Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (76)


Recommended Posts

Buna seara prin zona si eu. DENISA mersi de intrebare,sunt ok,erau doar niste fire.Faza e ca dermatologul s-a cam "crizat" ca de ce mi-a scos chirurgul cicatricea? Ca nu trebuia ... Nu de alta dar la astea,daca le scoti pe motiv estetic,exista riscul sa se refaca,uneori chiar mai mari decat inainte.Deci fiecare cu "interesul" si punctul lui de vedere. BRANDUSA imi pare rau ca si la tine e asa "roz" atmosfera.Ce sa zic,la noi e ca la tine,dar pe invers [alcool] Vorba Denisei ia un pahar de vin si relax.Si io oi fi singura azi,ca Ghita se duce sa doarma cu taica-su,ca iar a sunat ca ii e rau (dealtfel zilnic suna sa ne spuna ca " e grav bolnav" ,asta chiar de tot la 2 zile merge Ghita pe la el ) Dimineata la prima ora oricum trebuie sa il duca la medic sa ii schimbe sonda.Raman io cu Diana - proaspat sosita de la mami.Tudor a ramas acolo.Azi i-a scos Ghita si vreo ora la plimbare,ca a fost mai frumos afara.Io n-am mai avut chef sa ies dupa ce am stat vreo ora jumate la usa la dermatolog [bang] Mda ,trebuie sa inchei ca Diana deja ma solicita sa ne jucam "de-a ceva" .Nu stie inca de-a ce [:-@]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni-ma bucur ca esti ok si lasa ca o sa fie si mai bine,sper sa vii cu analize bune. Ghita te ajuta mai,si cred ca realizeaza bine ce si cum si cate faci tu, pe cand uneori al meu i se pare ca asa e normal si ca unele se treburi se rezolva singure,.dar cum ziceam sanatoase sa fim sa ne vedem comorile bine. Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola!! Gata petrecerea!! Am stat de la 15 la 23[pk] Pana la urma m-am distrat cu hoarda de fomei! Au avut si ceva program artistic( o cantareata de muzica populara, Radu Gheorghe, Daniel Iordachioaie(da, mai traieste:)), Tzociu si Palade, ceva trupa de la Fantazio, mancare multa si buna(asta dupa aprecierile unora ca eu m-am delectat doar cu niste peste si mai apoi cu o pulpa de pui) tortul delicios(zic tot ele). S-a dansat, s-am ras, s-a barfit...aglomeratie mare(450 femei[flo]) Tombola(aici am castigat un sapun[:)] si mai apoi cadouri de la AVON(aici am primit un colier cu pietre svarovski, o mostra de parfum si un sampon) Cineva si-a dat interesul sa iasa frumos! Eu zic ca a fst ok. Eu daca n-am mancat tot am facut prostii ca am baut vreo 4 pahare de vin ab[alcool] Acum sunt un pic ragusita de la fum si de la faptul ca atrebuit sa cam urlu ca sa ma inteleg cu pretenele[:D] Bee, imi pare rau ca sotul tau nu a fost pe masura asteptarilor tale. Poate isi da seama ca a gresit si o sa se revanseze! nopate buna la toata lumea. Eu o sa iau un antinevralgic si am sa ma culc. Prevad o mahmureala pe maine[:D] daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! DANIELOOO aoleu 450 de femei ??? [alcool] Na important e ca te simtisi bine! Io am bagat auditii de muzica veche aseara.Diana a mai facut exercitii,mi-a facut si ordine in dulap - a impaturat bluzele [olala] Am uitat sa va zic ca a facut progrese la x-o .Luni seara din 4 partide,doar la una am batut-o! In rest,doua au fost egalitate,iar la una m-a batut ea.Si am jucat serios. Aseara voia musai sa citeasca ea din cartea cu baronul Munchausen [bang] I-am explicat ca e greu,ca-s cuvinte lungi si scris cu litere mici, pe care nu le stie inca bine,asa ca i-am sugerat sa citeasca din abecedar.Incepand de la litera A.S-a conformat,dar s-a plictisit repede.Ea vrea sa citeasca tot de altundeva [alcool] Ce sa zic important e ca vrea sa citeasca.INGRID la voi cum a mers cu invatatul grupelor ci/che/ge/ghi ... etc.? Ca Diana pare cam nedumerita [:-@] si n-am insistat,ca ea cum nu-i iese ceva,cum gata se supara si eventual nu mai vrea sa se ocupe de asa ceva,cel putin pe moment. Nu mai zic ca la capitolul matematica,a facut fobie pentru scadere.Nici nu vrea sa auda de ea,macar sa incerce [bang][:D] Cica nu stie si gata [:-@] Asta numai fiindca a gresit mai mult la inceput la asa ceva.O sa reluam si scaderea,dar o sa ne jucam iar "in natura" intai.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata Eu m-am pus sa fac mucenici moldovenesti. Doar ca ii fac ca pe niste cozonacei, nu de post[flo] Acum asteptam sa cresca aluatul(dca o creste) Copi se joaca, rares tot face si desface un puzzle iar Ioana cu mandalaua:)) daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Daniela, distractie nu gluma pe voi. Nu stiu daca ash rezista in asa o nebunie. Dar sper ca ti-a prins bine. Acum o sa ti se para liniste acasa. Ioana nu trebuia sa aiba azi concurs? Bine ai zis, despre asteptari e vorba. Cum sa fac sa nu le am, mai exact. [alcool] Sau mai exact: nu e vina nimanui, nu? Asa s-o ajunge la divortz din nepotrivire de caracter? Nu-s nebuna, sa zicem ca sunt gura spurcata sau cicalitoare la nervi, sau altceva, dar sa scrii negru pe alb " nu mai avem vise comune, nu mai avem planuri comune, de cand ai inceput serviciul nu mai ai pentru mine nici timpul pe care il aveai" mi se pare o magarie care depaseste cu mult orice asteptari pe care le-ash fi putut avea (macar aici imi sunt depasite asteptarile). Adica am stat acasa cat au fost puii mici, am avut atatea probleme cu ei si cu casa si cu tot si atunci sa zicem ca-l menajam si-l tineam pe palme ca el sa-mi spuna ca e stresat ca totul apasa pe umerii lui si ca eu de aia am timp sa ma gandesc la prostii ca stau acasa. Ca acum sa-mi reproseze ce? Cum o dau nu-i bine. Ma zbat degeaba ca un peste pe uscat. Si Denisa, macar de ar fi bani gramada. Dar nu-s, nu ca m-ash plange. Ca si eu muncesc de behai pe niste bani oarecare. Insa e la barbati e uneori placerea de a NU STA ACASA. Acasa bazaie copiii, nu ai nu 5 minute de liniste, n-ai 5 secunde de liniste. Si nu poti amana nimic pe mai incolo, ca totul arde acum. Vezi si tu, daca in Canada ai luat tot un roman? Poate cu un strain era altceva (ma gandesc ca totusi sotul Mirei pare mai implicat, nu Mira?). Moni si voi la fel da pe invers? Adica detaliaza. Deci si Diana vrea sa citeasca, acum, imediat, instantaneu. Ana m-a amenintat ieri ca ea daca invata Mica Sirena pe de rost, o sa o si citeasca. Interesant mod de a gandi. [8D] Despre serbare? V-am zis ca a fost baba vreme? Scumpa foc. E o vedeta la gradinita noastra modesta. Nah, ce sa facem si noi. Hai ca trebaluisc. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai io cum v-am zis,aseara m-a apucat sa ascult muzica de pe vremuri (cand au si trecut 20-25 de ani??? [alcool]) si asa m-am binedispus. Uite de exemplu si la ora asta, vai ce imi vine efectiv sa topai pe melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=W61DqUEZwyQ&feature=related DANIELA ce harnica esti! Io dormeam pana la amiaza dupa asa iesire [pk] BRANDUSA ce sa zic ,macar ti-a compus un mesaj.Si stie ce-i ala un vis comun,un plan comun.Al meu n-are d-astea.Dealtfel cred ca nici n-a avut niciodata. Nici macar unul propriu [bang] Singura lui problema e sa se holbeze la TV,sa citeasca presa,sa mearga la meciuri (INGRID am auzit ca deja l-a si contactat Genu pentru meciul cu Craiova [:-@]) In rest il pasioneaza doar aiureli marunte.Par example ce lipseste din frigider,camara,baie - deci ce trebuie cumparat la capitolul alimente,sau alte chestii de uz casnic.Sau ce aiureli mai apar cu ziarele revistele,sau "la oferta" ca sa ii cumpere Dianei.De exemplu am vazut ca ii sticlisera ochii cand a vazut o cutie cu 100 sau 150 de carioci de toate culorile sau asa ceva [alcool] Fac cu nervii.Evident ar prefera sa mergem toata ziua la spectacole,eventual in cluburi ,in excursii,vizite,concedii ... pe luna [alcool] Daaar sa-si munceasca neuronii si sa si faca bani pentru toate astea,pauza.Nici nu-i trece prin cap.Sa se ocupe altii,nu? Ca pentru dat cu mopul,aspirat si spalat vasele,pot plati om,numai sa am cu ce! Ah si tot el se enerveaza ca de ce ma apuc si lucrez (la acte) sambata si duminica,ca atunci ar mai trebui mers incoace incolo.Pai lucrez si eu cand am timp si chef.Dar macar lucrez! Deci io-s cea acra [bang] Si faza ce o ziceai cu sustinerea morala.Halal.Tot i-o responsabila si cu aia evident. In concluzie,a cui varianta e mai buna [alcool]? Mai bine nu-mi bat capul si ascult muzica. Va mai amintiti de ea? [olala] http://www.youtube.com/watch?v=zzx_L8zOFak&feature=related
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, inteles Moni! La noi e asa cred ca arata idealul in varianta masculina: in timpul saptamanii muncim de ne spetim, dar eu foarte eficient si productiv, astfel incat sa ma si teleportez acasa (singura, schimband metrou, tramvai, autobuz si mergand pe jos sa fac sport sa fiu numai buna) unde sa-i gatesc ceva ce sa-i pice bine, sa ma ocup de copii, ca doar si copii nu pot fi bine crescuti, educati, hraniti din aer. Hai sa zicem ca facturile le-ar plati si cumparaturi ar face el, dar sa nu i se reproseze niciodata gestiunea (proasta/buna) a banilor. Aaaa si dupa toate astea seara sa nu am chef decat de filme proaste. In liniste, evident. In week-end, in plus ar trebui sa mergem la ai lui sau in parc sa mai vada si altii ce perfecti suntem si ce copii educati, frumosi si istetzi avem. [alcool]. Dar atat! Nu spectacole, cluburi sau excursii. Astea nu-s distractive cu kids, dar nici numai noi. Cel mai bine ar fi la vecinul la o vorba goala si un pahar de vin. [bang] Aaa, cineva sa faca curatenie sau alte treburi? La ce sa ne trebuiasca? Astea nu se fac singure? VAi noua, ce pacat! In varianta mea, ideal ar fi sa ma ocup mai mult de copii in timpul saptamanii si in week-end sa se ocupe el de ei sa mai apuc sa fac si eu ceva munca pt mine si pt casa. De unde! Vezi sa nuuuuuu. El in week-end sta la PC nnnn ore, in care face ce? Si cand il rog sa mai stea cu copiii ca am treaba, ori ii gasesc plini de sange, ori cazuti, ori urla, se catzara si se lovesc. Nu-i atent never la ei. Mi se apleaca de asa ceva. Cat despre planuri? Care planuri? Ale mele, vesnic. Adica: "Brindusa nu mai ai planuri sa facem chestii minunate fara bani, dar numai TU, nu eu, ca eu am treburi" Hai ca am dat in sectiunea "in unul sau in 2", unde am vrut eu sa deschid un subiect, dar nu m-am putut inregistra cu alt nume. [q] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA aia mai lipsea sa deschizi subiect acolo,sa te trezesti ca apar perfectele si iti dau sfaturi de cum sa iti imbunatatesti casnicia prin metode gen - tratamente cosmetice,imbracat in chestii sexy ,sa il astepti cu masa pusa + cu lumanari parfumate [alcool] etc. [:D] Cat despre avut grija de copii,ce sa zic ,ca iar ma enervez.L-am trimis la inot ca sa supravegheze copilul cat e in apa,dar ultima oara l-a dat Diana de gol ca statea pe margine si citea ziarul !!! [bang] Io i-am zis ca poate sa stea si pe margine,dar sa se uite la ea,nicidecum sa citeasca presa ! Ce conteaza ca e apa adanca,nu? Si mai are si argumente in aparare - ca a vazut el ca oricum e supravegheat in permanenta bazinul cu camere de luat vederi - sa il strangi de gat nu alta!
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello mai lasati munca si haideti la cafea.Asta desi eu sunt pe baricade cu actele azi,ca mi s-a adunat iar mult de lucru cu atata pauza. A fost pe-acasa DUDO [olala] ,ca i-am zis lui tati care l-a scos la plimbare,sa urce cu el si pe-acasa sa il mai vad la fatza.Ca dupa-amiaza am plimbari pe la medici si iar ramane la ei. De cum a intrat pe usa a cautat-o pe Diana ,primul lucru.L-am intrebat cum e afara,cica INGE [:-@] Da'; nici vorba sa ninga,e soare [:D] Pe urma s-a luat cu jucariile.La puzzle incastru cu litere,mi se pare ca vede mult mai bine in spatiu decat vedea Diana (ca deh e baiat [pk]) ,adica le nimereste destul de rapid locul.Dar nu are tenacitatea Dianei care voia sa le puna musai pe toate si nu s-a lasat pana nu a reusit.El dupa ce pune 5-6 bucati,gata,le rastoarna si se apuca iar de treaba sau de altceva.Poate si fiindca e inca prea mic,Diana avea cu vreo cateva luni in plus cand se ocupa de asa ceva.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...