Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aradence DC - (160)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

helau

 

Apar si eu ,de data asta nu pentru ca m-ati strigat ci de buna voie[:D].

Vad ca e agitatie mare cu scolile . Eu am mai deschis odata acest subiect ,de fapt era una din intrebarile la care va faceam "reprosuri " ca nu mi-ati raspuns ,dar cu mica intarziere vin si raspunsurile .Asa mintenas am sanse sa gasesc raspuns si la celelate. Glumesc evident[:D].

Asadar treaba cu scoala din ce tot am citit si intrebat stanga dreapta ,e ca scoala va fii de la 6 ani. Ne place nu ne place de la anul vom avea multi scolari,zboara timpul de nu-mi vine sa cred.

Eu pe David l-am inscris pe 2012 , la gen.21,adica am depus o cerere de mana ,cea tipizata se va completa cand se depune dosarul . Bine cererea asta ,zic eu e frectie la picior de lemn ,in sensul ca pot depune eu nspe mii de cereri ca tinand cont ca traim in Ro ,intietate vor avea ,stiti si voi cine. Eu cum n-am dintrastea nicaieri ,traiesc cu speranta ca poate exista si oameni corecti k si mine( acum sunt chiar modesta).Cam asta-i cu scolile ,in rest Gabi va informat ,e la zi cu stirile ,chiar si eu am intrabat-o intr-o zi in legatura cu asta.

 

revin

 

 

Ildi cu [bat] Davidid="blue">(2.05.2006) si [copil] Ivettid="red">(25.07.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,m-ati ametit de tot! Dupa cate citisem eu chestia aia cu pregatitoarea la scoala nu se aplica inca decat de anul viitor,nu? Adica in toamna asta Diana mea care e acum la grupa mare - va merge la pregatitoare tot la gradinita.Si abia in 2012-2013 va merge la scoala direct in clasa intai.Va avea atunci numai bine 6 ani si 8 luni - nici prea prea nici foarte foarte [:D]

Voi dupa cate vad vreti sa ii inscrieti pentru la scoala in grupa-pregatitoare de fapt.Chiar ca va fi balamuc la anul [bang]

ILDI tu ce scoala alegi? Mai functioneaza aia din Gai unde-s si clase in maghiara?

Si de surpriza aia nu ne zici chiar nimic? [:D][mariaj]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca ma tot intrebati care-i treaba cu surpriza ,ca v-am lasat asa in ceata,hai ca va zic ,cu toate ca mai e pana atunci . Moni a ghicit in mare ,de fapt v-am dat destule indicii ,ca e vorba de o "ieseala " ,doar ca destinatia e alta decat insulele Seyc.. sau cum s-o scrie ,n-am chef acum sa caut ,nu ca acolo nu m-as duce.[:D]

De ziua mea ,s-a gandit sotul sa ma scoata la o plimbare prin Barcelona ,asa ca vom face o scurta vizita de 4 zile sa vedem ce e si pe-acolo. Vom merge din 14-17 mai inclusiv ,asa a gasit bilete de avion. Biletele le-a platit atunci cand v-am zis ,si mi le-a aratat ,acum daca am curaj sau nu sa decolez e treaba mea .Recunosc ca am nevoie de incurajari, ,poate chiar de pampers.Stiu ca o sa radeti si o sa va minunati ca mai exista si specimene din astea care n-au zburat cu avionul in mileniul 3 si c-o sa ziceti ca-s taranca dar la mine frica e spre fobie ,pe bune ,doar gandul ma ingrozeste. Pana atunci am timp sa lucrez la psihic si cu siguranta va fi bine .

Na, gata si cu plutirile sa vad ce as mai putea scrie ca azi umplu 10 pagini [:D]ca apoi iar dispar.

 

Flavia cum se mai descurca Bogdi la karate ?La David i-a trecut momentan cheful pe cand aveam de gand sa-l inscriu ,acum vrea la inot .E sucit ,mai nou de nu-l mai intelege nimeni.Creste si vad ca se complica lucrurile [alcool].

Gabi dar Tudor pe cate merge la scoala ,de v-a prins ora 8 acasa?E mai bine Ioana ?

Miha la hainutele de fetite daca te pui ,clar ai duce juma de magazin acasa ,sunt superbe ,la baieti e simplu ,o bluza si-un pantalon si gata-i treaba . Si tu la cat esti de entuziasmata ,te si vad ...Ma bucur mult pt voi ,parca ma cuprind si pe mine emotiile ,sincer. Cat despre nastere ,tu sti mai bine ,eu una clar nu te pot sfatui ,ca doar cezariana o cunosc ,dar eu cu siguranta tot pt ea as opta .Eu cum ma cunosc nu m-as vedea pt nimic in lume nascand natural ,dar asta sunt eu. Din marturisirile altora ,nici nascutul natural nu e o tragedie ,mi-e mi-a ramas in minte pt totdeauna cred ,modul in care a descris Moni nascutul natural ,parca totul e atat de simplu ,dar pt mine pare atat de complicat. Cum una doua pac -pac .

Acum ca sa-mi deschid sufletul ,recunosc ca sunt curioasa sau poate am si o oarecare frustrare sa zic asa ,ca n-am nascut natural ,parca mai femeie e aia care sta si impinge sa zic asa.

Dar daca ai face cezariana ai avea avantajul pt trompe .Si eu eram hotarata si cand am ajuns acolo m-am razgandit ,nu pt ca mi-as mai dori vreodata o sarcina ,asta cu siguranta ,never, doar ca sunt avantaje si dezavantaje. Vezi tu ,mai ai timp ,nu mult ...

Na gata si cu nasterile ,sa vad ce mai scriu ca deja ma dor gegetele [:D] si m-apuca si durerile [:D] si pe voi capul de la cat v-am ametit .Gata, apasati pe buton sa ma opresc ca s-a stricat radioul [alcool]

 

va las ,merg sa mai lucru ceva ,sa fac si de mancare .

Maine merg cu sotul la o balaceala la Gyula [pool]

 

Alta data invatatura de minte sa nu ma stigati ,ca numai scapati de mine [:D]

 

[pup] si we placut.

 

Ildi cu [bat] Davidid="blue">(2.05.2006) si [copil] Ivettid="red">(25.07.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni ti-am dezvaluit surpriza.

A zis si Gabi grupa pregatitoare nu va mai fi la gradinita ,va fi la scoala grupa pregatitoare dupa care vor trece in clasa intai.Acum numai retin exact ca nu m-a interesant si n-am memorat ,daca de anul asta din toamna se desfinteaza gr pregatitoare la gradi sau doar din 2012 .

Pai ce treaba am eu cu Gaiul ? Eu stau in Vlaicu langa gen.21.

Si nici cu sectia maghiara n-am nici o treaba [:D]. Cat despre sectia maghiara de la gen.10 din Gai stiu ca s-a desfintat ,si copiii s-au mutat la gen.21 sau la alte scoli unde mai sunt ,langa politie si unde o mai fi.

 

 

Ildi cu [bat] Davidid="blue">(2.05.2006) si [copil] Ivettid="red">(25.07.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni ,ai scris tu dar n-am fost atenta cu pregatitoarea ,deci asa e . La voi e super face aproape 7 ani,hai ca nici la noi nu-i rau si 4 luni e ceva.

De step by step nu stiu ce sa zic ,pe mine una nu ma incanta ideea.Din cate stiu sunt doar cateva scoli unde se practica ,in Gradiste si in Micalaca ,probabil mai sunt si pe altundeva ,dar nu ma intere.

 

Ildi cu [bat] Davidid="blue">(2.05.2006) si [copil] Ivettid="red">(25.07.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eeeei ILDI noroc cu tine ca mai animi subiectul.Deci Barcelona ai? Suuper.Si frate-meu a fost acolo pentru vreo 3 zile dar a stat vreo 6 ! Motivul? Norul ala de cenusa vulcanica [:D][bang] Barcelona i-a trebuit [bang][:D] Asa ca vezi ce faci ca acum nu vezi? Ba cutremure + tsunami + nori radioactivi ba razboi Libia - NATO (pana la urma tot incepe al treilea razboi mondial,cel cu musulmanii? [:-@] )

Cat despre zburat cu avionul,lasa ca si io am zburat doar de doua ori hat demuuult tare,in 1990 odata pana la Bucuresti si odata pana la Constanta.Vai ce fain a fost,mai ales ca era avion din ala micut tare,te simteai in el ca in linghispir [:D] Ce fain se vedeau norii [olala] Cand am coborat,prietena-mea cu care am fost la mare atunci era galbena toata,ii era rau,io n-aveam nimic,imi parea rau doar ca s-a terminat.Si io ca Ioana mare amatoare de zburat [biz] Chiar asa ALINA nu ne-a mai scris Ioana? Parca demult nu a mai trimis mail ... sper ca e bine!

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GABI nu ,inca nu l-am primit,dar sper ca macar luni il aflu ca deja s-au depasit iar 21 zile! Sper sa nu trebuiasca sa astept aproape 2 luni ca asta vara [poc]

 

Ce vreme de cacaoooo [bang]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...