Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici inimoase de Constanta *145*


Recommended Posts

Buna "dimineata " la ceaiul de la ora 16 si ceva...

 

eu am ajuns in Mamaia nord...pe plaja singura[:D] dar un vant frate(nu am regretat ca am lasat hunii cu Dan) si niste valuri mariii...eu nu stiu pe unde se plimba lumea care o vad la "tv-u" de-s relaxanti si fericiti ca a venit primavaraa[alcool]

 

Bogdi inca mai tuseste.... Isabella a scapat de laringita si acum a ramas cu mucutii siiii maselele de 2 ani[bang]

 

...in rest totul bine si frumos...in Navodari in oras era caaallldd si frumos ...arata a primavara[:D]

 

[asia] pentru ca mi-ati admirat hunii "print si printesa"[:D],Mada [pup] nu-i suparare ca i-ai vazut mai tarziu

 

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Bazar DC pt Bogdan si nu numaiid="blue">,blogul lui Bogdan Andrei , goblenuriid="size1">

Blogul Speranta moare ultima

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">id="size3">id="Script MT Bold">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
dar un vant frate(nu am regretat ca am lasat hunii cu Dan) si niste valuri mariii...eu nu stiu pe unde se plimba lumea care o vad la "tv-u" de-s relaxanti si fericiti ca a venit primavaraa[alcool]
align="right" id="quote2">

'neata! cam asa am simtit si noi... vazand soare si la tv lume fericita pe plaja, am plecat cu toata trupa sa facem aerosoli, nici n-am ajuns bine si am facut cale-ntoarsa ca ne lua vantul pe sus! cred ca imaginile erau de alta-data[:D]

in rest am avut un we relaxant, asa...ca sa intru de azi in forta in noua grila de program [bang] cred ca trebuie sa imi hranesc pisicul cu neste suplimente vitaminicioase, sa previn astenia de primavara, ca si asa ma simt total demotivata, nu mai stiu de ce plec dimineata de acasa...

jone, mare dreptate ai, chiar ieri am avut parte de un taximetrist smucit, parca avea de gand sa bata recordul de viteza [alcool] multumesc pt sustinere [asia]

va pupi pe toate [pup]




mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



POZE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneatza,

 

si noi am petrecut si sambata si duminica pe plaja.Ieri am gasit un loc super, adik ferit de vant si am stat acolo si ne-am jucat cu masinute, tractoare cam 2 ore.[:D]

Tura doi, dupa amiaza am simtit vantul in parcul din cartier....am facut cale intoarsa, in spatele blocului maxim 30 minute si in casa...era jale.

Mucii avem din nou..dupa 2 saptamani pauza, dar ma asteptam, la gradinita tot sunt mucosi/virusati/gripati.

Sa speram ca e ultima tura [:D]

Gabi, singurica pe malul marii?Hm......

 

 

 

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

 

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.

Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.

Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.

Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.

Daca va fi sa furi, fura o sarutare.

Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.

Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.

Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”

Pablo Neruda.

 

 

sa il ajutam pe Bibi

 

 

Faceti shopping- ajutati copii speciali

 

 

Poze Mos Craciun DC

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit sa va spun ce am facut la doctor.Ieri nu am mai fost ca nu a mai curs nici o alta culoare decat cea normala din nas iar astazi m-am dus la med de fam care este si pediatra sa intreb totusi dc si cum si ce fel si nu am primit un raspuns prea satisfacator dar o cred deocamdata[:)] " s-ar putea sa se fi iritat caine nazale" asa ca am primit un sprai pt nasuc biorinil si nustiu ce antibiotic pt ca dupa ce l-am luat am intrebat daca e antibiotic asa intr-o doara si cand farmacista mi-a spus ca da am hotarat sa nu il dau pt un putin rosu in gat.pe care am inceput sa il tratam cu miere si cu ceai cu lamaie si miere si sigur se va duce.Cam atat.In rest sambata si noi am fost in mamaia si nu batea deloc vantul iar ieri am fost in padure la Murfatlar unde la fel am gasit un loc unde nu batea vantul deloc si am stat toata ziulica sefu a dormit vre-o 2 ore pe patura f frumos.Va pupam

 

[hopsieu]Diana, mami de id="red"> Raresid="green"> 30.04.2009 id="red">

Bazar general pe DCid="green">

 

 

am hainute la bazar

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit doamnelor...

 

Am citit "in dunga" ca am avut o zi de kko si nu-s in apele mele, si nu-s nici vorbareata in clipa asta...

 

La mine tusea da sa se termine, Mony e mai bine, dar dadea la Teo sa se agraveze iar... aseara am zis ca are febra ca l-am probat pe o parte a fetei... dar cred ca dormise pe partea aia si se intorsese inainte sa-l verific eu, ca in fundulet arata 36,5 termometrul... si totusi... tuse productiva la greu si uneori zice ca-i vine sa vomite... cred eu de la muculetul care ii flutura in gat... [bang]

 

Va pup si sper maine sa am mai mult timp si chef sa va tin de urat...[pup]

 

Ingerasii mei: Monyid="purple"> (03.12.2003) si Teoid="blue"> (17.05.2007)

 

"Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momentele care iti taie rasuflarea." id="purple">

 

Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Fetelor, am avut o stare mai devreme, ma manca tot corpul, m-am deranjat si la stomac, aveam si crampe, nemaipomenit, e clar ca am facut alergie la ceva, am luat Claritine si mi-am mai revenit.

 

Noi ieri l-am petrecut pe Lucian, a fost frumos, copiii destul de cuminti,ne-am simtit super, va las si dovada: https://picasaweb.google.com/symona0323/Luc2Ani#

 

Din pacate am inceput o saptamana nu prea usoara, al meu sot a plecat cu soacra-mea la Bucuresti, s-a internat sa se opereze de hernie de disc, avem ceva emotii, ca nu stiu cine va avea grija de ea, s-a nimerit si acum cand incep munca.

 

Acum am inceput sa constientizez ca mai am doua zile si incep munca, imi fac griji cum se v-a descurca mama cu amandoi copiii,ca si ea are ceva probleme de sanatate, Sebi cu lectiile, eu cu programul pana la 18 si tot asa... Ne rugam la Dumnezeu sa trecem peste toate.

 

Adinutza:ce mai faceti, la Zumba va mai duceti? Eu abia astept sa-mi intru ritm cu munca, si sa incep sa ma duc din nou la Zumba, ii duc dorul, ma simteam tare bine.

 

[pup]

 

Mami de [copil]Lucian(16.03.2009) si de [roker] Sebastian(05.08.2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa mi se puna totusi capac... m-a sunat educatoarea ca Teo s-a trezit marait si ca are febra... acum aducea asistenta termometrul si panadol sa-i dea... sunt curioasa cat o fi avand... Trebuie sa ma uit in gatutul lui...[bang][bang][bang][bang]

 

Fug acasuca... v-am pupat!

 

Ingerasii mei: Monyid="purple"> (03.12.2003) si Teoid="blue"> (17.05.2007)

 

"Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momentele care iti taie rasuflarea." id="purple">

 

Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

geo, pup ...sanatate maxima, flutura mucii in gat cu siguranta, asa este si Luca...ca asa m-am saturat de raceli/muci/tuse si vreme rea.....

 

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

 

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.

Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.

Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.

Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.

Daca va fi sa furi, fura o sarutare.

Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.

Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.

Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”

Pablo Neruda.

 

 

sa il ajutam pe Bibi

 

 

Faceti shopping- ajutati copii speciali

 

 

Poze Mos Craciun DC

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[gvid]http://www.totulpentrufemei.ro/imagini/451Cafea_1.jpg[/gvid]

 

O dimineata frumoasa tuturor!

 

Bogdi e aproape gata ,nasul f putin curgator si tuse tot mai rara.Isabella inca muceste si-i tuseste(noaptea in special) si propabil la ea va mai dura ceva si din cauza maselelor.

 

Simona [olala]ti-am admirat flacaii sa fie sanatosi si norocosi.[flo]

 

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Bazar DC pt Bogdan si nu numaiid="blue">,blogul lui Bogdan Andrei , goblenuriid="size1">

Blogul Speranta moare ultima

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">id="size3">id="Script MT Bold">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...