Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (76)


Recommended Posts

Mor de ras: http://www.realitatea.net/baba-vanga-a-prezis-dezastrul-nuclear-din-japonia-abia-e-la-inceput-catastrofa_814465.html

 

si niscaiva comentarii de pe forumul articolului : [:-)))]

 

zdranga a spus:

(acum 2 ore) r#259;spunde

0 Proprietar planeta, ofer cazare cu demipensiune pentru anul 3797. Cei interesati trebuie sa plateasca anticipat pana la sf. anului 2011. Depuneti cererile la Spitalu' 9. Va contactez eu.

 

.vlad a r#259;spuns:

0 (acum 56 min) Cumpar pamant pe una din planetele: Venus, Jupiter sau Saturn. Conditii : sa fie intravilan, sa fie intabulat, acces apa si canal cu posibilitati de deschidere carciuma. Contra terenului ofer la schimb : 6 tone de genunchi de sarpe, 2 tone de umbra de curcan si 7 litri de miros de cartofi prajiti. Over. Astept provincia.

 

Costel a r#259;spuns:

0 (acum 33 min) Pamant pe unele planete,n-avem! Daca vrei, iti aduci de acasa, noi punem la dispozitie gazul pe care sa-ti pui pamantul!

Semnat: gazoductul de tzarana

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata!

LA MULTI ANI, DENISA! SANATATE, FERICIRE SI O VIATA IMPLINITA ITI DORESC![s]id="size3">id="red">

 

Si o dedicatie pentru tine, de acasa:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=w58vfYWQsjg[/tube]

 

Ai facut tortul "Padurea neagra"? Mie mi s-a parut destul de complicat, eu nu m-as fi incumetat, n-am cine stie ce experienta.

Mi-am cumparat pat nou in dormitor, culoare wenge si amu schimbam si dulapurile. Asta era cu patul.

Sa ai distractie azi si sa primesti un munte de cadouri.[pup]

Daniela, daca tot ai cumparat-o, fa cu ea. Oricum vor incepe si la pregatitoare cu ele, nu-ti imagina ca trec direct la ecuatii cu o necunoscuta. Si noi am facut doua din astea, pana la alt nivel. N-ai cum sa sari peste etape.

Da, ai dreptate, Diana face "teme" cu mare placere. Are nevoie de stimuli. Acum ma inebuneste cu engleza, cu colectia aia, sa invatam 5 limbi simultan, enfin, vrea engleza si germana. Sa vedem cat o tine.

A mea ieri a fost la gradi si azi-noapte iar m-a tinut treaza cu tusea...gata, pana luni nu mai pupa gradinita. Trebuie sa se vindece complet. Pana la urmatoarea boala.[:D]

Moni, esti mortala cu tzatele alea.[:D] Gata, pune-l pe Tudor la invatat, a demonstrat baiatul ca stie.[bibe]

Am invins cu patul! Vincerooooo si din astea [:D], ma rog, nu-i cazul de opera, dar m-a distrat ce rapid a fost sotul, una-doua l-a cumparat. Adevarul e ca l-a gasit la reducere si cu asa bomboana nu ne mai intalneam: 380 patul, 300 noptierele si 390 o saltea misto ortopedica. E, suna bine?[pk]

 

Am fost cu Diana la Barbierul, i-a placut maxim, am strigat si eu si ea Bravooo! si am aplaudat pe rupte. A fost invitata o soprana din Serbia cu o interpretare de exceptie a rolului Rosinei.

La ora 22 s-a terminat, a adormit ultimele 10 min din opera, haha, se auzea un sforait usor, era fiica-mea. [:D] Noroc ca la opera nu-i ca la Filarmonica unde se aude si musca in sala daca bazaie.

Na, ce sa-i faci daca e obisnuita sa se culce devreme...

 

Am ceva treaba, revin.

 

Ingrid S si Diana

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,haideti la o cafea!

Sa incepem cu urarile [batetoba]:

[flo] LA MULTI ANI DENISA ! [flo]id="size4">id="blue">

 

Eu p-aici cu copiii, de iesit nu prea cred,ca momentan ploua.Nici azi n-am trimis-o pe Diana la gradi ,ca oricum maine nu mergea avand kineto,n-avea rost pentru o zi doar.In plus inca tuseste.Azi-noapte au tusit amandoi de cateva ori.Cred ca nici nu le mai dau siropul ala,ii trec pe ceai de tei cu miere.La Tudor e simplu - azi-noapte a si baut asa ceva in loc de apa.Dar Diana e capoasa rau,abia a gustat si aseara din el,iar acum cand a auzit de ceai iar se smiorcaie.

 

Sunt de groaza,au adus doua masinute de pe la frate-meu cred si Tudor s-a apucat sa se joace cu ele "PTRRRRUUU.." ei bine hop si Diana sa ii tot ia una din ele,ca doar el are doua masini si vrea si ea [alcool] ... si el zbiara daca ii ia una, Diana n-asculta neam sa ii dea pace [bang] Uneori parca are ea minte de 2 ani [bang] Na ca l-am rugat pe Tudor sa ii dea si ei o masinuta si i-a dat: intai una si apoi pe cealalta [olala]

 

Aseara Tudor a fost super marait,la un moment dat plangea in ultimul hal strigand "HAMA" si aratand spre TV ,i-am pus la desene,zbiera si mai tare,apoi la National Geografic ca erau animale,nici asa nu era bine [bang] Abia s-a calmat: am crezut ca ii e somn,dar atat s-a invartit si in pat pana a adormit de nu-i adevarat.

Dianei i-am pus aseara iar saculet de sare pe piept (desi efect zero pana acum) si intre timp i-am recitit Gulliver in tara piticilor.A facut si ceva matematica cu miorlaituri - asa ma enerveaza de imi vine s aii arunc la gunoi cartea aia [bang] Ei ii plac exercitiile cu multimi (ca zicea Daniela ca pe Ioana n-o atrag),dar am trecut de alea si acum avea exercitii de genul 10 cu 7 , 10 cu 8 ... nu-s grele daca o ia prin metoda cu numaratul (INGRID ai dreptate musai sa ii iau si ei o numaratoare din aia,abac sau cum ii zice) dar e mai greu sa tot desenezi si numeri atatea liniute/cercuri.Eu am incercat sa o invat cum trebuie adica sa adune zecile si unitatile separat - ei bine rezultat da-i si te smiorcaie frateee ca nu stie,desi daca stau langa ea stie.Tot aici era deja exercitiu unde se da totalul si trebuie sa descompui de exemplu 25 si ea sa afle rezultatul par example 20 si 5.N-am facut inca si astea ca era prea miorlaita.Dar asta ca asta,dar e un exercitiu unde da totalul 21 si-l mai da pe 7 ,ea trebuie sa il gaseasca pe cel ce lipseste,pe 14.Nu indraznesc in graba sa ii propun asa exercitiu ... Oricum aseara nu mai avea asa chef de mate,ca si-a adus aminte de CD-urile alea noi cu limbi straine si insista sa i le pun.Sunt in paralel in 5 limbi.Si o intreb in ce limba vrea intai,ea voia ... in germana [alcool][bang] Noa a trebuit sa suport niste gutentag si ich bin der nu stiu ce ... de am ametit. Distractiv de-a dreptul [bang] asta pana am convins-o sa trecem totusi la engleza.N-am mai stat mult nici acolo ca s-a blocat CD-ul si am profitat sa o trimit la nani.

Aaa ieri mi-am amintit ca discutasem cu Ingrid de educatia pe care sa le-o facem in caz ca se pierd si eu nici macar adresa exacta n-am invatat-o pe Diana [bang] asa ca m-am apucat si eu de treaba.O intreb pe Diana ce se face daca se pierde,cica nu stie ,dupa care imi zice ca vine ea singura acasa ca stie [:D] Pai daca te pierzi in oras,nu aici in cartier? Cica stie sa vina acasa si de-acolo ca doar a mai venit de multe ori [^] I-am mai zis nitica teorie,ea stia doar ca sta in Vlaicu (cartierul+strada) dar odata ajunsa in zona de-ar fi cazul,in mod sigur stie sa ajunga si acasa,sau la buni.Si trebuie sa o invat si nr. de telefon,am uitat si de-astea,dar daca ii amintesc de asa ceva,tot calare pe telefon va sta ca asa a facut si data trecuta cand am mai incercat sa o invat.Suna sau pe taica-su,sau pe mine,sau pe buni [alcool]

DANIELA esti la ora de gym? [:D] Cum mai stati cu exercitiile?

INGRID nu dai raportul?

ANAMARIA mai baga un rand,am depistat niste poze cu Clara- doctorita [olala] pe FB.

 

 

 

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na ca am scris deodata! Suuper Ciocarlia !

Sa pui poza cu mobila cand terminati!

Deci si Diana ta vrea germana? Macar stii tu ceva germana,dar eu pauza.Acum am invatat oarece ... konig par example [:D]

Chiar asa, se pot oare invata in paralel atatea limbi? Nu se incurca? hai ca io deja stiu ceva franceza,engleza,italiana si imi dau seama care e spaniola si germana,dar la copii cum o fi?

Uite ca a iesit soarele [olala] atat ca e umed si la hinte nu se poate iesi,eventual la o plimbare.

 

Am uitat: am citit aseara despre tuse si bronsita,cica trece singura fara tratament si ca tusea mai tine oricum 2-3 saptamani ... asa ca de luni o trimit la gradi cred ,cu tuse cu tot,ca in rest e ok.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cartea e de la editura Aramis, culegere de exercitii si probleme pentru clasele 1-2.

Moni, am dat raportul, dar am de scris pentru servici, bag nasul peste o ora.

Sanatate la amica.[pup]

 

Ingrid S si Diana

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de info: si a mea e tot editura Aramis,dar e doar pt.clasa I.Si am vazut ca exista si matematica distrativa pentru clasa a II-a de aceiasi autori.Deci daca o iau si pe-aia e cam tot acolo.Cand o sa ai timp poate faci o poza copertii sau sa vezi ce autor are, ca nu imi amintesc cum arata si nu gasesc ceva asemanator la editura asta [bang]

http://www.edituraaramis.ro/carti/matematica--i1732 Nu-i urgent,oricum mai scotocesc eu pe net si poate si in librarii sa vad cand ajung.Uf cate mai am pe lista de cumparaturi si lucruri de facut.Bani si timp de-ar fi!

 

Moama ce circ e pe-aici: Tudor ieri a stricat DVD din camera de zi si azi incerca acelasi lucru cu cel din dormitor [bang] Fiindca nu se potolea nicicum,l-am luat si pus pe galeata "la colt" - aoleu ce mai urlete si lacrimi pe el [:-@] Nu va zic ca scaunelul cumparat de mami deja e crapat plus demontat de la el buretii de protectie de la picioare,manere ... pe tot ce pune mana demonteaza [bang]

Acum am rugat-o pe Diana sa faca pe profesoara cu el cu carticelele alea cu animale,plante,flori.Cam indignata fata ca nu prea asculta elevul,ca nu vrea sa stea jos (ca la scoala,nu?) - cica oboseste daca nu sta jos [:D]

 

Am sunat la Cluj si ieri si azi si tot nu a venit rezultatul.Mai incerc luni.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si o cafea si [flo] pt voi doamnelor!!

Ingrid-multumesc frumos,m-ai rupt cu melodia[pup]. Ma bucur ca a fost fain la Barbierul-noi nu prea avem din astea,sper treptat sa ajungem si noi ca acuma Emma e super happy cu lectia de pian si voce,sper sa o tina. Si da ai mare dreptate, si a mea a ajusn sa zica ca face orice tema, numai sa o las mai slab cu mincarea-dar ieri la Geta cica a mincat de a rupt[:D]-aseara a bagat 3 sarmale si lapte,a fost ok.

Nu stiu cum a iesit tortul,stiu doar ca crema e buna,azi trebuie cumva sa il rastorn si sa il decorez cu frisca si cioco.

Moni-mersi de urari[pup]-ce nasol ca te tine Clujul in suspans cu rezultatul,eu sper ca e de bine, ca altfel te-ar fi anuntat mai repede ma gandesc. Mortal Tudor al tau cu numaratul,Alex a inceput sa invete pe 11 si 12 si e si el haios cum le poceste in engleza.

Merg sa lucrez si eu ca de 1h raspund doar la mesaje si urari si fetele de la job ma scot la restaurantul japonez.

 

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI DENISA!!! SA TRAIESTI FATA DRAGA SI SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII!!id="orange">id="size3">

[flo] [flo] [flo] [flo][flo][flo]

 

Denisa cu montat tortul, cu fetele la resto...foarte dragut. O zi senina si frumoasa sa ai alaturi de familia ta!

Ingrid, foarte frumos ca ati fost la opera!! Chiar frumos Verdi. Chiar simpatica sforaila de la opera[:D]. Te cred si eu ca a adormit, ea care este obisnuita sa adoarma la ora 8[flo]

Felicitari la fetita ascultatoare si desteapta!!

La noi nu este cazul de matematici cu toate ca am vazut ca la gradi au inceput si tabla adunarii si cea a scaderii. Tocmai in luna in care mandra mea a lipsit. recuperam noi cumva.[bang] Este atat de incapatzanata si indratnica!!! Nu stiu ce ma voi face cu ea cand va incepe scoala!! vai capul meu!

Ingrid chiar ati luat patul la super pret. O poza!!! Sa-l stapaniti sanatosi.

Moni imi pare rau ca trebuie sa stai atta vreme cu sufletul la gura dupa rezultatul ala. Doamne ajuta sa fie ok.

Macar Diana ta umbla cu cartea in mana dupa tine Ioana nici gand. Mai mult de 30 minute nu vrea. Azi am facut cu ea jumatate de ora si gata, orice intentie a mea de a aduce vorba despre mate parca o pic cu ceara.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA pai e suficient si jumate de ora,chiar si un sfert de ora la inceput (depinde si ce viteza de lucru are).N-o lua si tu asa tare dintr-o data.Cate un pic acolo,pana prinde gustul [8D]

DENISA ce papi bun la restaurantul japonez? Io am bagat azi o ciorba rapida cu de toate,cica de legume , dar am aruncat pana la urma in ea si niste bucatele de carne de curcan ,ca tocmai o pregateam si pe-aia pentru facut snitele.

Copiii au fost pe-afara,chit ca i-a prins un vant ,vai de capoul meu - sa vedeti cum se miscau stalpii pe strada [bang] Nu mai zic de antena parabolica de la balcon,sau alte alea.A ramas si Diana sa doarma la mami pana la urma.Nedespartiti [:-@]

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...