Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)


Recommended Posts

Fetelor - mersi mult de raspunsuri,pe langa acest sindrom mai este la unul si cordon bivascular,asa ca fac aminocenteza saptamana viitore.am vorbit la Sibiu si a zis sa nu stau pe ganduri ...asa ca medicul de la Sibiu o sa-mi zica o clinica de la Cluj unde sa ma duc deoarece cordomul bivascular da sindrom Down ,asa ca plec sapt viitoare ,sper sa fie bine,ca nu mai pot nici sa ma gandesc ca se intampla ceva.va pup pe toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 301
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MISSPII, eu iti urez multa bafta si sanatate atat tie, cat si copilasilor! Sa te rogi la D-zeu si va fi bine![ruga] MONAS, ma bucur ca sunteti ok. Nu fi ingrijorata ptr. bebelusi! Sunt destul de marisori si sunt sigura ca vor lupta sa recupereze! Asteptam cu nerabdare vesti, detalii, poze. Abia astept si eu ziua cea mare! Noroc ca a venit primavara si mai am si eu chef sa ies un pic prin oras, ca pana acuma mi-era groaza de multe ori sa scot nasul pe usa! [gravi] 29+ cu [baietel][fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monas, Felicitari mamico ! Sa fie sanatosi, frumosi si mancaciosi si impreuna cu toata familia sa va bucurati de ei. Bebelusii tai o sa fie bine, ai sa vezi, greutatea lor la 34 saptamani a fost chiar buna. Incet, incet o sa ia in greutate... La ce spital ai nascut ? Asteptam pozici cu tine si bebelusii si detalii despre cum a decurs nasterea. Va pupa Mary
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monas,felicitari si recuperare rapida ! Imediat ajungeti acasa cu totii... iar greutatea lor la 34 sapt a fost mai mare decat a alor mei la 37... daca papa e bine,[pup][pup][pup] [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url] [url="http://picasaweb.google.com/gabi.barbu1973/EvaDragos?authkey=Gv1sRgCJ26lrT3xLD4Tw#"] poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monas, felicitari! Am fost aseara la echo de 19 saptamani. Baieteii sunt bine(initial erau fata si baiat-asta e), insa colul mi s-a scurtat de la 3.8 la 2.6 mm, iar membranele unuia din saci sunt foarte apropiate de col si apasa. Ca si semne, am avut si am niste contractii in ultimele 2 saptamani, dar nedureroase. . Ginecologul mi-a prescris 2 Utrogestan 100/zi si 2 Gynipral tablete/zi. Ar mai trebui sa iau si altceva? Eram atat de emotionata ca am uitat sa intreb de ce nu-mi recomanda cerclajul...Sper sa fie bine pana la capat. Fetelor, va pup si sa ne auzim doar cu bine! +19 Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean)
Vali79, 32 ani, rezistenta la prot C activata, patru sarcini oprite din evolutie la 2, 3, 4 luni si respectiv 3 saptamani, obtinute natural, 1 sarcina reusita. Mutatiile au fost descoperite la sarcina reusita. Acum sarcina obtinuta natural. Tratament: aspenter 1/ 2 zile, femibion 2 1/zi, Folowise 1/zi, Cetebe+zn 2/zi, Magne B6 1/zi, Clexane 0.4 1/zi. Doamne ajuta-ne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monas felicitari[pk] mis iti tin pumnii[pup] noi ieri am fost la cora, se uita lumea la noi ca dupa urs[alcool] si tati se umfla in pene precum un curcan, asa era de mandru au fost tare cumintei motanii i am avut in scoici si scoicile puse in carucioarele de cumparaturi de la cora mai rau ca au ocupat cam tot spatiul din carucioare si nu prea am avut loc de pus cumparaturile bine ca n au fost multe sugubina cum faci mama cand tre sa le faci baie cu colaceii.....mai bine zis cand tre sa le stergi si sa le imbraci ieri am primit si noi colaceii, dar shoc, cine cum il imbraca pe al doilea bebe, ca eu am doar 2 maini, iar tati are 2 maini stangi, nu se baga el doar se uita si atat[bang][bang] om vedea noi spre seara ce si cum o fi prima data aseara le am facut baie pe la 8 juma si spre 9 si un pic dormeau robi s a trezit la 1 si frasu la 2 am putut dormi si eu, ca apoi a inceput foiala pana dimi s au trezit din ora in ora, dupa diverse chestii[:D] la san ii pun de razgaiala, ca sug un pic si apoi sunt pe post de suzi asa ca mulge mama ¨vaca¨ si punem in bibe si asa avem si control la cat papam azi, dupa ce am umplut si al doilea recipient de 220 (cele de la avent) s a desprins din filet si s a varsat tot laptele pe parchet sa mor de ciuda si nu alta, ca in loc sa l papa motanii.....s a dus pe apa sambetei si alaltaieri mi s a mai desprins un bibe din cel de 260, nush ce naiba nu stau infiletate ca lumea....si am o pompa de la avent offf bine ca e rezerva destula in frigider sper sa fie cat mai mult lapte, ca lui Razvi nu i place de loc LP se stramba de jale cand ii mai dau cate o masa de LP parca ii dau otrava, e un sclifosit mai bun al masii[8D] au inceput sa ne ramana hainutele mici s au lungit motanii mei[olala] le spal, le calc si sa le dau unei alte mamici, ca e pacat de ele multe sunt aduse de nasa din state, de la buni din israel tre sa schimbam si caruciorul, tare greu, pacat ca nu stau la casa ca era perfect asa tre sa iau unul mai usor, ca nu pot iesi singura cu el cine sa mi l coboare si cine sa coboare motanii[bang][bang][bang] e un super carucior nemtesc cu landouri, foarte fain pupici mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna monas .FELICITARI !!!!!!!!Sa fiti sanatosi cu totii ,bebelusi isi vor reveni stai fara nici o grija ,numai ca trebuie sa ai rabdare.Ma gandeam eu ca s-a intamplat ceva de nu mai intri pe mess.Aveti grija de voi si te astept nerabdatoare cu vesti noi si bune.Va pupam pe toti .pa pa
Citat:
citat din mesajul lui Monas
Buna mamici de gemenasi, Pe 8 Martie au susit prematur si bubulinii mei (Eva Maria 1970 grame si fabian Mihai 2330 grame). Eu sunt bine dupa cezariana, ei sunt destul de bine, adica baiatul papa la biberon, iar fata a avut pana azi perfuzie si tubulet in stomacel pt alimentare, ieri a papat un pic la biberon si sper sa treaca total la biberon cat de curand. Sunt cam ingrijorata dar... Va pup si revin cand o sa pot.[pup] 34+
Andreea Tanasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,fetelor .Am o broblema cu fetia mea si vroiam sa vad daca vre-o una dintre voi s-a comfruntat cu asa ceva.De pe la 9 luni am observat ca are ca un fel de nodul la sanul drept,exact sub sfarc.Am fost la medic si mi s-a apus sa astept 3 sapt si sa revin (poate se retrage)Dupa acele 3 sapt am revenit si m-i se parea ca s-a retras cat de cat,iar medicu m-a sfatuit sa mai astept inca 3 luni sa vedem ce o sa se intample.De acum se apropie acele trei luni iar eu incep sa ma ingrijorez tot mai mult.Nodulul e la fel .Incep sa disper ...oare ce o putea fi....am sunat chiar si o asistenta de pediatrie din tara care mi-a zis sa-i tin rivanol pe un pansamenta(explicandu-mi ca ar putea fi o descarcare hormonala)Fetita se comporta absolut normal dar gandul ca ar putea fi ceva serios nu imi da pace.Va rog sa ma ajutati ,poate aveti pe cineva care lucreaza in domeniu pediatrie ori ati patit asa ceva....astept raspunsurile voastre .Multumesc!! Andreea Tanasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...