Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pestisori... pestisori... "LMA!" (66)


Recommended Posts

Neatza!

 

AZI VA OFER EU CAFELUTZA :

[cafea][cafea][cafea][cafea]

 

 

Charlie , iubita mea , asa este , sunetm si rationale desi paream a fi cu capul in nori ....[9cer], iar vis a vis de faptul ca ne place sexul , mai mult cred ca ne place sa facem, dragoste si nu cu oricine si nici oriunde si nu oricum [pathot].....

 

 

Crynutza , vis a vis de semnificatia zilei in care ne-am nascut la mine se potriveste la fix ....[flo][flo]

 

Alina si eu sunt din Bacau ..dar plekat de multi ani de akolo.Mai ajung in zona ca am rude akolo dar destul de rar .....Sa traiti !

 

Dany

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

 

 

 

id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

'Neata sirenete!

 

Aparui la cafeluta [pofta]... multam fain Dany id="purple">[pup]. Buuuna cafeluta [flo].

 

No, ca mi-a trecut "logoria" de aseara si m-am hotarat sa cenzurez chestiile zodiacale ce contin (si)id="size1"> "prostioare" [:I]... o sa le <blurez> de amu inainte [:D] [:D]... ([:-@]).

 

Si, sa va pun totusi, si despre ce zice zodiacul indian despre noi:

 

  • Meena/Matsya [Pesti; Element = Jal/-a (Apa); Calitatea de baza = Dvisvabhava (Schimbabil/Dual)] este cel mai intuitiv semn al zodiacului. Deoarece este semnul final, acesta cuprinde multe dintre caracteristicile celor 11 semne zodiacale precedente. Pestii sunt altruisti, spirituali si concentrati pe calatoria lor interioara dar, uneori, au dificultati in a face distinctia dintre realitate si imaginatie – au tendinta sa fie prinsi in vise si iluzii cu privire la cum ar trebui sa fie lucrurile.

 

Mereu prinsi in alegerea dintre a cauta lumina si a te scufunda in intuneric sunt plini de compasiune, doar daca nu sunt fortati si atunci pot deveni foarte caustici. Totusi, sarcasmul lor nu este intotdeauna direct si poate trece neobservat de cele mai multe ori. Placuti pentru natura lor blanda si intelegatoare, au multe de castigat de pe urma sarmului lor si a abordarii lor lipsite de griji, avand dificultati atunci cand trebuie sa urmeze reguli sau sa faca fata disciplinei. Desi curajosi si preferand independenta, totusi, cand lucrurile devin prea serioase, este posibil sa fuga si sa se ascunda iar, cei cu o natura prea slaba sa se refugieze in droguri sau alcool.

 

Pasionati de ocult si aspecte spirituale, sunt lipsiti de pragmatism si nu se simt in largul lor in lumea reala; avand adeseori talente care ii ajuta sa aiba succes si bani. Totodata, au tendinta sa se adanceasca in melancolie daca nu sunt ascultati, fiind totusi spirituali si doritori de a-i ajuta pe altii in cele mai interesante feluri si sunt foarte romantici atunci cand se intragostesc.id="Times New Roman">id="size3">id="navy">

 

 

O zi frumoasa si plina de impliniri tuturor sirenetelor [flo]! [hia]

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Scuze [iartama] ca nu am observat ca, ai trimis mesajul inaintea mea... eu inca scriam la al meu si nu era nimeni pe aici [8)]... ma bucur ca e randul altcuiva de dat cafeluta [pup]. Ca iar ma puneam pe bocit [:D] ca-s numai io pe icisa [bibe]... [pup] sa nu te superi prea tare pe mine [8)]...

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Siii... va rog sa ma scuzati dinainte [flo] dar, io am "limbarita" [:D][:D][:D] si... tot va mai pun ceva cu "prostioare" [:I]:

 

* Despre ritualurile de seducere a zodiilor

 

# Zodiile de apa (Rac, Scorpion, Pesti)

 

Racul, Scorpionul si Pestii populeaza adancurile, cunoscand foarte bine esenta ascunsa a vietii. Apa inseamna libertate, inseamna infinit, inseamna evadare insa, apa capata si forma vasului in care este turnata. Zodiile aflate sub semnul apei incearca in permanenta sa fie in armonie cu lumea inconjuratoare, dand dovada de o intuitie grozava atunci cand vine vorba de cunoasterea celorlalti. Cucerirea nu este pasul cel mai dificil pe care trebuie sa-l faceti in seducerea unei zodii de ape. Mai greu este sa faci o zodie de apa sa iubeasca. Ritualurile pe care trebuie sa le urmati daca vreti sa-i castigati iubirea trebuie sa se bazeze pe intelegerea trairilor celuilalt, pe protejare si pe dovezi de afectivitate.

 

- Rac = apa clara; Scorpion = apa tulbure; Pesti = apa curata.

 

  • Pesti = apa curata

 

Intalnirile cu nativul Pesti au loc dupa un tipar clasic: plimbari in parc, strangeri de mana, imbratisari acordate pe furis, sarutari tandre. Ascultati-l cu atentie atunci cand va povesteste despre el pentru ca nu o va mai face si a doua oara. Ascultati ce dorinte are si intrebati-l despre visele si despre planurile sale de viior. Invatati ca, atunci cand tace are de fapt foarte multe de spus, doar ca nu stie cu ce sa inceapa. Daca va doriti o relatie stabila cu un nativ Pesti, cuvantul "incredere" trebuie sa primeze. Nativul acestui semn isi doreste o relatie bazata pe incredere si care sa-i intareasca increderea in sine. Pestii sunt persoane foarte sensibile, iar in unele momente de criza au nevoie sa stie ca au alaturi pe cineva pe care sa se poata baza. Femeia Pesti este o idealista incorigibila si manifesta nu de putine ori tendinta de a se transforma in sclava sexuala a partenerului. Ii place sa fie dominata si poate aluneca spre perversiuni. Daca este genul mai puternic, devine pretentioasa si, asemenea nativei Scorpion, se asteapta la o traire aproape mistica. Doreste ca partenerul sa o transforme intr-o "vioara aprinsa" doar de flacara iubirii.id="purple">id="Courier New">

 

 

Si, apropo... sunt de acord cu Danyid="green"> [:)]... pt. sirenete sex=iubire [editid="black"> - sau macar ceva afectiune trebuie sa existe fata de partenerul respectiv...]. Nu se despart una de alta. Dar, eu am pus mai deunazi o chestie care descria tocmai asta. Probabil nu ati fost atente [:D]... in fine, [:-@]... tac chitic [:I]...

 

Fug de amu... o zi buna! [recevere]

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatzaaaaaaaaaaaa....

daniela..tu erai pe FB, nu?[:D]

 

tethys..bine le zici..mai ceva ca Oracolul din Delphy...ma regasesc 99,9% in toate descrierile zodiacurilor prezentate[pk]

 

la noi in Bacau e soare...se incalzeste..15 grade astazi[pk].

[fuga] in parc la soare ~_~

 

sa va las si eu o melodie vesela

 

[tube]

[/tube]

 

 

tethys...scuze ca te intreb, probabil restu' stiu..cum ai ajuns in Egipt si....mai esti p-acolo?!?

 

daniela..eu m-am nascut in Targoviste si locuiesc in Bacau de multi ani..[flo]

 

o zi ca sufletele noastre va doresc![pup]

 

id="red">

Blackmoon Lady&lipishtocul [copil]id="Book Antiqua">id="teal">id="size3">

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="black">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Alinaid="purple">, multumim de melodia faina [flo2]. Plimbari placute sa aveti (tu+fetita) [pup]! Dap, e soare la noi [8D]... chiar daca inca e noroi pe jos, e totusi destul de frumos afara [:)]...

 

 

Maaa, si gata cu "limbarita" ca, am treaba! De amu, chiar dispar [fuga]... pe diseara [hia]! [pup]

 

edit - ca, am decis sa revin la matca [:)], ca si locatie... in rest, nu mai zic nimic, tac chitic si gata [8D]... [recevere].

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Mami de poznas [jongleur]...

~~~~~~~~~~~~~~

id="Script MT Bold">id="teal">
id="right">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'na seara.

vin sa raportez ca azi am fost de serviciu la bucatarie:salata de conopida,piftele(adicatelea parjoale dom'le ca sa nu intelegeti ca zic piftie, care la noi e racitura, deh..regionalismele istea[:D]) din dovlecei si cartofi si drob de pui[pofta]

 

asa ca..amu' ma duc sa schimb un copil kkacios..sa ii dau laptele de seara si sa il adorm.dupa care dushhhhhhhhhh..si somn nea Nicule ca imi ajunge..maine..alta zi..

 

cu radiatiile astea sa ies oare din casa maine?nici nu stii cum ne mai mint astia.zic ca e ok..dar eu nu ii cred deloc[alcool]

 

nb pestoaice sexxy![:D][pup]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

id="red">

Blackmoon Lady&lipishtocul [copil]id="Book Antiqua">id="teal">id="size3">

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="black">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata![aerob]

 

 

Cafelutza va asteapta [cafea][cafea]....

 

Alina , da eu eram ....[:D] mai da harnicutza ai fost ieri ...[yami]....pofta buna ! Vis a vis de stirile legate de radiatii eu sunt mai sceptica , nu cred in toate informatiile oferite de mass media .....asa ca eu zic ca daca e frumos afara scoate fetita la plimbare .[bonjovi]

 

Aici deocamdata e ceata , vedem mai tarziu daca iese soarele ...[pk]

 

Va pup si o zi frumoasa sa aveti ![hia]

 

Dany

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

 

 

 

id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...