Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 111


Recommended Posts

Salutare,

 

Avem o vreme urata la Zalau azi, asa ca am avut vreme sa fac [cafea] proaspata.

 

Licu, sper sa treaca repede mucusorii. Andrei sta destul de cumintel sa-i pun ser, la fel si la aspirat. Nu stiu ce sa zic, eu am observat ca aspiratul nu prea il ajuta, adica nu scot nu stiu ce, tot infundat este. N-are sens sa o chinui daca nu vrea, zic si io. Nu are nimic daca ii pui numai ser. Eu in schimb il sterg la nas, spalandu-l cu apa calda, la chiuveta. Mi se pare mai eficient. Pam-Pam.[pup]

 

Eu cam raman cu gura cascata la meniurile voastre. Eu dau inainte cu fructe,legume si carne. Cam aceleasi ca si acum cateva luni[bang]. Trebuie sa ma mobilizez si sa incerc si eu ceva retete de la voi.

 

Lyly, nici eu nu gasesc Ketof (siropelul pt alergie) intodeauna, dar incerc sa imi fac provizii din timp (eu trebuie sa il dau timp de 6 luni). Poti cauta de ex. pe net, la farmaciile Dona, ca iti spune daca exista sau nu produsul in farmacie.

 

[s]LA MULTI ANI, mami DORIS[s]

 

Andrei doarme deja, s-a trezit la 7,30. Am de scurtat niste pantaloni, ca ii tin de cateva saptamani deja in dulap. Mai am de pus un fermoar la o geaca, sa o las buna pentru anul viitor. Asa ca ma pun la treaba.

 

Va urez o zi frumoasa!

 

 

 

 

 

 

 

CRIS [mamica] , [baietel] Andrei Cristian, 7 dec 2009

POZE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Dana ce este cu voi? David cum este?[pup]

mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) si [gravi] 5+
Multumesc Doamne
align="right" id="quote2">


Many, multumesc de intrebare [pup] David este foarte bine...eu sunt adancita in butoi.

[s] Doris

Daca de mai mult nu sunt in stare, sa scriu cel putin meniul pe ziua de astazi:

dimineata: branzica cu avocado
gustare: 2 biscuitei
pranz: supa crema de linte
gustare: fructe
seara: iaurt cu cereale


Aaa...sa nu uit. am incercat duminica, inainte de somnul de la pranz sa ii dau LP...reactia: biberonul aruncat. Arata cu degetul la sani si zicea: mama, tzetze, tzetze...nici nu vreau sa ma gandesc la momentul intarcarii[alcool]

Pup toate fetele in special pe Lumi si printesa ei ptr sperietura pe care au tras-o.



Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

Noi am fost pe afara o ora,o ora am stat in balcon.Geo a fost incantat sa se joace cu carligele cat am facut eu curat si am intins rufele.

Acum doarme.Era frant.

Supa de conopida nu a prea fost pe placul lui(cred ca din vina mea:am pus in loc de ceapa 2 catei de usturoi).Incercam si maine si vedem ce iese.

Geo nu papa deloc oul.Am incercat toate combinatiile posibile iar gainusele mele de la curte nu mai oua.Astept sa faca si ele un ou poate papa si copilul(cat am avut oua de la gainile noastre a mancat.Cand nu am mai avut nu a mai acceptat altele).

Mai nici ficatul de pui nu e bun.Ii voi lua de vita sa vedem ce zice,iar zilele astea mai fac o portie de pate.Data trecuta a papat.

Info:citeam eticheta de apa plata Bucovina.Mi s-a parut un pic mai ok decat Dorna.Am in casa si una si alta.Asa ca le voi alterna.La Bucovina calciul,ph si reziduu sunt mai mici considerabil decat la Dorna.Asta am retinut aseara.

Dana ma bucr sa te citesc.De ce esti in butoi?(daca se poate sti)

Monis imi place ca la tine mai sunt si altii care scot copilul afara.La mine doar eu.Cred ca voi pune si eu o intrebare la bunici si poate la tati.Asa as mai reusi sa fac si eu cate ceva prin casa.

Doris multi ,multi ani fericiti.

Gata.Fug sa strang niste rufe pana se trezeste piciul.id="blue">

 

[mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09)

 

[majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many! [majoreta]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cu gandul alaturi de Magda [pup] si de Lumi [grup]

 

Many felicitari ma bucur f f mult ptr tine! Pe Ionela nu mai stiu daca am felicitat-o, ma bucur ca v-ati decis sa-i mai faceti un fratior sau o surioara lui Mihnea! [pup]

 

Ma scuzati ca scriu din an in pasti... Vestea bomba e ca de maine am copil scolar...[alcool] Dupa ce m-am agitat ca un pepsi (si am reusit desi n-a fost deloc usor) am gasit loc la gradi ptr pruncii mari, ca apoi sa aflu de la doamna de la schulamt (inspectorat scolar cum ar veni la noi) ca Vlad conform sistemului german e musai sa fie la scoala, asa ca de maine am copil scolar. No in fine, deocamdata am vazut scoala si clasa si i-am cunoscut invatatorul, e o clasa speciala unde merg copii de 1-4 ce nu cunosc limba germana, fac ceva scoala si accentul se pune pe invatarea limbii. Invatatorul m-a incurajat ca nu va trebui sa stea prea mult pe acolo, Vlad e doar la inceput cu scoala si in plus noi ne descurcam binisor cu germana ca sa-l putem sprijini si ajuta asa ca va invata repede limba suficient cat sa poata merge apoi la o scoala obisnuita de la noi din cartier. Recunosc sincer ca am emotii...

Timi merge de la 11 aprilie [8D] la gradi. Sunt mandra de mine ca am reusit sa ma descurc cu cautatul de gradi, mers pe la oficialitati, gradinite, scoala etc. Am fost chiar laudata ptr cat de bine ma descurc cu germana.[:D] No in fine am si momente mai ales dupa o zi in care ma storc pruncii de ultimele puteri nu prea mai reusesc sa ma concentrez sa scot ceva coerent si in germana [:(] si ma balbai ingrozitor.

In rest no, nimic nou, tot n-avem mobila [:D] dar rezist eroic.[bang]

Am mai fost intrebata cum imi par oamenii pe aici. Ei bine contrar asteptarilor, nemtii nu sunt deloc reci si distanti ci dimpotriva prietenosi, rabdatori cand iti expui problemele si dornici sa te ajute cu adevarat.

 

Pupici la toata lumea.

 

[9cer] Dianaid="red"> cu [bonjovi] Vladid="blue"> (16.05.04) & [8**]Timeea id="red">(18.05.06) & [copil]Teodora id="red"> (11.11.09)id="green">

id="size1">

Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, ma bucur tare sa te citesc, mai ales cand povestesti cat de bine ai reusit sa te acomodezi cu germana[pk][pk], lasa mobila, ca incet incet o sa vina si ea.

 

Lumi, pe unde mai sunteti, sunteti ok??? tot stau cu urechea la stiri si ma ingrozesc ce tot zic aia de centrala de la Fukusima...Sper sa reusiti sa plecati cat mai repede din Japonia!

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si [gravi] 15+ cu Iris/ulid="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tina la mine se intampla f rar sa ma ajute cineva, asa ca inteleg cat este de greu singura toata ziua cu copilul [alcool]

 

Diana cred ca esti prima pe care o aud ca nemtii sunt saritori si prietenosi [:D]. Prietena mea care e la Oslo a zis ca 3 ani de zile cat a stat in Germania, inainte de Norvegia, nu i-a batut nimeni niciodata la usa [alcool], a plecat disperata de acolo si a ramas in limba cand la norvegieni i-au luat la vorba pe strada, au venit vecinii sa-i cunoasca etc, era in culmea fericirii. Dar e f bine ca e cum povestesti tu si nu cum a povestit ea [pk]. Si ce senzatie trebuie sa fie ca ai plecat de acasa cu 2 copiluti de gradinita si un sugar si acuma ai unscolar intre ei [olala] [q]. Spor la noua viata draga mea! [grup] [pup]

 


 

Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...