Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aradence DC - (160)


Recommended Posts

Vad ca vorbiti deja de scoala. Io n-am inscris-o pe Adelina, dar va trebui in curand. Sper sa nu fie obligatoriu de la 6 ani, adica io as prefera sa faca grupa pregatitoare la gradi.[:)]

Pe Dragos l-am inscris si inainte de 6 ani, se discuta si atunci ca se va face grupa pregatitoare la scoala.

 

Io-s la lucru, d-na dr. a plecat la sedinta si sunt singura pe-aici (m-am inchis aici[:I]). [:)] Mai stau putin si apoi merg la cosmetica. Maine mergem la o logodna.

 

Cristinacsa, [s] La multi ani lui Mihai!id="brown"> [s] [bis]

 

Gabi, sanatate Ioanei! [pup]

Adelina a ramas cu o tuse productiva, mai ales dimineata, asa nu-mi place,[bang] dar niciun siropel parca nu mai are efect.

Stii ceva homeopate pt. tuse productiva? Mi-a mai zis si Miha ceva, dar nu mai tin minte.[:I]

 

No va las ca mai am treaba...

[pup]id="blue">

 


Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu stiu ca pe listele de preinscriere nu e limita,oricum e preinscriere.Probabil ca a inebunit lumea cu anul pregatitor la scoala.

Mihaid="red"> mai ai casuta.Ai noroc ca nu mai incape in casa sub nici o forma ca altfel o montam in iarna asta iar.Te asteptam dupa ea sau ti-o aduce Ovi daca ne spui unde. La scoala Daria a divortat de Roxana?le-am vazut pe fiacare in alta banca.

Flaviaid="red"> Tonotilul iti face pofta de mancare?

 

 

Voi stiati ca la Ziri s-a deschis loc de joaca?id="green">

 

Carmenid="orange"> cu [hippi]id="black"> Melania Ioana(14.01.2005)id="red"> siid="black"> [avion] Serban Andrei(11.06 2008)id="blue">

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Pe Dragos l-am inscris si inainte de 6 ani, se discuta si atunci ca se va face grupa pregatitoare la scoala.
align="right" id="quote2">
Alina acum nu sunt discutii doar pentru ca s-a promulgat mult controversata lege a invatamantului(legea 1/2011). Nu o sa mai fie grupa pregatitoare la gradi incepand cu anul scolar 2012-2013, asa ca daca o lasi in continuare la gradi, o sa repete grupa mare.
Pentru tuse productiva eu le dau Hepar sulphur si Antimonium tartariucum, dar le mai dau si/sau altceva, depinde cum sunt secretiile nazale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

Moama m-ati ametit cu scolile astea.Inseamna ca musai sa o inscriu si eu pe Diana pentru clasa intai / 2012. Atat ca habar nu am unde,eu ziceam ca la gen.6 de langa noi,dar vad ca toata lumea bate toba cu gen.21 sau 18 ca astea-s mai bune.Bine ca aflai ca se poate si prin telefon! Trebuie precizata si invatatoarea? Ma gandeam sa o pre-inscriu eventual la toate trei si sa ma hotarasc atunci,ca mai avem vreme un an jumate ... Daca aveti vreo recomandare de invatatoare la scolile astea,bagati si mie info please.

 

De noi ce sa mai zic,Diana e acasa de vreo saptamana ca e cam tusitoare,dar in rest e ok,doar ca na cum ea tuseste daor odata pe an asta e eveniment [:D] Un pic a preluat si Tudor stafeta cu tusea,dar mai usor.Cum e acasa sunt ceva mai ocupata,ba cu jucat piticot,sus-jos sau altele de gen [alcool],ba cu "matematica distractiva" sau te miri ce.Sau daca-s amandoi acasa nu mai zic,balamuc.In we o duc iar la bazin chiar daca-i tusitoare,ca si-asa a pierdut we trecut ca am fost la Timisoara.

 

CRISTINA la multi ani lui Mihai! N-ai zis nimic azi!

Noi chiar ne-am intalnit azi,ca am fost pana in Gradiste la socru-meu.Ce-au mai crescut fetele si ce frumoase-s [olala]

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Moama m-ati ametit cu scolile astea.Inseamna ca musai sa o inscriu si eu pe Diana pentru clasa intai / 2013
align="right" id="quote2">

Moni, ai vrut sa zici clasa intai 2012 cred...[:I]

Mie nu-mi vine sa cred ca anul viitor trebuie sa mearga Ade la scoala. [q]

"Matematica distractiva" e ceva joc? [:I]

 

Flavia, si io as vrea la 7 ani, dar daca e obligatoriu la 6...

 

Miha, mi-ai facut pofta cu hainutele de bb. [olala] De unde ai cumparat?

Ce ti-a mai zis Ade cand ati stat de vorba? [:)]

 

Carmen, Mela merge la toamna la scoala?

Stiam de la Gabi de locul de joaca de la Ziridava si am vazut pe pliantul lor cand am fost cu pruncii la Gemi.

 

AncaP, ma bucur ca Alex e bine acum.[pup]

 

Clauuuu, ce mai faci? Da' nu vrei sa mai scrii 2 randuri pe-aici, sa ne mai zici ce face Raul...[flo]

 

Ildi, ne-ai lasat cu ochii-n soare, te asteptam sa ne dezvalui surpriza. [:D] [olala]

 

Niko, cum e Cipri cu varicela? id="blue">

 


Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALINA da ai dreptate in 2012 trebuia sa scriu [biz]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor si la multi ani tuturor sarbatoritilor carora am uitat sa le urez!!!

 

Diana, felicitari pentru micutul scolar si pentru cat de repede si usor v-ati adaptat! Fetele, printesele ce mai fac?

Miha, cum e piciorul? Vezi sa nu te apuci sa muti mobila prin casa! Asa au rasarit bebelusii prin oras, odata cu vremea frumoasa, ca ciupercile dupa ploaie....si eu ma uit cu drag si nostalgie dupa carucioare. De hainute ce sa mai zic, asa dragute sunt....in miniatura.

Carmen, am ajuns atunci la inghetata, noroc cu Flavia si Genu care m-au ajutat, ca altfel era vai de mine.

 

Voi chiar vorbiti serios cu scoala? Azi dimineata am citit ce ati scris si m-am cam socat, chiar mi-am trezit husbandul la 7.30 sa-i dau vestea. Mara anul viitor in septembrie va avea 5 ani si 9 luni. Cum sa o dau asa repede la scoala? Nici nu stiu unde...la gen. 4 si 5 clar nu vreau, nici daca ar mai fi locuri sau daca m-ar plati sa o duc acolo!

Ma gandeam la Ghiba Birta, ca e langa noi si acolo a facut si Adi clasele 1-12. Ce parere aveti de step-by-step?

 

Eu sunt bine, ocupata, adica exact cum imi place. Am lauzit destul, acum la munca cu mine! Luni fac CT-ul si joi sunt in Ungaria la control.

Colac peste pupaza, mi-a rupt Dora ochelarii asa ca trebuie sa-mi fac altii....asta e. Privind partea buna a lucrurilor, si nu pe cea gri cu gaura in buget, spun ca oricum lentilele erau zgariate si poate si dioptria modificata, deci copilul mi-a facut, fara sa vrea, un bine. [:D]

 

Weekend frumos tuturor! Cafea nu dau [:D]

 

Mama Mareiid="red"> si a Doreiid="red">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, tu nu trebuie sa o dai pe Mara anul viitor la scoala. Trebuie sa aiba 6 ani impliniti la data inceperii anului scolar. Mai pot merge la scoala cei care nu au 6 ani impliniti la data inceperii scolii, dar ii implinesc pana la sfarsitul anului calendaristic. Pentru astia nu e obligatoriu, doar daca vor parintii, fac o cerere in acest sens. Asa spune legea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...