Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pestisori... pestisori... "LMA!" (66)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Charlie
No sa nu ma maziliti. :-) Salutare Balta. Da sunt inca alive si kicking... Si mai presus de toate ma facea azi Dany prietena ei Rationala.. :-) Acum am citit si ca mamica ta Carma a trecut spre vesnicie. Imi pare rau. Condoleantele mele. Si te rog sa ma ierti ca nu am fost mai apropare tot timpul asta. Ce noutati mai aveti ? Nu am reusit sa i-au din spate hat informatiile.. dar trebuia sa intru.. Mi-a fost tare, tare dor de voi. LA Multi Ani tuturor pestiucelor si numai , numai bine. Pup.------------------------http://alegorie.wordpress.com/ - Blog Cu Drag despre Hrana Vie si Alegeri din Timpuri care Nu mai Au Rabdare.
align="right" id="quote2">iubita tu esti ocupata.Multumesc mult de condoleante dar si pestisoarelor pe care le am avut linga mineFara ele mi ar fi fost infinit mai greu.Tocmai m am intors din Belgia unde am stat la www.sterckxhof.be in apartul crepe de chineSa va spun cum a fost??? Divin.Absolut.Acum cu bateriile pline de imagini charmante ma voi preocupa de o mica restaurare a apartului si de pomeniAsta este.In rest pupici multi alaturi de o buna cafeluta[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

'Neata!

 

Carmaid="brown">, multumim de cafeluta [flo]. Ma bucur ca ai reusit sa-ti incarci bateriile [8D]. Mult spor si succes in continuare, in tot ceea ce faci si ai de facut [pup].

Charlieid="brown">, nu te mazilim draguta [pup]. Chiar ne bucuram ca ne mai dai cate un semn de viata [8D]. Multa bafta in continuare acolo unde esti [flo].

Celelalteid="brown"> sirenete... nu va mai intreb nimic ca, oricum nu-mi raspundeti [:D]... deci, [hia] & [pup]... si gata [:)]...

 

Noi... suntem bine... poznasul e la gradi... afara-i frigulet si e innourat... in rest, nik nou... totul ca inainte si normal... [:)]...

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Si... sa va mai dau ceva lectura [:D]...

 

 

* Ingerul zodiei Pesti = Barakiel – Ingerul credintei

 

Nativii cu soarele in Pesti primesc de la Barakiel capacitatea de a face diferenta intre cunoastere si credinta. Asta este una dintre cele mai mari provocari spirituale din viata lor. Pestii sunt cei care resimt cel mai puternic dualitatea personalitate-suflet. Barakiel ii invata sa isi cunoasca atat personalitatea cat si sufletul, si sa faca din doua un intreg divin. El asista Pestii in efortul lor de a-si intelege instinctele si sa isi inalte mintea deasupra lor prin constiinta intuitiva. Pestii traiesc in permanenta cu constiinta existentei celorlalti, cu durerile lor si cu trairile lor pe care le resimt acut. Barakiel va ajuta sa invatati sa ii alinati si sa construiti in oameni constiinta faptului ca pot muta muntii din loc cu un strop de credinta.

 

Metatron, considerat cel mai puternic dintre ingeri, va va ajuta de asemenea, cu orice ocazie in care veti mai face un pas pentru dezvoltarea voastra spirituala. El va va sustine constiinta faptului ca, fiecare fiinta este expresia divinitatii pe pamant si fiecare actiune se realizeaza in contul mantuirii.id="teal">id="Times New Roman">id="size3">

 

 

* Din ciudateniile zodiei Pesti

Pestii sunt un semn foarte mandru si au obiceiul de a nu recunoaste ceea ce au gresit. Sunt creativi si cu mintea mereu ocupata si de aceea par putin distrati. Le place sa viseze cu ochii deschisi si, in ciuda mutritei lor inocente, de cele mai multe ori se gandesc la sex. Tind sa ia foarte multe lucruri personal si asta provoaca multe conflicte in relatiile lor. Sunt foarte empatici cu oamenii si animalele.id="Trebuchet MS">id="blue">

 

 

* Legea atractiei si zodia Pesti

 

Punctul forte in utilizarea legii atractiei - Acesti nativi au o afinitate puternica cu artele si cultura. Ei pot avea o cariera artistica sau literara stralucita si sa faca parte din lumea buna. Nativilor Pesti nu le este destinat sa aiba o viata mediocra, caci ei au aceasta deosebita sansa ca sa poata experimenta, daca doresc, meandrele domeniului artistic. Au o afinitate mare si cu energia iubirii, de aceea nativii Pesti pot trece printr-o serie de coincidente fantastice cand isi propun sa isi intalneasca sufletul pereche si sa fie fericiti in dragoste.

Blocajul specific in indeplinirea dorintei tale - Nu crezi ca visul tau poate deveni realitate.id="Courier New">id="purple">

 

 

 

[pup] si o zi frumoasa si placuta tuturor sirenetelor [flo]! [hia]

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatzzzzzzzaaa...Tethys...mult adevar in randurile scrise de tine, despre zodia noastra...catre ocult nu avem inclinatii?nu experimantam cumva si extrasenzorialul?

 

asta cu "simtim ce simt ceilalti din jur"..asa e breeeee....trairile lor trec prin mine ca trenul prin gara si nu de multe ori am niste trairi care ma pun in fund la propriu[pk]

 

id="red">

Blackmoon Lady&lipishtocul [copil]id="Book Antiqua">id="teal">id="size3">

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="black">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ooooo, ba da Alinaid="blue">... noi sirenetele, fiind zodie de apa, avem inclinatii puternice catre lumea spiritualitatii, extrasenzorialului, ocultismului, paranormalului, etc.,... iar, eu as spune ca, dintre toate cele 3 zodii de apa, noi suntem capul la astfel de chestii... tartorul principal [:D]... si astrologii imi cam dau dreptate [:D]... sau eu lor [:)]...

 

 

Zodia cea mai orientata spre mistic si ocultism este aceasta zodie a Pestilor. Nu putine reprezentate ale acestui semn zodiacal sunt cititoare in palma sau clarvazatoare. Caci, zodia Pesti este ultimul semn al zodiacului si se extinde de la gradul 330, la gradul 360. Celebrul astrolog francez Barbault defineste semnul Pesti ca fiind "o lume imprecisa, fara forme definite si fara frontiere bine delimitate". Aceasta zodie reprezinta teritoriul nimanui, la trecerea dintre lumina si umbre, a definitului si nedefinitului, a constientului si inconstientului in egala masura. Mercur, simbolul inteligentei si ratiunii, este in exil si guverneaza Neptun, care materializeaza conceptul de nedefinit. Elementul zodiei este apa maselor oceanice. Acest semn guvernat de simbolul misticismului reprezinta lumea extrasenzorialului, a indefinitului. Atat semnul, cat si planeta conducatoare sunt considerate proprii si nebuniei, fenomenelor de disociere mentala, si geniului, puterii creatoare a mintii.

 

Nativii zodiei sunt milosi si nu pot sa vada pe altii cum sufera. Intotdeauna ei sunt intelegatori cu animalele, cu copii si cu toti cei aflati in necaz. Pestii au tendinta de a tolera adversitatile pe care le intalnesc in viata lor si sa sufere din adancul fiintei lor. Cei nascuti in aceasta zodie sunt de obicei modesti, uneori timizi si cu putina incredere in ei insisi. Sunt dispusi sa-si imparta gandurile si sentimentele cu ceilalti si sa treaca peste bariere religioase si sociale. Fiind nascuti sub semnul apei, trairile emotionale, sentimentele sunt foarte intense, nativii avand multa intuitie si perceptii extrasenzoriale puternice. Pestii sunt socotiti drept cel mai "nelumesc" semn din zodiac. Este aproape imposibil ca pentru firea nativilor din aceasta zodie sa existe vreun model tip, Pestii neavand trasaturi comune in ceea ce priveste firea. Pestii traiesc intens emotiile si cedeaza usor, fiind inselati de cei lipsiti de scrupule sau automintidu-se ei insisi uneori. Nativii din Pesti au imaginatie si sunt impresionabili si receptivi la tot ce se intampla in jurul lor. Au si tendinta de a cadea in stari depresive. Uneori sunt cuprinsi de negativism lipsindu-le scanteia de viata si energie. Ca si sfat pentru cei nascuti sub acest semn este ca, ei trebuie sa-si cultive atitudini pe care le pot controla mai bine, pozitive si sa fie mai putin subiectivi.

 

Femeia Pesti este dintre cele mai feminine, cu greu gasindu-se printre ele cazuri de frigiditate. Este fascinanta si provocatoare. Cea cu dominanta jupiteriana tinde sa se ingrase excesiv. Cealalta, neptuniana, este dedicata sacrificiului personal si accepta cu placere rolul de infirmiera pentru cei dragi. Nerealizarea in plan familial, afectiv sau profesional expune femeia Pesti, mai mult decat pe oricare altele, la nevroze puternice din care ii este foarte greu sa iasa. id="Trebuchet MS">id="maroon">

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Iar aceste "simturi", intuitii, unele sirenete le pot avea mai puternic dezvoltate iar, altele mai slab dezvoltate... iar, altele deloc... depinde de la persoana la persoana caci, diferentele dintre cei nascuti in aceeasi zodie sunt date de foarte multi factori, inclusiv decanul si zona geografica (latitudinea, longitudinea) unde s-au nascut. Deoarece, doua persoane, chiar sa fie nascute in acelasi an, aceeasi luna si aceeasi zi, si tot pot avea caractere foarte diferite daca, si pentru ca, sunt nascute la o alta ora si in alta localitate. Chiar daca sunt in aceeasi zodie au insa, ascendentul diferit. Iar, influenta ascendentului se extinde atat asupra trasaturilor de caracter, precum si asupra experientelor destinului. Acestea se manisfesta in modificari ale personalitatii, si sunt mai pregnante sau invers, mai putin observabile, cu cat ascendentul este mai diferit de zodia de baza sau, la fel cu zodia de baza. Uneori poate fi chiar in aceeasi zodie cu cea de baza. De exemplu, zodia de baza este semn de apa iar ascendentul este un semn de foc, sau de pamant, etc., - si atunci se poate observa mai usor, mai repede; sau poate fi tot un semn de apa - si atunci se poate observa mai greu pt. ca zodiile de apa se cam aseamana, au si trasaturi comune destul de multe.

 

 

Si... am [fuga] -it de amu... pe mai tarziu [hia]... o zi buna tuturor [flo2].

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am revenit [:)]...

 

Deci, ce vroiam eu sa va mai zic... ca, de exemplu, eu sunt caracterizata de 2 zodii de apa si 1 de pamant. Astrologii, si oamenii de fapt, cauta in general [editid="black"> - ca mananc cuvinte cand sunt grabita sau distrata [:I] =>]id="size1"> pe langa zodia lor de baza doar ascendentul dar, la fel de important este si descendentul pe care il ai. Unii astrologi ti-l spun, altii poate ca nu [:-/]... depinde... Si, cel putin asta e parerea mea personala ca, toate cele 3 zodii sunt importante de stiut, ca sa-ti poti face un "tablou" cat mai aproape de personalitatea ta. Caci, axa ascendent-descendent, ne vorbeste si despre felul in care relationam cu ceilalti si cum ne-ar placea sa se poarte altii cu noi. Tot ce se intampla sub axa orizontala - ascendent-descendent - reprezinta aspecte ale vietii personale, iar deasupra aceastei axe, implicarile sociale. Sinele profund se refera la punctul Est - ascendent al hartii natale, iar asocierea la punctul Vest - descendent. Ascendentului ii este asociata intuitia – pentru ca intuitia inseamna constiinta, adica isi da seama de ea atunci cand opereaza. Descendentului ii este asociata senzatia – deoarece ea stabileste o relatie a persoanei cu alte entitati care o inconjoara. Cele doua sunt opuse si complementare. Partea de sub orizont este caracterizata de verbul a fi. A fi un sine constient implica descoperirea de sine ca "subiect" al existentei si, in mod gradual, de a-si da seama de propriile puteri, de a le exprima si, in final, de a le creste, reforma sau transforma. Aici, o persoana, in mod esential, gandeste, actioneaza si simte subiectiv. Ascendentul se refera la impulsul creator originar. Acest impuls trebuie sa fie "incarcat" intr-un organism substantial concret. Trebuie atinsa o conditie stabila si integrala a fiintei, prin care fiinta individuala poate folosi puterea – adica energiile biologice si psihice – nu numai in mod constient, ci si afectiv. Deoarece descendentul este intotdeauna opus ascendentului, cand o persoana spune ce ascendent are se subintelege si ce descendent are, din cauza aceasta se vorbeste mai putin despre descendent. O compatibilitate a ascendentului inseamna automat o compatibilitate a descendentului. Caci, descendentul este zodia diametral opusa ascendentului si descrie modul in care relationati in relatie cu ceilalti. Cele doua sunt complementare, dupa cum am mai zis. Iar axele zodiacale sunt urmatoarele:

- axa Berbec-Balanta;

- axa Taur-Scorpion;

- axa Gemeni-Sagetator;

- axa Rac-Capricorn;

- axa Leu-Varsator;

- axa Fecioara-Pesti.id="Trebuchet MS">

 

Iar, dupa parerea mea personala, cele doua zodii - ascendent si descendent - fac cu schimbul deoarece, dupa astrologia traditionala (astrologia tropicala) ascendentul meu e Capricorn si descendentul este Rac iar, dupa astrologia siderala (astrologia spirituala/a spiritualitatii) ascendentul meu e in Rac si descendentul e in Capricorn. Se dau huta [:D]... dar, nu-i nimic de speriat pt. ca, acea axa zodiacala este aceeasi, nu se schimba ci, doar zodiile respective isi predau anumite fraie/intaietate una alteia... depinde de personalitatea fiecaruia si de situatiile de viata prin care a trecut sau trece, cum a crescut, mediul personal, etc.,... Dupa cum vedeti, si axele de mai sus sunt scrise dupa astrologia siderala... dar, cei mai multi astrologi o folosesc pe cea traditionala/tropicala... [:-@].

Mno, va dati seama ce e la mine [:D], cu 2 zodii de apa si doar 1 de pamant, care sa le readuca pe celelate doua din nori... iar, Capricornul este si el o zodie inclinata cat de cat catre sfera spiritualului, spre inaltimi, poate nu asa de mult ca zodiile de apa dar, ceva-ceva are si el; e intuitiv, de exemplu, si aspira spre culmi, spre inalt... [:-@].

Oricum, la capitolul extrasenzorial, eu nu ma pot lauda cu prea multe... pot zice ca am ceva experiente de premonitie, intuitie, ceva telepatie (dar nu chiar cu oricine...), legaturi empatice si... cam atat zic eu. Adica, nu citesc in palma, nu dau in carti, nu sunt clarvazatoare, nu vad fantome, etc.,... cu astea categoric nu le am... [:)]. Sau poate nu stiu eu [:D] [:D]... iar, la mine, Capricornul a inceput sa-si faca simtita prezenta in perioada maturizarii mele complete, adica dupa 27-28-29 de ani incolo, zic eu; pana atunci au dominat zodiile de apa (Pesti + Rac), el ceva mai putintel... si inca mai sunt la putere zodiile de apa dar, incet-incet se impune si Capricornul tot mai mult... mno, ce sa va mai zic... eu una, am descoperit totusi, destul de multe trasaturi in comun la cele 3 zodii ale mele... dar, in fine, ma opresc aici din barbologeala ([:D]) [:-@]...

 

[editid="black">: Cele 3 zodiiid="Trebuchet MS"> caracterizante, mai mult sau mai putin, in functie de gradul lor de implicare si alti "n" factori... suntid="Trebuchet MS">:

1. zodia de baza;

2. ascendentul - sideral sau tropical;

3. descendentul - sideral sau tropical.]

 

 

Va doresc o zi placuta in continuare [flo]! Pe mai tarziu sau... pe maine! [hia]

[fuga] & [pup]...

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

No salut..

 

Multumesc Tethys. Tocmai m-am delectat cu observatia despre pestisori cum ca in ciuda mutritei inocente am sta cu capul la sex.. No si ? [:D]

 

Carma am vazut pozele de pe site.. Ce frumos.. Cred ca o fost o experienta chiar deosebita. Iubesc acest stil de decor..

 

Pup.

 

------------------------

http://alegorie.wordpress.com/ - Blog Cu Drag despre Hrana Vie si Alegeri din Timpuri care Nu mai Au Rabdare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Charlie
No salut.. Multumesc Tethys. Tocmai m-am delectat cu observatia despre pestisori cum ca in ciuda mutritei inocente am sta cu capul la sex.. No si ? [:D] ------------------------http://alegorie.wordpress.com/ - Blog Cu Drag despre Hrana Vie si Alegeri din Timpuri care Nu mai Au Rabdare.
align="right" id="quote2">[pk]id="red">Blackmoon Lady&lipishtocul [copil]id="Book Antiqua">id="teal">id="size3">
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="black">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai, na Charlieid="green">... daca nu ne-am gandi (si)id="size1"> la sex, cum altfel am fi ajuns renumite ca fiind cele mai senzuale si pasionale femei din tot zodiacul? [:D] Ceva-ceva, tre'sa facem si noi [:D]... nu?!? [8)]

 

 

Noapte buna si vise frumoase tuturor [nani]! Pe maine [pup].

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...