Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre manipularea TV


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui olympia
De "instabilitate , scandal si agresivitate" au fost acuzate partidele istorice si societatea civila inca din anii 90 si apoi periodic toate fortele democratice care au incercat sa apese acceleratia cand KGB-ul punea frana. Pe atunci Iliescu era "pacificatorul" ce oferea ca alternativa liniste, calm, negocieri... Acum e Geoana, Antonescu, Iohannis , Mama Dolores, Motanul Incaltat oricine vreti voi, numa' Basescu, nu! Ca asta nu cade frate la-nvoiala cu Moscova orice-ar fi!
Exact, taranistii si liberalii (de atunci, nu jalnicele ramasite) erau acuzati in 1990 ca destabilizeaza tara. Asa ca romanii au votat covarsitor pentru LINISTE in dumnica orbului.. [bang] .. dormi in pace popor roman.. Miorita iti este scris in frunte.. Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off-topic Marilena12, b.nica, Voi încercati sa discutati în mod obiectiv lucruri care prin natura lor sunt subiective [:)]... Este limpede ca nu veti converge vreodata in opinii... Puteti sa va scrieti pâna mâine seara, ca b.nica tot o sa gaseasca () ca Badea&Co. sunt "sinistri", iar Marilena12 o sa-l gaseasca pe Calinescu grosolan, misogin si actor ratat pace tuturor! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un citat dintr-un articol foarte bun al lui Turturica, despre lovituri de presa si nu numai: "Filmuletul care a isterizat o tara intreaga ne poate spune, in cel mai bun caz, doar ceva despre omul Traian Basescu: ca este exagerat de impulsiv, ca nu isi stapaneste nervii. Cu toate acestea, si daca filmul este suta la suta adevarat, trei secunde de manie scapata de sub control, urmate de regrete (potrivit lui Tariceanu), nu ne pot spune mai mult decat a facut-o deja comportamentul presedintelui in ultimii cinci ani. Iar Basescu ne-a aratat din plin ce poate: de la insfacarea telefonului unei ziariste la a-i spune "tiganca imputita", sau altuia "gaozar". Insa daca judecam aceste atitudini in campania electorala, atunci cand ele sunt chemate sa transeze disputa intre doi candidati, faptele trebuie asezate pe ambele talgere ale balantei. Nimic din ce s-a intamplat in acesti ultimi cinci ani nu se compara cu senzatia materiala de teroare pe care au trait-o multi ziaristi pe finalul de guvernare Nastase-PSD. Numarul de agresiuni fizice la adresa jurnalistilor, de exemplu, a atins apogeul in mandatul pasnicilor si manieratilor Iliescu si Nastase, nu in cel al monstrului Basescu. V-o poate confirma fostul meu coleg Ino Ardelean, care a fost batut pana a intrat in coma, dupa ce scrisese despre mafia pesedista din Timis. si v-ar mai putea-o confirma si un alt fost coleg care a ajuns la un pas de moarte pe cand, in timp ce conducea pe Valea Oltului, s-a intersectat cu o masina ce venea din sens opus si, instantaneu, din directia ei, o ranga de fier i-a zburat direct in parbriz. A scapat doar pentru ca, miraculos, ranga a ricosat si nu i-a spart parbrizul. La peste 100 de kilometri pe ora, sansele de a scapa cu viata erau minime. Se intampla in toamna anului 2004, colegul meu era probabil numarul unu pe lista de inamici ai lui Adrian Nastase, iar avertismentele soptite ca o va pati daca nu o lasa mai moale cu criticile devenisera rutina cotidiana." textul integral aici: http://www.romanialibera.ro/a171311/cine-va-incasa-pana-la-urma-lovitura.html Dormi linistit, Johannis vegheaza pentru tine! [url="http://penecolorate.blogspot.com"]Pene colorate... cate putin din toate![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
off-topic Marilena12, b.nica, Voi încercati sa discutati în mod obiectiv lucruri care prin natura lor sunt subiective [:)]... Este limpede ca nu veti converge vreodata in opinii... Puteti sa va scrieti pâna mâine seara, ca b.nica tot o sa gaseasca () ca Badea&Co. sunt "sinistri", iar Marilena12 o sa-l gaseasca pe Calinescu grosolan, misogin si actor ratat pace tuturor! [flo]
Calinescu vine gata "fragezit"si "scuturat de bani" de liberali! Mi se pare cea mai sincera atitudine venita din interior! Ce vreti mai mult? Badea esta platit pt. ceeace spune,el nu are libertatea lui Calinescu!El este un mercenar caruia nu-i pasa decat de plata care i se ofera pt. golanismele spuse pe post si care sunt pe placul unei anumite categorii sociale si a PATRONULUI POSTULUI care il plateste!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12
Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Marilena!In legatura cu ultima ta postare de aici: Trebuie sa mai cresti!.
In mod intentionat ti-am raspuns asa, am vrut sa te fac sa intelegi ca nu e ok sa jignesti pe cineva care nu iti aproba parerile/preferintele. Ma refer la asta: ”Eu cred ca sa percepi cultura cuiva se face dupa ...nivelul propriu de a o percepe!” Afirmatia ta e lipsita de orice logica si e vadit jignitoare. Practic, din punctul tau de vedere, orice om caruia cineva i se pare incult/lipsit de educatie, este el insusi incult deoarece nu a fost capabil sa perceapa cultura aceluia.[bang] Iar eu ti-am raspuns in asa fel incat sa poti simti si tu efectul maximei profunde pe care mi-ai aruncat-o mie, desi eu nu am spus nici un cuvant care sa vizeze nivelul tau de cultura. Imi pare rau ca nu faci fata unor discutii contradictorii, cand simti ca-ti sunt combatute ideile alegi sa combati/ataci tu persoana care a indraznit sa exprime o parere negativa despre o persoana/lucru care iti place tie. Nu este dificil sa eviti atacul la persoana, sa stii! Nu uita ca nu ne cunoastem personal si nu e firesc sa ne dam cu parerea despre nivelul de cultura, onoarea, sufletul, maturitatea/imaturitatea, sau copiii unor useri pe care nu i-am cunoscut niciodata. Sper ca ai inteles mesajul si ca nu vei mai spune cuiva ceea ce nu doresti sa ti se spuna.[flo] Marilena [url="http://marilena-blog.blogspot.com/"] Blogul meu[/url]
Eu consider ca Mircea Badea are un nivel de cultura limitat si acela care se raporteaza la el se aseaza la nivelul lui! Atata timp cat, atat la nivel de ani de studiu cat si la natura lor,dar si la modul de "analiza" a unor situatii sociale, eu il consider pe MB inferior mie! DE ACEEA IMI PERMIT SA SPUN CA MB ESTE UN PERSONAJ LAMENTABIL!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamaruta
iata un reportaj de pe vremea cand voiculescu nu era prieten atat de bun cu Johannis. http://www.youtube.com/watch?v=HE47r-QXWvE
Am pus si eu linkul la celalalt topic... dar nu se grabeste niciunul din sustinatorii marii aliante a secolului sa-l comenteze. In alta ordine de idei, am si eu o curiozitate in organism: Neagu Djuvara, cand va fi cu stampila in mana, il va vota oare pe Geoana? pe Marean?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SUNT F. REVOLTATA si va cer sfatul! Atata timp cat eu platesc fortuit TVR-ul national,fara sa existe un contract intre parti,ce trebuie sa fac ca sa ii sanctionez ca nu isi fac datoria? TVR NU MA INFORMEAZA CORECT! Nu reda cu fidelitate,impartial, stiri de interes national! TVR ma manipuleaza pe banii mei si astfel eu ma simt escrocata! Daca mai sunt persoane care se simt prejudiciate ca si mine ii rog sa-si spuna opiunia si impreuna sa gasim o modalitate sa readucem lucrurile pe fagasul unui stat de drept!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca sub dictatorul Basescu arata asa peisajul TV mogulizat, va dati seama cam ce am vedea daca ar iesi Geoana? Doar ca sa va faceti o idee: http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/878172/EDITORIALUL-EVZ-Dupa-alegeri-regimul-Patriciu-Vintu/ Dormi linistit, Johannis vegheaza pentru tine! [url="http://penecolorate.blogspot.com"]Pene colorate... cate putin din toate![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...