Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (55)


Recommended Posts

Ceau fetelor! Nu-s Napoleon, ca altfel as presta la 50 de subiecte. Dar se termina imediat alegerile astea pacatoase si promit ca nu mai lipsesc nemotivat.[:D] In primul rand, sanatate la copiii bolnavi. [pup] Lili, i-am dat Paxeladine si nu mai tuseste. Vreau sa spun ca e ca noua. A si fost o forma usoara, fara febra si fara tuse puternica, seaca dar putina. Azi am dus-o la gradinita, norocul ei, era si teatru si primeau cadou de Mos Nicolae. Un Mosh de ciocolata, mare lucru. Acum pana luni stam acasa. Nu stiu daca mai plecam. Nu vrea sotul. Bine ca i-am amanat pe aia de la Olanesti. Niciodata n-am mai facut asa, sa si vorbim acolo. Eu as pleca, nu mai vreau sa stau aici cateva zile. Astazi merg sa-i iau ceva cadouri de Nicolae. Cumnata deja ne-a cadorisit cu un joc magnetic sa portiveasca imbracamintea, din ala de care are si Diana de Moni. Sa nu uit, cati ml de Eurespal a primit Nicolas? Pediatra mea spunea ca s-a decis la nu stiu care congres de-al lor, ca trebuie marita cantitatea, de la 5 ml, la 7 ml. O aiureala, nu ne-a mers bine cu el never. Cu Stodalul cum e? Tin pumnii sa se simta bine azi si maine...doar e si sarbatoarea lui de nume.[pup] Moni, rau imi pare ca nu am apucat sa scriu. Dar ma cunosti deja, daca si cu sotul am silentio stampa la subiecte cu alegeri....realizezi ca a fost cam nasol, nu?[:D] Diana ta a raspuns frumos la intrebari....hai s-o intreb si pe a mea, oare ce o zice? Fain ca ai avut timp sa si impachetezi cadourile, eu sunt antitalent la decorare, le pun asa...cum le primesc. [:D] Bine ca tuseste mai putin fetitza. Tu cu Stodalul, nu? Sa te bucuri de musafiri [pk]! Astery, cred si eu ca preferi un rosu in gat si o tuse seaca unei laringite pacatoase. De 11 ori a avut-o?[bang] Nu pot sa cred...foarte mult. La noi nu se tine nika de Craciun, serbare etc, ca si peste tot. Pacat. Vorbeam cu educatoarea, un mare fas, nici un caz in gradinita noastra sau cele adiacente. Cica nici la spitale nu prea sunt. Mi-ar fi placut sa o vad pe Diana cum a fost anul trecut fetita lui Moni. Sa pui poze cu cadourile. Denisa, ce sa zic de filmulete? In primul rand Emma e grozava[pk]. Canta super! Am vrut sa te intreb, costumasul ala de trening e tinuta de la Montessori? Ca e tare dragutz. Cu Alex, m-am lamurit de ABA. Nu stiam cum se procedeaza. Zic si eu ca e ok. Il tine in alerta. [pup] multi la baiatul frumos. Mira, mai bine ca nu s-a dus Daria. Ca uite, asa am patit eu cu a mea, nu era complet vindecata si a facut o forma mai urata, la inceputul gradinitei daca iti amintesti. Faina faza cu legumele, aici sunt eu aia rea, tata-su i-ar da doar ce vrea. [:D] De Mosi...hm, mai greu, spune-i ca sunt clone. [8D] Ce naiba sa le zici? Irinatuntza, nu m-am uitat, ai pus ceva poze cu mandra la balet? E foarte frumos baletul...se si dezvolta, primeste o tinuta eleganta... Ei ii plac papusile in continuare? A mea sa nu le vada. A fost o perioada, acum ii trebuie iar puzzle si minuni din astea. Bee,sanatate la cei mici[pup]. Am citit eu bine, iar sunt muciosi? Nu-ti fa atatea griji cu Ana, invata poeziile cand are chef. Nu cred eu ca nu le stie. Poate ca nu-i curioasa de ele. Mersi de precizarea cu capaceala. Banuiam eu ce e, dar nu stiam daca gasesc prin piata. N-a gasit sotul. Dar mai caut, imposibil sa nu fie cineva. Ma duc s-o imbrac, plecam putin in oras. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! IRINA mor de ras ... cred ca ma confunzi cu Denisa! Ca eu nu fac niciun sfert din cate face ea zilnic! Eu am niscaiva ajutoare,nu trebuie de exemplu sa merg cu copiii dupa mine la cumparaturi,ca am cu cine ii lasa,dar mai ales am pe cine trimite dupa ele.Io fac numai lista [8D] de fapt de multe ori nici pe-aia,ca husbandu' se ocupa,eu numai o rectific [:D] la curatenie la fel,se impart sarcinile.Atat ca mai am de lucru cu actele si sa gatesc,plus ca ma joc cu copiii - vorba Dianei. Zici ca acum n-o duci pe Sabina la gradi de frica porcinei? Mai repede ia viroze de-acolo decat asa ceva! Eu zic sa o duci la serbarea de la balet si daca nu e perfecta.Va fi incantata! Deci ea isi doreste papusa Cenusareasa ,ineamna ca n-ai dileme cu cumparaturile.De la Teba ce haine ai mai luat? MIRA ce mortala seline ,pai ce e fraiera sa vrea bagheta fermecata de jucarie? Ce sens are ? Normal ca vrea adevarata [pk][:D] faine si activitatile de la David de la scoala.,Sa inteleg ca si-a gasit gagica,pe Lea [olala]? Noa lasa ca si Diana oscileaza intre edy si Dragos,ca numai pe ei ii alege parteneri de dans [:D] Cu serviciul inca nu ai reusit sa te muti la celalalt? Si eu astept vremuri mai bune ... ca in legatura cu vacanta doar la aia de vara visez [olala] Cum o sa il tarai eu pe Tudor dupa mine prin nisip la mare [:D] Peste vreo ora-doua imi sosesc musafirii,asa ca nu stiu cand mai intru.Alte noutati Diana s-a smiorcait aseara de durere de dinti [bang] si-s nervoasa pe ea ca ultimele trei dati cand a venit cu mine la dentista nici n-a vrut sa intre macar in cabinet de capoasa ce e.Acum a zis ca vrea sa mearga [:-@].O sa incerc luni sa o duc cadn merg eu,sa vad daca sta,problema ca acum o sa o si doara parca vad! Acum am lasat-o sa se echipeze cu rochie,de fapt salafan ca vin musafiri si e tare incantata.Daca n-ar avea sortul ala la gradi as mai trimite-o si asa echipata,dar daca tot nu se vad hainele n-are sens.A incercat ea acum sa ma mai corupa cu ceva cica " La rochie ce mai trebuie? ... Pantofi cu tocuri!" Daaa,imediat [:-@] Tudor e ok,abia astept sa vad ce mutra va face cand va vedea-o pe bebelina Ioana langa el !!! Cred ca vor fi mortali [olala][olala] Am plecat ca mai am ceva de manevrat pe la bucatarie - pana acum doar am curatat in baie (nu chiar asa constincioasa ca unpacatos [:D] ) si sa sterg praful pe mobila,ca husbandu' ma termina: aspira,da cu mopul si cand ajunge la mobila ... ia o pauza [bang] Nu-i place deloc (nici mie [8D]).
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello am revenit si va pun si voua un link super cu jucarii si alte chestii Montessori. http://www.gamatoys.ro/home Pentru mine-s scumpe ,dar ma inspira o multime din ele sa fabric si-acasa ceva asemanator. INGRID am scris odata vad:deci pana la urma nu mai mergeti la Olanesti? Lasa mai,pastrati banii pentru la vara la Cap Aurora sa ne facem de cap [8D][pk] Dianei i-am dat mai demult Stodal fara efect (iar de la Eurespal mai rau a tusit),acum nu-i mai dau nimic,eventual sa incerc si eu cu Paxeladine ala? Cat a costat? Deci a ta adio papusi ... sa stii ca la fel e si Diana,demult nu a mai coafat papusa si de cand s-a nascut Tudor nici cu papusile bebe nu mai prea serveste.Ce rost mai are,nu? Are originalul doar [:D] Zici ca joc de imbracat papusi a primit Diana ta de la cumnata? Sunt curioasa daca ii place,eu i-am luat Dianei cand era micuta cca 2 ani,dar s-a plictisit urgent de el,il mai ia odata la 3 luni cel mult si in 5 minute s-a plictisit iar.In schimb la PC ii place mult mai mult sa imbrace si sa asorteze papusile! Ce pacat ca nu se tine serbare la voi.Cum pot fi asa directoarele/educatoarele alea ? [bang] Sa ia bucuria copiior si a parintilor! Si pentru ce? Ca daca e sa ia gripa aia o pot lua din hipermarket,sau de oriunde ... dar e mai comod asa,s-au scapat de-o grija si de ceva munca educatoarele [xx(][xx(] Eu abia astept ziua de marti sa vad serbarea: vor avea iar dansuri, fiecare o poezie, cantece, colinde, cantece in engleza si precis vine si mosul. Eu am terminat si cu praful - Dianei i-am dat un pamatuf sa aiba de lucru si sa nu ma incurce - vai ce incantata a mai fost [:D] Cu mancarea e distractiv [bang],ca musafirii tin post.Maine e dezlegare la peste,asa ca mi-a cumparat fratelo peste si maine il bag numai in cuptor cu cartofi si alte legume.Si cred ca le fac niste supa de rosii sau de mazare cu galuste,iar pe azi mi-a trimis mami pentru ei supa fasole uscata de post gata facuta [pk] Diseara mai vad eu: cartofi prajiti cu salata, zacusca, pateu vegetal sau naiba mai stie ce ... dar sper sa imi mai dea vara-mea idei ce sa facem.Abia astept sa smotocesc o bebelina fetita [olala] cred ca-i super draguta mai ales daca e si asa "vorbareata" deja! Pana vin musafirii ma mai benoclez la jucariile Montessori, ca Tudor doarme si Diana e la TV la desene animate. Apropo de Montessori am vazut ca recent au deschis o gradinita si in Arad ,imi imaginez ce scor or avea [bang]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioaii ca deja ma doare capul! De la Diana numai atat aud non-stop: "Da' cand vin aia odata cu bebelina?" Nu mai are rabdare.Cred ca o fi calare pe ea,mai ales ca e mai mare un pic decat Tudor. Am uitat sa va zic ca am depistat ieri ca avea o bulina-fatza vesela primita de la profesoara de engleza ca a stiut poezia ... oare chiar au si poezie in engleza fiecare pentru serbare? Ca mie nu mi-a zis-o [bang] daca o pun sa mi-o zica o ia pe chinezeste [alcool] si se tot prosteste. Merg sa hranesc puradelul.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara Am iesit si eu cu raportul: Am operat-o pe Raisa ieri dimi, in 15 min mi-a adus-o indarat. Dupa operatie si-a revenit foarte repede si foarte bine, nu febra, nu voma, ba m-am mai si certat cu ea ca ea vrea guma si atat a bocit pana a auzit-o dr si mi-a dat voie sa ii dau guma numai sa taca, sa nu se mai agite ca sa nu i se faca rau. Deci la 7.00 eram acolo, la 7.05 mi-a luat-o sa ii faca "poze" (cand a iesit asistenta din salon ma apuc sa intreb "ce poze le face?" [alcool][alcool]; a reusit sa ma pacaleasca si pe mine[bang]) la 7.15 mi-a adus-o inapoi (era ca un pui proaspat nascut, i se balabanea capul si cadea in nas ... caraghioasa rau) si pt ca am tinut-o in pozitiile corespunzatoare revenirii corecte fara complicatii la 7.30 era ok se miorlaia putin dar era vizibil mai bine. La 14.00 eram acasa cu tot cu cumparaturi facute ... ca nu aveam nimic de mancare ca sa ii dau regim ... ce regim nene ca a inceput ca ea vrea cartofi prajiti ... si mi-am calcat pe inima si i-am cumparat de acolo, ca ea ii vroia atunci, nu mai incolo [bang] Acum gagica nu mai are nimic, sa facut bine instant, nu febra, nu muci, nu nas infundat, nu respirat pe gura, doarme noaptea, mananca detoate, si-a revenit si cu burta (era putin deranjata la burta) cu alte cuvinte ii merge foarte bine si daca ii vor reapare polipii va dura ceva ani pana atunci. Dr. a fost super de treaba, asistentele la fel, spitalul curat ... ce mai, conditii bune. Drept rasplata ca a fost cuminte inainte si dupa operatie, ieri seara m-am impiedicat pe strada de Mos Nicolae si mi-a "dat" pt ea setul de papusi "Orasul Lenes" adica pe Sportacus, Stefania si Roby Putrezitul ... este foarte incantata de ei si-l dorea pe Sportacus ffffffoarte mult, drept urmare doarme cu toti 3 in brate. Iar in pantofi mi-a zis ca ii pune euro de ciocolata, oua de ciocolata si fructe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

URSULINA ce ma bucur ca a iesit totul asa ok cu operatia! Super te-au fentat aia [:D] Bine ca ati scapat de-o grija! Sunt faine desenele alea cu Oraselul lenes? Parca am vazut ceva la Minimax ... Eu am avut o zi pliina.Pe langa vara-mea et. comp a venit si nasa de le-a dus cadouri la amandoi - Dianei o trusa medicala si lui Tudor niste hainute si zornaitori.Si mi-a soptit ca i-a cumparat Dianei microfon cu Hanna Montana de Mos Craciun.De-ala o fi super incantata Diana! Am fost si pana la ai mei cu Diana ca si pe-acolo trecuse mosul,dupa care ne-am intors si ... am dat si de cadourile aduse acasa de el.Tare fericita a mai fost Diana azi deci! Nepotica Ioana e o durdulie - are 8 kg la aproape 6 luni si e o vorbareataaaa ! O fi si mai si ca Diana! Pai zice toata ziua si clar TA-TA,A-DA,ADEE si alte alea,mai putin ... mama.Unchiu-meu la care au fost azi in vizita s-a crucit cand a auzit-o [:D] Diana mea acum seara a zis ca il da pe Tudor la schimb contra Ioana [bang][:D] si a mai zis ca o sa faca ea o fetita "ca sa fim trei" [alcool] Ei s-au dus sa se culce la ai mei,ca e mai mult spatiu si Ioana se cam trezeste noaptea,dar se reintorc aici dimineata.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola , A trecut mosul si pe la noi [:D]. Cu un ou cu hello kity , o cordeluta si o casuta cu personaje si accesorile unei case (are pana si buda )[:D]. Initial am vrut castel dar s-a terminat si am gasit casuta asta si i-am luat-o . Am facut toate cumparaturile : de craciun va primi un laptop si de ziua ei o casa de marcat cu carucior , cos si toate aceesorile. Am ales sa-i dau laptopul de craciun ca nu e asa de voluminos de carat c asi celellalte [:D]. Si oricum va mai primii o gramada de lucruri in tara de craciun de la bunici , srabunici , unchi , asa ca am preferat sa-i dau un cadou mare acum de mos nicolae . Ursoaica ti-am scris pm . Sa imi spui si cat costa personajele alea sa am asa o idee . Ar fii grozav dac ale-ar gasii si fratele meu , chiar ca ar fii impresionata de asa cadou , ca ii adora [olala]. Eu azi am impodobit putin casa , nu am apucat tot , ca am bucatarit, am avut musafiri ... termin maine . Impreuna cu Clara am impodobit si bradul . Am luat un brad mic super simpatic , ca m-am plictisit de cel vechi [:D]. Am invatat-o pe Clara 3 colinzi : una in romana , una in bulgara si una in maghiara . Dar vreau sa o zic ca atat o canta pe aia in maghiara de mi-a facut capul calendar . Si cand mergem pe strada asa o canta in gura mare [:I] cand o apuca [:D], noroc ca nu o intelege nimeni . Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! LA MULTI ANI NICOLAS! Si la restul Nicolailor/Nicoletelor! Anamaria super cadouri! Am vazut si casuta aia in poze e beton! Cat stati in Ro? Apucati sa veniti si pe la noi? Eu cu mancarea pe foc si cu musafirii.Dupa-amiaza mergem cu ei la alta verisoara,la nepotica Maria si trecem si pe la socru-meu ca sta langa ei. Diana - doamna doctor [:D] consulta de zor bebeii cand pe Ioana cand pe Tudor [bang] Ioana striga de zor TA-TA [olala] Diana abia la 8 luni zicea asa de des si raspicat MA-MA , mai devreme a zis si ea dar doar BA-BA si parca nu asa des ca Ioana! Intre Tudor si Ioana-s fix 2 luni,ea din 14 iunie,el din 14 august.Sa vedem cand o vorbi si el asa.Deocamdata pe langa sunetele de delfin mai baga doar AUEEE-uri. Diana nu se potoleste odata cu trusa aia medicala [bang] Daca am atentionat-o ma ia cu : "MAMII NU MAI STRIGA LA MINE CA IO SUNT DOAMNA DOCTOR SI ITI DAU O INJECTIE!" [:-@]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI NICOLAS!! LA MULTI ANI TUTUROR CE POARTA NUMELE DE NICOLAE SAU NICOLETA!![flo][s][pup] A venit si la noi mosul, vb sotului, care e diferenta dintre Nicolae si Craciun..la fel de multe cadouri si la unul si la altul. A primit un set magnetic de imbracat personaje, Roata olarului (inca n-am inceput sa lucram, i-am promis ca maine), un puzzle mic, ciocolata, o bluza faina si setul Sa coasem frumos. De Craciun ii luam calul ala, ca numai de el vorbeste. Am fost la vot, apoi am mancat, ea mult ca de obicei (si cu putin noroc ii numeri coastele, zau ca nu pricep, nu asimileaza sau ce?), acum e dusa pana la sat cu tata-su. La rudele de acolo. Ursu, sunt foarte bucuroasa ca a iesit ok operatia Raisei.[bis][bis] Doamne ajuta sa nu mai aveti probleme acum! Scrie te rog aici cat costa Sportacusul ala, ca si la Diana ii place, il urmareste in fiecare dimineata inainte de a pleca la gradinita. Si pe Mickey Mouse l-ar vrea....cam multe. Anamaria, ce cadou misto! [pk] Se joaca Clara cu el? Cand veniti in Romania? Sigur ca va primi cadouri si de la cei din tara, o sa-ti trebuiasca un camion cand te intorci.[:D] Moni, a "socializat" Tudor cu bebelina? Lasa ca se potrivesc la grame, mai stii ca Diana avea 8 kg la un an? Mai, cum am crescut noi asa niste tzantzari?[:D] A primit si a ta multe cadouri, sa se bucure de ele, pupici![pup] (vezi sa nu primesti o injectie, a mea cand se juca de-a tanti doctorul baga seringa aia de plastic in picior de ma lasa vanata![help]) Fug sa ma intind nitel, [pup] restul fetelor! Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...