Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 111


Recommended Posts

N-am pus poze cu tricicleta ca nu m-am lamurit daca mai e spatiu pe contul comun.

Incerc miine sa inghesui una, la ora asta nu mai poc [:D]

Dozz zice mama ca a citit ea nush ce articol ca nu e bun teflonul asta ca se scurge si in mincare si e cancerigen. Asa ca nu-mi da voie sa-i fac copilului de mincare in teflon si de cicaleala ei n-am mai folosit nici tavile mele de cuptor. Dar de prajit oua tot in tigaia aia fac ca am incercat una de fonta si m-am ars si eu si ouale [:D]

Monis saru-mina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara

Noi toata ziua ne-am plimbat.Probabil si maine si miercuri vom face la fel.Pe urma cica iar dam de frig si ploaie.

Lila ma bucr ca ai scris cate ceva.

Dozz [pup]

Monis faine retete.Maine vreau si eu sa incerc supa de conopida si reteta de satata de andive a lui Raluci.

Noutati de la fulgusori:azi a nascut Pishko o fetita Emma de 3.295.Sper ca am retinut bine.Sunt ok amandoua. id="blue">

 

[mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09)

 

[majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many! [majoreta]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu poze cu Santi si cu piticul Cristinei b.Ce au mai crescut nazdravanii nostri.

Daca se incalzeste la 1 aprilie ne mutam la curte.Probabil Herastru va scrie pe mine cat e ziua de lunga.Am masina directa si nu e nevoie sa depind de masina sotului.[:D]

Ma duc la nani.Somn usor.id="blue">

 

[mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09)

 

[majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many! [majoreta]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dozz
Si mai am un dubiu despre tigaile de teflon. Voi ce stiti de ele, sunt bune pt gatit la copiluti? (am intrebat direct, nu am dat search pe google din comoditate, recunosc)
align="right" id="quote2">

Tati de Santiago a studiat la un mom dat treaba cu teflonul (cand lucra la o campanie despre masinile de facut paine) si concluzia la care a ajuns, sapand in diverse surse, a fost ca daca lasi recipientele din teflon goale pe foc si ajung pe la temperaturi mari (200-300 de grade), atunci se elibereaza acele substante presupuse a fi cancerigene.
Acuma ca e sau nu asa, habar nu am. Eu ii cam gatesc in teflon cand nu-i fac la babycook....




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata[flo] si PREZENT( lili [pup])

 

Sunt prin zona, mai citesc cand apuc dar...am multa tb.

 

De cand s-a incalzit afara bubu e mereu la plimbari, se joaca, alearga...cand vine in casa, pica lat[:D] Am fost si noi duminica in IOR, se dezlantuise revolutia ,oameni cu si fara copii,caini,pisici si alte vietuitoate[alcool] Dar a fost dragut, Andrei mega incantat de leagane, casute de jucarie, copii si animale.

 

I-am facut si eu analizele complete pt ca nu i le facusem niciodata si am vrut sa vad si eu cum sta cu fierul,calciul etc. Bineinteles ca ne-a dat supliment de fier[bang] insa in rest toate au iesit ff bune. La el pb este asimilarea fierului pt ca de mancat, mananca f multe alimente bogate in fier si niciodata in combinatii care sa "taie" proprietatile fierulul...anyway...Eu ma bucur ca papa f bine si a trecut de multicel de stadiul "tzitzi la abur" [:D] Acum tzitzi e doar de alint...E fan ficat de vita cu legume, curcan la cuptor si vitel cu broccoli.

 

Va las mai jos un filmulet cu marele dansator [:D]

 

http://www.youtube.com/watch?v=df6CO0LRhVs

 

Va[pup] pe toate,sper sa pot intra mai tarziu

 

Ralu hai ca uite, eu mi-am facut 5 min timp sa intru, hai si tu cu noutatile[:)] Ce mai face Mateiutz?

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niatza!

 

[s] Doris id="red"> id="size3"> [s] Multa sanatate si tot ce iti doresti alaturi de flacaii tai!!

o felioaie de tiramisu de la mama lui de acasa nu dai si la feti?[pofta]

 

Many, si eu ma mai uitam ocazional la J&k +8, da acum am vazut doar din reclame ca ea e singura cu cei 8 copilasi, parerea mea e ca el e un mare las..cum naiba sa ai 8 copii si sa iti parasesti familia?? in fine..Cred ca si ea forta putin nota cu atata tam tam si publicitate in familia lor, si asta o fi fost vreun motiv de despartire, dar a facut asta pt finante, ca altfel nu s-ar fi descurcat singuri nicidecum..id="size1">

Ca sa vedeti si cu ce imi ocup eu timpu[8D]

 

Amalia a racit bine de tot, e horcaici, maraici, numai plansete si in brate..[alcool] Urla ca din gura de sarpe cand ma vede cu spray-ul de apa de mare, de aspirat cu batista bebelusului nici nu se pune problema ca sare din pat, se rostogoleste, urlaaa cat o tin plamanii. Voi cu ce mai aspirati nasucul la copilasi?

Daca ii pun apa de mare si nu o aspir are ceva?? ca nici nu curge dupa afara vad, sa aiba lumanarici la nas..

Banuies ca o fuga la medic zilele astea se impune, vreau sa o asculte si la plamani.

Cert e ca era doar putin horcaita, dar de cand am scos-o zilele astea afara in vant am agravat treaba[bang]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si [gravi] 15+ cu Iris/ulid="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s]

 

DORISid="red">

 

[s][s][s]

id="size4">

 

Licurici eu nu am aspirat niciodata copilul (ca a fost infundat doar de 2 ori si am rezolvat numai cu apa de mare, cu care dupa cateva aplicari, se invata rapid si statea sa-i pun [:D]), asa ca nu stiu sa-ti raspund. Dar o sa-ti zica fetele patitele cu siguranta. Multa sanatate!

 

Cory ce fain danseaza Andrei! [olala][olala] Trebuie neaparat sa-l prin si eu pe Santiago, doar ca pe el il apuca brusc dansatul si il lasa la fel de brusc [:)]

 

 

Copilul meu e in parc cu soacra-mea si eu ma intreb ce sa fac mai intai si mai intai si mai intai in f putinul timp liber. Si cred ca voi pati ca de obicei, o lalai si nu fac nimic [q]

 


 

Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Eu in sarcina cu Vlad, ptr. ca am stat acasa in risc maternal urmaream Jon&Kate +8, acum am inceput sa ma uit iar, dar mare lucru nu am inteles decat ca s-au despartit(dar stiam demult de la o prietena din Canada care urmarea si ea) si el are o noua iubita. De azi a inceput sezon nou Kate+8, dar vad in reluare, maine dimineata. Asta asa ca sa vedeti ce ocupata sunt [:D]
Gata
NB


mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) si [gravi] 5+
Multumesc Doamne
align="right" id="quote2">

si eu ma uitam la gemenasi.... mai ales de cand am aflat ca voi avea. Nu mai m-am uitat de ceva vreme,habar nu aveam ca s-au despartit [bang][bang].... cred ca reiau vizionatul printre picaturi

Trebuie si eu sa-l retund pe Dragos,a cam crescut parul si,nu ar fi o problema in sine daca nu ne-am fi pricopsit,habar nu am cum, cu urlete(acum mai soft,dar cine stie cum evoluam) la spalat cap + uscat

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009


mucosii

poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...