Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (55)


Recommended Posts

Buna dimineata Da fac serbare pe 14 (bine ca este in timpul saptamanii). Cum adica sa nu ne lase si pe noi? Pai altfel ce serbare mai este si asta??? De imbracat ii imbraca educatoarea in costume populare. Cu banii pana la urma sunt pt educatoare si pt ingrijitoare... O fi vazut careva ca am bociferat pe aici??? Si a ramas 50, dar a mai scazut cadoul. O sa filmez ce oi putea si o sa pun si ceva imagini pe aici. Ma simt tare ciudat ... sunt tare curioasa daca am ramas luna asta ... nici nu stiu cum sa calculez... Ma duc sa imi fac o cafea deco.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neatza Azi noapte dupa ultimul mesaj cand am zis ca merg sa[nani] pai aia fuse[pk] ca nici copilul n-a mai avut chef/forta sa tuseasca[:D] si s-a linistit... o fi fost si de cei 3ml de Prospan[alcool].Ne-am trezit acum dar el inca sta in pat ca un ingeras... invelit pana la gat[bang] c-asa-i place. Astept sa se puna pe "roate" . URSU -[pk] sper sa te vedem cu [gravi] de Mosh Craciun[pk]. E bine de voi ca faceti serbare cu public.. la noi nu se poate. Si la noi s-au strans niste bani pt educatoare si cele 3 ingrijitoare am dat cate 30RON mie mi se pare f. putin... nu cred ca vor reusi sa faca mare lucru de banii astia... si nu cred ca vor da toti parintii[bang]. Noi vroiam sa le dam bani ingrijitoarelor si d-nei un cos cu ceva simbolic si o felicitare tot cu o suma de bani. Ne-am tot gandit ca e greu sa faci o alegere pt pers care de 30 de ani tot primeste cadouri diverse... o fi plina si de bijuterii si de lenjerii si de mai stiu eu ce...si cum de 2 luni tot li s-a taiat din salariu... ne-am gandit ca banii ar ajuta mai mult. Acum sa vedem cum reusim sa ii infiltram ca din cate am auzit nu e de acord cu d-astea[:D]. MONI - deci si la tine fu show. [bang]Pe mine de regula Robert ma ajuta f mult cand e de intervenit la copil insa mi-e mila de el sa-i stric noaptea ca a doua zi e zombie..si trebuie musai sa mearga la serviciu numai ca oricat ar incerca sa ignore problema.... nu poate pt ca are un somn f. fiiiin[:D]. Imi pare rau de Diana ca are asa probleme cu dintisorii...sunt curioasa insa sa vad ce-o sa va zica dr...cand va v-a primi (sper cat mai curand). Eu nu mai zic nimic de-al meu sa nu se deoache[:D]... nu se plange de ei desi... sunt terminati incisivii de sus dupa cum stiti. Sunt curioasa si cu bubitele alea daca sunt sau nu de varicela[bang]. Sper ca Tudor sa treaca de "raceala" fara incidente majore. Merg sa-i dau lu mofturila ceva ca s-a trezit cu fundu'n sus[bang] si vrea sa-i asez patul nu stiu cum... cum ii face taica-su[bang][bang].. nah o sa fiu mai atenta sa vaz ce tactica are el[bang] . Ete numai de fitze n-aveam chef la ora asta. Piua LILIANA [gravi]30+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ursulino eu il am pe-asta... http://www.produse-sano.ro/index.php?/Pardoseli-si-parchet/Sano-Poliwix-Parquet-2l/Detailed-product-flyer.html LILIANA [gravi]30+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! URSULINA ce fain ar fi sa iti aduca Mos Craciun doua liniute rosii [pk] Cu Sano eu nu stiu ca nu am folosit.Foarte fain ca va fi serbarea cu parintii si la voi,ca uite pe altii nu-i lasa pe motiv de gripa [alcool] Si noi mergem azi,sa vedem cine ramane cu Tudor,as prefera sa ramana mami ca probabil minim 2 ore stam pe-acolo.Taica-meu si frate-meu nu stiu daca vin,dar precis va intreba Diana de ei daca nu apar.La serbarile trecute au venit,odata a lipsit Cristi si tot de el a intrebat [bang] LILI ma bucur ca a decurs bine noaptea in continuare! Si la mine! dar dimineata dupa ce-a papat ce mai tuse iar pe Tudor [bang] Are secretii in gat dupa cum "simt" eu.I-am pus iar ser si l-am aspirat.I-am dat si antibioticul inca de-aseara pana la urma.Ca oricum amoxicilina de-asta a luat el de la mine cat cuprinde si cand era in burtica si dupa ce-am mai nascut ... ca am tot luat pentru abcesul ala de la dinti [bang].Acum fiind iarna deci niema aer conditionat si stat in curent sunt oarecum mai ok,de-aia am mai amanat operatia momentan,probabil colo prin februarie tot o fac. La noi s-au strans 25 lei pentru 2 educatoare + 2 ingrijitoare si mie mi se pare super ok,probabil si la restul parintilor care presupun ca au bugete medii spre mici majoritatea.Si eu as prefera sa le dea bani,uite ca nici n-am apucat sa ma interesez ce fac cu ei ... In rest, ma mai invart p-aci,mai 3-4 ore si incepe serbarea [pk] I-am pregatit pantofiorii,bluza,ciorapii - toate albe si caciula de craciunita.V-am zis ca e cu lumini? [alcool] Are atasate beculete (un mos in sanie si 4 reni),baterii si intrerupator [:D]. Sa vad cum ma echipez si eu ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONI - succes la serbare sa iasa frumos totul[pk]. Asteptam sa ne povestesti diseara. Al meu cica e "Anul Nou"... cu poezia a 3-a[:D] pe care nu are chef sa o invete[q]. Trebuie sa-i fac o coroana d-aia de rege... si sa-i lipesc un 2010 pe "frunte". Cum n-am cum sa ies din casa sa procur materiale... habar n-am ce-o sa fac[:D].N-am cu cine sa-l las pe Nicolas[q]... socra-miu nu mai vine decat de zile mari[:D] si cu invitatie speciala... mare fitzos s-a mai facut. Doamnee am facut o caterinca de el duminica de ziua lui Nicolas[:D]... ca si-asa lui ii place "misto-ul" preferabil sa-l faca el la adresa altora dar nici eu nu l-am iertat . I-am zis ca daca el si-a gasit o americanca sa-i caute si lu' mama un american[:D]... dar mai batran sa scape repede de el... asta pt ca el e "atras" de tinerele[:D]... de frica sa nu intre si el la categoria babalaci[:D]. Iar a facut mama "imprudenta" de a-i spune ca ei sunt bunici... iar el a sarit ca ars ... ca nu-i batran [:-)))] . Aoleu ce - mi place cand se ambaleaza daca l-ati vedea cum face ati lesina de ras. M-am bucurat ca in sfarsit duminica am reusit sa o tinem pe mama intr-o stare mai vesela... desi isi facuse ea numarul de[q] dimineata inainte s-ajunga Robert sa o ia si sa o aduca la noi. Si si-a facut numarul de[q] cu varf si indesat pe 1 Decembrie... ca e aniversarea de casatorie... si era singura, nah[bang]. Am lasat-o cu depresia ei... ca din cand in cand trebuie sa se mai elibereze si ea.[bang] LILIANA [gravi]30+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI ce faci tu cu bietul ... socroseniu [:D] Fain rol va avea Nicolas la serbare! La Diana pana acum i-au cam deghizat la comun: fetele in ceva, baietii in altceva. Tocmai am sunat pe una si am mai aflat info.In primul rand cu varicela: fetita ei era una din cele cu varicela ... dar nu era varicela! A avut doua cosuri care ei ii cam ies de la caldura,ea i-a zis asistentei de la gradi, dar aia nu si nu ca e varicela ,asa ca a tinut-o casa vreo 4 zile de pomana.Varicela a avut doar cealalta fetita Oana. Pe urma cu cadourile.Din 27 de copii 2 nu au dat bani,ca au lipsit foarte mult pe motiv de boala.Din restul de bani s-au cumparat trei aranjamente florale pentru directoare,administratoare si profesoara de engleza (asa a zis educatoarea cea in varsta sa faca),ingrijitoarelor li s-a luat ce aveau nevoie - uneia masina de facut taitei, uneia masa de calcat [:D] ,iar educatoarelor li se dau bani a ramas 150 lei de caciula.Si tot din banii astia s-au cumparat si sucuri si prajituri cred pentru "cheful" de dupa ... Si toata lumea e multumita si cu bani mai putin cotizati ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni distractie placuta si cat mai putine posterioare prin fata voastra pt a putea filma tot ce iti doresti! Liliana pacat ca nu a prins faza cu unul mai batran ca mama ta! Doamne dar si cand o da cu capul in realitate ce socat o sa fie! Eu voi incerca sa vorbesc cu parintii, ca toti dorim sa filmam odraslele si daca ne inghesuim care mai decare sa ne aratam posterioarele, acestea vor fi amintirile din filme si nu copilasii nostri.[:D] Sunt tare curioasa daca voi avea cu cine discuta. Am pus la cuptor 4 pulpe de pui intr-o tava cu multe condimente si in alta cartofi, morcovi si ceapa, ulei de masline, apa, multe condimente si sare.[pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ursoaica
Moni distractie placuta si cat mai putine posterioare prin fata voastra pt a putea filma tot ce iti doresti!
Ha ha da' ce crezi? Ma duc sa fiu printre primii acolo (adica pe la 15,15) si ocup loc pe banca din fatza cu jacheta si poseta [:D] Se tine ca de obicei la ei in sala.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...