Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >20 ani Felicitari Lia!!!(648)


Recommended Posts

Am aparut si yo[pup][pup][pup] _________________________________________________ In fiecare zii tot mai aproape de minunea [caru] noastra
"A person is a person, no matter how small. " Dr.Seuss
[url="http://www.ticker.7910.org/an1cxJA0g410010MjEyODc2c3wxMDAwOTk4c2F8V2UgaGF2ZSBiZWVuIG1hcnJpZWQgZm9y.gif"]Marriage Ticker[/url] [url="http://lh5.ggpht.com/_0M6i3TiE0-U/TTP-kMQRdRI/AAAAAAAAAm0/YjdM-8M1Ak0/s1152/coollogo_com-163852335.png"]Trying To Conceive[/url] [url="http://www.mommy-layouts.com/mommy-graphics/cat/baby-loss/remember-mommy-angel.gif"]Mamica de ingeras fetita[/url] 27 de sapt,bilateral renal agenesis(2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
fetelor....ce tari sunteti rad singura ca nebuna prin casa.....testul ala e de ovulatie ca se apropie perioada fertila si am zis sa fac si eu......dar oricum multumesc mult pt urari.....poate peste 2-3 saptamani o sa fie asa si cel de sarcina am mai faucut unul acum si liniuta a doua e mai intensa decat cea de control.....deci ma apropii ce chestie....chiar nu stiam ca ovulez asa devreme.....deci testele de ovulatie au si ele un rol....ca altfel sigur ratam perioada....eu de multe ori ma gandeam ca ovulez mai tarziu....dar mai devreme niciodata nu mi-a trecut prin cap sunt abia z 8...deci prin z 10-11 crec ca apre si outul ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
lorena la mine in prima zi cand liniuta T a fost mai inchisa decat cea C am trecut la [xinpat]si am si ramas.Ca nu aveam cand. Daca ai liniuta T mai inchisa decat cea C treci la actiune [xinpat]. [flo] Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravired]14+ [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mutam rachel.....de aseara am inceput activitatea in forta[:D][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Felicitari Lia! Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen![flo] Fetelor, nu stiu daca ma puteti ajuta...exista cumva pe DC vreun forum de suport pentru femei cu avorturi multiple? Sunt deja intr-o depresie crunta si de data asta nu stiu cum s-o scot la capat. Ar trebui sa ma pregatesc de facut teste, sa vad ce e cu mine in neregula, dar aceste teste le fac cele care vor sa mai incerce, si de multe ori nu se descopera cauzele nici dupa ce s-a efectuat setul complet...Momentan nu imi iaginez ca as mai putea trece prin asta inca de vreo 20 de ori pina sa reusesc sa tin o sarcina..am deja 34 de ani..Sunt disperata si nu gasesc ajutor... E destul de usor pentru cunostinte de-ale mele sa imi spuna "las' ca o sa ai si tu copii, si eu am trect printr-un avort", cind isi tin deja copilul in brate...pentru mine nu-i nici o incurajare asta. Ma scuzati de interventie si va multumesc anticipat. O zi frumoasa! Doua sarcini pierdute, 6 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SS-Tzuky- imi pare sincer rau [:(], intra la trombofilie-din cate am citit pe forum, fetele care au pierdut sarcini isi fac analizele pentru trombofilie.Uite aici prima pagina http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161558&whichpage=1 Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravired]14+ [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tzuki, draga mea, fa-ti analizele de trombofilie....ai incredere in mine...te rog eu le-am facut la synevo si ei le-au trimis la tine in germania asa ca nu cred ca te costa foarte mult pt veniturile de acolo....pe mine m-au costat in jur de 200 euro hai sa iti zic care sunt si daca e ce banuiesc eu poti ramane imediat gravi daca iei tratament fara nici o problema....au fost multe aspirante cu aceasta problema si cu 3 sarcini pierdute si dupa ce si-au facut analizele astea sau teste cum le zici tu au ramas....si acum fosta aspiranta se pregateste sa nasca....daca nu a si nascut deja.... fete care au sarcini pierdute si au trombofilie si acum grvidute: yoni, anda....si mai sunt si uite ca si eu am doua sarcini pierdute si am aflat dupa ce am facut analizele incetarea in evolutie repetata si la varste mici de sarcina cam acolo duce....la trombofilie deci: homocisteina proteina c proteina s antitrombina III mutatia factorului V (adica 5 roman) Laiden mutatia MTHFR Mutatia factorului II anticorpi anti-cardiolipinici Ig G si Ig M si eventual un INR, timp Quick, timp de sangerare, timp de coagulare acum tu decizi dar eu te rog si te sfatuiesc sa le faci si ai sa vezi apoi ca iti poti rezolva problema....alta nu are ce sa fie....ca nu pierzi sarcina adica sa se rupa membranele....asta ar fi o problema ginecologica....si ai pierde efectiv sarcina, dar la tine inceteaza in evolutie te pup si iti doresc multa putere si sa faci investigatiile astea....mergi direct la laborator sa iti recolteze ca dureaza cateva sapt ...2-3 [pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[biz]buna fetelor,felicitrai lia,sanatate si asteptam sa ne anunti sexul [bebic]eu stau ca pe ghimpi pana mine[batcap][bang][bang][jamaica]daca nu vin urati maine voi face pe 10 un test,nu asi face mai devreme....sau voi ce ziceti?[pk][pk][flo] [ruga] asteptam un [bb] ,teodor de 2 ani,tati si [bis] eu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[asia]pai maine ar trebuie sa vina uratii cum spuneam mult mai sus ca nu stiu cand a avut loc ovulatia si cand tre sa vina cm ca am avut o pierdere luna trecuta si nu stiu daca nu e dat peste cap cm. dar normal trebuie sa -mi vina maine la 24 de zile.[q] [ruga] asteptam un [bb] ,teodor de 2 ani,tati si [bis] eu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...