata. El a plans cateva minute apoi s-a jucat, a alergat, mancat.... acum doarme.

Ma duc sa ii fac de mancare: Azi cred ca papa cartofi cu ficatel, iar mai tarziu paine cu unt si telemea si poate un iaurt.

 

ALI mama lui MIHAI

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina,e posibil sa fie de la incaltaminte. Eu cum am facut cand m-am dus sa le cumpar incaltari: le-am masurat talpa cu rigla si am mai adaugat un cm pentru ghete, ca m-am gandit ca le mai pun o soseta, ceva si apoi m-am uitat pe tabelul asta de la inceputul capitolelor noastre (sa traiasca cine a avut ideea sa-l posteze aici[flo]). mi-a rezultat 21 (ghetele le-au venit foarte bine toata iarna iar pantofiorii au fost cam mari in toamna, acum i-am probat si sunt tocmai buni). VEZI sa nu faci greseala sa ii iei din aia care se inchid cu fermoar pe lungime pe mijlocul labei piciorului, ca sunt naspa si nu merg bine cu ei. spor la cumparaturi! [flo]

trebuie sa ma duc si eu sa le iau pantofiori.

 

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************id="size1">
id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ali, pupam cucuiatul sa-i treaca[pup] si ai mei au luat la cazaturi, azi a cazut dragos chiar sub ochii mei si s-a lovit cu capul de masa... a vrut sa sara ca de obicei de pe masa pe pat dar de asta data nu apucasem sa apropii masa de pat, ca faceam patul, asa ca a cazut de pe masa langa pat si s-a dat cu capul de masa...[bang]

 

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************id="size1">
id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
Miany, ati avut o noapte linistita, asa-i?[flo]

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************id="size1">
id="teal">id="Georgia">
align="right" id="quote2">

ms de intrebare [pup];da,am avut o noapte aproape obisnuita!!![pk]

miany
fericita mami de DAVID ANDREI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...