Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (55)


Recommended Posts

Buna dimineata.Sa vedeti faza.Azi-dimineata dupa ce-a plecat Diana la gradi,eu am mai ramas in pat cu Tudor langa mine.Si la un moment dat numai ce-l vad ca se da jos din pat,alearga in camera de zi [:0],eu dupa el si vad ca ca isi mai si da pampersul jos [:0] Socata rau, ma si pregateam sa vin la PC sa va anunt asa eveniment, in timp ce ma gandeam ca totusi e prea de tot la doar 4 luni.Abia in momentul ala am realizat ca VISEZ si m-am trezit [:-)))] Dupa aia am adormit iar , dar de data asta m-am visat cu Basescu [bang] care se chinuia in particular sa ma convinga sa-l votez [:-)))] Si asa din vis in vis s-a facut ora 11 si s-a trezit si Tudor,numai bine ca cine stie ce mai visam [alcool] Ce-nseamna sa te culci la 2 noaptea ... ca iar am citit pana la ora aia,daca nu am apucat ziua.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ei, nici la a doua cafea nu vine nimeni? [q] Am fost eu azi dupa Diana,i-am dus si pompoanele din beteala rosie.Am ajuns dupa 15,30 si dormeau cu totii ... cati erau,ca jumatate de paturi erau inchise [bang] Mi-a zis educatoarea ca-s o gramada bolnavi cu febra 38 ,cu bronsita etc. Faina treaba ... si chiar in momentul ala am auzit pe unul tusind fix ca Diana,deci e clar de unde a luat - nu de la frate-meu - doar ca la ea e forma mai usoara zic eu. Era cam necajita din cauza serbarii,dar a zis ca o fi ok ca ei au inceput mai demult repetitiile si copiii cam stiu cantecele,colindele si poeziile plus ca le-a trimis si la fiecare acasa sa le repete.Ca si daca-s bolnavi,la serbare vin toti,asa a fost si anul trecut.A zis ca si ei i-a zis directoarea de circulara aia,dar ea n-a fost de acord sa faca serbarea fara parinti,deci o sa mergem ca de obicei. Maine a zis sa nu ii descaltam ca ii duc nu stiu unde cu microbusul, sa le dea un Mos Craciun PSD-ist cadouri.Azi a vazut Ghita in curtea altei gradinite cum primeau cadouri de la un Mos Craciun portocaliu. Ce desperados sunt cu totii [:D] Am plecat sa citesc si dupa aia ma delectez cu politica de la ora 19,ca am inteles ca atunci incepe spectacolul [blabla]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Iaca.. venim si noi cu raceala[bang]... febra, nas infundat, tuse urata... spre expectoranta[bang]. Azi l-am luat praf de la gradi pe micul print... defapt de-azi noapte mi-a facut un puisor de febra pe care nu-l mai avea dimineata. Cum azi era zi de facut poze... l-am sacrificat si l-am trimis desi a dormit putin azi-noapte si era rupt de somn. S-a suparat pe mine ca am mers prea repede cu masina si el n-a dormit niciodata, niciodata[q]... azi dimineata adormise in masina in drum spre gradi. Singurel mi-a zis ca nu e bine.... si ca il doare capul[q]. Maine, desi vine Mos Nicolae la gradi nu-l mai duc... sper sa-l pun pe picioare pana luni cand am chemat animatorii sa-i fac ziua la gradi, apoi daca nu e bine... nu-l mai duc decat in ziua cu serbarea adica vineri. Cu poeziile sta bine... primele 2 le stie perfect... pe ultima ma pune doar pe mine sa i-o spun iar el imi spune doar ultimul vers[:D] In fine... sunt f ofticata ca iar si-a luat portia de raceala al meu... si ca si tine Moni am auzit un copil care tusea exact cum a inceput al meu in seara asta sa tuseasca. Brandusa - deci domnisoara Ana ... fitzoasa ca o adevarata domnisoara[:D]... bine ca toaca nervii si educatoarei nu doar pe-ai tai[:D]... desi ca si Monica ... e imposibil ca educatoarea sa nu gaseasca o modalitate de a-i convinge sa - i invete poeziile acolo. Normal ca acasa fac figuri. Astery - felicitari lui Razvanel pt manuirea creionului... vezi ca-ncet dar f sigur se rezolva orice chestie ... sa nu te mai prind ca te plangi de el... ca te ciufulesc. Am fost si azi la Auchan... n-aveau decat masuta de fetite[q]. Eu am reusit sa ma vopsesc / tund azi, am cumparat dulciuri si niste bluzite, puzzle... pt fini asa ca nu mai ies la cumparaturi prea curand ca mi-e frica ca mi-o fur de la sot[batcap] Duminica il serbez pe print in familie... cu mama, socru, verioara-mea cu sotul si Maria... Trebe sa alcatuiesc meniul si sa-l trimit pe Robert dupa tort... sampanie pt copil ca fara nici nu se poate. Piua si revin. LILIANA [gravi]30+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io io io! Imediat apare fata noastra la lectii, deci voi avea o ora free. Razvan nu a fost in toane bune azi... sper sa-i fi trecut zapaceala, si sa poata fi calm si cooperant loa lectii. Moni, politica??? Nu ma mai pasioneaza demultisor. Compenseaza sotul, in schimb. Azi am sot la Brasov, aici parca incepe sa ninga, deocamdata e ceva intre ploicica si nu-stiu-ce, deci toate sansele. Nu stiu ce-au zis la prognoza. In rest, nimic nou sub soare. Sunt p'aci.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astery-mai zi si tu ce mai faceti la lectii..[pup] Lili-take it easy mai si sanatate la primul sarbatorit al nostru[pup] Ingrid-nu ne mai zici nimic de Diana-mersi de complimente-ce cadouri dati de mosu'asta din weekend? Moni-ce bine ca e ok Dia, eu cu mucii m-am obisnuit, mai ales la Alex-o saptamina ok,una pe invers..Revin intr-o ora cu amanunte, desi nu prea am..dar revin,promit[:D] Anam si Bee-voi ce mai mesteriti[pup] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,am bagat numai un pic nasul - ca momentan e Diana la PC - io-s la TV [:D] Acum il face pe Tudor sa rada (scot sunete ca delfinii amandoi [:D] si fac o galagieee [bang]),asa ca pot scrie un pic. LILI lasa mai,nu te mai necaji, asa e la gradinita la inceput,raceli si iar raceli.Trec ele.Si cand n-a fost la gradi se mai racea iarna Nicolas, nu? O sa vezi ce imunitate capata si la anul o fi mult mai putin sensibil! Dupa ce nu va mai avea febra si daca are stare buna, il poti duce iar lejer chiar daca mai tuseste un pic sau are ceva muci.Nu te astepta ca sa ii tina acasa cineva pe copii doar pentru atat,asa ca nu are rost s-o faci nici tu,mai ales daca ii place atat lui Nicolas acolo. CRISTINA nici pe mine nu ma pasioneaza politica,dar show-ul asta nu il ratez,e la nivel prea inalt [:-@].Din pacate abia mai inteleg ce zic aia doi la Tv.Ca are Diana o guraaaa [bang] Acum e cu perdeaua trasa deasupra ei si a lui Tudor - si el e incantat rau si ii da si el inainte cu chiotele [alcool]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, va vine sa credeti sau nu... pe mine tusea nu ma mai impresioneaza [bang]. Razvan tuseste de 5 saptamani, nu i-a trecut cu nimic, dar nici altceva n-are. Daaar... avand in vedere experienta noastra cu 11 laringite... prefer tusea asta. E clar ca-i tusea de gradinita, altceva nu stiu ce sa cred. De fapt este o viroza... Revin mai incolo, daca o binevoi domnu' sa se uite la desene.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai pai n-am cum sa stau relaxata de data asta... pt ca e tuse productiva... chiar mi-a tusit pana a expectorat niste mucozitati... si stiti si voi cat de neplacuta e partea asta e raceala/viroza/bronsita sau ce-o fi.Cum el e f sensibil cu incarcarea la plamani... d-aia m-apuca dracii si chiar n-am cum sa raman indiferenta ca nu-i vorba nicicum de tusea de gradi de care vorbeste Astery. Bine eu sincer pun totul si pe caldura din ultimele zile.... care iarasi a reanimat virusii si astia isi fac iarasi de cap[alcool]. Diseara la culcare cred ca-i pun un supozitor antitermic pt ca vad ca nu prea l-a ajutat Panadolul...iar la noapte imi mut culcusul in camera bebelusului sa fiu aproape de Nicolas ca n-am chef sa ma rastorn pe scari. DENISA - te-asteptam cu "lista de cadouri"[:D]. Eu i-am luat Magic English nr 20 pt Mos Nicolae... vad ca de vreo 3 zile e disperat sa faca CD-urile cu exercitiile... a invatat sa-si manevreze singur telecomanda la TV pt exercitiile astea[pk]... culmea ca stie si raspunsurile... am fost f uimita ca nu-l credeam in stare[:D]. Vai ce ma enerveaza astia cu confruntarea lor... ca la piata.[bruta] Si ce-si mai dau dracoaicele alea sms-uri intre ele... mi se face scarba. Piua ... revin LILIANA [gravi]30+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pauza [8D] LILI dar nu e mai buna tusea productiva decat cea seaca? Eu asa banuiam ... nu ma prea pricep ce-i drept [:I] La Diana se simte clar ca e o tuse de-aia din gat,care trece cand ii urca secretiile si ii curge nasul.Si nasul i-a curs pana acum exclusiv aseara dupa ce a venit de la mami - probabil declansat de aerul de-afara. Si eu - mai rau decat Cristina - cam dau ignore simptomelor astora gen tuse,muci,raguseala - si ma agit doar cand face febra.De obicei de-aia 39+ ... ca Diana asa face cand face. Sper sa nu faca Nicolas iar ceva la plamani [pup] Eu de obicei la febra mare ii dau sirop Nurofen.Panadol doar la stare sub-febrila sau intercalat cu nurofenul la febra mare care nu prea trece.Si supozitor novocalmin tot atunci,desi nu-i place deloc ... Ce fain cu engleza,super Nicolas.Cum e Magic English ala? baga o descriere cand ai timp. DENISA ca si cadouri de Mos Nicolae ii pun cartea cu fabule,puzzle de 100 cu Pinochio,o pereche de manusi,niste sosete ,cartea de colorat cu anotimpurile/lunile anului si dulciuri si fructe,plus bata evident.Mami i-a luat un pulovar,frate-meu o muzicuta.Lui Tudor o jucarie si de la mami ceva haine o sa ii ia - astea le va pune la ei anul asta.Si dulciuri si la mami,cum sa nu? [:D] Merg ca vad ca a reinceput razbelul PS LILI ce sms-uri??? Io pe Realitatea ma uit si nu bagai de seama la ce te referi
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astery-subscriu la faza cu racelile si tusea... Lili-pai si A are putin de tuse productiva de la muci,dar e bine, ca se elimina si scapa..asa ar fi normal.. Cu cadourile- eu de mosul asta nu prea am avut timp sa colind mult, sa vad dc mai reusesc simbata sa trag o fuga la un depozit fain de jucarii ca mai treb ceva si pt Craciun- lui Emma i-am laut o camasuta f,f aina alba cu ceva volanas ca sa mearga si pe sub rochite gen sarafan si carti-vreo 4-5 ca ea e cu ele, lui Alex doar un dvd deocamdata si mai vad eu,ca el cu ducliurile nu le are. Pt Craciun cum ziceam nu sunt gata, treb sa le iau pe linga niste tone de carti si movies si cate o jucarie- lui Alex cred ca o sa ii au un camion mai mare ceva,sa stea si in el si E zicea ceva de un bebe care sa vb,cante,etc...merg sa imi iau un ceai, poate mai scrieti[pup] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...