Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 109


Recommended Posts

Ionela la multi ani si tot ce iti odresti.Sa fii fericita si iubita alaturi de baieti si sa ai o sarcina usoara si o perioada frumoasa sa urmeze in cele 9 luni. Many noi te sprijinim oricum ar fi.Sa speram ca e acolo un embrion macar .Unul mai rezistent care se agata si sta acolo. Cat despre Vlad si Lila ...fetele de obicei sunt mai precoce.Are timp si Vlad.Stai linistita. Lyly spor la munci maine.Sa te acomodezi rapid.Eu sunt tot mai sigura ca sefii mei mi-au desfacut contractul de munca.Nu au vrut sa auda nimic de noul post disponibil si nici nu vor sa vin mai devreme la serviciu.In acelasi timp o tin una si buna ca ar trebui sa fac bebe2.Postul l-au desfiintat asa ca...voi vedea in toamna ce voi face. Despre Geo:avem un coltisor din maseau nr.4 asteptam si restul.E un rasfatat.S-a cumintit foarte tare.A inceput sa invete multe lucruri. Stie sa arate nasul,ochii,gura,obrajii,urechile (pe astea le arata si la noi si la el) si tzitzile lui mami si pe ale lui.Trage bluza si arata ca si el are. E un pofticios fara masura.Daca pregatesc ceva vine si cere. Iii place sa mangaie televizorul cand vede un bebe,se uita in oglinda si se joaca cu imaginea de acolo,ii place sa il imbraci cu ceva nou si se plimba prin fata ta ca sa il admiri.La fel face si in oglinda. Cand vede persoane dragi pe care nu le-a mai vazut de mult se bucura,striga. Se joaca mult cu mingea.Da cu piciorul in ea sau o arunca cu manutele. Cred ca mai face si altele dar e de-ajuns cra-cra-ul. Miany imi pare rau ca David e bolnavior.Noi am trecut cu bine inca,fara nicio raceala. Laura rezolv maine.[pup]Mersi mult. Dana.n bine ai mai poposit pe la noi.Te asteptam mai des.[pup] La fel si pe Dankutza. [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici! [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani, Ionela, optimista noastra incurabila. tot asa sa o tii! Multumim de mesajele minunate pe care ni le scrii. Sarcina usoara si multe bucurii! Eu azi am reusit sa plec la timp de la birou, asa ca am facut, in sfarsit, sub atenta supraveghere a mamei, biscuitii capisonesei. Au iesit ff buni, chiar si cei arsi (mama nu m-a supravegheat f bine, se vede [:D]) sunt deliciosi. Am modificat putin reteta, neavand toate ingredientele in casa si va scriu si voua: - in loc de banana am pus para coapta - in loc de suc de struguri, am pus suc de portocala si 1/2 lingurita sirop de agave. - am dublat cantitatea de mere coapte. Acum, va rog sa ma sfatuiti putin. Mi-a luat o gramada de timp facutul de guguloaie si aranjatul pe tava. Plus ca nu au iesit la fel, ci de forme si dimensiuni diferite. Daca imi cumpar forme, am retinut de la Lili ca e la fel de migalos procesul. Cum as putea face sa eficientizez etapa asta? Multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] La multi ani, Ionela ! Sarcina usoara si bebe sanatos! Sper ca ai petrcut frumos alaturi de baietii tai! many, ai incredere in embrionasi! o sa fie totul bine! [pup] si mamica si Vladutzu si pe prietena-lui -Vladutz. miany imi pare rau ca David e racit. Sper sa treceti usor si repede, peste! dozz eu nu pot sa te ajut, biscuiti n-am facut, ne face mama [pup] lyly succes maine! te asteptam cu vesti bune despre cat de usor treceti amandoi peste reintoarcerea ta la slujba. lumi ma bucur ca ati ajuns cu bine, vacanta placuta! va pup fetelor, am de etichetat niste martisoare frumoase-frumoase! [:D] [flo] Mitzi si Pisoiasul scump
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mitzi,tina multumim de gandurile bune!!![pup] Lyly sa ai o zi cat mai usoara maine!!![flo] Ali ma bucur ca sunteti mai linistiti!!![pup] many pastreaza-ti optimismul!! sunt de acord cu ce-au zis fetele:o sarcina nu seamana una cu alta;iar din trei unul tot o fi mai hotarat sa ramana la caldurica!![flo] Ramo.c te mai asteptam;felicitari ptr. progresele soricelului!![pup] ma retrag si eu..ca nu stiu ce noapte ma asteapta!!!! va [pup] miany fericita mami de DAVID ANDREI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fete dragi! Am o restanta, [s] MARIJAN[S]! si cu multe buchete de flori pentru sarbatorita zilei [s] IONELA![s] sa ai o sarcina usoara, frumoasa si sanatoasa si Mihnea sa se bucure mult de noua/ul partener de joaca! Lyly, [pup], multa bafta maine, sa mai intri macar pentru cafeluta! Noi suntem bine, sar'na de intrebare. Am fost si noi in vizita la copilasi (nu din dc[:)]), si Ana s-a purtat admirabil: i-a mangaiat pe cap pe toti, si-a impartit mancarea cu ei si nu plangea daca un copilas nu vroia sa-si imparta jucaria cu ea. In rest papam un pic mai bine, veselie si joaca cat cuprinde. Ramonik, tare frumusica Ruxi. Vad ca nici voi nu v-ati indurat sa tundeti cretzulina. Nici eu nu ma indur sa tai din bucle. Va pupik pe toate si o seara buna la toata lumea. Angi [mamica] de bebe Ana Maria (03.12.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Many, ca acu m-a apucat mustaceala[:D], da daca s-or fi prins doi voinici cu lipici si de asta nu ai simptome ca la sarcinile anterioare??[:D][:D] Hai fii optimista, face bine si sambureilor!![:)] Mitzi, eticheteaza bine, sa nu uiti pe nimeni[:D] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si [gravi] 13+ cu Iris/ul[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13/FireflySShopOnlineComenziLaLpetrascaYahooCom#"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...