Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pestisori... pestisori... "LMA!" (66)


Recommended Posts

 

Nicollid="green">, tinem pumnii [grup], ca sa fie totul bine si sa vii cu impresii si rezultate multumitoare de la inventar + discutii. [pup] -am toate trei gagicile. Numai bine [flo2].

 

Celelalteid="pink"> sirenete... s-au dat la fund iar??? Nu ne mai ziceti nimic? [:D]

 

Noi... totul bine... mai ales poznasul, care profita din plin de vremea frumoasa de afara [olala] (eh, acum e in casa de mult iar, afara e deja intuneric la noi)id="size1">... au anuntat deja, iar schimbare de vreme [alcool]... s-a si racit afara la ora asta dar, e inca senin... deci... profitati si voi cat se mai poate! [8D] Maine poate o sa fie, totusi, frumos din nou... sa speram [:-@]...

 

O seara placuta si linistita tuturor id="purple">[flo]! Pe maine [hia]...

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

'Neata! 'Neata!

 

Doreste careva o [cafea] -luta printre picaturi de ploaie [pic]??? Eu v-o las oricum [:)]... e calda, aburinda si numai buna [pofta] sa va incalzeasca... s-a lasat rece afara si vremea se chinuie sa burniteze incet, incet la noi... cred ca mai tarziu va ploua bine... mde, s-a inchis vremea [alcool]... va doresc s-aveti, totusi, o duminica placuta si relaxanta [flo2]! Numai bine tuturor [pup]! [hia]

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza cu intarziere si de la mine[pup]

Tethys...despre mine, despre noi pe scurt.

Ma numesc Alina-Roxana-sunt functionar public cu statut special-adica politist[:D].sotzul la fel.Ambii avem 26 ani si o fetitza de un an si patru luni:Marie Rebecca Ayanna.Fetitza am nascut-o natural..pe viu, cu toate durerile de rigoare, taieturi si cusaturi[:D].Am facut o mica depresie post-partum din care mi-am revenit cam greu.

In rest,daca mai aveti alte intrebari despre noi, despre mine, va raspund cu placere[asia].Poze cu noi puteti gasi pe FB(facebook, insa le puteti vedea doar daca va introduc in lista mea de prieteni.ma puteti gasi aici http://ro-ro.facebook.com/people/Alina-Roxana/1307328649[pup][flo]

 

id="red">

Blackmoon Lady&lipishtocul [copil]id="Book Antiqua">id="teal">id="size3">

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="black">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Alinaid="purple">, multumim de informatii [pup]. Aha, deci daca facem boacane [:D] sau avem probleme... vom sti la cine sa apelam, sau sa ne ferim [8)], d.p.d.v. al legii [:)]... sa va traiasca fetita [olala], careia i-ati pus un nume tare frumos [8D]! Ma bucur ca ti-ai revenit din depresia post-natala [flo]... eh, unele sirenete cam stiu cum e cu depresia asta, in general, nu neaparat post-natala dar, avem ceva experiente la activ [:(], mai mici sau mai mari... Eu nu activez pe Facebook din motive personale [:-@] dar, stiu ca avem sirenete care au cont pe acolo [:)]... Am observat ca activezi si pe la mamicile din Bacau, deci esti la doi pasi [:D] de mine... noi suntem din Iasi (2 ore cu autobuzul pan'la Bacau...). Si, stiu ca mai avem o sireneta care merge pe acolo destul de des [;)], zic eu [:D]... Am fost si eu prin Bacau de vreo doua ori dar, mai mult in trecere... cu treburi... si am observat ca e frumos Bacaul [8D]. Ca mai toate orasele tarii de altfel...

In rest... inca o data: sedere placuta in baltuta noastra, chiar daca ne-am cam imputinat la scris... dar, suntem o manuta de sirenete active, totusi [grup], legate intre ele [^]...

 

 

Eu va invit la un gratar de copanele de puiut, mititei si carnaciori proaspeti [pofta]... cu mustar sau ketchup si un pahar de bere rece [bere] sau suc [:)]... pofta mare [pup]!

 

PS - la noi a si fulguit oleaca azi [ninge]... urat, urat... ufff...

 

 

O duminica placuta in continuare tuturorid="blue"> sirenetelor [floare3]! [hia]

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Tot eu pe aici... cu lectura pentru doritoare [8)]...

 

Deci, daca stiti in ce zi a saptamanii v-ati nascut atunci, nu mai trebuie sa dati pe "google" cautare cu anul vostru de nastere... adica sa introduceti pe google cuvintele de cautare: <calendar 19xx> (anul vostru) si sa va uitati cand a cazut ziua voastra de nastere [:)]... sau, daca nu, si mai simplu de gasit ziua saptamanii aici: calcul ziua saptamanii... Si, dupa ce ati gasit care e ziua saptamanii in care v-ati nascut, cititi mai jos [:)] despre caracteristicile ce o insotesc:

 

 

* Zodiacul birmanez + Semnificatia intimitatii sexuale a fiecarei zileid="Courier New"> (care nu e din zodiacul birmanez... le-am "combinat" eu [:D], ca sa nu scriu de doua ori [:-@]... eh, intelegeti voi...)id="Trebuchet MS">

 

 

Persoana nascuta Luni: Tigrul

 

Daca te-ai nascut lunea esti protejata de Luna iar, in zodiacul birmanez faci parte din zodia Tigrului. Esti foarte inteligenta si intuitiva. Ai un ochi format pentru detalii. Esti puternica si rabdatoare dar, pana la un punct deoarece, nu suporti oamenii care iti irosesc timpul pretios. Orientata spre scopuri clare, iti urmaresti succesul. Respecti legea si iti asumi responsabilitatea pentru actiunile tale. Esti o persoana activa, nu iti place sa stai sau sa vezi oameni stand. Atat de activa incat, uneori devii inconstanta. Esti posesiva si grijulie, uneori exagerat de grijulie. Cu cat te vei lasa mai mult ghidata de intuitie si de sentimente, cu atat mai usor iti va fi sa atingi succesul.

 

@ Semnificatia intimitatii sexuale - Persoanele nascute in prima zi a saptamanii se exteriorizeaza putin, au o tendinta inclinata spre pesimism, sunt foarte caustice in criticele lor, dar sunt in acelasi timp loiale, cinstite, cu un simt al raspunderii, practice si realiste. In intimitate le place sa fie adorate, razgaiate, sa se daruiasca celui iubit fara teama de a auzi un telefon sunand sau de a fi intrerupte de sunetul inconfundabil al soneriei de la usa. Le place sa se lase prada simturilor, sa traiasca experiente de neuitat si se simt excelent atunci cand partenerul vine cu initiative noi. Si, pentru ca iubesc aventura, vor intotdeauna mai mult decat li se ofera.id="brown">

Persoana nascuta Marti: Leul

 

Esti protejata de planeta Marte iar, in Birmania te-ai numi Leu. Esti un lider innascut, curajoasa si nobila. Ai o vointa puternica si faci totul sa te folosesti de oportunitati dar, in general esti corecta si nu intreci masura. Iei usor decizii dar, nu iti place sa faci compromisuri. Faci fata tuturor provocarilor cu brio. Ii aperi pe cei mai slabi ca tine. Cand te superi insa, devii impulsiva si poti distruge tot ce ai construit. Cu cat mai organizate sunt lucrurile in jurul tau si cu cat mai multa putere de decizie ai, cu atat iti va fi mai usor sa reusesti in viata.

 

@ Semnificatia intimitatii sexuale - Daca te-ai nascut in a doua zi a saptamanii inseamna ca, esti o persoana foarte activa, ai o mare putere de empatie si de cele mai multe ori intelegi problemele prietenilor tai, chiar daca uneori uiti sa fii sincera cu ei. Esti tipul explorator, te indragostesti repede si iubesti intens dar, focul pasiunii se stinge la fel cum s-a aprins daca nu este intretinut. Ai tendinta de a lasa uitarii tot ceea ce a existat anterior in viata ta, lasandu-te prada iubirii actuale. Iti place sa creezi un climat intim deosebit, cu lumanari, petale de trandafiri si sampanie, care sa iti trezeasca imaginatia si creativitatea erotica. Sa atingi, sa saruti, sa ti se raspunda, simturile sa-ti fie imbatate... nimic nu-ti provoaca o mai mare placere decat aceste pretioase detalii.

id="purple">

 

1. Persoana nascuta Miercuri inainte de amiaza: Elefantul cu colti de fildes

 

Daca te-ai nascut miercuri pana in pranz, esti protejata de Mercur si faci parte din zodia Elefantului cu colti de fildes. Esti entuziasta, dar impredictibila. Ai gust pentru aventura si pentru actiune dar, adesea ajungi in incurcaturi. Esti spontana si oamenii te iubesc pentru pasiunea de care dai dovada. Esti independenta si iti place sa controlezi toate situatiile. Viata ta este plina de evenimente interesante.

 

2. Persoana nascuta Miercuri dupa-amiaza: Elefantul fara colti de fildes

 

Daca te-ai nascut in a doua parte a zilei, esti protejata de Rahu - sarpele care inghite Luna - si esti in zodia Elefantului fara colti de fildes. Actiunile tale sunt greu de prezis din cauza naturii tale contradictorii. Esti o persoana care tine mult la intimitatea ei si nu iti place cand altii vor sa se amestece in viata ta personala. Esti foarte buna in a face publicitate muncii tale si a te prezenta pe tine insati intr-o lumina favorabila. Iti place sa actionezi dar, nu iti place sa risti. Esti capabila sa iti realizezi telurile fara ajutor, pe cont propriu.

 

@ Semnificatia intimitatii sexuale - Daca te-ai nascut in a treia zi a saptamanii inseamna ca, nu esti genul de persoana careia ii place sa fie batuta la cap. Iti place sa ti se lase libertatea de a actiona dupa bunul plac, sa reflectezi cand vrei, sa visezi cand vrei si sa revii cu picioarele pe pamant atunci cand ai tu chef. Esti o persoana realista care nu se lasa impresionata cu usurinta. Si pentru ca nu crezi deloc in intamplare, iti place sa fii tu cea care impresioneaza si cauti mai presus de toate placerea partenerului decat propria placere. De fiecare data cand faci dragoste, ai pretentia sa fie ca si cum ar fi pentru prima oara. Mai presus de pasiune vrei tandrete, atingeri diafane si timide strangeri in brate.id="maroon">id="Courier New">

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Persoana nascuta Joi: Sobolan

 

Esti protejata de Jupiter iar, in zodiacul birmanez esti Sobolan. Esti inteligenta, amuzanta dar, si vicleana. Ai abilitatea de a scoate la iveala resursele. Privesti mereu partea pozitiva a lucrurilor si cauti mereu oportunitatile. Poti fi introvertita si linistita dar, nimeni nu te poate opri cand esti pe drumul de a obtine ceea ce vrei. Ai o abilitate remarcabila de a inainta in orice fel de conditii. Iti place sa filozofezi atat de mult incat, uneori devii ipocrita. Te imprietenesti usor cu ceilalti si, pentru a avea succes, este recomandat sa alegi o cariera care presupune comunicarea si diplomatia.

 

@ Semnificatia intimitatii sexuale - Putine sunt persoanele in ziua de astazi care se pot lauda cu maniere desavarsite ca ale tale. Esti tipul vesnicului nehotarat, prea bun, prea amabil, increzator, delicat, cu un respect fara margini fata de ceilalti. Din aceasta cauza, schimbarile in viata ta amoroasa se succed cu o viteza ametitoare. Cautand marea iubire, te consolezi doar temporar in bratele iubirii actuale. Inima ta este pusa in permanenta pe jar, un val de euforie te cuprinde de fiecare data cand te indragostesti. Si esti o persoana atat de senzuala incat, cu un simplu zambet topesti toti ghetarii din jurul tau. Esti prea receptiva la nevoile si placerile partenerului si le ignori in schimb pe ale tale. Iti place sa creezi de fiecare data un scenariu intim perfect pana la ultimul detaliu, uitand insa, cat de minunata este cateodata spontaneitatea.id="black">

 

Persoana nascuta Vineri: Porc de Guineea

 

Daca te-ai nascut vinerea, esti protejata de Venus si faci parte din zodia birmaneza a Porcului de Guineea. Ai simt artistic innascut si o creativitate debordanta. Esti plina de idei fabuloase dar, ai cu greu timpul de a le duce la indeplinire. Eziti sa te limitezi la un singur lucru, deoarece te plictisesti usor si te oboseste sa faci acelasi lucru mereu. Foarte afectuoasa si amabila, esti indragita de toata lumea. Esti atenta la cei din jur si devii o prietena minunata.

 

@ Semnificatia intimitatii sexuale - Daca te-ai nascut in a cincea zi a saptamanii, mai mult ca sigur ca, poti fi caracterizata prin vioiciune, mobilitate si curiozitate. Adori experimentele de orice natura ar fi ele. Esti indrazneata, iti place sa provoci si sa fii provocata. Te afli vesnic in cautarea placerilor supreme si vrei sa gasesti barbatul care se daruieste total. Fire pasionala din cap pana in picioare, iti place sa alternezi rolurile pe care le joci: intr-o zi esti curtezana versata, in alta zi interpretezi minunat ipostaza gheisei indragostite. Iti place sa te lasi initiata in secretele iubirii insa, cand te simti destul de sigura pe tine, tu esti cea care preia controlul absolut. Slabe sanse ca un barbat sa se plictiseasca alaturi de tine.id="teal">

 

Persoana nascuta Sambata: Dragon

 

Te-ai nascut sub protectia lui Saturn si faci parte din zodia Dragonului. Ai o natura intelegatoare si te atrage studiul filosofiei. Oamenii sunt in mod natural atrasi de tine deoarece, esti relaxata si sigura pe tine. Preferi sa muncesti de una singura deoarece, consideri ca, tu esti stapanul propriului tau destin. Nu iti place sa depinzi de altii. Ai un simt al umorului foarte fin. Rolul tau cel mai bun este acela de a-i ajuta pe ceilalti, pentru ca astfel sa poti evolua. Esti mana dreapta ideala pentru orice lider, cu conditia sa accepti unul. Pentru a avea succes in viata trebuie sa ai grija in slujba cui iti pui calitatile.

 

@ Semnificatia intimitatii sexuale - Ca si persoana nascuta sambata, iti vine greu sa respecti regulile cu toate nuantele lor pentru ca, esti una dintre cele mai spontane persoane de pe fata pamantului. Esti inventiva si ai o inclinatie innascuta spre tot ceea ce inseamna noutate si progres. In intimitate iti place sa faci schimb de replici cu partenerul tau iar, micile ghidusii si tertipuri pe care le savarsesti in dormitor iti provoaca un zambet de dracusor atunci cand te trezesti dimineata. In ceea ce te priveste, fanteziile sexuale au fost inventate pentru a fi si probate. In intimitatea sexuala, atunci cand vrei, poti fi o partenera desavarsita pentru ca, intelegi perfect in ce consta diferenta dintre a face sex si a face dragoste.id="blue">

Persoana nascuta Duminica: Garuda - pasare mitica

 

Esti nascuta sub protectia Soarelui si faci parte din zodia Garudei, puternica pasare din mitologia orientala. Esti amabila si foarte generoasa, ajuti intotdeuna pe altii. Iti plac provocarile in viata, cu cat obstacolul este mai mare cu atata esti tu mai motivata ca sa rupi barierele si sa iti atingi telul. Esti plina de energie si optimista, chiar idealista. Nu lasi ca problemele sa iti strice viziunea pozitiva asupra vietii. Motivezi si inspiri pe cei din jurul tau intr-un mod natural. Esti predispusa spre rolul de lider insa, trebuie sa ai grija sa nu cazi in pacatul mandriei exagerate. Pentru a avea noroc, trebuie sa ai incredere in tine si in fortele proprii.

 

@ Semnificatia intimitatii sexuale - Daca te-ai nascut in aceasta zi inseamna ca, esti o persoana predispusa spre conciliere, vitalitate temperata si spre o inocenta sora cu puritanismul. Se poate intampla ca, persoanelor nascute duminica sa le vina greu sa priveasca sexualitatea dincolo de aparentele ei. Daca nu iti cunosti partenerul destul de bine, nu te simti deloc in largul tau atunci cand te afli cu el. In aceasta situatie, ai tendinta de a fi usor stangace sau de a nu te putea elibera de unele inhibitii de natura sexuala. Emani o senzualitate copilaroasa, ceea ce determina barbatii sa te ia sub aripa lor protectoare. Daca cineva te va face gusti din plin deliciile jocului seducerii si abandonarii, iti vei dori insa, sa fii tu cea care il reia.

id="green">id="Courier New">

 

editid="red"> - uitasem sa va spun ca, zodiacul birmanez are 8 zodii pt. ca cifra 8 este cifra perfectiunii la ei iar, daca sunteti atente, ziua de miercuri e impartita in doua => 8 zodii! [:)]

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

V-am pus horoscopul italian? [:-/] Ca, nu mai am tinere de minte [batcap]... Daca nu vi l-am pus si vreti sa-l cititi, ziceti si vi-l pun [:)]...

 

O seara placuta si linistita tuturor [flo2]! Noapte buna si vise placute [olala] la noapte [nani]! Pe maine! [hia]

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

'Neata sirenete!

 

Tot pe mine ma lasati sa va ofer cafeluta? [:D] Bine, fie... va las o [cafea] -luta calda si buna, sau un ceai [pahar], un suc [pepsi], orice poftiti... si va doresc un inceput de saptamna superbun, o zi faina si o saptamana plina de impliniri [flo]! Va astept pe aici [pup]... [hia].

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

* Iadul... si iadul romanesc

 

Unu’ moare si ajunge in iad. Acolo, descopera ca exista cate un iad pentru fiecare tara. Merge in iadul german si intreaba:

- Ce ti se face aici?

- Pai, ce sa-ti faca? Te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul german.

Omului nu-i place ce aude si incearca iadul rusesc:

- Ce ti se face aici?

- Pai, te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul rus.

Pe urma verifica iadul american, francez, etc., si primeste raspunsuri asemanatoare. Apoi ajunge la iadul romanesc si descopera ca este o coada foarte, foarte mare la intrare.

- Ce ti se face aici ?

- Pai, te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul roman.

- Pai, este cam la fel ca in celelalte iaduri... de ce vrea atata lume sa intre?

- Pentru ca, scaunul electric nu merge si nimeni nu vine sa-l repare, cuiele din pat au fost furate iar, dracul roman este un fost senator asa ca: vine, semneaza de prezenta si apoi se duce la bar.id="Trebuchet MS">

 

 

Doar atat pt. acum [:D]... o zi frumoasa in continuare tuturor [flo2]! [hia]

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

No sa nu ma maziliti. :-)

 

Salutare Balta.

 

Da sunt inca alive si kicking... Si mai presus de toate ma facea azi Dany prietena ei Rationala.. :-)

Acum am citit si ca mamica ta Carma a trecut spre vesnicie. Imi pare rau. Condoleantele mele. Si te rog sa ma ierti ca nu am fost mai apropare tot timpul asta.

 

Ce noutati mai aveti ? Nu am reusit sa i-au din spate hat informatiile.. dar trebuia sa intru.. Mi-a fost tare, tare dor de voi.

 

LA Multi Ani tuturor pestiucelor si numai , numai bine.

 

Pup.

 

------------------------

http://alegorie.wordpress.com/ - Blog Cu Drag despre Hrana Vie si Alegeri din Timpuri care Nu mai Au Rabdare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...