Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Buna, fetelor...de pretutindeni, mai ales Danemarca.[flo] Am nevoie de niste sfaturi. In martie, impreuna cu inca 2 colegi, voi pleca in Danemarka-Silkeborg, intr-un schimb de experienta, la un spital de acolo. In proportie de de 90% cheltuielile vor fi suportate de catre noi, personal, asa ca tb sa facem economii. Unul din colegi a venit ci ideea de a calatori pana acolo cu masina, nu cu avionul, impartind cheltuielile la 3. Va intreb, oare merita? Cu avionul avem escala la dus cateva ore si apoi tb sa ne descurcam cu un alt mijl de transport de la aeroport in Silkeborg, ca acolo nu e aeroport. Dar , am inteles ca la intoarcere ar fi o escala de vreo 20 ore. Sfatuiti-ma si pe mine, cum ar fi mai ok? Avion, masina sau autocar? Si pt fetele din Danemarca. In afara de faptul ca e tara scumpa, ce mai trebuie sa stiu? N-am prea fost nicaieri plecata, numai prin vecini. Ma intereseaza oamenii, magazine, preturi, locuri de vazut, lucruri dragute de cumparat, preturi bilete mijloace de transport, etc... Va multumesc mult, astept cu nerabdare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
Andreea, eu am locuit ceva vreme in Danemarca, undeva pe langa Silkeborg. Noi am fost in Romania si cu masina si cu avionul, noi fiind 2 adulti si 2 copii. La mersul cu masina, a trebuit sa ne oprim o noapte la Viena. Asa ca una peste alta benzina, o noapte la hotel, opritul la restaurante pe autostrada, ne-au costat la fel de mult cat drumul cu avionul pentru toti 4. Mai mult am pierdut 4 zile dus/intors din vacanta. Avantajul este insa ca suntem flexibili si aveam masina in Romania. Daca aveti timp sa va plimbati si poate sa faceti mai multe opriri, atunci mergeti cu masina. Pentru avion, ai putea sa cauti curse directe Buc-Cph (SAS) or Buc-Hamburg, iar din aeroport sa inchiriati o masina. Cred ca este mult mai ieftin decat sa zburati cu escala. Succes, Anja
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...