Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ajutor Beta HCG valoarea mea


Recommended Posts

Buna ziua, am si eu o problema!!! Am facut primul test bhcg pe 23.03 cu valoarea de 3186 pe 25 .03 7302 iar astazi pe 28.03 16700. Mentionez ca sunt la sfarsitul saptamanii 5 de sarcina. Ultima valoarea m-a cam speriat mi s-a parut cam putin in 3 zile. Voi ce credeti. La ecografia intravaginala nu s-a vazut decat sacul gestational de 0,96 cm la 5 saptamni si 4 zile. Poate fi o sarcina extrauterina?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Beta se dubleaza la 2zile in primele saptamani, apoi intervalul se lungeste la 2-3 zile . Daca s-a vazut sacul gestational in uter, nu este o extrauterina. Mai asteapta cateva zile si la urmatoarea eco trebuie sa auzi si primele batai de inima ale puiului . Este cel mai sigur . "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !... In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu este o extrauterina, e normal sa se vada la 5 saptamani doar sacul, fatul e prea mic, cat un varf de ac si nu se vede , se interpreteaza ca un punct.Peste vreo saptaman, doua (probabil spre 8 saptamani )vei vedea mult mai mult la eco.Sarcina frumoasa si nu te impacienta, doar daca apar sangerari, dar iti doresc sa nu ai asa ceva. roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000) [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...