Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un cabotin.Sau cum si de ce mi-am inselat sotia(2)


Recommended Posts

si eu cred ca sotia ta spune ca e excesiv de banuitoare doar pt a nu parea obsedata/disperata/compulsiva/patetica. sunt convinsa ca in sufletul ei isi da dreptate si sufla si in iaurt. vrea doar sa pastreze aparentele, cum ca relatia e acum ok si in fine, intre voi exista incredere si intr-un final, respect. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [gravi] 14+ cu [baietel] Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga] 2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural. ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin @ Zina, Chiar sotia mea aminteste faptul ca este exagerat de banuitoare, si ca eu trebuie sa "suport" asta, ca o pedeapsa fara sfarsit.
N-ai de ales , trebuia sa te gandesti la consecinte atunci cand ai facut-o si cand te-ai hotarat sa te intorci! Problema e cat o sa rezisti tu! [:D] Ha, ha, ha, pana la sfarsit?! Inseamna ca esti foarte rezistent!
Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin Nu m-am plans de comportamentul ei... din contra, il suport cu stoicism.
Sa nu devina asta cam asa : [batetoba][batetoba][batetoba] ! [:-)))]
Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin De multe ori chiar ma bucura, e dovada (vie) a faptului ca ma iubeste, ca ii pasa de relatia noastra, ca este atenta sa nu ne instrainam unul de celalalt.
....[comoara][bang] [q] si eu care credeam ca dovezile de iubire constau in altceva!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un cabotin... realitatea e ca intre mine si sotul meu relatia era naspa ... Mai mult decat atat, la o luna dupa nasterea micutului am fost oarecum despartiti, cateva luni, chiar si asa, traind sub acelasi acoperis... (Nu din cauza de femei, ci facuse el alte prostii grave). In cele din urma am decis sa ne impacam - el asigurandu-ma ca nu si-a gasit pe altcineva intre timp... Dar lui de fapt ii era foarte bine asa, avand si loc caldut acasa, proaspat impacat cu nevsta, dar si 1-2 amice, care sa-l creada si sa-l..."inteleaga".Ma gandesc ca simtea nevoia sa-l accepte cineva si sa-l aprecieze, ca eu il acceptasem, dar oarecum provizoriu. Ideea e ca eu chiar ma straduiam sa redevenim o familie, el sustinea ca se straduieste si imi promitea luna de pe cer. Ai zice ca ne impacam chiar bine...la suprafata (e drept la partea cu sexul si senzualitatea nu ma prea puteam lauda, ca nu imi revenisem asa usor dupa nastere, plus copil mic, care ma solicita 24 din 24...Acum, ca o ironie, am slabit, arat bine, copilul a crescut, dar... am descoperit concurenta...) Ce sa zic? Poate ca la evaluarea generala scorul tau a fost bun si sotia a decis sa lupte pt tine. Din pacate sotul meu pica testul in multe privinte, dar cea mai mare problema este ca minte in continuare.... La tine poate a fost acel moment in care cartile au fost date pe fata si ti-ai asumat responsabilitatea pt ... derapajul - cam lung, ce-i drept. Dar, in acelasi timp, pot sa-ti spun sigur, ca si de era sotul meu barbatul ideal, nu ma mai puteam culca cu el in timp ce stiam bine ca are si amanta... poleit cu aur sa fi fost. Nicidecum sa o mai fac si cu ardoare, ca sa-i demonstrez ca se merita sa stea cu mine... Asta e - si femeile sunt diferite... Ai fost tu norocos cu sotia ta - daca a putut face tot ceea ce tu ai scris, merita sa saruti si pamantul pe unde calca. Ceea ce insa poti fi sigur, ca "atentia ei sporita" la relatia voastra ascunde si o durere pe care multi ani o va simti - poate pentru toata viata. Pt ca, o stfel de experienta, te poate intari, la suprafata, dar in suflet se produce o ruptura si locul acela va fi intotdeauna dureros si foarte fragil. Si, pt ca tu mi-ai dat teme de casa folositoare - imi permit si eu un sfat: Vegheaza si tu atent asupra relatiei cu sotia ta, nu te baza asa de mult doar pe atentia ei. Fa-o sa te simta alaturi 100%. "Oamenii mari nu pricep niciodata singuri nimic. Si e obositor pentru copii sa le dea mereu lamuriri si explicatii" (A. Saint-Exupery, "Micul print")
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, Whiteflower! In perioada in care am "derapat", minteam enorm, minteam ca un bolnav mintal... Ei bine, dupa aceea, mi-am impus sa nu mai mint. Nu mi-a cerut-o sotia mea in mod direct, chiar daca se intelegea asta de la sine, dar a fost promisiunea pe care mi-am facut-o singur. Si vad ca functioneaza perfect, de mai multi ani. Chiar daca uneori adevarul poate sa rascoleasca amintiri neplacute, eu spun lucurilor pe nume. De ex. faptul ca am discutat cu o fosta colega, sau ca m-am aintalnit cu nu stiu ce fata pe strada... Povestesc sotiei toate astea, chiar daca urmeaza apoi sa fiu descusut: Dar cine e tipa? De unde o stiait? De ce te-ai intalnit cu ea... Iti place de ea?! Pentru cateva clipe as putea fi tentat sa nu mai spun totul, ca si asa nu e nimic, decat o banala intalnire (uneori chiar intamplatoare). Nu e vorba nici macar de flirt. Dar imediat imi amintesc de tonele de minciuni pe care le-am spus/trait, si intru in normal. Bineanteles ca si eu am grija de relatia noastra. Si eu "veghez". De fapt cand unul este 'jos', il ridica celalat, si invers. Asta cred ca e unul dintre cele mai frumoase aspecte intr-o relatie. Va doresc weekend placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am frunzarit cateva mesaje. pentru mine un barbat care inseala chiar si de ar fi sotul meu ( nadajduiesc sa nu) devine total neinteresant. Fidelitatea e o trasatura de caracter care conteaza. Fidelitatea si iubirea lui, ca merg mana in mana. Din astia care un doi li se scurg ochii dupa o fusta...nu m-au atras niciodata. Dar niciodata! Il ador pe sotul meu cand il vad atat de serios, cand vad ca nu intoarce capul pe strada, cand nu vorbeste de alte femei, si nu discuta despre femei. Ca instinctual poate simti diferit. Probabil! Si eu ca femeie instinctual simt unele lucruri uneori care sunt in condradictoriu cu inima si constiinta! Asta nu inseamna ca trebuie sa le trancanesc sotului si invers! Deci...eu cred ca in sufletul unei femei iubirea adevarata pentru sot moare cand afla ca a inselat-o. Pur si simplu moare! Ca e desteapta si o poate inca mima, ca poate incerca ceva pentru copii probabil! Acum zic ca n-as ierta....dar pentru copii habar nu am! Dar...cabotin....nu iti fa iluzii ca pentru ea totul e la fel ca nu e asa! O cearta si nu mai e nimic chiar la fel...apoi inselarea iubirii! Si mai am eu senzatia ca, crucea asta pe care tot zici ca o porti cu reprosurile si investigatiile sotiei o duci cu mandrie asa. As face ramasg ca ai proceda fix la fel daca ar fi sa va intoarceti in timp. Nu te investigheaza din iubire ci din instinct....si respect pentru ea cumva....dar nu iubirea aia de inceput! Ever! Ceea ce uitati voi barbatii, e ca fidelitatea e unul din principalele lucruri ce noi le apreciem la voi. noi...femeile ravnite, cautate etc etc! Dar o fidelitate din aia totala, frumoasa, pe fata! Cum doar un barbat adevarat o are! Retine...un barbat adevarat! Mie un barbat insurat, cu verigheta pe deget, imi provoaca sila daca imi face avansuri. pur si simplu sila! Il consider un fake! Si culmea n-am fost insealata niciodata.....ca sa zic ca de la asta mi se trage! Si vroiam sa iti mai zic cabotin ca si eu tresar uneori cand vad un barbat frumos, care pare si inteligent si mai e si inaccesibil. Dar ignor tresarira si merg mai departe....what a big deal? ce e asa de complicat? In caz ca nu stiai toti avem tresariri din asteaa...toti...chiar toti. Doar ca unii din noi am invatat ce sunt altii inca mai au dileme pe forum si ii apuca inselatu'. Si na daca mi-as vedea fostul iubit din tinerete normal ca m-ar lua cu fiori, ceva ganduri...idei etc...toti am face asa. Dar de fata cu cel iubit ne putem preface ca nu s-a intamplat nimic! Problema ta nu e ca ai tresarit in fata amantei...asta e normal. Problema e ca ai avut o amanta! Una e sa tresari alta e sa dai din aripi! In fine... complicat... E amuzant uneori! Barbatii se gandesc: Oau.. eu ma aprind cand vad o femeie frumoasa, ma mai gandesc la fosta iubita etc etc dar sotia mea...sigur sigur numa' si numa' cu mine in gand...forever..! Aham!:) ( valabila si viceversa).... Dar una e gandul, tresarirea, emotia...alta e fapta in sine! Aici apar diferentierile! Larisa mamica de Nectarie [bebic] (22 iulie 2010) si Alexia [zana](13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mesaj editat pentru insulte,avertisment acordat pentru aceleasi insulte.citeste te rog regulamentul.merci pentru intelegere. ...mie mi place de el, ca macar e sincer.omul chiar e sincer. si mult mai inofensiv decat altii. si in def, nu e sotul nostru.[:D] deci pt un coleg de forum, omul e f ok. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [gravi] 15+ cu [baietel] Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga] 2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural. ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O relatie superba ca in povesti , un love strory adevarat te anuleaza ca individ . Tu x intrii in aceea relatie si iti pierzi identitatea de sine esti doar o completare a jumatatoo tale sa cum jumatatea ta este o completare a ta .NU mai exista x su y ca indivizi luati separati ci cuplul x+y .Aceasta comuniune aproape de perfectiune cere sacrificiul anulaarii propriei persoane si nu toti oamneii sunt capabili sa faca acest pas .Rpto vrem sa fim iubiti dar nu toti suntem capabili sa iubim.Relatiile de poveste exista insa din nefericire nu toti oamneii le vor avea . Intervin diversele motivatii ale fiecaruia :bani , ;ipta pentru putere , egoismul ,comoditatea ,obtuzitatea , defecte mai mari sau mai mici.Asa cum nu toate femeile sunt afcute sa fie mame nu toate cuplurile sunt facutesa traiasca dragostea perfecta,accea gen Romeo si Julieta in care sacrifici tot ce ai sau ai putea avea vreodata pentru o secunda de fericire. Am citit aici despre mii de relatii cu probleme si despre zeci de relatii asa zis fericite in care insa protagonistii sunt destul de destepti incat sa si ascunda problemele sub presul conjugal si sa traisca intr - o supita de pui calduta crezand cu sinceritate ca au gasit axioma casniciei perfecte .Am cautat insa si nu am gasit decat poate sporadic capacitatea de sacrificu pentru persoan iubita :sacrificiul total dus pana la exremis .Eu nu cred in axioma familiei fericite cu 3 copii 2 caini si 4 pisici cred insa in realitatea cuplului x+y in care oricine altcineva este in plus . De fapt asa sunt reprezentate si amrile iubire ale omenirii .Atunci cand iubesti intens un al 3 -lea incomodeaza .Cred ca de fapt asta e cauza pentru care oamenii insala unii isi doresc iubiri intense pe care le traiesc parjolindu-se de dorul lor, altii sunt asa de egoisti incta nici macar nu sesizeaza cand dragostea trece pe langa ei .Si unii si altii cand realizeaza ca au pierdut trenul incearca disperati sa se urce in ultimul vagon .......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu mersi ca mi-ai dat fix cel mai lung avertisment, de parca l-am injurat pe cabotin, cand nu era asa.. ma ia si sila, succes la sectiunea asta, unde moderarea a fost mereu fix dupa ureche! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [gravi] 15+ cu [baietel] Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga] 2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural. ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...