Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 111


Recommended Posts

Buna seara, fete dragi!

MIHAMORA![s] sa fii fericita si iubita de frumoasa ta familie pana la adanci batraneti!

 

Lumi_R, abia astept si eu un semn de la voi. Toata ziua am pandit forumul pentru asta.

 

Magda, [grup] pentru tine, din tot sufletul. Ma rog la DD sa va dea putere sa treceti cu totii cu bine peste probleme.

 

Pup toate fetele.

 

Angi [mamica] de bebe Ana Maria (03.12.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Va multumim din suflet ca va ganditi la noi[pup],stam inca cu frica,frica de un nou cutremur,dar mai ales cu frica gandindu-ne la reactorul nuclear pe care nu pot sa-l raceasca.....

Si ma gandesc la bietii oameni din zonele afectate de tsunami,la familiile celor morti,ale celor raniti si ale celor disparuti...[q]

 

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

#8206;155 de replici dupa mega-cutremurul de ieri(115 de 5-6 grade,1 peste 7 grade) si 24 de ore la dispozitie sa raceasca reactorul nuclear pt a evita o catastrofa nucleara...

 

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ieri,pe vremea asta,gateam pranzul...cand a inceput,am inceput sa rad. Ii spuneam mamei:" uite ca e cutremur,ca tot te plangeai ca nu ai simtit nici unul de cand am venit"...cand am vazut ca incepe din ce in ce mai tare,mi-a disparut zambetul...m-am uitat la Richard,si am fugit amandoi la fata.... Se trezise,saracuta,din cauza zdruncinaturii....a luat-o Richard in brate,si am fugit toti la usa....nici nu stiam unde sa stam...nici nu puteam sta in picioare,ne rezemam de pereti,ne-am lasat pe vine,sa nu cadem. Incercam sa ne pastram calmul si zambetul pe buze pt fata,sa nu se sperie...

Cand e un cutremur de 30 de secunde,par atat de lungi acele amarate de secunde....cutremurul asta parea sa nu se mai termine,era din ce in ce mai puternic,mintile ne erau blocate,ne simteam prinsi ca intr-o cusca si nu puteam iesi...nu aveam unde! Am inceput sa ma rog,sa fac cruce...ma rugam pt copilul meu,in primul rand,numai la ea ma gandeam...

Cand a inceput sa se calmeze,i-am multumit lui Dumnezeu ca nu s-a daramat cladirea,ca inca mai eram in viata...am iesit pe hol...o vecina tremura cu catelul in brate,noi unii in altii,imbratisati si bucurosi ca am scapat,dar inca in stare de soc.

Pe la 15:15 a venit al doilea(ca marime,aprox 7,4grade) si multe altele care nu erau deloc infricosatoare...toata ziua am simtit ca ma misc,ca se misca pamantul sub picioarele mele,imi venea sa vomit de frica. M-am trezit la fiecare 30-40 min de frica unui alt cutremur...am simtit unul pe la 5 dimineata....

 

A fost cel mai socant moment al vietii mele,nici nu am cuvinte sa descriu cum a fost si ce am simtit...acum stau cu teama din cauza reactorului nuclear...dar cat de cat,ne-am linistit....dar oamenii din nordul Japoniei... ei isi plang mortii,isi cauta disparutii,spera ca va veni cineva sa-i salveze,indura foame si frig,disperarea de a nu putea lupta pt vietile lor si a celor dragi.....si privesc cu neputinta la locul pe care au fost casele lor,scolile,cimitirele....pentru ei nu s-a terminat[q]

 

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumi, prin cate ati trecut [q] M-am gandit la tine si asteptam ca dai un semn ca sunteti bine, ma bucur ca sunteti nevatamati! Este ingrozitor ce li s-a intamplat acelor oameni![q] Doamne-ajuta sa nu se intample nimic cu reactorul ala si aici sa se fi sfarsit seria nenorocirilor... Te imbratisam cu drag, toate fetele erau ingrijorate pentru voi, ce bine ca ne-ai scris ca sunteti bine! [pup][pup][pup]

 

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************id="size1">
id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza

 

Lumi am vazut la TV ca aeroporturile sunt inchise...Richard ce zice? nu plecati mai devreme la Londra odata ce se redeschide traficul aerian? ma gandesc ca pana pe 22 mai sunt 10 zile si inca sunteti in pericol...va imbratisez tare tare si sper sa plecati repejor de-acolo...nu mai zic ca ma doare sufletul pt ca a trebuit sa treceti prin situatia asta.

 

Si tot ziceai tu ca ai vrut sa vada si mama ta Tokyo, uite ce "noroc" a mai avut si ea, in loc sa se bucure de civilizatie se intoarce acasa cu o spaima buna [:(]

 

eu ma gandesc mereu la voi [pup][grup][ruga]

 

 

[*]Anca, mami de [copil] Sabina Ioanaid="purple"> (03 nov 2009)id="purple">id="Book Antiqua">id="size2">[*]

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...