Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 110


Recommended Posts

Salutare, fete dragi! Noi am avut joi si vineri sarbatori nationale asa ca am profitat de zilele libere si am plecat intr-o mini-vacanta la munte, la zapada, pt ca in oras nu am avut deloc anul asta. [bang] Astazi am revenit in fortza la lucru, iar acum sunt intr-o mica pauza. [:D] (pauza pana vine sotul cu cioco si Cola, ca ni s-au terminat proviziile si ma doare din nou capul [bang]) Am reusit sa ajung cat de cat la zi cu cititul si urmaritul filmuletelor/pozelor cu fulgusori superbi si isteti foc! [olala][pk] Lyly, e absolut mortal Alexutul in costum. [olala] Unde ai gasit asa costum fain, marime atat de mica? Ca eu nu am vazut pe aici asa ceva... [:-@] raluci si ancutz, m-am topit dupa Bubu si Sabi. [olala] [pup] [pup] pt Andre, pe care ma bucur sa o vad in "peisaj". Multa sanatate Chiarei! Si...O MIE UNA DE FELICITARI, IMBRATISARI SI PUPATURI PENTRU SCUMPA DE MANY si bebele din burtica. [olala] [pup][pup][pup] Ma bucur tare, tare mult pentru tine, si ma rog sa fie o sarcina usoara, fara probleme, cu un copilas sanatos (unul sau mai multi... [:D] ). Sa dea Dumnezeu sa treci cu bine nu doar de semestrul I, ci de toate cele 40 de saptamani, si la iarna sa mai tii un fulgusor/doi in brate. [olala] [olala] Am o intrebare: am fost mustruluita de neamuri binevoitoare ca in loc de lapte dau apa chioara copchiului. [alcool] (adica: lapte UHT cu grasime 3,5 sau 3,2 in cel mai rau caz). Cica tot laptele asta UHT nu este bun, pt ca procesul in sine elimina orice este bun din lapte (vitamine si toate alea...ca nu mai pricep...). Asa ca, mi s-a recomandat sa iau lapte pasteurizat, insa sa nu fie UHT. [alcool] [:-@] Stie cineva sa ma lumineze? Plizzzzzzzzzzz!!! Eu parca pe aici am citit ca asta UHT e recomandat copiilor mici, asa ca nici nu mi-am facut probleme. Acum sunt fff aglomerata cu munca si nu am timp sa fac sapaturi pe net sa vad ce si cum e cu UHT-ul asta. Daca ma poate ajuta cineva, fac cinste. [8D] [asia] Asa multe as vrea sa spun/scriu, dar mi s-a terminat pauza si mai am de lucru pt seara asta. Va pup pe toate, fara exceptie. [pup]
Mami de [copil] Timi nazdravan si [gravi] 16+ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Smara madam Clucer zice ca laptele uht e cel mai bun pentru ca pe asta doar il incalzesti cat are nevoie copilul in timp ce pe ala pasteurizat trebuie si sa il fierbi iar in felul asta se duc o parte din minerale,vitamine,etc.Sper ca n-am aberat prea tare dar asta am inteles eu dintr-un interviu.Lapte uht primeste si Geo pe langa tziti. [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many! [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna, Monis am vb cu remus, o sa citeasca in stele sa ne zica cum ne dixtram maine [pk] la noi mama face doar ciorba de 8, imi place dar nu ca sfintisorii aia cu miere si nuca[pofta]scuzoaie la [gravi] Smara si Bilic zice tot UHT este cel mai bun, eu iau insa pasteurizat de cele mai multe ori, insa nu-l fierb, doar incalzit putin. Andre - imi pare rau de episodul neplacut, vine ea si foamea inapoi nu dispera [pup] Tina[zz] dupa intalneala venim la usa ta dupa sfintisori Sabinuca [olala] seara buna muheres, sa ne vedem voioase maine de ziua noastra mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09) in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca tot a fost zi de cra-cra, poze, filme etc, am pus si eu [url="https://picasaweb.google.com/monis.monica/1AnSi3Luni#5581416168088090482"]poze[/url] si [url="https://picasaweb.google.com/monis.monica/1AnSi4Luni#"]poze[/url] [;)]
Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Many ma bucur foarte mult pentru tine, sarcina usoara si bb la termen. Si pentru ca nu stiu daca am sa intru maine pe aici, vreau sa zic "LA MULTI ANI!" tuturor femeilor si mamicilor noastre, sa fim fericite si sa avem parte de tot cei mai bun in viata. Doris mamica implinita de Matteo - 7.12.2009 .. [url="http://picasaweb.google.com/doriskarina1"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andre cred ca are "la sesta malatia" asa se chiama aici, acasa nu stiu cum ii zice, a avut si Matteo la fel, 3 zile febra si apoi 2-3 zile pete rosii pe corp, apoi trec. Doris mamica implinita de Matteo - 7.12.2009 .. [url="http://picasaweb.google.com/doriskarina1"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Monis, am vazut poze cu doi baieti frumosi[olala] Andre, imi pare rau ca a fost bolnavioara printesa. Bine ca nu a fost nevoie de antibiotic. Ancutza, ce frumos se joaca Sabi cu Lego. In ultimul timp a inceput si David sa fie foarte pasionat de Lego. Si ce drag imi este de el cand se concentreaza...sta cu limbutza scoasa[:D] Raluci, ce atent este Bubu[olala] Lili, si eu i-as lasa pletele lui David in pace...numai sa ma tina nervii cand vine vorba de spalat la cap...mai ales la clatit. Eu sunt suparata. Am fost la stomatolog la un control de rutina...aveam o masea care mai ma sacaia (are nervul scos, canalele curatate si coroana de portelean...o gramada de bani dati, asta anul trecut)...dupa ce mi-au facut radiografie au vazut ca am infectie la radacina si este nevoie de rezectie apicala sau maseaua va trebui scoasa.[q]
Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

back [:D] Many eu cred ca stresul cel mare a trecut,e clar ca ai bebe in burtica, e clar ca a reusit FIV-ul, de-acum trebuie doar sa stai cumintica, sa ai grija de tine si incredere in cel de sus ca vei duce sarcina la capat si Vladut va avea un fratior/o surioara (si pt ca ai indragit-o pe Lila asa tare, cred ca va fi fetita [:D]) eu ma rog pt tine, pt ca meriti [pup] Lumi_C de ce asa rar pe la noi? ce face Calin? [flo] Monis, Raluci ce fain se joaca piticii vostri impreuna, din poze se vede ca's pe aceeasi lungime de unda [olala] ca sa nu uit, va doresc petrecere frumoasa maine si sa va ganditi si la mine cand beti "un pahar de ceva" ,ca tare is dorita de o iesire intre fete [:I], si bineinteles asteptam poze multe [foto] Licuriciule sa nu ti'o iei in cap acu' , dar nici pe departe nu se compara ce iese din mainile tale cu ce am vazut pe blogul respectiv ... U R No 1 [pk][:D] Raluci m-a dat pe spate lampa-luna a lui Bubu, si ce mai butoneaza el telecomanda [olala] Andre pupam Chiara mica sa se faca bine si sa-i revina pofta de mancare...mai ai de muncit? cand revii in forta acilea pe forum? asa rar scrii [:(]...poze ai mai pus? [pup][pup][pup] Smarandita nu ati avut deloc zapada anul asta? pai noi suntem satui de ea pana'n gat si tu te duci la munte sa o cauti? [:D], de lapte stiam si eu ca UHT e bun , dar nici eu nu iau mereu de'ala...ce face Timi? [pup] Lyly Alex a fost extraordinar de elegant la dezmotat [m-a] Marijan imi pare rau ca si voi experimentati frica de baie, poate trece repede perioada asta si isi revine printesa Lumi, Dana vazut pozici pe Fb [olala] Raluci chiar iti sta fain cu noua tunsoare, am vrut sa comentez la poza da' am zis sa nu te fi tuns mai demult si sa dau cu bata'n balta [:I] nu mai stiu ce sa zic...mai am cateva [url="https://picasaweb.google.com/anca.brodoceanu/2011#5581432823188786866"]pozici[/url] mai noi si un edit: filmultei[batcap][:-)))] (filmulet adica) cu un non-cra-cra, dar il incarca greu pe youtube, il pun mai tarziu [flo][flo2][flo]La multi ani doamnelor pt 8 Martie, sa aveti o zi deosebita asa cum sunteti fiecare dintre voi [flo][flo2][flo]
[*]Anca, mami de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"] Sabina Ioana [/url] (03 nov 2009)[*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dana n.
Buna seara! Ancutza, ce frumos se joaca Sabi cu Lego. In ultimul timp a inceput si David sa fie foarte pasionat de Lego. Si ce drag imi este de el cand se concentreaza...sta cu limbutza scoasa[:D] [olala][olala][olala] Eu sunt suparata. Am fost la stomatolog la un control de rutina...aveam o masea care mai ma sacaia (are nervul scos, canalele curatate si coroana de portelean...o gramada de bani dati, asta anul trecut)...dupa ce mi-au facut radiografie au vazut ca am infectie la radacina si este nevoie de rezectie apicala sau maseaua va trebui scoasa.[q]
Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
[*]Anca, mami de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"] Sabina Ioana [/url] (03 nov 2009)[*]
imi pare rau de maseluta, poate reusesti sa scapi fara sa o scoti [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...