Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (55)


Recommended Posts

Cucu-bau ... eu eram dar m-am deghizat in Ursulina [8D][:D] DENISOOO ce vorbesti mai de camera foto digitala cadou special pentru copii,ca n-am ajuns noi inca la asa nivel de trai.Asta nu inseamna ca nu i-ar placea Dianei asa ceva.Poate cand mai creste ea si ne mai creste si noua bugetul.Zici ca nu-ti plac povestile cu lupi? [:D] Uite chiar pe-alea romanesti cu balauri,zmei,muma padurii etc. nu i le-am citit inca Dianei [batcap],desi am o multime in biblioteca ... mea. La capitolul DVD in engleza le aveam pe majoritatea cele produse de Disney. Pana una alta a tras ieri fratelo o tura pana in Austria (evident sa isi ia iar pentru el nu-stiu-ce pentru schiat) si i-a luat si Dianei cadou o vesta alba cu gluga,din aia groasa.Si din Ungaria o ... muzicuta.Cred ca aia tare o sa ii placa Dianei. Nasei i-am zis sa se uite si daca nu cumva gaseste pe undeva microfon pentru karaoke [:D] ... daca ar gasi cred ca ar fi pe spate Diana. In principal i-am zis cam ce are deja,cam ce n-are si am in plan sa ii iau in viitor. Si mai ales cu ce se joaca/cu ce nu se joaca in general. Nu cred ca v-am zis: la ei la gradi vor decurge normal serbarile, adica cu parinti ... bunici si care or mai veni [pk] Asta desi au primit si ei niscaiva indicatii,dar se pare ca nu-s obligatorii [:-@] ci sunt unele directoare de gradinita cu exces de zel sau speriate de bomba (bomba fiind gripa [8D]) . CRISTINA sanatate la amandoi.Si cu "tantrumurile" se intampla si la case mai mari ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hop si eu in miez de noapte![8D] IRINA - dar vad ca si voi sunteti pe val cu cartile[pk]. F. Misto... pe cea cu Mate o vreau si eu[pk]. Ma bucur ca Sabi a inceput sa mai pape si ea[pup].E f bine ca este atrasa si de balet[flo]. MONI - e draguta poezia Dianei de la serbare. Ne-a dat-o si noua pe ce-a de-a treia sa o pregatim pana pe 2 dec cand revenim din mini-vacanta . F. frumos ca nasa s-a gandit sa-ti ceara parerea ce sa cumpere de sarbatori. Si eu sunt de parere sa-i sugerezi ce sa ia daca tot stii exact ce vrei... decat sa vina cu vreo porcarie inutila. Nasa lui Nicolas nu am mai vazut-o de la inceputul anului[:D]... iar decand a auzit ca sunt [gravi] nici la tel nu mi-a mai raspuns de prin iulie[:D]... i-o fi fost frica sa nu o pun iar nasa[bang]. Ce mai face micu' "diversificat". I-ai combinat morcovul cu marul? C-asa eu zic ca-i va placea. Noi maine mergem sa o "sustinem" pe verisoara-mea ca e nasa de botez... si sa -i facem poze/filmam... duminica mergem la un Sf. Andrei la un loc de joaca... vai ce fericit o sa fie Nicolas ca nu l-am mai dus in locuri publice decand cu gripa asta[bang]. Si-acum sa va mai zic ceva de socra-miu[:D]... care a facut vaccin antigripal acum o luna... desi cam tushea. L-a facut varza vaccinul ca tuseste si ba ii curge nasul, ba i se infunda o ureche. In fine... s-a dus la medicul de fam si l-a gasit cu tensiune (pai daca bea cafele fara numar zilnic[alcool]) i-a dat niste medicamente.. se-apuca el ia una. Il intreb:"cat trebuie sa luati?" El:"nu stiu, iau si eu una acum."[bang] Ma roog... si i-am zis sa nu mai bea cafea ( cand vine la mine bea cate 2... ca pe apa si mi-a reprosat ca i le fac slabe[:D]) Azi l-am intrebat daca mai are urechea infundata... si cica nu ... ca era de la tensiune si ca nu mai bea cafea . Atunci i-am zis si eu :"V-astept sa veniti mai des pe-aici daca tot nu mai beti cafea[:D]"Ca si-asa ii plac lui glumele[:D]. LILIANA [gravi]29+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI nu i-am combinat inca nimic,azi i-am dat tot simplu,sucul de la o para.Dar o sa ii dau si de morcovi zilele astea ca tocmai si-a luat fratelo din Austria un storcator de fructe performant din inox,al meu e din plastic - de fapt al meu e robot cu de toate nu doar storcator de fructe. Dar el bea cu tare mare placere sucurile si asa simple [pofta] Cel mai mult ii place ala de mere si strugure,portocala dulce.Asta de pere si portocala mai acra a consumat dar nu parea asa de ahtiat ca dupa celelelalte. Legat de nasa a mea cu toate ca e divortata a venit cu placere nasa si la Tudor! Si anul trecut m-a sunat cand era la cumparaturi sa ma intrebe ce sa ii ia Dianei intre x , y sau z ... I-a luat orga aia faina si in plus si ursul ala urias.E o fire practica si ea,cam ca si mine.Pentru Tudor i-am zis sa nu se streseze ,sa ia eventual o zdranganitoare asa simbolic si atunci m-a intrebat de haine ... asa ca i-am zis ca sa ii ia mai bine niste salopete din alea deschise in fatza si basta,dar de 6-9 luni ... ca astea de 3-6 luni abia mai intra pe el [bang] Socru-tau catastrofic ca de obicei [:D] Al meu macar a cadorisit strumfii cu 100 de lei sa le luam cadouri de sarbatori.Buni si-aia! Pana una alta am dat azi vreo 20 de lei numai pe hartie de impachetat cadouri [alcool] Faaina de tot,mai multe modele cu mosi si peisaje de iarna evident.O sa aiba ce taia si desface Diana la pachete .
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca tot intrebai de Tudor ... e distractie mare la noi cu el.Ghita il tot gadila ... iar Tudor scoate sunete ca delfinii de mori de ras.Pe urma ii facem teatru de papusi cu plusurile,atunci sa vezi ce se mai ambaleaza,da din picioare,se incoarda,se incrunta,tremura face la mutre si scoate niste sunete.Distractie ce mai.Dar ma termina [olala] mai ales cand il scoatem la plimbare,cand il vad cum sta ca un ingeras infofolit in carucior si nu zice nici pas ci asteapta frumusel sa iasa la aer! Iar afara doarmeee si cate doua ore ca azi. In rest tot mare zambaret.Azi s-a distrat mami de mine ca i-am zis ca pare cam pampalau Tudor - asa linistit ,zambaret si fericit.Stiti voi aia cu "fericiti cei saraci cu duhul" [:D][bang] Nu de alta dar Diana era atat de agitata si macinata de trairi interioare [:-@] (se vedea dupa ce mutre tragea [:D]) comparativ cu el ! El numai cand e vorba de mancare e nervos foc.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI ca mi-am amintit.Tu erai cu magazinele DM,ai luat vreodata scutece de la ei? Daca da,cum sunt,sunt ok? Eu la Diana am fost foarte multumita de pampers,dar la Tudor aveam probleme cu "trompa elefantelului [:D]" [bang] Daca uit sa i-l pun in pozitia "in sus" ,da mereu pishu afara prin lateralul scutecului [bang] Cu alaptatul la tine cum a fost la Nicolas? Ca io oricat as fi pro alaptare,parca nu ma vad dincolo de un an.Pe Diana am alaptat-o pana pe la 9-10 luni,dar abia mai voia in ultimele luni,cu chiu cu vai ii mai dadeam seara doar. INGRID iar nu mai zici nimic? A trecut Diana ta la puzzle de 160? Cum le face acum? Ca a mea continua cu stilul ala: incepe tot cu personajul principal ... nu cu marginile cum fac eu si cum mi se pare mai usor. Am plecat la nani,noapte buna gagici.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola, v-am citit , dar nu prea am avut timp de scris . Sotul a monopolizat cu treaba definitiv compul (uite asa o sa ne mai luam un calculator musai de nevoie [:D]). Si eu am fost ocupata , saptamana asta am avut un ritm infernal cum zice si Denisa . Luni seara am fost la o reuniune care mereu se termina la 11 noaptea , bine ca a fost ultima . De fapt ultima va fii lunea viitoare , cand se va face ceva mai festiv . Din grupul nostru vreo 15 cati am participat , tocmai pe mine s-au gandit sa ma desemneze sa spun cateva cuvinte luni in public [bang][alcool]. Sa zic ca de fapt cica se astepta un voluntar , dar nu stiu de ce toti se uitau spre mine , eu ma faceam ca ploua , pana cand vecina-mea se apuca sa zica Ana.maria ofera-te tu [alcool][bang][:D]. Jur ca contemplam cu ideea de a ma baga sub masa, dar de ruzine am zis Da [:-@]. Si uite asa am facut o lume fericita [8D]. Marti am fost la o conferinta la consiliul din zona . Am ajuns acasa la o ora mai decenta 9 seara [:D]. Miercuri am fost sa fac inregistrarea la radio [:D]. De data asta nu am mai vb atat [:D]. Ca eram mai multe persoane si na fiecare si-a spus opinia , altii mai mult altii mai putin , fiecare depinde de cat e de guraliv . eu cum nu sunt deloc guraliva [:D]...mai putin [:-@]. suficient zic eu , oricum am zis ideile de baza , si oricum daca trebuia sa aprofundizez mai mult problema nu iesea tara prea onorabila . Tema era : violenta impotriva femeii . Cum in Ro nu avem acest termen , avem doar de violenta in familie . Oricum am cules destul de mult timp date si f slabut stam . legi ar fii , ceva, aplicarea lor e problema . Emisiunea daca vreti sa o vedeti faceti la fel ca data trecuta : www.antenacaro.cat In partea de sus de la PROGRAMES selectionati LA ROSA DEL DESERT. Din partea dreapta selectionati VIDEO , iar din partea stanga LA VIOLENCIA ENVERS LES DONES si play . Eu am vorbit la inceput de vreo 2 ori in primele 14 min parca , iar pe urma pe la min 41 parca daca tin minte bine . Ieri am fost sa prajituresc pt festivitatea de luni seara , si uite asa s-a terminat saptaman , am fost atat de obosita iei ca m-am culcat cu Clara de la 9 seara si am dormit pana azi dimineata , vreo 11 ore [:D]. Revin Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa am revenit sa fac conspectul la ceea ce am citit [:D]: Moni bucura-te si tu ca macar Tudor va fii cumintel pe cat se pare , asta daca nu il corupe sora-sa [:D]. L-am admirat impreuna cu Clara in filmuletul in care sugea pe boaba de strugure dragul de el sa iti vina sa il papi tot asa e de dulce . Irina poate ia si ea o pauza de lapte acum si dupa ceva timp o sa -i revina pofta de laptic si o sa cear a. clara de vreo 3 saptmani nu a mai vrut sa bea deloc ce sa-i fac ? Si in sear asta mi-a cerut ea singura si a baut un pahar de lalpte cu cola-cao . Denisa voi acelasi ritm alert mereu , nimic nou sub soare , dar incearca sa te mai odihnesti ca n u e buna oboseala acumulata . Bee imi pare rau de micut ce arsuri trebuie sa aiba saracutul cu refluxul asta . Nu e nimic de facut , ceva ce poate sa il ajute ? In rest chiar nu mai tin minte cea m citit , ma iertati fetele Ingrid, Ursoaica ba Teolinda de tine mi-am amintit cu socrul tau care bea cafelele ca pe apa . Apai la varsta lui , si se mai mira de ce ii este rau [alcool] Ca eu beau 2 de obicei pe zii , si am constatat ca mi-e rau de la prea multa cofeina . Asa , sa va zic si de Clara , ca nu am zis nimic de ea . Ca nici nu e nimic nou . Merge la gradii , ii place , are prietene cu care se inatalneste pe strada si merga sa tinandu-se de mana cate 4 -5 [:D]. O prietena Carla [:D] ii aduce napolitane sau cate ceva dulce si la Clara [:D] pt ora 3 cand se intalnesc. In rest nu avem timp de nimic cum se insereaza pe la 6 , ea la 5 iasa , pana ajungem acasa , unde sa mai iesim ca se insereza . mai mergem la mici cumparaturi , mai la biblioteca si uite asa . eu m-am apucat sa citesc o carte f faina Istoria crestinatatii , sper ca am tradus bine . la cate traduceri am facut in ultimele zile [alcool], mi-a iesit pe nas . Cam atat despre noi, mai revin eu , cel tarziu peste o saptamna daca nu mai repede [:D] Pupici Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helo si de la mine! ANAMARIA aoleu ce de activitate pe tine! Deci te-a taiat Nicu de la portia de PC - mai ia unul ca si pe-ala il va calari Clara si tot pe dinafara ramai. Clara s-a mai cumintit? Ma bucur ca si-a facut prietene si pe-acolo La gradi la ei ce activitati mai fac? De sarbatori ce ii iei? Vad ca tot ai timp si de citit chiar cu asa program! Eu am inceput "Evadarea" a lui James Clavell - 50 de lei am dat pe ea [bang] Nu stiam de ea,am aflat recent si de-asta,credeam ca le am pe toate ale lui Clavell: Shogun,Tai-pan,Gai-Jin,Nobila casa,Changi(sau King Rat) si Vartejul.Asta se petrece tot in Iran in aceeasi perioada cu Vartejul ... l-a citit careva? Mie mi-a placut la nebunie.La fel Changi.Dar si restul evident. La noi nimic nou,vreme ploioasa,am mai dormitat,am mai citit ... Ba, de fapt Diana de care va ziceam ca nu are cine stie ce pretentii la cadouri,mi-a zis vineri seara ca vrea sa ii aduca mosul,nici mai mult nici mai putin decat toate jucariile care exista [:-@] Am pus-o deci [:D] Aseara a dormit la mami,azi la fel.Doar ziua acasa. Si lapte la mami n-a vrut sa bea.Evident ca deja au inceput mami si Ghita sa imi scoata ochii ca am scos bibele fetei [:-@] de parca nu ea ar fi avut initiativa.Mami i-a dat cu cereale: si-a consumat cerealele iar laptele a ramas in farfurioara. Calendar al cuminteniei a mai aplicat careva pana la urma? Al nostru s-a terminat de vreo doua saptamani,dar am listat altul si in asta in loc de lipit fetze vesele sau triste, le desenam cu carioca rosie sau neagra [8D] Ba chiar am lasat-o sa le mai faca ea.Inca mai are efect,dar chiar perfect de cuminte nu ii iasa defel sa fie [:D]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, M-am furisat la comp [:D]. S-a mai cumintit Clara acum Moni, e mai ok . Are ea momentele ei dar in general e bine . Saraca tot imi cere cu bicicleta , sa vad azi ce vreme e ca de moment e innorat , poate reusesc sa iesim purtin , ca de obicei doar duminica ies cu ea cu bicicleta. cadori , hmmmmmmmmmmm , bataie de cap . Cred ca ii voi lua o casa de marcat cu carucior de cumparaturi . I-as mai lua un laptop dar chiar nu stiu daca s-ar juca cu el . ea zice ca vrea , Nicu zice ca mai bine luam alt comp adevarat si sa stea la ala . Nu sunt f decisa cu asta . Nicu a mai vazut ceva castel de printesa , dar parca as vrea ceva mai util . Bine ea ar vrea tot ce vede ,. cand sunt reclamele la tv ne tot striga asta sa imi luati , si asta sa imi luati , asta sa imi aduca mosul [:D]. Poate si ceva carte sau enciclopedie din Ro , trebuie sa caut pe net . dar sincer , ii plac la fca-mea cartile , doar sa le rasfoiasca [:D]. Are o foarte faina colectie de Disney , in catalana [:D], dar sat si le rasfoieste, nu are rabdare sa-i citesc . Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta si-o cafea tare.Ca am stat azi-noapte si-am citit pana pe la 2 si ceva ... iar la 7 fix Tudor a vrut papa.Si la 8 iar si la 9 iar [bang] Asa ca l-am prea laudat.Dar a si camn adormit pe la 22,30 cam brusc si n-a supt decat putin,deci e de inteles Pe Diana am trimis-o iar la "gradinita de duminica" la biserica aia baptista.Bucuroasa tare ca merge la Ancutza.In schimb cu Ghita e de belea [:D] M-a sunat sa-mi povesteasca cum se plimba el pe-acolo prin biserica pe coridoare in blugi [:-@] si cum il salutau fratii si surorile cu "pace" si el le raspundea la fel [:D]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...