Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 109


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La Multi Ani, Cristina![s][s][s] La Multi Ani, broscuta![s][s][s] Astazi a fost baba mea [:D] Eu nu stiu cum va descurcati voi cu piticii vostri, dar eu una sunt capiata, au invatat sa deschida usile, umbla peste tot, daca nu sunt atenta unul linge un papuc de-al meu pe talpa si alalalt imprastie scobitorile pe care le-a gasit intr-un sertar... astazi au facut-o lata, au dat jos de pe comoda tv-ul din dormitor si a sarit siguranta iar tv-ul nu mai merge... nu mai zic ca mobila de la ei din camera arata ca dupa razboi, au jupuit-o... se catara peste tot, cad, urla si apoi o iau de la capat... mi-au prins telefonul cand era la incarcat si mi-au stres din el toate pozele si muzica. ce mai, am parul "cret"!
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ava asa scutesti banii de coafor [:D] pup gemenasii neastamparati! [pup] si baba mea a fost tot azi, ca in fiecare an [:)] cam slabuta miscarea pe aici, a venit primavara pe bune si nu vad eu??
Lili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce de-a urari frumoase!!!! [olala] vin si eu cu niste floricele de primavara pt toate prietenele [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3] [floare3]
Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] de 1 Martie dragelor![pup] La noi chiar a venit primavara...avem parte de o vreme superba. [s] Broscutza [s] Cristina Maine plec impreuna cu David si cumnata la o prietena care are o fetita cu o luna mai mare ca al meu. Ne intoarcem sambata. Sper sa stea cumintel pe drum... mergem cu masina la vreo 350 km. Va pup!
Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana.n (parca tu ma intrebai)... pai de dormit doarme acum, cu 2-3-4 treziri, dar e ok ca readoarme repede. Nu de oboseala m-as plange, ci de statul singura cu el in casa, ca mi s-a acrit f f rau. De aia vreau sa vina ai mei, sa ma mai ajute, ca ma dilesc asa, plus ca parca nici de copil nu am grija cum trebuie, ca nu mai am rabdare sa inventez mereu jocuri [alcool][alcool][alcool]. Nu mai zic ca nu am niciodata timp sa fac mancare si asta a devenit un calvar, mananc vesnic te-miri-ce. Si simt ca ma tampesc complet si cred ca asta se rasfrange direct aupra copilului. Pe partea cealalta, ma ia groaza ca se va termina 'vacanta' asta si voi merge inapoi la hamaleala si voi plange in pumni dupa timpul asta in care, in loc sa ma joc cu Iulian, stau si behai ca nu ma simt bine [q]. Ava Iulian e la simplu, nu ca la tine la dublu, dar si el e plin de nazbatii. A ros si el ceva dulapuri, nu zic de tot restul obiectelor din jur [alcool]. Acum au spart si caninii, sper si eu intr-un copil nerozator dupa faza asta ca m-a capiat. Inclusiv oalele le roade, lingurile de lemn le-a facut franjuri.... In plus scoate totul de prin sertare, le cara prin casa prin diverse locuri, e seara ca dupa razboi la mine... Ramonika poate incerci sa pui carnea in blender doar cu putine legume, cat s-o prinda cutitul si restul de legume sa le lasi asa. SI eu o blenduiesc, ca ii dau pui de curte si ala e atos, oricat l-as tot fierbe. Am admirat creata cu plete, cred ca are cel mai lung par de pe aici [olala].
[s][s][s] Broscutza!!! Cristinica [s][s][s]

Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo][flo] pt toate fetele Ava,dar ce nazdravani sunt bubulacii. Eu am reluat "circuitul mamelor prin apartamentul meu" ca nu se mai putea,trebuia sa-i supraveghez mai mereu,dar motivul principal a fost iesitul la plimbare;pur si simplu nu mai puteam sa ies doar eu cu ei afara decat daca ii tineam in carucior ... ori asta nu o mai facem decatla dus/intors din parc,in rest bipezi [:)] Carnea o papam in mai multe feluri : -in ciorbita taiata cu cutitul cubulete mici,cat cele de morcov, telina ,ceapa,etc. Cartoful,dovlecelul,taieteii ii pasez cu furculita - pestele cu manuta din farfurie, bucatelele sunt mai mari,cum se desface el - carnea care o servim cu o garnitura langa ea o papam tot cu manuta din farfurie,bucatele taiate cu cutitul nu foartemici,cat sa poata fi lejer apucate de ei. Nu avem masele,decat Eva are cate un coltisor iesit sus pe ambele parti. De 3 zile Dragos papa dimineata mozzarella cu rosie si masline... se pare ca lui ii trece faza cu "urasc branza,oul si derivatele lor"...o astept si pe Eva sa i se alature, ca nu mai stiu ce sa le dau sa pape [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url] [url="http://picasaweb.google.com/gabi.barbu1973/EvaDragos?authkey=Gv1sRgCJ26lrT3xLD4Tw#"] poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumi ce vreme si la voi [soc], zapada si maneca scurta [alcool]. Sa ne trimiti si noua poze din frumoasa Japonica [:D][pup] Lalu ce mai faceti voi? [pup] Miany cum e Davidosul? mai bine? [pup] Many sa stii ca si mie mi s-a parut Lila cea mai cea dintre copilasii de la intalneala de acum 3 sapt. Ce fain ai povestit de ea [olala]. Hai mami, lasa mohoreala, think pink! ca ajuta la nidare [pup][pup][pup] Lylyana baba mea e pe 7 in fiecare an. Cum fu prima zi? te asteptam cu o povestioara [pup] Ramona ce fericit tre sa fie soricelul cu tati al lui [olala] Angi ma bucur ca ne spui ca papa fetita un pic mai bine, cred ca e mare usurare [bibe][pup] Marijan nu ai de ce sa te scuzi, oricand poate aparea ceva la oricare dintre noi si sa nu mai ajungem, stai linistita [flo] Na_bo o imbratisare virtuala pentru tine, lasa necazurile la o parte [pup] Raluci ce zici tu se aplica in institutiile de stat [;)] legat de desfiintarea postului, mai scriu 1 data si gata: angajatorul poate face concedieri 1.pentru motive ce tin de persoana angajatului sau 2. pentru motive ce nu tin de persoana angajatului. O femeie nu poate fi concediata cand vine din maternitate pt pctul 1. Dar poate fi concediata din prima zi (cu zilele de preaviz care urmeaza) pentru pctul 2 (ca de aia se si numeste asa... daca am o firma, o pot restructura oricand, oricum vreau, atata vreme cat respect procedurile legale si fac toate hartiile aferente. asa ca pot da afara pe oricine. asta daca sunt privat, ca daca sunt la stat, altfel stau lucrurile...) Asa ca fetele care aveti banuieli, nu stati pe o ureche ca nu putem fi date afara in CIC, pt ca putem. Interesati-va din timp, ca in toamna sa fie timp de gasit alt job, pt cine are nevoie [flo]
Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13 Miany, ce face Davidutul? [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si [gravi] 13+ cu Iris/ul[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13/FireflySShopOnlineComenziLaLpetrascaYahooCom#"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
multumim de intrebare[pup]...nu e prea bine ,tot cu febra 38...maine mergem sa ne vada dr.familie... miany fericita mami de DAVID ANDREI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo]LA MULTI ANI ,BROSCUTZA!!! SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII ALATURI DE CEI DRAGI!!![flo][flo][flo] LA MULTI ANI,CRISTINICA!!![[flo][flo] dragelor,eu va doresc sa aveti o primavara minunata cu mult soare,voie buna si numai impliniri!!![flo][flo][flo][flo] miany fericita mami de DAVID ANDREI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...