Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (55)


Recommended Posts

CRISTINA ha ha am scris deodata! Sa stii ca si eu tocmai am dat un telefon unei verisoare,eram si eu convinsa ca e duminca sau ma rog we si asa mi-am cheltuit niste banuti ca eu am minute doar orange si doar in we sau seara dupa ora 20 pot vorbi in cadrul abonamentului.M-am prins de faza dupa ce am inchis [:D] Super ce memorie are Razvan! Diana e departe de asa ceva! Chiar aseara i-am citit Dianei "Frumoasa ..." ,cartea din colectia Disney ... dar e prima colectie,cea fara CD.DVD cu desene animate nu am luat.Iar dupa Cleopatra si Diana e lesinata inca si acum! Ei in loc sa am liniste trebuie sa o ascult si acum pe Diana cand doarme - am oprit filmuletul si am pus muzica,dar Tudor da-i si maraie [bang] asa ca am pus-o iar si iar [alcool] Diana s-a mai uitat la TV,dupa care a inceput cu o carte cu exercitii,voia sa rezolve pe o pagina unde era si cu cifre si cu litere ,ii tot ziceam ca nu poate daca nu stie literele si ca mai bine sa coloreze pe-acolo.Atunci s-a apucat sa imi demonstreze ea ca le stie [:D] ... a inceput sa scrie si sa zica si care-s pe M,A,I,O ... apoi mergea si se uita in carte si venea sa imi scrie si pe cele care nu le cunoaste gen H. Ce sa va zic ca numai chef de asa ceva n-am avut [bang] Pe urma s-a pus pe scris cifre ... pe 3 l-a scris E [:D] ,pe U l-a facut cu fundul in sus,la 4 deja era incurcata rau ca era in carte scris de tipar.Ma distreaza mai ales ca pe O dupa ce il scrie ii face si o gaura in mijloc cum vede ea la literele de plastic.E clar ca ea asa tot scriindu-le ar putea sa le invete cel mai rapid. Totul e sa am eu chef de ea.Eu am un chef nebun sa citesc si Tudor nu ma lasa, are chef de ras si vorbit . Merg sa il mai smotocesc,sa il obosesc nitel poate asa se hotareste sa faca un pic de nani [8D]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bai nene, ce mai pot sa ma distrez... criza-criza, da' perlele's pe gratis aci pe DC [:D]. Singurul loc unde mai rad cu pofta cand sunt singura este candid camera, dar perlele... nu ma pot "aptine". Eu m-am uitat la un film cu Superman, nu credeam sa ma captiveze, ca n-a prea fost genul meu, dar... l-am rmarit cu sufletu' la gura, ce sa mai vorbesc... a fost pe Pro TV, in loc e Y&R, deci n-a fost [pierdere, dimpotriva. Razvan se uita la Dora, Deniso imi vine sa te pup, uite [pup], sa vezi ce scheme de samba facea azi Razvan, m-am stricat de ras, dansa cu Dora [pk] si nu se mai oprea. Noi ne pregatim de terapie, aseara am vrut sa filmez cand citeste, dar... pas, cand mi-a vazut camera, adios! Va spunem mai demult ca face citire fonetica, adica pe litere mai intai, apoi zice tot cuvantul, atasat la imagine. Azi invata TOC, si habar n-aveam de care: de usa, de ochelari, e stilou? Si am aflat: de pantof. Deci, am desenat un pantof (fac economie de tus la imprimanta [:D]) si am aratat tocul cu o sageata, iar dedesubt am scris TOC. Asa frumos arata cu degetelul fiecare litera, si spune la fiecare, cu ajutor lainceput, apoi singurel. Moni, eu cred c-am sa mor si n-am sa aud DELFINAREASCA live. Parol. Deci, bucura-te si pt. mine [pup]. Tudor e haios tare, si asa de expresiv [olala]. Diana face exercitii? Wow, pai foarte bine, chiar daca nu e perfect din prima, ai si tu rabdare. 's p'aci.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiam eu ca mai am uitat ceva important: Razvan stie si "Catelus cu paru' cret" [:D].
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yesssssssssssssssssssssssssss! A colorat singur-singurel un ursulet. Sunt in [9cer] si [olala] si [pk]!!!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la cafea! CRISTINA wow cw veste buna!!! Deci a spart Razvan si bariera cu tinutul creionului in mana! Stie si sa citeasca ... ce mai,ai toate motivele sa fi in al noualea cer [9cer] Acum ce pretentii mai ai de la el? Cu mancatul singur cum mai sta? Dar cu imbracatul, incaltatul, mersul la wc? Cu delfinareala,hai ca poate apare si-o mica delifinaruta la orizont [bibe] Eu i-am zis aseara Dianei ca n-o las la gradi azi si a inceput sa se smiorcaie ca ea vrea sa mearga.Asa ca i-am pregatit hainele in caz ca o las.Dar azi-dimineata pe la 7,30 cand s-a trezit,iar era un pic calduta si ii era infundat nasul.M-a lasat sa ii pun vibrocil doar intr-o nara,apoi a adormit.S-a trezit abia pe la 9 si a intrebat daca o duc la gradinita [:-@] Eu il dusesem pe Tudor in camera de zi si s-a dus si ea la el,iar eu am mai stat in pat.Si suna telefonul ea sare sa raspunda ,eu credeam ca e mami.Pe cand am aparut inchisese ... cica a fost doamna doctor! O sunasem eu aseara sa o intreb ce sa ii dau si a ramas ca daca vreau - daca e mai rau Diana - sa o sun acum dimineata sa o chem incoace sa o vada.Si a intrebat-o pe Diana daca e bine,Diana a zis ca da,a intrebat-o unde e mami - Diana a raspuns ca in pat [:I][bang] si aia a inchis [alcool] Oricum nu cred ca o mai chemam ... La ora asta Diana mi-a cerut sa ii pun sa cante "o lume minunata" "pentru ca aia imi place mie si lui Tudor" [:-@] Si dupa aia Cleopatra.Acum canta si ea peste si danseaza,iar Tudor se uita la ea ca la miraz [:D] Deci e balamuc aici [pk] Eu aveam in plan sa lucrez o gramada azi - am salarii,declaratii de facut.Am si de spalat o gramada,mancarea e pe finish deci trebuie sa si gatesc ceva.O sa am un spor cu spectacolul asta ... ce sa zic [bang] Edit: Diana ma intreaba daca o invat sa-i cante in engleza lui mos Craciun [:-)))] Ce cantec sa aleg? Si unde gasesc si melodia si cuvintele ? [bang] Am gasit asa doar Jingels bells ala ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna seara. Noi suntem cumintei, la lectii. Voi ce mai faceti?
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. [pup] de la noi. Astery, felicitari pt Razvan si ursuletul colorat. Moni, lasa fata ca e suficient jingle bells in english. Faina poezia cu familia. Noi suntem relativ ok. Eu din ce in ce mai daramata si cu rabdarea pe duca. Mai ales rabdare pt obrazniciile Anei, n-am! Nu mai am chef sa nu vrea sa se imbrace, sa manance, sa stranga ceva, sa doarma. Orice ii spun: nu vreau, nu pot, nu stiu. [bang]Azi la gradi: copiii nu stiu poeziile. O intreb si eu de a mea, evident nici Ana nu si-a stiut poeziile (desi repetasem de mi s-a acrit). Si ne ia educatoarea cu santajul: sa-i santajam. Pai la a mea nu merge nimic! Nici un fel de santaj, amenintari, pedepse sau recompense. Ii spune educatoarea "ANA, nu mai vine mosul la tine daca nu stii poeziile. O sa vina doar la fratiorii tai" Ana: "Lui Razvan ii aduce bakugani si lui Tavi o jucarie, dar pe mine nu ma intereseaza!" Adica "nu trebuie sa-mi aduca nimic" [alcool] Si in timpul asta, se plimba prin clasa, desi toti copiii stateau cuminti la mese. Vorbea si ea cand vorbea educatoarea si alte alea. Ce ma fac? E total dezinhibata si naturala. Dar e rasfatata de nu se poate. [bang] Si nu gasesc COSTUM POPULAR? Idei aveti? Ca eu 2 mil nu dau pe el sa-l cumpar. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezenta si io. BRANDUSA nasol cu poeziile la gradi [bang] Eu cred ca tine si de talentul si experienta educatoarelor.Stii de ce zic? Pentru ca am observat inca de anul trecut ca la gradinitele de stat erau mai disciplinate serbarile decat cele de la gradinitele private - unde in general nu-s educatoare cu prea multa experienta sau pregatire.La Diana in grupa majoritatea au stiut inca de anul trecut bine poeziile la serbari si doar 2-3 au plans - dar si aia am inteles ca le stiau doar ca erau emotivi rau. Legat de costum popular,eu in locul tau stiu ce-as face ... ciorapi albi,pantofi negri,o bluza alba chiar cu ceva voaluri,o fusta rosie/neagra/alba.Si eu as scoate de prin sertare niste stergare din alea rosii+negru+alb cu motive populare ce se puneau pe mobila pe vremuri si i-as face urgent "zaghie" stii ce-i aia nu? [:D] Ca doar ai neamuri prin Bihor.(e sortul in caz ca nu stii). Mai lipseste o "carpa de par" (baticul) colorata violent,legata la spate,niste margele la fel de colorate si gata costumul [8D] Eventual cu ceva dungat rosu-alb sau rosu-negru si atunci iese costum popular mai de la Maramu' ... Revin.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusa uite sa te mai inspiri: http://oltenia.xhost.ro/creatia_port.php Pe post de ie poti sacrifica o bluza alba si ii tragi niste X-uri pe-acolo cu carioca rosie si una neagra [:-@][8D] Sau poate ai vreo fusta neagra sa ii vina Anei pana in pamant, si iasa un costum mai oltenesc; atunci trebuie o marama - vreun voal ceva ... Eu azi am fost harnica cu actele,asta pentru ca pe Diana a luat-o mami la ei.N-a avut deloc febra nici macar 37 azi.Doar mai tuseste putin si ii curge nasul. BRANDUSA legat ca nu vrea Ana sa faca nimic singura nu stiu ce sa zic,dar trebuie sa o mobilizezi cumva.Si pe Diana o mai apuca sa n-aiba chef si-atunci trebuie sa ii tot zic de 10 de ori si in final sa o amenint.Acum intr-o seara au cazut pe jos din dulap niste jucarioare si se miorlaia ca au cazut si sa merg eu sa i le strang,ca ea nu poate ,ca e obosita,ca o dor mainile.I-am zis ca foarte bine atunci nu mai are voie nici la PC ca nu poate manevra nici mouse-ul [8D].Mi-a aratat repede ca mana dreapta nu o doare,doar stanga [:D] I-am zis sa le stranga atunci doar cu dreapta [:-@].In final le-am strans eu ca era cam zombie ,era chiar cand avea febra cca 37 ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID mai lasa bre politica ,hai si zi-ne cum mai e Diana cu raceala? Si la gradi fac serbare? N-ai zis nimic! Baga niscaiva amanunte. ANAMARIA dar la Clara o fi serbare si daca e o apuca (ca veniti in RO)? Tu ce mai invarti,ti-ai cumparat hainele alea? BRANDUSA din Jingls Bells stie numai refrenul Diana mea.Am incercat sa o invat si restul,dar n-are chef desi l-am gasit pe net gen karaoke.E si cam greu si pentru mine ... ca mi se incurca limba-n gura cu engleza asta [bang][:D] Eu o trimit maine pe Diana la gradinita.Acum seara mi-a zis "uite mami ca nu mai sunt bolnava,merg la gradinita ura ! ura ! ura !" Dar nasul tot ii mai curge ... Oricum mai apuca doar maine si poimaine plus luni repetitiile,ca marti in 8 au deja serbarea.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...