Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (55)


Recommended Posts

Buna dimineata.Dau o cafea tare.M-am culcat pe la 2 si am adormit abia pe la 4 [bang] Noroc ca a dormit Tudor pana pe la 8 cand trebuie sa se trezeasca Diana. Uitati ce am depistat aseara: http://www.pampam.ro/Jucarii-dupa-MARCA-Djeco-Animalele-lumii---Glob,-animalute-si-carticica-Djeco-p-17697-c-0-pg-1-p.html Mama ce i-ar mai placea asta Dianei !!! Dar n-au pe stoc [q] Si e si cam scump,dar desi-s leftera cu bulbuci as da atat pe el, numai sa il gasesc.Au chestii faine astia de la Djeco,dar din ce am vazut super-extra-scumpe ... niste puzzle de lemn (de ex. alea cu litere) pe care eu le luasem la cca 10-15 lei la ei sunt de la 50 in sus !!! [bang] Edit: e 75 lei si cica asta e pretul redus [alcool] http://www.pampam.ro/Jucarii-dupa-MARCA-Djeco-Abecedar---Puzzle-de-lemn,-Djeco-p-17664-c-331-pg-1-p.html Ce sa mai zic,azi am zi de mers la dentista si cred ca incepem operatiunea pilit,o sun mai incolo sa vad sigur. Aaaa si am vorbit cu Anda: mi-a zis sa va transmit pupici la toate , e super prinsa inca vreo doua saptamani.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimi... Am avut o noapte ok... copilul nu s-a trezit decat pe la 3 i-am dat Nurofen si Stodal si doarme si-acum. Ii tot vine sa tuseasca... dar vad ca se abtine [bang] de frica sa nu rupa din gat sa scoata mucozitatile[bang]... asta nu e bine dar ma gandesc ca atunci cand nu va mai putea pana la urma tot la a le scoate va ajunge. Va fi jale mareee... dar o sa-i treaca si nici febra nu va mai face. MONI - alea erau emisiunile de pe KANAL D , bree[:D]..."ratacitii " si "paranormalii" ASTERY - sa ne mai dai cand ai tu chef lista cu ce face Razvanel... vorba Monicai ne mai inspiram... mai ales ca la noi va fi o perioada lunga de stat pe-acasa si sa am ce sa-i dau de facut... multe chestii Nicolas le face cu niste jocuri si cu Caietele de Activitati... asocieri, numarat[:-@] dar chiar s-au terminat caietele alea misto pe care le avea... si-ar trebui sa-i mai caut unele noi sau sa caut niste fise pe internet. I-am luat si un Creion Fermecat cu alfabetul... sa presteze si cu ala[pk]. MONI - si-am meu vrea glob puzzle... dar cu Cars[:D]... e ca porcu' de scump[bang]... macar ala cu harta e mai educativ si pt termen mai lung dar asta cu Cars e moft. Si oricum... asta e nu toate cerintele pot fi indeplinite, nah... al meu nu prea intelege ca le aduce Mosh Craciun... imi spune mie : "Lasa ca o sa-mi cumperi tu mami pe x si pe y si pe z[:-@][alcool]" LILIANA [gravi]30+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Gata treaba pe azi. Am facut curat, mai am de sters praful, dar nu mai am chef [8D]. Lili, si Razvan imi tot zice de puzzle-ul ala cu Cars. Nu retin cat costa, dar nici nu ma arunc la el. Eu n-am nicio idee pt. duminica, cand, cel putin teoretic, ar trebui sa avem ceva musafiri la Razvan. Abia astept sa vad cum va primi cadourile anul acesta [olala], sper sa-mi amintesc care pe un de le-am pitit, mai trebuiesc doar impachetate. Moni, deci ai avut insomnie, nasol. O sa recuperezi, nu? Ce fac strumfii? Azi n-avem lectii [pk], asa ca am vorbit cu una din cuscrele mele [:I] si dupa gradi mergem la plase, la sarituri, decat sa stam in mizeria aia la gradi. Azi dimineata un caine (al gradinitei [:-@]) isi facea nevoile fix in iarba [q]. Noi serbarea o facem vineri, ca de ultima zi. Iarasi abia astept, nu participam, cum am spus deja, dar se va filma. Sunt pe aproape.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006) [url="http://www.tackfilm.se/en/?id=1259922438953RA60"] MY HERO [/url]
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astery - si la tine ca si la mine[:D]... si cu adusul aminte a diverselor chestii luate.. si puse in diverse locuri... si cu serbarea. Pana vineri o fi si-al meu ok... ca tare rau mi-ar parea sa rateze prima serbare chiar daca va fi doar filmata. astept sa ma sune dr. sa-mi zica ce sa-i fac printzului sa scape repede de nasoleala aia de tuse de pe trahee[bang]. Deocamdata i-am dat Eurespal ca p-asta il aveam in casa... vad ca in afara de episodul de-aseara cand a expectorat... in rest f rar tuseste... fff uraaat... dar mi se pare ca se abtine.[bang] Distractie placuta la sarituri Astery. LILIANA [gravi]30+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of altele-s gata cu treaba ,in schimb eu atat am [bang] Abia am terminat niste chestii cu actele astea (dar mai am f. mult evident [bang]),apoi m-am spalat pe cap,am pus o masina de haine la spalat.Asta printre alaptat si jucat cu bebe.Si mancare ar trebui sa fac,dar poate diseara apuc numai ... Ieri am facut supa de cartofi cu smantana si felul doi taitzei cu varza [pofta] - din care am mancat numai eu de trei ori - asa ca i-am dat gata [:D] V-am zis ca m-am cantarit alaltaieri si mai am doar 56 de kg ? [q][q] Nu inteleg si pace de ce nu imi pot si eu macar mentine kilele[bang] Ca mananc zilnic ciocolata,napolitane,paine (sandwichurile de dimineata) plus restul ... LILI m-ai prins ,credeam ca-s subiecte pe Dc [:D],nu ma uit decat rar la Tv si atunci la vreun film,sau eventual daca mai prind vreun documentar ... Inainte de a se naste Diana ma mai uitam la stiri sau talk-show-uri,dar n-am mai avut timp si chef de din astea.Si stirile le citesc pe net. Nu inteleg de ce nu vrea Nicolas sa tuseasca? Referitor la globul ala Diana se pare ca e atrasa de geografie si univers ca si mine [pk] Nu cred ca citeai pe-aici cand am mai scris ca din enciclopediile pe care le are prefera sa ii citesc tot despre planete,sau acolo unde e harta pamantului,cu continentele si caracteristicile lor.Asa ca daca as avea bani mama mama cate i-as mai lua pe tema asta! Am noroc ca Diana chiar a inteles inca de micuta cum sta treaba cu banii.Cu noi f. rar are pretentia sa ii cumparam ceva cand suntem pe la magazine si intelege daca ii zic ca nu am bani de ce vrea ea.Asa ca se bazeaza si ea pe ce poate,pe Mosi si Iepuras [:D][8D] CRISTINA ce fain ca mergeti la loc de joaca! De cand s-a nascut Tudor doar la ziua unei fetite am fost cu Diana la asa ceva.Si parca vad ca urmatoarea iesire va fi abia la ziua ei,asta daca imi permit sa ii tin iar acolo ca anul trecut. Merg sa mananc si poate mai revin pana plec la dentista.As vrea sa apuc si sa ambalez cadourile pana atunci.Sa vad daca ma lasa Tudor - deocamdata doarme el,dar ziua doarme cel mult jumatate de ora odata - exceptie cand e pe-afara.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai Monico lasa-ma nene cu kg tale... ca io nu ma mai urc pe cantar de frica[:D]... hai ca acum am o "scuza" dar sa ma vezi dupa ce nasc... cred ca-l ascund sa nu-l mai vad[:D]. E clar ca esti prea agitata de nu pui pe tine... sau mai e o vorba... dar nu spui[:D]. M-am prins eu ca Diana e pasionata de univers...[pk] sunt curioasa daca Nicolas va face pasiune pt ceva... ca pana acum a dovedit doar o maaaare disponibilitate de a se adapta la orice intr-o clipita as spune... Cu jucariile a inteles si el ca nu tot ce exista poate fi al lui... i-am bagat mai multe variante... ba ca ii luam cand o sa apara respectiva chestie/ cand o vom gasi/ cand va fi el mai mare/ cand vom avea bani.... el le-a inteles pe toate dar are o RABDAREEEE si-mi spune mereu ca vrea x lucru... dar cand voi avea eu bani/cand apare[:-@]/ cand va fi el mai mare... foloseste raspunsul pe care i l-am dat eu[:D]. Cel mai tare e ca atunci cand il duc la gradi imi spune sa-i aduc ceva bun... ce vreau eu si o carticica[:D]... asta se intampla ZILNIC. De regula ii duc ceva bun... carticele/reviste nu zilnic ca[alcool].. dar macar odata pe sapt tot se nimereste vreo carte/ revista ceva... LILIANA [gravi]30+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.Veste buna ca maine vine la noi o verisoara din Oradea cu sotul si bebelina de 5 luni.Stau pana duminica seara.Abia astept !!! Am terminat si de ambalat cadourile pentru Mos Nicolae,pe urma fuga la dentist.Acum seara a adus-o maica-mea pe Diana incoace si sa-l fi vazut pe Tudor ce a mai ras in hohote la mami! Nici la noi n-a ras chiar in asa hal [olala] pana acum ! LILI pai stiu vorba aia cu kg [}:)] deci sunt in asa hal ca ma poate lua vantu' [8D] ca-s de-a lui [:-@]. La capitolul pasiuni Diana e in primul rand pasionata de desenat/colorat/pictat si pe urma la ceva distanta de restul. La aia cu ascunsul cadourilor si eu ma inscriu.Pana la urma nu m-am riscat si le-am luat din timp de pe unde le-am dosit si le-am dus la gramada la frate-meu in debara,ca altfel riscam sa nu le mai gasesc deloc (am si cautat o gramada dupa niste chestii [bang]) Si victorie in lupta cu tusea! Si Diana mai tuseste un pic,cand si cand. Mai voiam sa zic ceva dar am uitat ce [alcool]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa o prind si eu acum in forma pe Diana sa ii fac testul ala de la Dana Ene ,pe care l-am primit usor mai stufos: Raspunsurile Dianei: -De ce a facut Dumnezeu mame? Pentru ca sa aiba grija de copii. -Cum le-a facut Dumnezeu pe mame? Au fost intai bebe mic,dupa aia au crescut,tot au crescut si au crescut …. -Din ce ingrediente au fost facute mamele? Din piele si din oase si … mancare ( daaaa ... de carne si grasime nu prea e vorba cel putin la ma-sa [:-)))][:-)))][:-)))]) -De ce Dumnezeu te-a dat pe tine mamei tale si nu la altei mame? Ca asa ai vrut tu ! -Ce fel de fetita a fost mama ta? O fost micuta,frumoasa,dragalasa -Ce a trebuit sa stie mama ta despre tatal tau inainte ca ea sa se casatoreasca cu el? Daca o vorbit bine ... si n-o vorbit bine ca o vorbit urat ca tiganii ,cu injuraturi [bang][:I] -De ce mama ta s-a casatorit cu tatal tau? Pentru ca o vrut sa faca un copil … doi copii -Cine-i boss-ul la voi in casa? Tudor ca el ii cuminte si … tati ii sefu’ -Care-i diferenta dintre mama si tata? Ca mama e femeie si tata e barbat ... Tu vorbesti mai mult vad ca (adica io [:D] ) -Ce face mama ta in timpul liber? Se joaca cu mine … cu copilasii -Ce ar trebui sa faci sa ai o mama perfecta? Sa fiu sanatoasa,buna si … sa fie cuminti copilasii -Daca ai schimba ceva la mama ta ce ar fi? Sa creasca parul lung si frumos [:-@]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu mai rar asa cum v-ati obisnuit. Inca nu mi-am revenit complet dupa weekendul lucrat. Aseara m-am bagat in pat la 9 si dusa am fost. noi suntem asa si asa. Daria a stat toata sapt acasa, nimic serios, tuse care nu se rupe, fara febra si o zi cu durere de ureche. tata-su fricos rau nu a vrut sa o trimita sa nu se agraveze, bla, bla. O faza faina cu ea, luni dimineata suparata ca nu paote merge la gradi imi spune sa raman si eu acasa cu ea. eu ii spun ca e papi si ca si el o iubeste la fel de mult ca si mami. Ea clatina din cap ca nu, si-mi spune ca papi n-o iubeste ca-i da sa manance legume[alcool]............va mai simtit careva???[:D] Seline ca ea, fericita ca are cu cine intoarce casa pe dos de dimineata pana seara. Ieri si-a dorit o bagheta magica. Daria are una, stea sclipitoare si urlatoare[alcool] primita de la mama mea de Paste, dar mi-a spercificat "sa fie adevarata!!!!!!!!!!!!!"[:D] David mi-a povestit ieri ca a fost Adventkind la scoala. Ca in fiecare zi se trage un nume si acel copil primeste un mic cadou. David a primit o guma de sters in forma de arahida (eu am sarit repede la el cand l-am vazut ca vrea sa steaga cu arahida[:D])si niste ciocolatele care cica i le-a dat la Lea[olala]...[alcool]. Acum il asteptam pe Mos Nicolae. L-am vazut duminica la biserica, defapt era o armata de ei. Cum sa-i explici copilului ca de fapt e numai unu cand el vede 8??? Seline nu s-a prea lasat convinsa ca sunt doar ajutoarele lui. Doar erau toti la fel, cu manta rosie si cu barba alba[:D]. Aici nu de dau cadouri de mos Nicolae, doar nuci, mandarine ceva ciocolatele, turte dulci si arahide. eu le pun de fiecare data si cate un cadou micut. Fetele vor primi cate o cutie de plastelina, o cordeluta si niste agrafe, iar David un set de carioci sidefate (nu stiu cum sa le spun[:D]) eu astept vacanta...........si zile mai bune. V-am pupat[pup] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/DinNouLaDrumSpaniaOct09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! In primul rind multa sanatate tuturor copilasilor bolnaviori. [pup] Saptamina asta am ratat si noi ora de balet din cauza unei amigdalite. [bang] Peste vreo saptamina are si grupa Sabinei spectacol care va fi transmis la un post de televiziune local. Insa cum Sabi e abia incepatoare si nu prea se descurca precum celelalte fetite nu cred c-am s-o duc. Profa a zis s-o duc si pe ea, dar cum a lipsit deja o data chiar nu stiu. Am sa vorbesc luni cu ea cind mergem la balet. daca zice s-o duc, tre sa ma apuc si eu de cumparat bluzita alba pt. ca fustita rosie si dres alb are deja. Brindusa, si-i place Anei la balet? Super ca voi faceti la Palatul Copiilor. La noi s-a renuntat la Palat la acest curs pt. ca nu sunt fonduri suficiente. Si platesc 50 de ron pe luna pt. ca profa a inchiriat o sala la Liceul de Arta. Tre sa ma duc sa-i cumpar si costum de balerina, dar oare gasesc asa mic? Moni, deci pierdusi din kile. Pai la cite spui ca faci zilnic.... nici n-aveai cum sa le pastrezi. Parul lung iti lipseste deci [:)]. Lili, exact asa imi zice si Sabi. Las' ca-mi cumperi tu daca nu-mi aduce Mosul. Multa sanatate puiului ca sa poata merge la serbare. [pup] Creionul femecat i-am luat si eu , ceva cu puzzle de 35 de piese. L-am ochit si pe ala cu alfabetul si cred ca o sa i-l aduca Mosul. Si eu tre sa ma apuc de impachetat cadourile. De fapt mai am de cumparat ceva astazi si dupa aia. Tre s-o las pe Sabi cu vecina ca sa ma pot duce sa cumpar. Cristina, cite face Razvan intr-o sedinta! Si eu am sa fac citeva activitati cu Sabi din cele ce le-ai enumerat tu. Moni, scumpe rau jucariile pe site-ul ala. Sabi isi doreste cu ardoare o papusa mare , Cenusareasa ce-a vazut-o la Carrefour. Asa ca pina la urma aia o sa i-o aduca Mosul, carti si jocuri. M-ai intrebat de gradinita. Ba am gasit pilele de rigoare si as putea s-o duc oricind, insa cu gripa asta porcina .... nu prea-mi vine. Acu imi zic ca sigur la primavara , poate dispare gripa asta.[alcool] Ma duc sa vad ce fac cu Sabi si apoi ceva de papa. Va pup si va doresc o zi buna! Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006) http://www.dropshots.com/irinamav [url="http://s443.photobucket.com/albums/qq154/Iri_Sabi"] filmulete cu Sabina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...