Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (76)


Recommended Posts

Ah si apropo de inotul ala ... pai merge doar de doua ori pe saptamana si atunci maxim o ora-o ora jumate in care nu inoata non stop.In cel putin jumate din timp doar se prosteste: sarit in apa,facut pluta si tot felul de scheme,nu mai vorbesc de scufundat cu capul sub apa cat incape - iti imaginezi ca e vorba de Diana mea cea care nu suporta nici apa pe fatza la baie ? [:D]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele.

Scurta azi, sorry.

Moni, Tavi 23 (l-am numit Tudor, zici? Nu ma mir!), iar Ana 18 cm=masura 30. Culori? bleumarin/maro pt. Tavi. Ana:rosu, bej, crem. Multumim foarte mult si raman foarte datoare. Trimiti si mie pe PM, la ce banca depun banii.

Ingrid, cu baletul si Ana. Ana nu e cu platfus. Ea a avut problema de motricitate, de (hai sa-i spunem asa?) paralizie cerebrala. Ea a avut/are o pozitie defectuoasa a picioarelor, de aici si aparenta (doar) de platfus! Pt ea e indicat absolut orice ii intareste musculatura picioarelor si ii pozitioneaza muschii mai bine si-i flexibilizeaza articulatiile picioarelor.

[pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA chiar ca scurta [bang] Cum ziceam,n-ai de ce sa imi ramai datoare,eu sunt cam stresata sa iti fie super ok ghetutele pe care le voi comanda (adica suficient de tari la glezna cum zici ca are nevoie Ana).

Dar daca nu-s ok,promit sa iti returnez banii si imi trimiti inapoi mie ghetutele cu pricina,ca le-or fi bune mai tarziu Dianei si lui Tudor - ca vad ca ai tai au marimi mai mari.

INGRID ca tot vorbeam de incaltamintea de la firma Melania,au si-aia niste scoruri valeleuuuu [bang]

BRANDUSA de curiozitate,astea ale lor ti se par ortopedice? Ca io chiar nu ma pricep defel.

http://www.fashionup.ro/ghete-galben-mustar-melania.html

http://www.fashionup.ro/pantofi-pentru-copii-melania-maro.html

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti de la noul birou,

V-am citit si eu astept pauza de masa sa pap pizza si apoi sa merg sa imi iau camera profi,sper sa reusesc sa gasesc ce vreau la pret rezonabil.

Am uitat aseara sa fac poze,ca noia dultii am jucat Monopoly si apoi am incercat sa pun pe A la culcare, si nu stiu ce a avut,efectele lunii ca s-a culcat la 11.30pm[bang]-norocul meu ca maine sper sa lucrez de acasa.

Va pup, o zi buna, revin mai incolo sper.

 

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,haideti la o cafea.

DENISA despre ce birou nou vorbesti ? Si la mine s-au simtit efectele lunii [:D] Dar la mine-s si efectele interferonului cred pentru ca de multe ori nu mi-e somn defel nici pe la ora 12-1-2 [alcool] In schimb dimineata dorm cat cuprinde [nani].

CRISTINA cum a fost la Bucuresti? Pe cand te-a programat la operatie?

DANIELA sper ca te ti de gym [pk] Cum mai e sora ta,nu stie inca ce va avea fetita sau baietel?

INGRID cand veniti incoace?

 

Eu sunt ocupata cu actele,ieri la fel,chiar am o gramada de urgente si nu am avut niciun fel de spor [bang].Si ieri chiar a fost Diana acasa si a stat cuminte - a pictat,s-a uitat la desene pe DVD.Nu stiam ce naiba am, asa ca m-am benoclat la bioritm,ca numai atunci imi amintesc de el cand ma simt cam ciudat [:D] Si uite cum se adevereste: emotional la maxim,dar intelectual si fizic la minim - la zerooo - combinatia asta da la bioritmul secundar "REUSITA" fix zerooo [q] pai de-aia nu am reusit sa finalizez nimic.

 

Luni am sunat iar la Cluj,iar nimic, a zis sa mai incerc miercuri.Maine e deja chiar o luna de la operatie.Oare am voie sa merg la inot [8D]? E doar o operatie superficiala,e inchisa f.bine ... dar daca aude maica-mea ce vreau,cred ca sare de 10 m in sus [:D] Doar ca de we viitor trebuie sa reinoiesc abonamentul si trebuie sa ma hotarasc pana atunci daca il fac pe numele meu sau a lui Ghita.Sau poate o conving pe Diana sa o inscriu la un curs de inot la bazinul mare de la polivalenta ,acum i-ar fi mai usor ca deja stie binisor sa inoate.La ala ar merge zilnic L-V ,deci doua saptamani ar fi asigurata balaceala si are si instructor cu ea.Trebuie sa o intreb daca e de acord.Bine ar fi,mai ales ca e si mai ieftin acolo si mai usor de ajuns.

Gata ma reapuc de actele astea, sa le dau gata odata [poc].

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata pe la pranz!!

Azi sunt eu scurta. Am avut aseara o migrena cum de mult n-am mai avut. Intr-un final m-am calmat dar am dormit tare rau toata noaptea. Si acum sunt beata de cap. Azi mai lucrez pana la 3 apoi ma duc la control si maine ma operez. Eu sper sa fiu rapid mobila ca am multe planuri. Eu ma cred in vacanta. Mama ma „incurajeaza“ ca nu ma vede cum voi veni acasa peste 2 saptamani.!!!

 

v-am pupat.

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

Mira, eu te cred ca vei merge acasa peste doua saptamani! Te recuperezi rapid, stiu eu. De fapt si tu stii exact ce poti. Oricum, sanatate multa si refacere rapida.

Astery si tie refacere rapida post operatie. Mama a stat doar o noapte in spital si si-a revenit. A fost bine, ce sa spun. Sper sa te linistesti si cu Razvan.

[pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

Moni-vorbesc de schimbatul sediului firmei.

Mi-am luat ieri camera foto,super deal am scos,apoi azi le-am laut geci de primavara uc ceva captuseala in interior la 30,sosetute si Emmei normal o geaca d eblugi,ca de,e domnisoara acuma fara 2 dinti[:D]si lui Alex i-am mai luat niste adidasi de interior pt gradinita,caci are saracul adidasi faini,doar 1 pereche nr 9,in rest mai are 3 perechi-2 mostenite si una noua dar sunt 9.5 sau 10,asa ca..

Cris-te-ai operat,cum esti?

Ma chiunui sa pun 2 poze cu Emma si un film de la pian,sper sa reusesc.Va[pup]

 

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

DENISA am inteles.O sa caut si pozele/filmele mai incolo.Acum sunt inca solo cu amandoi,ora de balamuc.

MIRA tin pumnii sa scapi cu bine si repede !

 

Mai sa il vedeti pe Tudor cum povesteste el Capra cu trei iezi [:D] pe care i-a povestit-o mami aseara.Si la ea s-a apucat el sa povesteasca,de era topita mami.Io din cat a "povestit" n-am inteles decat cateva cuvinte,dar in principal pe UPU (LUPU) [:D] Dar el vorbesteeee [:-@]

 

Eu am terminat de facut + depus declaratiile alea,deci macar cu urgentele-s ok.Am fost si la nenea cu incaltamintea,i-am luat ghetute lui Tudor si am comandat si Dianei niste pantofi sport bej-gri cu scai.Si ghetute Anei rosii,plus lui Tavi bleumarin + gri.Peste vreo luna o sa merg sa ii comand Dianei si sandale tot de-acolo.

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size1">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor!

Azi-noapte mi-a curs sange din nas, am stat douazeci de minute si nu se oprea. Pe langa durerile de ochi si cap pe care le tot am. Plec in Germania cu tatal meu, dar cand ma intorc ma programez la un RMN, vreau sa aflu ce e in neregula cu mine, mai ales ca ametelile au revenit.

Bee, Anuta are altceva la piciorus, la a mea i se pusese diagnosticul de usor platfus (?) si indicatia clara de a nu merge desculta pe suprafete plane. A, plus talonetul obligatoriu. Am zis ca i se corecteaza, am citit o gramada pe net, incepand de la opinii ale medicilor cum ca isi revine singur piciorul pana la opusul, adica talonet si masaj.

Dar nu. Calca spre interior si nu-mi place deloc.

Denisa, sa stapanesti sanatoasa aparatul foto.[pk]

Diana mai are doua geci de blugi, de anul trecut si culmea ca-i sunt si bune. Uf. S-a inaltat, dar slaba a ramas.[bang]

O sa caut pozele si filmuletul cu Emma.

Mira, azi e ziua Z. Uite ca iti tin pumnii sa iasa perfect. Fara nicio urma cand se vindeca.[pup] Si tu ai migrene? Cam des scrii asta. Eu nu stiu ce sa ma fac, nici asa sa iau antinevralgice mereu...nu e nici in functie de anotimp, vestita astenie de primavara, toamna sau ce o fi. Si ochii, ma dor insuportabil uneori, lumina parca arde.

Moni, ti-am scris ca venim dupa ce ma intorc din Germania. Numai bine vad si pozele cu ce ai comandat tu pentru copii. Asa multe modele erau? pai ce te plangi, asta e idealul, sa ai de unde alege. [olala]

Ti-ai facut abonamentul la inot? Eu zic sa mergi, e relaxant si te mentine in forma. Sigur ti s-au inchis cusaturile si nu faci oricum sport de performanta.[:)]

Cristina, cand esti programata?[pup]

Daniela, unde ai disparut?

I pup you, revin.

 

Ingrid S si Diana

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...