Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (76)


Recommended Posts

Ceau fetelor!

Haideti la o cafea![cafea]

Am fost la un restaurant chinezesc aseara, face sotul specialitati, dar tot nu-i ca la ei...[pofta]

Am dus-o pe Diana la gradinita, se simte bine.

Daniela, cum e Ioana? Smecta e gretoasa la gust, dar are efect, culmea, Dianei nu-i placeau sarurile de hidratare, cu Smecta s-a impacat. Banana, covrigi, ceai de menta, orez fiert...stii deja care e meniul pentru enterocolita.

Esential la diaree si voma este sa fie hidratata. Daca fetita mananca putin, bea apa sau/si ceaiuri indulcite, sucuri, nu e cazul sa te ingrijorezi, doar sa te tii tare de regim pana ii trece. A prins un pui de boala, ce ghinion pe voi![pup]

Felicitari pentru surioara ta![olala] Un bebe, ce frumos! Sa aiba sarcina usoara![pup]

Reteta prajiturii trebuie sa ti-o copiez, am vizualizat mesajul si imi considera reclama ilegala, ptiu!

 

Ingrediente:

Blat: 4 albusuri zahar300 g, nuca de cocos250 g.

Ciocolata-2 linguri cacao, 2 linguri zahar, 1 lingura ness caf,e 100 g ciocolata amaruie, putin lapte sau smantana de frisca

Crema- 1 cutie de smantana pt frisca 38% grasime-eu am pus doua cutii, 1 plic praf instant de budinca de vanilie

Ciocolata rasa

 

 

Batem albusurile spuma impreuna cu zaharul, pana rezulta o spuma tare si lucioasa, se pune nuca de cocos si se amesteca cu o paleta Punem compozitia la copt,,la 160 grade pana se aureste deasupra.

Pt cioco, punem toate ingredientele intr-un vas pe bain-marie, pana se omogenizeaza, se pune imediat peste blatul racit crema de vanilie, punem impreuna smantana cu praful si le mixam, iar crema rezultata se pune peste stratul de cioco.

Se rade deasupra ciocolata se pune la frigider cateva ore,apoi se taie (reteta culinar)

 

Denisa, maine e marea petrecere, nu?[pup] Auzi la ea, homar. Ce noroc pe sot ca nu-mi place pestele, facem economii.[:D]

Iti plac freziile? Si mie, dar de departe preferatele mele sunt trandafirii, mi-a adus rosii (semn de dragoste, hm?)[:D] De ce se gasesc greu, doar a venit si la voi primavara. Lalelele sunt iarasi frumoase, un vas cu lalele si frezii te imbata cu mirosul lor.

Mira, asa zici matale cu Selin. Draga de ea[:)]. Spune tot alfabetul. A mea nu-l stie in ordine, a-z. Nu am apucat sa vad ultimele poze, recuperez azi.

Tin pumnii la operatie, vreau sa vad cand vii la Timisoara cum arata. Ma bate gandul sa-mi fac si eu. Am o vena ce ma supara din punct de vedere estetic.

Am ras de numai cu al vostru curs si ispravile sotului. Auzi la el, la spalat toti pantalonii.[:-)))][:-)))] Doamneee...daca nu l-a invatat nimeni...pana la urma si-a creat el logica lui de pus hainele in masina.

Ma rog, ati avut vreun folos din cursul acesta, a invatat ceva domnul sotz? Daca nu, trimite-l la noi, ii face Genu un curs complet si gratis pe deasupra.[:)]

Bee, necaz pe puiul tau cu boala asta.[pup] I-ai facut si aerosoli? Eu cu bromhexim am scapat copilul si cu eternul ceai de tei, relaxeaza caile respiratorii, nu mai tusea asa de rau. Inseamna ca a fost o infectie serioasa daca si pe antibiotic a mai facut febra. Uf, bietul Tavi. Si tu cred ca erai zombie. Cum mai e cu sotul?

Cristina, multumesc de urari. Macar te-am vazut aici si stim ca esti bine. [pup] baietelul scump si cand poti scrie si tu doua-trei vorbe de el.[flo]

Moni, m-ai elogiat de au rosit si tocurile de la pantofii mei.[:)] Multumim, tot ce sper e sa fie mai des intalnirile, vine vremea calda si iaca, 45 de km sunt floare la ureche.

Fetelor, Dianele s-au inteles de minune si fetita lui Moni e o dulceata si o cumintica. Nu'sh cum e acasa, dar la noi s-a comportat exemplar. Cand au plecat, Diana mea s-a declarat incantata. Pai da, reiterez, n-are frati, ii e dor si ei sa stea cu cineva bot in bot.[:)]

Ia-o incet cu matematica, are timp. Si stai langa ea, sa-i dai siguranta ca rezolva bine exercitiile.[pup]

Am treaba, revin.

 

Ingrid S si Diana

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata ,prezenta si eu la cafea [pk]

INGRID ce ma bucur ca e ok Diana!

Eu n-am trimis-o inca la gradi azi,dar s-ar putea sa o trimit maine ca vine nu stiu ce teatru de papusi.

Azi-noapte a dormit bine,n-a tusit deloc,dar de cum s-a trezit iar a inceput sa isi dreaga glasul.La Tudor invers: a dormit ok,dar pe la miezul noptii s-a trezit,a baut apa cat cuprinde si dupa aia da-i si tuseste si te invarteste si iar tuseste [alcool] Totusi dupa ce aadormit,n-a mai tusit si vad ca nici acum la trezire nu mai tuseste.

DANIELA sper ca si-a revenit Ioana.

 

INGRID da ,pot sa zic si eu ca la Timisoara a fost cumintica Diana.Dar acum? De cand s-a trezit o rog sa se imbrace si nimic.Acum e cu cartea de matematica langa mine deja - desi e dat si TV pe desene - dar nu o bag in seama.I-am zis ca daca nu asculta,nu mai vorbesc cu ea! Dupa cum vezi nu prea pot sa o iau incet cu matematica, ca ea ca ea vrea musai sa le faca acum.Sa vedem si cat o tine pasiunea [:-@] ca asta e problema,se aprinde rapid si inflacarat ,dar se si dezumfla repede daca devine mai neinteresant.Dar merita sa o vezi cum face cand vede exercitii noi care i se par ei grele (desi nu-s deloc): "da' de ce imi dai asa greleeeee? [q] Nu vreau astea/nu le stiuuuu [q][q]" Si aseara ii ziceam,pai lasa-le atunci ca nu-i musai sa le faci.De unde,ca tot voia sa le faca si daca i-am aratat frumos despre ce-i vorba le-a facut rapid.Doar ca pe moment cand [q] nu voia nici sa ii arat nimic,zicand din start ca-s din alea grele [:D]

Parca ii place mai mult matematica decat literele / cititul.

MIRA poate ca lui David nu-i place matematica,de aia n-are chef de asa ceva mai ales suplimentar.Tie iti placea matematica? Dar sotului? Ca si asta se cam mosteneste cred.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Ingrid am notat reteta de prajitura. O sa o fac si eu odata sa vad ce iese.

Ioana este mai bine...am si dus-o la gradi. N-am primit telefon deci este ok. [bang] Nu stiu de unde s-a lipit virusul asta de ea. Sper sa nu-l afecteze si pe Rares. De vomat a vomat doar de la medicamente, nu-i place smecta si basta.

Eu am fost la sala dimineata..deja este a treia zi. Sper sa fie astia mici ok sa pot merge in continuare.

Monica fa si tu o poza la cartea aia de mate sa vad dupa ce carti faceti voi exercitii.

Adevarul este ca la mine nu exista program...Ar trebui sa institui unul..dar cred ca in priml rand nu voi fi eu consecventa..[nani]

Mira eu n-am cunosct inca un copil care sa fie la scoala si sa faca cu placere extra teme!!! Banuisc e ca una va fi Diana lui Ingrid si atunci am sa ma laud si eu cu ea[olala]

Mie imi este o lene de zile mari.

Asteptam Cm si am o pofta de ciocolata si mi-e o foameeeee..[bang] si eu vreau sa slabesc[alcool] [alcool]

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA uite noi pe-asta o avem: http://www.dropshots.com/diatudor#date/2011-03-16/11:56:21

Ingrid are alta.Sunt de cumparat o gramada de genul asta.Nu cred ca difera ff.mult.

Ai mei sunt pe-afara,le-am pus si ustensilele de nisip cu ei.Si la amiaza pe Tudor il pasaportez la mami,o las pe Diana acasa.Ca am de lucru la acte ,cu ea mai pot chiar daca face mate si ma tot bruiaza cu exercitiile ei.Macar nu sta agatata de pantalonii mei cerand sa ii pun PATLA (Cleopatra Stratan desigur) si HAMA (videoclipul CUTU)

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA deci fugisi la librarie dupa carte de matematica [:D] Sper sa gasesti si sper sa ii placa Ioanei.Poate ii va placea si lui Rares,mai stii?

Ioaii apropo de-asta, Ghita s-a tot prostit cu Tudor si l-a invatat cu una-doua (acum cand il intrebi cati ani are zice UNA-DUOUA [alcool])

Si azi dimineata cand imi pun sutienul,Tudor striga incantat ca de obicei TZATZE! Doar ca de data asta vine fuga la mine,pune mana si zice: "TZATZE! UNA ... DUOUA" [:D][:I] Deci macar a priceput ce inseamna si doua,putem sa trecem si cu el la mate serioasa [8D][:-@][:D]

Mama ce lene am in mine,orice as face in afara de actele astea.Pana acum am trebaluit pe la bucatarie ...

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

Sunt zombie, cu a 2-a cafea, caci de la 4 Alex nu mai doarme,aseara m-am culcat la 11 ,am facut sarmale si blaturile pt tort,azi il asamblez si sper nimic altceva ca am de toate si cu copiii ajung acasa abia pe la 6.30 ca am de facut un test la masina si reinnoit stikerele,asa e aici se fac inainte de ziua ta[alcool]

Ma bucur ca Ioana si Dianele sunt mai bine cu sanatatea si ca s-au apucat de mate, la noi e putin mai lejer,Emma mai mult cu muzica si cu baletul acuma.

Revin.

 

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am gasit mai Moni caiete[q]. Am luat e ceva dar nu se compara...Sunt de fapt set, limbaj, mediu si mate..6-7 ani. Pai cu exceptia catorva pagini de la sfarsit in rest sunt pentru Rares. Bine macar ca mi am unul in urma ca altfel faceam cu nervii acasa. Mai ales ca erau in folie si nu puteau fi desfacute decat dupa cumparare. Mi-am comandat de pe net alea ce le-am vazut la tine. Am gasit mai multe. Ioana ar face si ea dar nu i-au trezit interesul formele geometrice si multimile[:-@]

Acum fug ca le pregatesc cina.

Denisa chiar ai facut multe bunatati.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA spor la treaba,hai ca esti pe ultima suta de m [pk]

DANIELA am vazut ca aveau si mate distrativa de clasa a doua, as lua-o si pe aia (sa vad cand am parale sa comand mai multe carti odata) ca si-asta a noastra are doar 64 pag si Diana a ajuns la 21 deja.Sper sa o gasesc pe aia ce-o are INGRID ca mi se apre ceva mai groasa si mai complexa.Numai sa apuce sa imi zica editura.Oricum vad ca n-am gresit mult cu liniutele sau "ouale sparte" ce i le desenam eu: si in carte sunt ff multe exercitii cu imagini ajutatoare.

La noi a inceput deja sa picure,asa ca mami a urcat cu ei deja.Acum sunt la fratelo sa-l mai inebuneasca si pe el de cap [:D]

INGRID va sa zica tot nu te lasasi cu patul ala [:D]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela-lasa ca vin si carticelele,sunt bune si alea pt cateva zile-eu ii sriam adunari simple pe hartie si la inceput folosea degetele.

Ingrid-despre ce pat e vorba??

Moni-am vrut sa fac pt noi tortul asta cu cirese si ciocolata, nu am musafiri, cum ziceam astept ziua de vineri pt delicatese[:D]

Numai ce am aflat ca bunica-meu,singurul in viata e nasol si e internat,cu lichid la plamini,halal chef de iesit am acuma....[q]

 

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...